Sabit 3 Mayıs Türkçülük Bayramı

Cumhuriyetin Kurucusu Atatürk;

"Bugün Sovyetler Birliği dostumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacagını kimse bugünden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalanabilir.Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. işte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir. Bizim dostumuzun idaresinde dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdir. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprüleri sağlam tutarak. Dil bir köprüdür... İnanç bir köprüdür...Tarih bir köprüdür... Köklerimize inmeli ve olaylarin böldügü tarihimiz içinde bütünleşmeliyiz. Onlarin (soydaş Türk kardeşlerimizin) bize yaklaşmasını beklememeliyiz. Bizim onlara yaklaşmamiz gereklidir." sözleri ile bu konudaki görüşünü açıklamıştır.
      Atatürk'ün bu hususta bir başka vecizesi ise şöyledir:

Türk Birligi'nin bir gün hakikat olacagına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllariçinde bulacaktır. Türk'lügün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek. Hayatta yegane varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdı.
      Resimler
      • sigpic19863_3.gif

18.93 kB, 300×100, 867 defa görüntülendi
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.
      Başbuğ Atatürk'ün Türkçülüğü

Atatürk, gelmiş geçmiş en büyük Türkçülerden biriydi. Bunu yaptıkları, sözleri ve davranışlarıyla her zaman göstermiş, Türklüğüyle hep kıvanç duymuştur. Lâkin çağımızın kimi zibidileri, Atatürk'ü kendi kanı bozukluklarına, devşirmeliklerine, hainliklerine ve hain ideolojilerine maske yapmaktadırlar. Kimi kez milletin din duygularını sömüren birisi Atatürk'ü paravan olarak kullanmakta, kimi kez hain bir komünist, kimi kez de bir
      devşirme artığı...
      Bir de şu Anadolucular; yani Türk ulusunun bir çorba halinde olduğunu, bir avuç Orta Asya Türkü'nün Anadolu'nun yerli halk artıklarıyla karışmasından ortaya çıktığını öne süren geri zekalılar... Onlara bu günlerde Mozayikçi deniliyor... Bu mozayikçilere göre de en büyük Atatürkçü kendileri ve Atatürk de en büyük mozayikçi. Aslında yabancı kanı taşıyan devşirme artıkları olduklarının bilincinde olan bu zavallılar akılları sıra Türk insanının millî birliğini gevşeteceklerini ve onda aşağılık duygusunu yaratacaklarını sanıyorlar. Bunun için de mozayik kozunu kullanıyorlar ve bu safsatalarına da Atatürk'ü alet etmeğe çalışıyorlar. Bu devşirme artıkları gerçekten geri zekalı. Herhalde bizim okuma yazma bilmediğimizi, Atatürk'ün Nutuk'unu okumadığımızı, sözlerini işitmediğimizi, icraatlarını bilmediğimizi sanıyorlar...

Beğler... Atatürk gerçek bir Türkçü, katıksız bir Türk milliyetçisi idi. Alın size bir tomar kanıt... Atatürk'ün kendi sözleri... Türkçülüğünü gözler önüne seren...

Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım.

Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.

Benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

Benim naciz vücudum bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyyen payidar kalacaktır.

Bir Türk dünyaya bedeldir.

Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur.

Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

Bu millet bağımsızlıktan yoksun yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh, damarımızdaki kan kurtarmıştır.

Efendiler biz hayat ve istiklal isteyen bir milletiz. Ve yalnız ve ancak bunun için hayatımızı yok etmeyi göze alırız.
      Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet korumak ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Her Türk ferdinin son nefesi, Türk Milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedi olduğunu göstermelidir.

Milletimi şimdiye kadar söylediğim sözlerle ve hareketlerimle aldatmamış olmakla gurur duyuyorum.

Milletin sevgisi kadar büyük mükafat yoktur.

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Türk budur: Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Türk! Öğün! Çalış! Güven!..

Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.
      SOYU SOYSUZ OLANIN SÜTÜ BOZUKTUR BEYLER

bu da düşmana cevap

Türkçülük Karşıtlarına Cevap

Türkçü değil misin? Türkçülüğe düşman mısın? Öyleyse sen günün birinde Atenagoras'ın Türkiye Cumhurbaşkanı olmasını görmekte sakınca bulmazsın. Belki de Batı Hristiyan dünyasının sevgisini kazanırız diye düşünürsün.
      Sen yahudi bir sarrafın maliye bakanı olmasına da ses çıkarmazsın. Kendi kesesini doldurmasına ve İsrail'e transferler yapmasına rağmen bütçeyi kabartacağı için sevinç bile duyarsın. Hatta devleti kurmak için bunca Türk'ün kanına giren şeyh Sait'in torunlarından birinin başbakan veya devlet bakanı olmasına da ses çıkarmazsın.

Sen yalnız Türkçülüğe karşı çıkar, Türk ırkını yerer, Turancılığa düşmanlık edersin. Çünkü sen ya Türk ırkına yüzyıllarca kölelik etmiş bir milletin mensubu yahut beyni işlemeyen, yobazlaşmış, okuduğunu sindirememiş bir budalasın.

--------------------------------------------------------------------------------
      SOYU SOYSUZ OLANIN SÜTÜ BOZUKTUR BEYLER
      Sevgili KUKU Kardeşim;
      Aktardığın yazıyı maalesef bu ülkede bir çok kişi anlayamıyor. Çünki birileri TÜRK kelimesini duyunca hemen IRKÇILIK diye saldırıyorlar. Oysa ne Türk tarihinde ne de Atatürk'ün sözlerinde TÜRK bir Irkı tarif etmek için genetik anlamda kullanılmamıştır. TÜRK kelimesi bir büyük kültürü ve ideolojiyi tarif etmektedir. O kültür bu coğrafyaya aittir ve binlerce yılda şekillenmiştir.
      Anadolu'yu dünyanın tüm coğrafyalarından ayıran en büyük özellik tarih içinde onlarca defa işgal edilmesine rağmen halkının asla teslim olmamasıdır. İşte bu sebeple Türk olmaktan övünç duyuyorum.
      Dünyada hiç bir millet yoktur ki bizim kadar karışmaya açık olsun. Hiç bir millet yoktur ki diğer milletlere de dinlere de bizim kadar saygılı olsun.
      Bizler tarihten gelen bu kadar savaşa ve düşmanlıklara rağmen hemen her milletin mensupları ile evlendik ve karıştık. Ama bu karışımdan ortaya çıkana Çerkez, Çepni, Kürt, Boşnak, Arnavut değil TÜRK dedik. Herkes de kendisini öyle kabul etti. Bugün Zorba Batı bu birliği yıkmaya çalışıyor ama inanın ki bunu başaramayacaktır. Çünkü biz bu birlikteliği en az 7-8 bin senede kurduk. Yıkmak için de en az o kadar süre lazımdır. Bu sebeple boşa uğraşıyorlar.
      Onlar ne Türkçüler Bayramını ne Nevruz'u ne de Hıdrellezi anlayamazlar.
      Çünkü onların inandıkları ve saygı duyduğu ya da taraftar oldukları hiç bir fikrin çıkışı bu topraklardan değildir. Bu sebepledir ki bunlar kendi halklarına yabancıdır. Bu sebepledir ki TÜRK kelimesini duydukça tüyleri diken diken olur.
      Bu sebepledir ki ATATÜRK deyince ödeleri patlar ve takiyye yaparlar.
      Aktardığın yazı için tekrar teşekkürler...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yazar: saksu Tarih: 03.05.2007 Saat: 00:35

Sevgili KUKU Kardeşim;
      Aktardığın yazıyı maalesef bu ülkede bir çok kişi anlayamıyor. Çünki birileri TÜRK kelimesini duyunca hemen IRKÇILIK diye saldırıyorlar. Oysa ne Türk tarihinde ne de Atatürk'ün sözlerinde TÜRK bir Irkı tarif etmek için genetik anlamda kullanılmamıştır. TÜRK kelimesi bir büyük kültürü ve ideolojiyi tarif etmektedir. O kültür bu coğrafyaya aittir ve binlerce yılda şekillenmiştir.
      Anadolu'yu dünyanın tüm coğrafyalarından ayıran en büyük özellik tarih içinde onlarca defa işgal edilmesine rağmen halkının asla teslim olmamasıdır. İşte bu sebeple Türk olmaktan övünç duyuyorum.
      Dünyada hiç bir millet yoktur ki bizim kadar karışmaya açık olsun. Hiç bir millet yoktur ki diğer milletlere de dinlere de bizim kadar saygılı olsun.
      Bizler tarihten gelen bu kadar savaşa ve düşmanlıklara rağmen hemen her milletin mensupları ile evlendik ve karıştık. Ama bu karışımdan ortaya çıkana Çerkez, Çepni, Kürt, Boşnak, Arnavut değil TÜRK dedik. Herkes de kendisini öyle kabul etti. Bugün Zorba Batı bu birliği yıkmaya çalışıyor ama inanın ki bunu başaramayacaktır. Çünkü biz bu birlikteliği en az 7-8 bin senede kurduk. Yıkmak için de en az o kadar süre lazımdır. Bu sebeple boşa uğraşıyorlar.
      Onlar ne Türkçüler Bayramını ne Nevruz'u ne de Hıdrellezi anlayamazlar.
      Çünkü onların inandıkları ve saygı duyduğu ya da taraftar oldukları hiç bir fikrin çıkışı bu topraklardan değildir. Bu sebepledir ki bunlar kendi halklarına yabancıdır. Bu sebepledir ki TÜRK kelimesini duydukça tüyleri diken diken olur.
      Bu sebepledir ki ATATÜRK deyince ödeleri patlar ve takiyye yaparlar.
      Aktardığın yazı için tekrar teşekkürler...

Sn. Saksu aynen katılıyorum. Teşekkürler..
      Ve teşekkürler Ercan..
      Resimler
      • CA4UZVUS.jpg

2.39 kB, 0×0, 373 defa görüntülendi
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!
      Sevgılı Dostlar Yorumlarınız için, taktır eden ve etmeyen herkese teşekkür edıyorum.........Şunu da belırtmeden edemeyeceğim. Üzülerek goruyoruzki bu günkü KAOSUN altında maalesef ister inanin ister inanmayın TÜRK kımlığı yatıyor. Yenı yenı sıyası lıteratorumuze katılan SÖZDE değil ÖZDE kelımelerı, aynen TÜRKCÜLÜK'te de geçerlıdır. Sözde değil ÖZDE TÜRK OLALIM....Haykırarak ÖZDE, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Saygılarımla.

CVP: bu ne şimdi

Yazar: lusnika Tarih: 02.05.2007 Saat: 17:29

tarihte belli bir ırkı övmek yüceltmek ve diğer ırklardan üstün olduğunu savunmanın adına ırkçılık deniyor.hiç bir ırk diğerinden üstün değildir.hani bu sitede din dil ırk ayrımı yapılmazdı.arkadaşlar türklüğü lazlığı kürtlüğü bir kenara bırakıp insanlığa bakalım lütfen.türk ırkının hiç bir ırklara göre bir üstünlüğü yoktur bu ırkçı söylemler tarihte kaldı.türk milliyetçiliğinede her türlü milliyetçiliğe de karşıyım ben(bu benim fikrim tabi)........

"İdrak-i meali küçük akla gerekmez,
      Zira bu terazi bu kadar sıkleti çekmez..."
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...
      Yazar: tecinali_att Tarih: 03.05.2007 Saat: 10:13

bugün avazımın çıktığı kadar TÜRKÜM diye bağırmak istiyorum.tüm dünya bilsin bunu biz oğuz boylu türk soyluyuz,sözde deil özde türküz.
      türkçülük bayramınız kutlu olsun.
      selametle ALLAHA EMANET

sana aynen katılıyorum doğrusun kardeşim
      ne mutlu türküm diyene

ne mutlu türküm diyene

ne mutlu türküm diyene

ne mutlu türküm diyene

selametle ALLAHA EMANET
      her zamanki yapılanlar oluyor ne yazık.türkleri aşağılamadım yada diğer ırkları.anlatmak istediğim hiçbir ırkın başka bir ırka üstünlüğü yoktur.kaldı ki tarihte yaşayan büyük işler başarmış insanlar her sözylediği her yaptığı olaylar doğru olmayabilir .fikir özgürlüğü denen şey budur,herkesin söylediğine davranışına katılmayabilirim ama saygı duyarım.
      yine tekrar ediyorum hiçbir ırkın hiçbir ırka üstünlüğü yoktur.bu söylemim türkler içinde her ırk için geçerlidir.konuyu ve yazdıklarımı saptırmayınız....
      yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine...NAZIM HİKMET RAN.
      Merhaba

İşte bu yüzden Atatürk bakınız ne demiş;

"Ne Mutlu Türk'üm diyene!"

Türk'e değil Türküm diyene ifadesi iyi anlaşılmalıdır.

Bu ayırıcı değil aksine birleştiricidir.
      Medeniyetlerin içerisinde Türk milletinin özünde herkesi içine alan ve bir olmayı sağlayan yapısı budur.

Asıl ırkçı batıdır.Ve o ırkçı zihniyeti ile Türk milletini (Sınırlarımız içerisinde her vatandaşımız) ayırmaya çalışmaktadır.
      Tarihi incelerseniz Türk medeniyeti ırkçı yapıya sahip değildir.Tüm ideal söylemler işte bu batının ırkçı zihniyetine yönelik bir zırh içindir.
      Ve bunu Tarihi boyunca ısrarla dile getirir.
      Ve işte bende bu nedenleki Türk olmaktan gurur duymaktayım.

"Ne Mutlu Türk'Üm Diyene!"
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!