Platforma Yeni Önsöz

Platforma Yeni Önsöz

Değerli arkadaşlar,
      Sanırım çoğumuz Platform'un önsözünü okumuşuzdur.
      Ben de mevcut önsözü okuduğumda bu önsözün bu site için yeterli olmadığını ve biraz aceleyle yazılmış gibi olduğunu düşündüm.
      Bu düşüncelerimi site yöneticileri ile paylaştım ve yeni bir önsöz yazılması için teklifte bulunarak, uygun görülürse katkıda bulunmak istediğimi ilettim.Yöneticiler de -sağolsunlar- görüşlerime değer verdiler ve bu konuda yeşil ışık yaktılar.
      İşte bu gelişme çerçevesinde ben de kendimce bir önsöz yazdım. Ama bu konuda herkesin katılımcı olması daha güzel çalışmaların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Onun için bu önsözün bir müddet okunmasını ve varsa başka önsöz örneklerinin de eklenmesini sağlamalıyız.
      Tabii ki eleştiriler de olmalıdır.Böylece en güzelini bulabiliriz.
      Saygılar.
      .................................................................................

ÖNSÖZ

Yanar yüreğim yanar,
      Ayrı kaldım Hemşin’den.
      Bu yaranın merhemi
      Acep bulunur nerden?

Ayrılıktır, sevgi ateşini körükleyip yürekleri yakan insafsız hastalık. Ve bu insafsız hastalık bütün Hemşinliler’i öyle bir sarmıştır ki, üzülerek bu derdi çekmeyen Hemşinli yoktur diyebiliriz.
      Yıllar yılı Hemşinli’yi hem gurbette hem de memlekette ağlatmıştır hasret denen insafsız duygu.
      Hemşinli öylesine sever ki geride bıraktıklarını; memleketindeki böceklere bile hasret türküleri yakmıştır. Dağları, dereleri, ormanları, kuşları, çiçekleri, yaylaları, sevdaları.... yani aklımıza gelebilecek en küçükten en büyüğe, en önemliden en önemsize kadar herşeyi türkülerle hasretine katmıştır.

Çal tulumcu tulumu
      Türküler söyleyelim
      Tulumun sesi ile
      Hasretlik giderelim.

Ama artık bu hasret, bu özlem, bu kavuşma arzusu, bu umutsuz hastalık eskisi gibi olmayacak. Artık gidemesek de göreceğiz, katılamasak da izleyeceğiz, sarılamasak da konuşacağız, uzakta olsak da hep hatırlanacağız.

İşte bizler bu düşüncelerle yola çıktık. İnsanlarımızın hasret yaralarına nasıl merhem oluruz diye düşünerek çalışmaya başladık.
      Ve birikimimizdeki bilgi ve tecrübelerimizi kullanarak ve sadece hizmet etmek amacıyla fedakarca çalışarak “Hemşinliyiz.biz”i oluşturduk.
      “Herşey Gelecekte Daha Güzel Bir Hemşin” sloganı altında toplanarak bize ait olan tarihsel ve kültürel değerlerimizi tanıtmak ve yaşatmak için çalışmaya karar verdik. Bunu yaparken bu değerlere katkıda bulunmayı da arzuladık. Tüm Hemşinliler’i bir araya toplayarak tanışmalarını ve iletişim kurmalarını sağlamayı hedefledik.

Umut ediyor ve diliyoruz ki bu uzun yolda hep beraber birlik ve beraberlik içinde hedeflerimize ulaşmak için sevgi, saygı ve özveriyle çalışacağız.

İnternette hoş sohbet
      Beni ağlatma gurbet
      Azıcık daha sabret
      Kavuşacağız elbet...

Nihat PAMUKÇU
      22.05.2007
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...

CVP: Yönetim

Yazar: Pamukcu Tarih: 25.05.2007 Saat: 13:56

Yönetim uyuma!
      Bu yazıya yorum yaz.

Sn. Pamukcu,

Su uyur Yönetim uyumadigini belirtmek isterim ve bizim acelemiz olmiyarak emin adimlarla ilerlemek isteriz.

Yönetim olarak bizim vazifemiz herseye Yorum Yazmak degil ilk önce sunulan "Önsözü" degerlendirmektir. Bizde bunu Yönetim icinde yaparak ve hat'ta kendi ön sözümüzü kendi icimizde hazirliyarak beklemektedir.

Eger taktir ederseniz bizim degil ÜYELERIN fikri ve sunacaklari örnek Önsözü önemlidir. Bu konuda gerektigi zaman zaten Yönetim olarak geregini yaparak acikliyacagiz.

Bunun yaninda Yapmis oldugunuz calismadan dolayi Tesekkür ederim.

Saygilarla

KOBAL

Ne Güzel

Sayın Yönetim,
      Site reytinginin dibe vurmaması açısından, yapmış olduğum bu özverili davranıştan dolayı önsöz'ün yenilenmesi konusunun ne durumda olduğunu sormak istiyorum.
      Yeni bir önsöz ne durumda?
      Sn. Pamukcu,

bizler Reyting pesinde degiliz.

Önsöz ve bir kac baska calismalari Sitemizin Tasinma nedenlerinden dolayi Yönetim olarak 2. Plana alinmistir. Gereken ilerleyen zamanlarda yapilacaktir. Ayni zamanda En Son Yazimda belirttigim gibi:

Eger taktir ederseniz bizim degil ÜYELERIN fikri ve sunacaklari örnek Önsözü önemlidir. Bu konuda gerektigi zaman zaten Yönetim olarak geregini yaparak acikliyacagiz

Bu ve diger konularda Üyelerin duyarliligi önemlidir... Ama malesef bu konuda sadece sizin caba göstermis oldugunuz bir Önsözü mevcuttur. Bence siz Yönetime sordugunuz soruyu birde Üyelerimize sorarmisiniz? Amacimiz birlik ve beraberlik degilmi? Politika yapacagimiza ufak bir yerden tutup mesela önsözü hazirlamak zormu?

Iste bu tür seyler benim icin "Siteyi düsünmemektir". Eger hatirlarsaniz bir cok yazimdada "Siteyi düsünmeyeni, bizlerde düsünmeyiz" ifadesini kullanmisimdir.

Saygilarla

KOBAL
      Ağlarım hatıra geldikçe gülüştüklerimiz.
      ---Neden böyle düşman görünürsünüz,
      Yıllar yılı dost bildiğim aynalar?
      ---İçimde kar donar,buzlar tutuşur,
      Yağan ateş midir,kar mıdır bilmem.
      ---Sana çirkin dediler,düşmanı oldum güzelin.

Kalifçiliğe devam.
      Söz mü dediniz,söz mü verdiniz? :)

Beğendiğim bir sözüde sizlerle paylaşayım bari:

'' Kör olasın demeyirum.Kör olma da gör beni. ''
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."