OKS Başvuruları Başladı

OKS Başvuruları Başladı

OKS ( Ortaöğretim Kurukları Sınavı- yani liselere giriş sınavı) başvuruları başladı..
      Bununla ilgili olarak aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.
      8. sınıfta okumakta olan tüm öğrencilerin gireceği OKS sınavı, sonuç itibariyle öğrencilik hayatının en önemli sınavıdır.Çünkü iyi bir lisede öğrenim hakkı kazanmak, ileride iyi bir üniversiteyi kazanma yolunda büyük avantaj sağlamak demektir.
      Merak edilen veya detay öğrenilmek istenen konularda bana ÖM atabilirsiniz.

oks2007.meb.gov.tr/
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...

İş ve Eş

Hayat şartların iyi ise yapacağın seçimlerde seçici olma ayrıcalığına sahip olursun.
      Yani iyi işin varsa iyi eş seçme olanağın olabilir.İmkanların ne kadar kısıtlı ise tecihlerinde o kadar az seçenek olur.

aşın tuttumu

SUNACIĞİM dediyini tuttumu barı bende oğlum ıçın çaba gösterıyorum ama nafile aslında nelerı kaçirdıklarini bilseler bıze hak verirler ama onunda farkinda deyıller .ne umutlu nede umutsuzum .herşeyin hayirlisi .herkese zıhın açikliği versın .

İYİ BİR İŞ İYİ BİR EŞ
      BIRAZDA ŞANS SUNACİĞİM
      EYİTİMLİ OLSUNLARDA EV HANIMI OLSUN .

İSTANBULDAN SEVGİLER.
      yeyleci

ben uyarayımda

AYNUR ABLA BEN ELİMDEN GELDİĞİNCE UYARMAYA ÇALIŞIYOM.GERİSİ ONA KALMIŞ .ZATEN BENCE ÇALIŞMAKTAN BAŞKA SEÇENEKLERİDE YOK.BENCE OKUYUP MESLEK SAHİBİ OLMALARI LAZIM.KAÇAN FIRSATLAR BİR DAHA GERİ GELMİYOR.SAKSU ABİ BENİM MEMLEKETİMİ SEVDİĞİM KADAR UMARIM ÇOCUKLARIM DA SEVER .KIZIMIN KÖYLE PEK ARASI YOK AMA OĞLANLARDA ÜMİDİM VAR.
      Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Allah Muktedir Etsin

Sayın arkadaşlar,
      Bildiğiniz gibi pazar günü OKS ( Ortaöğretim Kurumları Sınavı) yapılacak.
      Bu sınava yaklaşık 650.000 evladımız girecek ve ne yazık ki sadece 50.000 kadar kısmı sınavla bir okula yerleşme imkanı bulacak.
      Bu sınav öğrencilik hayatının en önemli sınavıdır, çünkü iyi bir lisede okumak demek; hem iyi bir üniversite kazanmanın imkanına kavuşmak demektir, hem de iyi bir meslek sahibi olmanın yolunda ilerlemek demektir.
      Tabii ki sınavda başarısız olmak herşeyin sonu değil. Hele sınav geçsin, sonraki aşamalarda yine görüşür ve konuşuruz.
      Ben sınav öncesi bazı tavsiyelerde bulunmak isityorum.
      Öncelikle artık dersi, kitabı, defteri bıraksın çocuklarınız. Bu saatten sonra rahatlama ve dinlenme sürecine girsinler. Sınava mümkün olan en rahat kafa ve dingin ruh haliyle girmelerini sağlamalıyız.
      Sınava mutlaka çocukların yanlarında gidin ve onlar sürekli moral verin. Heyecanlarını yenmelerini sağlayacak telkinlerde bulunun. Sınavdaki en büyük rakipleri heyecanları olacaktır.
      Sonraki en önemli sorun ise zaman kullanımında yaşanmaktadır. Bu konuda da mutlaka son uyarılarınızı yapın.
      İnşallah çocuklarımız bizleri gururlandıracak, kendilerini de sevindirecek başarılara ulaşırlar.