Laz'lar Karikatürde

şakir abi karikatur orda asmama gerek yok

onca insan bu siteye giriyor.. sen gibi duşunmeyeler burdan alıntı yapacak.resım kopyalayacak..gidecek bı yere asacaklar yazacaklar.. Sonrada burdakı LazLarın güzelliklerıde bazı resimLer arasında kaynayacak gidecekkk...

soylesene hepsi karadenizli sitedekılerın.. bakınca yorumlara kimler ortada çakıştı kimler tepki verdi..kımler gerçeği anladı kımler hala anlayamadı...

mesele sadece fare ile rus kadını değill...

mesele LazLar, Bazi Karikaturlerdekiler değiLLLLL..

aha bak mustafa hemen yorumini etmiş...

Ne CuzeL artaŞen buyur Burdan Ye
      KasKaTiNa VideO
      Limciner Mcorasteri..!
      Kaskatina kardeş,

Öncelikle bir şeyi belirteyim, benim bir tarafım lazdır. İki dedemin anneside lazdır anlayacağın. Biri Tavlat köyünden, diğeri ĞUNAR..

Benim yorumumda yanlış olan nedir anlayamadım. Ben espiri yaptım. Ve bunu da belli etmek için iki tane gülen kafa yodum oraya.

Aynı şeyleri söylüyoruz ama yanlış anlıyoruz galiba birbirimizi.

Selam ve saygılar..
      YAKUP CUMA BENDA LAZIMMM HEMDE LAZIN HASIYIM DOGMA BUYUME ANKARADA OLDUGUM HALDE ŞİVEMİ BŞİLE DEĞİŞTİRMEDİM BUNU EN İYİ BİLENLERDEN BİRİDE SENSİNNNN.....

Bİ ŞEYİ MERAK EDİORUM CUMA NE ZAMAN AKILLANACAKSIN NE ZAMAN RAHAT DURACAKSIN Bİ GUN TARTIŞMA YARATMA SİTEDE YA YA ASLINDA BEN DERDINI BILIORUM AMA CUMA O BURDA YAPILMAZ KISININ SAHSIYLA HALLAET HERKESİ Bİ KEFEYE SOKMA ....

KASKATİNA ÇOK DOĞRU SOLEMİŞŞŞ HARBİ ÇOYİS DOLOZGVİ... :D :D :D
      her şey karadeniz için

MusTAFA'ya

Şaka bi yana bu karikatürde yamukluk var.. İyi niyetle çizilmiş gibi görünmüyor..MuSTAfa

mustafa anLatmak istediğim bu..Yanlış bi yorum var niyeti gudmek değil,amaç arkadaşın bazı karikaturleri güzeL bazıları ise insanı rencide edecek cinsten..Ben Bi Laz oLarak Bu yakiştırmaları kabul etmiyorumm.

LazLarın milli duyguları mert insanlar olduklarını zaten her yerden övgü ile goruyor ve duyuyoruzz.. melyattan gurcistan sınırı ve artvin boylarına kadar laz..gerçek şuki karadenıiz Laz bilinıyor.Ve hepside mert dürüst ve kaliteli insanlar olarak tanınıyor.

sn seveholu arkadaşımız gelsinde bıde kendı ile goruşelimm.bu konu benım canımı sıktı.bakalım karikaturlere kendince nasıl bi anlam verecekk..anlatmak istediği tema nedirr..
      ben isterdım kı bu karikaturlerı asarken zahmet etsde altına da açıklama yapsa... Bu YorumLamarda Bi nevzede olmazdı ve İnsanLar belkide Bu resimlere ek resimler ilave eder ortam da bu noktalara gelmezdi..
      KasKaTiNa VideO
      Limciner Mcorasteri..!
      ya ibrahim o karikatürleri ben çizmedim bu 1 ikincisi ben ardeşenli değilim pazar lıyım ve en az senin kadar da laz ım benim verdiğim savaşları bilmiyorsun ordaki arkdaş çok ince espiriler yakalamış niye zoruna gitti anlamadım herşeyi kötü yönünden düşünme cumam...

ve laz ları kötüleyen yok burda lütfen...
      Hak(cc) kuluna eyler nazar
      Dört kalıptan Adem dizer
      Kalleş gelmiş CUMHURİYETİ bozar
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK
      seveholu;

LazLıkla iiLigi bi savaşın varsa , o savaş benim ve bizimde savaşımızdır..

sitede yorum yapılıyor...bölücülük deniniyor sen yinede LazLar hemşinliler kadar turktur diyon...bunu deme gereği duyman şaşırtıcı..

ve Turklukten soğuyorum diyorsunn..

zorbey Etki yapmış sende ofkene yenılerek tepki veriyonn..GEREK YOK CUMA biz kimseye kendimi kanıtlamak zorunda değilizz..Bizi Asker ocağında DOĞUNUN KURDÜ Bile tanıyor..KişiLiğimize dürüstluğümüe saygı gösterıyorr..Hemşini Lazı Türkü Biz Kardeşiz..Bölücülük Yapmak Bize Yakışmaz..Yapmayız Yapmamışızdırda..izLenim VerenLere De ''Hee ''De geç ..Saygı olursa sevgi olur..sevgi olursa saygı our.Kültür olursa toplum olur..Biz Yeri geldi hemşinli Yeri geldi Lazızz..

Biz LazLar Adımızı KARADENİZE VERDİKK.Açıklama bile yapmamıza gerek yok.. Bazı karikaturlerde LazLara agresif fikirler üretmek isteyen şahıslara malzeme oluyorr..ve Bazı Yerde HakLı oLanLar var...Bu olasılığı verıpte Sansasyon yarakmak isteyen kişiLere Malzeme Sunma derimm..

ŞUNU Diyeyim Ki Bu Laz Bu HemşinLi ayrımıyapacak DelikanLı yada hanfendi varsa çıksın Desinn.. Ben ayrım yapmam..Herkesin Düşüncesine saygı duyarımm.. Ne Laza Nede Hemşinliye Laf Gelırse de Sessiz Kalmam...

DosTluk KardeşLik Yorumu YapMak Varken Gülmek maksadı ile asilan karkaturlere yönlendirme yapılarak verilen AciLaradır İsyanım...

Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

ZorBey; Karanlık Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar.

şakir AKSU ; senden zorbeyin Lafına Bi dur bekleridim ..Şaşırttın beni BiLesinnn
      KasKaTiNa VideO
      Limciner Mcorasteri..!

sansürcü başı mustafa

sansücü başı iş başında çok güzel ve seviyeli bir tartışma giderken resimler silindi niye adamının gurununa dokundu ...

sevgili cuma ibo işte bu yüzden utanıyorum anladınmı bize tartışma fırsatı vermeyen zavallılarla aynı yerdeyiz...
      Dört kalıptan Adem dizer
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK
      Kimmiş adamım da onu koruyormuşum.? X(

Astığın karikatürler sana göre yada bir başkasına göre sakıncasız olabilir. Ama birileri de rahatsız oldu ve bunu dile getirdi. Herkes senin gibi düşünmek zorunda deyil Yakup.

İlk astığın karikatürde bir firma ile ilgili olumsuz şeyler vardı. Diğerlerinden de rahatsız olan arkadaşlar oldu. Karikatürlerin bazıları silinmesi gerekiyordu bende sildim.

Sen kendi pencerenden bakıyorsun, rahatsız olan arkadaşlar kendi pencerelerinden. Herkes kendince halkı. Bende haklıyım, zira bu sitede sadece sen ve senin gibi düşünenler yok. ;)

Selam ve saygılar..
      Arkadaşlar bölücü (provakatör) olarak aklınızdan geçirdiğiniz insanalrın gerçekten amacı bölücülük olsaydı emin olun bunu açık açık en samimi duygularıyla sizlerle bir şeyler paylaşarak ortaya koymazlardı..

Yakup kardeşimizin eminim karikatürleri asarken bu dile getirdiğiniz suçlamalar aklının ucundan bile geçmemiştir sadece komik ve hoş olduğunu düşünüp paylaşmak istemiştir ama yazılanları okuduğumda gördüm ki yapılan suçlamalar çok katı bunların fark etmiş olsa asarmıydı yurdumuza türklüğümüze söylenen her söz yapılan her yanlış davranış herbirimizin içini acıtıyor kanını donduruyor keşke daha kibar ve hoş görülü davranıp hoş olmayan karikatürleri yanlış olna yönleriyle ve suçlma yapmadan anlatsaydınız da karşınızdaki insanı neyle suçladığınızı daha mantıklı düşünebilseydiniz...

İnsanı zorla bölücü yapıyorsunuz :) olmazkiii
      yanlış cümleler kurulabilir farkında olmadan çocuklarımız resimlerinde yanlış renkler kullanabilir yaşlılarımızın dili sürçebilir ne yapıcaz bu durumda 80 yaşındaki dedeme sen bölücüsün at kendini denize mi diycez lütfen daha ılımlı daha sakin, amaç uzlaşma olsun kavga gürültü macera olmasın.....

Sadece ata sözü

Delinin biri bir kuyuya taş atmış kırk akıllı taşı çıkaramamış.Onun için hayatta her konudan bir ders çıkarıp tecrubelerimize ekleyelim,ki ikincide aynı yada başka hatalara düşmeyelim.Herkes bildiğini okuyor ,aslolan gerçeklerdir.En önemli gerçek şudur:Hepimiz aynı derenin balığıyız.Kimimiz alabalık kimisi kayabalığı (kovit) kimi ponço kimi başka balık çeşit çok.Yengeç bile oyunbozanlık yapmiyor.Yanlız Zehirli yılanlara dikkat edelim .Biz bölgemizi ve tüm insanlarımızı çok seviyoruz.Herkese selam,sevgi ve saygılar.
      fırtına dereli
      Yazar: burcu Tarih: 23.03.2007 Saat: 21:57

mine arkadaşımın yazısını tekrar tekrar ve düşünerek ve dikkatle okumanızı öneriyorum.

saygılarımla...

anlıyacak biri varmı ka burcu :D

kapa kapa kapa yun bu konuyuuuu :D :D :D
      Dört kalıptan Adem dizer
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK
      12 Eylül sonrası yıllar. İstanbul'da OGNİ adında bir dergi çıkarılıyor. Bunların bir de dernek veya lokalleri var. İstanbul'a gittiğimde kendisi Laz olan hala oğlunun bir işi sebebi ile buraya uğradık. Hala oğlu birkaç kişi ile selamlaştıktan sonra Bir masaya oturduk.
      Biraz sonra masamıza gelen biri halaoğluna Lazca birşeyler söyledi. Halaoğlu da bana "Ne içersin?" diye sordu. Ben de gelen arkadaşa "Çay içeceğim" dedim.
      Adam yüzüme dik dik bakarak; "Burada Türkçe konuşulmaz" dedi. Gerisi malum hikaye.
      Ben orda yapmam gerekeni yaptım. Herkesin duyacağı sesle bir kere daha tekrar ettim.
      "Bana demli bir çay!"
      Önce ters ters bakışan birileri çıktı sonra herkes işine daldı.
      Olay daha da ileri giderse ne olurdu bilmiyorum ama ben bunu bizzat yaşamış biri olarak o grubun içinden çıkan birisinin çok da samimi olduğuna inanmıyorum.
      İşin beni şaşırtan asıl yönü ise girdiği her Bölücü Laz sitesinden kovulan ve "Ben önce Türk'üm" diyen Yakup Kardeşimizin bu adamların gerçek yüzünü görememesidir.
      Bizler bu karikatürlere Sanatsal açıdan bakarız da acaba çizenler sanat olsun diye mi çiziyorlar?
      E.Yaşar Babalık da tıpkı Orhan Pamuk gibi kuluçkaya yatırılan bir yumurtadır.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      "şakir AKSU ; senden zorbeyin Lafına Bi dur bekleridim ..Şaşırttın beni BiLesinnn " KASKATİNA

Kaskatina Kardeşim;
      Zorbey'in yazısını da baştan itibren tüm yazıları da okudum. Gerçekten neye dur diyeceğimi anlamadım. Eğer biraz açıklama yaparsan inan ki inandığım doğru neyse onu söylerim.
      Selam ile...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...