Sabit Çöpler

...

Bu cöp sorunu yillardan beri var, tabii günden güne artiyor. Yillar önce baska sitede bende "cöpdere" isimli resimler eklemisdim. Berrak, temiz akan bir dereye nasil böyle kiyariz? Nasil böyle sorumsuz, bencil, cahil yasariz? Tabii dere kenarinda keyif yapmak illaki hos ve güzeldir ama giderken cöplerinide al pesine, be okuz..Bu gidisle ne dere kalacak nede yapacak keyif...

Daha öncede demisdim, anlamiyorum, bizim milletimiz toprak-vatan, diye diye olüyor, e madem öyle niye topragini korumuyorsun, temiz tutmuyorsun, gelecek nesillere böyle mi emanet edeceksin? Cocugun cöplerin icinde mi oynasin, dolassin?

Yurt disindan birsürü millet geliyor doga harikasi memleketimize, biz onlari cöplerimizle karsiliyoruz...Misafirperverlik bu mu? Rezillik baska birsey degil.

Bence herkes eglenmesinide ortaligi temiz tutmasinida bilmeli. Biz (cevrem) nerde mangal yaparsak yapalim, herzaman ortaligi yine temiz birakip öyle gideriz. Cünkü yine gidecegiz oraya...Hem gitmezek bile, bizden sonra gelende sevinsin, yesilligin tadini cikarsin.

Cevre dostu olmak lazim, sözde degil özde...
      Selam ve Saygi ile :]