Sabit Konu Çok Önemli

Konu Çok Önemli

ermenisorunu.gen.tr/

Bu konu daha önce de çeşitli şekillerde sitede gündeme geldi. Bu şekil bir başlık var mıydı bilmiyorum ama tekrarından zarar gelmez.

Konu malumunuz sözde Ermeni soykırımı.
      Son haberleri dinlediyseniz; Amerikan temsilciler meclisinde sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısının oylanmasına ilişkin olarak kabul oyu vereceklerin sayısının şu anda çoğunluk düzeyine ulaştığı bildirildi.
      Yani bu tasarı temsilciler meclisinde oylanırsa şu anki sayısal tabloda kabul edilecek gibi gözüküyor.
      Bunun için bireysel olarak yapmamız gerekenler var.
      1. Aşağıdaki link bu konudaki en önemli sitemize aittir ve bu linkin hitlerinin yüksek olması bizim açımızdan çok önemlidir.
      Onun için mümkünse bu site hergün ziyaret edilmeli ve hatta açılış sayfası yapılmalıdır.
      2. Bu site linki mümkün mertebe tüm memleket sathında tanıtılmalı ve okunması sağlanmalıdır. Mesela bunun i.in bir mail listesi oluşturulabilir.

Ayrıca yönetimin de bu konuda yapması gereken birşey var ki bu da; bu siteye link vermek olacaktır.
      Lütfen bu konuda üst seviyede özen gösterelim.

ermenisorunu.gen.tr/
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...

sanal değil gerçek ortam da....

Yazar: Pamukcu Tarih: 02.07.2007 Saat: 21:03

Sadece 23 kişi....
      Biri ben biri Mustafa; gerisi???

saygıdeğer pamukçu abim ona kalırsa hemşine kitap gönderme olayını 8 kişi okudu ;)

bu işleri sanal ortamda değil gerçek hayatta yapmamız lazım bende okudum 24 oldu bu bize ne kazandırdı?

oysa bizler hemşinliler olarak gitsek ermeni konsolosluğuna gitsek tartışsak onlarla beraber olmazmı?

bu tür olaylap hep oldu ve hepde olacaktır da bizim buna yapacamız tek şey anadolu kültürümüzden ayrılmamak asimileye son vermek ikiliğe son vermek....

sanalıktan kurtulup derneklerimize sahip çıkmak...

varoluş sebeblerimizden bir tanesi olan hemşine bir çivi çakmak....

açtığın konu teşkkür ederim pamukçu abi duyarlığın için....
      Hak(cc) kuluna eyler nazar
      Dört kalıptan Adem dizer
      Kalleş gelmiş CUMHURİYETİ bozar
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK
      Sevgili yakup,

Nihat hoca açtığı ve önemsediği konuları takip ediyor ve yeniden gündeme getirerek dikkatimize sunuyor.

Hergün onlarca konu açılıyor ve yüzlerce cevap yazılıyor. Dolayısıyla konular çabucak gündemden düşüyor. Peki sen kaç kere "kitap gönderme " konusunu gündeme getirdin ? Gündeme getirmek derken, teşvik edici bir üsluptan bahsediyorum elbetteki;)

Sen anladın onu :]

getirmem abi....

Yazar: Mustafa Tarih: 03.07.2007 Saat: 00:26

Sevgili yakup,

Nihat hoca açtığı ve önemsediği konuları takip ediyor ve yeniden gündeme getirerek dikkatimize sunuyor.

Hergün onlarca konu açılıyor ve yüzlerce cevap yazılıyor. Dolayısıyla konular çabucak gündemden düşüyor. Peki sen kaç kere "kitap gönderme " konusunu gündeme getirdin ? Gündeme getirmek derken, teşvik edici bir üsluptan bahsediyorum elbetteki;)

Sen anladın onu :]

getirmem bizzat uygularım o kitap işi birilerinin dikkatini çekmiyorsa bne onlara zorla gözlerine sokamam bu işler gönül işidir...

ben şu an halen kitap topluyorum çğdd derneği ile....
      Dört kalıptan Adem dizer
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK

Net Sayı

Temsilciler meclisinde çoğunluk sağlandı demiştim dün. (Yani sözde tasarının taraftarlarının sayısal üstünlüğe ulaştığını anlatmaya çalıştım.)
      Bu temsilciler meclisinin 435 üyesi varmış ve şu anda 218 üye oylamanın kabulü yönünde oy kullanacakmış.
      Bu rakamı dün yazmamıştım; ilave bilgi olarak yazmakta fayda gördüm.
      Sen bilirsin Yakup, ben zorla gündeme getir yada milletin gözüne sok demiyorum. İnsanların haberi olmazsa doğal olarak ilgi gösteremezler diyorum.

Gündeme getirmem diyorsan, eleştirilerini de o doğrultuda yapmalısın.Haberdar edemediğin insana, sen niye bu kampanyaya katılmadın demek pek mantıklı değil. Şimdi diyeceksinki, ben konuyu açtım, arayan bulur, okur ve katkıda bulunur. Ne yazıkki öyle olmuyor sevgili Yakup, bir araştırma yapsak sitenin yüzde doksanının bu yazıdan haberi yoktur emin ol. Çünkü deminde belirttim bir sürü yazı arasında ne yazıkkı önemli konular kaynayıp gidiyor.

Bu yüzden çaba sarfetmek gerekiyor, Nihat hocanın yaptığı gibi;)

Selamlar.
      Yazar: Mustafa Tarih: 03.07.2007 Saat: 00:40

Sen bilirsin Yakup, ben zorla gündeme getir yada milletin gözüne sok demiyorum. İnsanların haberi olmazsa doğal olarak ilgi gösteremezler diyorum.

Gündeme getirmem diyorsan, eleştirilerinde o doğrultuda yapmalısın.haberdar edemediğin insana sen niye bu kampanyaya katılmadın demek pek mantıklı değil. Şimdi diyeceksinki, ben konuyu açtım arayan bulur, okur ve katkıda bulunur. Ne yazıkki öyle olmuyor sevgili Yakup, bir araştırma yapsak sitenin yüzde doksanının bu yazıdan haberi yoktur emin ol. Çünkü deminde belirttim bir sürü yazı arasında ne yazıkkı önemli konular kaynayıp gidiyor.

Bu yüzden çaba sarfetmek gerekiyor, Nihat hocanın yaptığı gibi;)

Selamlar.

şu an yaptığımız gibimi =)
      Dört kalıptan Adem dizer
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK
      Konu ile ne kadar alakası var bilmiyorum ama aklıma bir fıkra geldi.

Bir gün bizin Temel uçak yolculuğu yapıyor. Uçak havalandıktan bir müddet sonra Temel yanındaki adamla sohbete başlar. Kimsin, nesin derken adam Yahudi olduğunu söylemesiyle birlikte Temel adama tokadı çakar.
      Adam şaşkınlıklar;
      "Bana niye vurdun?" deyince Temel;
      "Sizler Hz. İsa'yı öldürmüşsünüz" der. Adam;
      "Ama o 2000 sene önceydi" deyince, Temel;
      "Ben yeni duydum" der.

Yakup'un genel davet tavrını gerçekten tasvip etmiyorum. Çok iyi niyetli olmasına rağmen insanları tahrik ederek bir şeye katılmalarını sağlayacağını zannediyor. Halbuki bu tavır gelecek ya da katılacak insanları bile küstürebilir. Çünkü hepimizde nefs denilen bir gerçek var.
      Ömer Kardeşim ile konuştuk. Şu anda bazı özel işleri var ama en yakın zamanda derneğimize gelecektir. Ancak Yakup'un bu şekilde bir davet yöntemi denemesi onu derneğe gelmekten de alıkoyabilir.

Üniversite yılalrında bizzat yaşadığım bir hadise vardı.
      Aynı evde 4 kişi kalıyoruz. Arkadaşlarımzıdan biri namaz kılıyordu. Onun sabah kalkıp abdest alışı ve çıkartığı tıkırtılar beni vicdanen rahatsız etmeye başlamıştı. Ben de namaza başlama kararı almıştım. Akşam o niyetle yattım. Amacım o arkadaştan önce kalkmaktı. Gerçekten de sabah çok erken kalktım. Banyo yapıp abdestimi aldım. Banyodan çıktığımda o arkadaşım ile karşılaştım.
      Bana bakarak;
      "Ulan ihtiyaç olduğunda nasıl erken kalkıyorsun. Bir gün de Allah için erken kalksana" dedi.
      "Ben senin için mi namaz kılacağım yahu!" dedim ve ona inat namaza başlamadım.
      Bu tür tavırlar her zaman böyle bir tepkiye sebep oalbilir.
      Umarım ki Yakup ne demek istediğimi anlamıştır.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

CVP: Konu Çok Önemli

Ayrıca yönetimin de bu konuda yapması gereken birşey var ki bu da; bu siteye link vermek olacaktır.
      Lütfen bu konuda üst seviyede özen gösterelim.

Bu konuda bir çalışma var mı?