Sabit 3 Mayıs Türkçülük Bayramı

ELHAMDULLİLLAH mülümanım demekle müslüman olunmaz
      yaşamaklazım bence TÜRKLUGUMLE GURURDUYUYORUM AMA ANLAMADIGIM BİR ŞEY VAR NEDEN DİNİMİZE DİLİMİZE SAHİP CIKALIM MINİ ETEKLİYE BEN NASIL SAYGIDUYUYORSAM AYNI ŞEKİLDE BAŞI KAPALIYADA SAYGI DUYULMASINI İSTİYORUM KİMSEYİ KANDIRMANIN ANLAMI YOK HİKAYE DEGİL GERÇEK,BU NEREYE GİDİYORUZ GAZİ MUTAFA KEMAL ATATÜRK,U RAHMETLE ANIYORUM
      ?(
      MEHMET AKİFİN ŞU SÖZLERİNİ HATIRLATIRIM
      BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜZERİNDEKİ KANDIR VATAN ŞAYET UGRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!

GENEMİ ŞOVENİZM

BİR ÜLKE,IRK,DİL,DİN GERÇEK HAYATTAKİ DURUŞUNA ,YAPTIKLARINA GÖRE DEĞERLENDİRİLİR.HİÇ BİR IRK EN İYİ VEYA EN KÖTÜ IRK DEĞİLDİR.HER IRKIN HAYATTA YAPTIĞI OLUMSUZLUKLAR VE OLUMLULUKLAR VARDIR.HAYATTA YANLIŞLARI OLAN BİR ÜLKE VE KAVİMİN,YANLIŞ YAPMADIĞINI SABAH AKŞAM TEKRARLASAKTA DOĞRULARI DEĞİŞTİREMEYİZ.BU NEDENLE ŞU VEYA BU OLMA DAN ÖNCE İNSAN OLABİLME ÜZERİNDE TARTIŞALIM.TÜRK KİMLİĞİ ÜZERİNDEN YADA BAŞKA BİR KİMLİK ÜZERİNDEN TARTIŞMALARI LÜTFEN SONLANDIRIN.İNSAN OLMA VE İNSANCA YAŞAMA KOŞULLARI ÜZERİNDE,O GÜZELİM EVRENSEL DEĞERLER ÜZERİNDE TARTIŞARAK, HERKESİN O DEĞERLERE SAHİP ÇIKMASI İÇİN ÇABALAYALIM.BÜTÜN TÜRKLERİ YÜCELTMEK ASLINDA TÜRK ULUSUNA HAKARETTİR.SUÇ ORANININ ORTALAMASI YÜKSEK ÜLKELERDENİZ,ÇOCUK OSUNUN YAYGINLAŞTIĞI,UYUŞTURUCU KULLANIM YAŞININ 9 A İNDİĞİ BİR TOPLUMUZ.BUNLARI DÜZELTMEYE ÇALIŞALIM,YADA NASIL DÜZELTİRİZİ TARTIŞALIM.EVET BİZİM GERÇEKTEN NİTELİKLİ DEĞERLERİMİZDE VARDI,HALENDE BİR ÇOĞU YİTİRİLMEDİ,BİZ YİTİRDİKLERİMİZİ GERİ KAZANMAYA ÇALIŞMALIYIZ.EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM KAYBETTİĞİMİZ ONURUMUZ,BAĞIMSIZ DURUŞUMUZDUR. BUNLARI TEKRAR KAZANMADAN BU ULUSUN GEÇMİŞTEKİ MİRASININ ANLAMI VARMI.
      Acaba bizler Zambia vatandaşı mıyız...???

Arkadaşlar bir milletin elinden kimliği alınırsa bağımsızlığını kaybeder.

Batı zihniyetinin dogmatik fikirleri ile yola çıkılmaz. Elimizde Atatürk ümüz ve Türk kimliğimiz var ve işte amaçta bunu almak ki;
      Bağımlı hale gelelim..
      Asıl bağımsızlık millet iradesinin egemenliğidir.

Hadi buyrun gidinde diyin bakalım Fransıza Fransızlığı bırakın diye...!!

Biz burada ırktan değil Türk kimliğinin birleştirici niteliğinden söz ediyoruz.

sevgiler.
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!
      Sayın Lusnika Hanım ve Haçapitli;

Bu sitede bir tane yazı gösterin ki TÜRK IRKI EN ÜSTÜN IRKTIR desin.
      Yok böyle birşey. Bu sitede bir tane bile IRKÇI, KAFATASÇI yoktur.
      Ama ideolojiniz aklınızın önüne geçince yazılanları da yanlış anlıyorsunuz.
      Atatürk TÜRK kelimesini bu kadar neden kullandı? Bunun sebebini söyleyebilir misiniz?
      Türk Milleti insanlık ailesinin şerefli üyelerinden biridir.
      Sizi sıkan acaba TÜRK kelimesi olmasın?
      Mesela "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" diyebiliyor musunuz. Bunu dilinizle söylerken kalbinizle tasdik edebiliyor musunuz?
      Bunu yapabiliyorsanız hiç bir problem yoktur.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yazar: saksu Tarih: 03.05.2007 Saat: 11:15

Sayın Lusnika Hanım ve Haçapitli;

Bu sitede bir tane yazı gösterin ki TÜRK IRKI EN ÜSTÜN IRKTIR desin.
      Yok böyle birşey. Bu sitede bir tane bile IRKÇI, KAFATASÇI yoktur.
      Ama ideolojiniz aklınızın önüne geçince yazılanları da yanlış anlıyorsunuz.
      Atatürk TÜRK kelimesini bu kadar neden kullandı? Bunun sebebini söyleyebilir misiniz?
      Türk Milleti insanlık ailesinin şerefli üyelerinden biridir.
      Sizi sıkan acaba TÜRK kelimesi olmasın?
      Mesela "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" diyebiliyor musunuz. Bunu dilinizle söylerken kalbinizle tasdik edebiliyor musunuz?
      Bunu yapabiliyorsanız hiç bir problem yoktur.

Şakir Abi,
      Sorduğun sorunun cevabı belli, bence hiç sormana gerek yoktu. Ne diyecek sayın arkadaşlar? "-Evet, dilimiz söylüyor ve de kalbimizde de hissediyoruz" mu diyecekler? Deseler ben inanmam, sen inanır mısın?
      Ne demişler: "Ağacından utanandır, yemişlerin en acısı..."
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...

konuyu saptırmayın

geriye dönüp yazılanlara bakmadınız galiba.elbette öyle bir cümleyi net bir şekilde bulamazsınız.elbette herkes mensub olduğu ırka sahiplenmeli.ama bunu diğerlerinin yanında üstünlük olarak görmemeli.birileri ne mutlu türküm derken birileri de ne mutlu....başka bişey diyebilmeli.demeyenlere hor gözle bakılmamalı.benim dediğimi niye çarpıtmakta ustasınız bilmem....hiçbir ırkın hiçbirırka üstünlüğü yoktur.artık ırk düzeyinde değil insan olarak bakın herkese söylemek istediğim bu.
      ayrıca geriye doğru okuyun yazıları rürklüğe düzülen methiyelerle dolu şiir ve yazılara bakın bir kez daha.....
      yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine...NAZIM HİKMET RAN.

SAYIN LUSNİKA

GERİYE DÖNDÜM VE YAZILANLARI OKUDUM.
      BEN İRKCI BİR TUTUM GÖREMEDİM
      ANCAKKKK SİZİN BİR ÖNCEKİ MSJ DA DIYORSUNUZ KI birileri ne mutlu türküm derken birileri de ne mutlu....başka bişey diyebilmeli.demeyenlere hor gözle bakılmamalı
      NE MUTLU TÜRKÜM DERKEN IRKCI OLACAK AMA SİZİN ..... YERLERİ DOLDURUP NE MUTLU.... DERKEN IRKCI OLMIYACAK. SONRA BİRDE HAK HUKUK DEMOKRATLIKTAN BAHSEDECEKSİNİZ.

GALIBA HİKAYE.......
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.

luskina hanım

sizin ülkeniz türkiye dimi türksünüz dimi senin ülkende senin topraklarında adamın birigelse deseki ne mutlu ........ diyene senin sahip olduğun değerleri ezip geçse tarihini saymasa sen sessiz kalırmısın soruyorum.türk halkının savunduğu budur kimseyi hiç bir ırkıda kötülediği yok herkes kendi vatanında istediğini söyler vatanın menfaatlerini kollamak ırkçılık deildir.saygılarımla
      selametle ALLAHA EMANET
      SOYU SOYSUZ OLANIN SÜTÜ BOZUKTUR BEYLER

CVP: konuyu saptırmayın

[b]Yazar: lusnika Tarih: 03.05.2007 Saat: 14:21

.birileri ne mutlu türküm derken birileri de ne mutlu....başka bişey diyebilmeli.demeyenlere hor gözle bakılmamalı

Sn Luskina Türkiye Cumhuriyetindekiler birileri değildir.
      Ve Türkiye Cumhuriyetinde; ....başka bir şey denemez!

Bu topraklarda yaşayan herkes zaten Türk Cumhuriyeti vatandaşıdır.
      Bunun aksini iddia etmek devleti yıkıp rejim getirmek ve yeni bir devlet oluşturmaktır.
      Var olan bir ülkenin bölünmez bütünlüğü içerisinde ..... başka bir şey denilemez.!
      Siz Zambiadan mısınız..?[/B]
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!

anlatamıyorum

anlatamıyorum galiba.siz nemutlu derken birileri de başka türlü derler dedim demeli demiyorum.ikisine de karşıyım.milliyetçiliğe karşıyım bu kadar her türlüsüne türk milliyetçiliğinede diğerlerinde önüne hangi ırkı koyarsan koy milliyeçiliğe karşıyım o kadar....
      bakın ısrarla farklı yerden bakımaya devam ediyosunuz.türklere karşı falan değilim ben insanların ırklarına göre üstün konuma geçmek istemelerine ayrıcalıklı olmalarına ve insanları bu düzlemde kabullenmelerine karşıyım .ielbetteki herkesin bir ırkı var....ama üstünlük değildir türklük arkadaşlar...diğerleri de tabi burda türklük değilde başka bir ırk aynı şekilde üstün görülse ona da karşı gelirdim anlayın
      yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine...NAZIM HİKMET RAN.
      ARKADAŞLAR LUSNİKA KARDEŞİM GERÇEKTEN YANLIŞ ANLAŞILIYOR
      GERÇİ KENDİSİ İLE BEN DAHA ÖNCEKİ YAZIŞMALARIMDADA SÖYLEDİM
      BİRAZDA SEN DİKKAT ET YAZILARINA DİYE AMA NE YAPALIM BU KARDEŞİMİZDE BÖYLE ONU BU ŞEKİLDE KABULLENMEK ZORUNDAYIZ

DOĞRU BİRŞEY SÖYLÜYOR HİÇBİR IRKIN DİĞER IRKA ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR

ONUN DEDİĞİNİ PEYGAMBER EFENDİMİZDE DİYORDU
      BAKINIZ VEDA HUTBESİNE

ALLAHIM YAA

ya bu bir bayram türkçülük bayramı luskina hanım kimsenin kimseyi küçük düşürdüğü hor gördüğü yok konu açılmış millet kutluyor.bu irkçılık davasını siz çıkardınız kimse ırkçılık yapmadı.hiçbir milliyetçiliği savunmuyorum diyorsunuz ozaman ulu önder ATATÜRKÜN GÖRÜŞLERİNİDE SAVUNMUYORSUNUZ;çünkü onun ilke ve inkılaplarında milliyetçilik var(bunu ikinci kez söyledim dikkatinizi çekerim )saygılarımla
      selametle ALLAHA EMANET
      SOYU SOYSUZ OLANIN SÜTÜ BOZUKTUR BEYLER

Olay Budur

"Türk, Türk olduğu için asildir. Çoğumuz, büyük babamızın babasını hatırlamayız. Bütün soy gururumuzu, Türk olmanın içinde buluruz... "
      ATATÜRK

Olayın özeti budur.
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...
      BİR AKŞAM CEVİZ KABUĞU'NU İZLİYORUM SAAT GECE YARISI
      TARTIŞILAN KONU NEYDİ HATIRLAMIYORUM
      YURTDIŞI'NDAN BİRİ TELEFONLA BAĞLANDI
      İSMİNDE TÜRK GEÇEN BİR DERNEK BAŞKANI
      AYNEN ŞU KELİMEYİ SÖYLEDİ
      "BİZİM PEYGAMBERİMİZ OĞUZ KAĞAN'DIR"
      ŞOK OLDUM

HEPİMİZ MİLLİYETÇİYİZ AMA TÜRK IRKIDA DİĞER IRKLARDAN ÜSTÜNDÜR DİYE BİRŞEY DÜŞÜNÜLEMEZ
      3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMI KUTLU OLSUN...

TÜRK KIZI

Pınar başına geldi
      Bir elinde güğümü;
      Çattı yay kaşlarını
      Görünce güldüğümü,
      Bağlamıştı gönlümü
      Saçlarının düğümü.
      Bilmiyordum bu örgü
      Acaba bir büğü mü?

Sordum: Nerdedir yerin?
      Nedir senin değerin?
      Yedi kıral vurulmuş,
      Ne bu ceylan gözlerin?
      Hangisine varırsın
      Bu yedi ünlü erin?
      Şöyle dedi bakarak
      Göklere derin derin:

Kıralların taçları
      Beni bağlar büğü mü?
      Orduları açamaz
      Gönlümdeki düğümü.
      Saraylarda süremem
      Dağlarda sürdüğümü.
      Bin cihana değişmem
      Şu öksüz Türklüğümü

Nihâl ATSIZ
      ........................

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMI

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Başbuğ AtaTürk'ü, Kahraman silah arkadaşlarını ve kutlu Türk direnişinde savaşan, Türk Milleti'ne Türkçü Cumhuriyeti emanet eden; sivil asker, kadın erkek, genç yaşlı bütün kahramanlarımızı saygı ve sevgiyle anıyoruz.
      Resimler
      • KemalinAskerleri.jpg

38.52 kB, 0×0, 392 defa görüntülendi
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.