Öğrenci Dayanışmanlığı Projesi

Öğrenci Dayanışmanlığı Projesi

ANKARA RİZE DERNEKLERİ FEDERASYONU GENÇLİK KOLLARI
      ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI PROJESİ

Üniversiteye ilk adımı atan gençlerimizin, gerek yeni geldikleri ve yabancı oldukları şehirde, gerekse üniversite yerleşkelerinde yaşadıkları sıkıntılar, değerlendirilmesi ve çözülmesi gereken önemli bir sorundur. Özellikle Anadolu’nun küçük şehirlerinden büyük şehirlerimize geçişte daha sık yaşanan bu sıkıntılar, ilimiz Rize gençliğinin de önemli sorunlarındandır. Her biri üniversite mezunu ya da hâlihazırda üniversite öğrencisi olan ve benzer sıkıntıları yaşamış Ankara Rize Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları üyeleri, Rizeli gençlerimizin bu sorunlarını göz önüne alarak bir “ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI PROJESİ” hazırlamışlardır. Temel amacı 2007 dönemi Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) başarılı olup, 2007–2008 eğitim-öğretim yılında Ankara ilimizde bulunan üniversitelerden birinde öğrenim görmeye hak kazanan Rizeli gençlerimizin Ankara şehir hayatında ve üniversitelerinde yaşadıkları sıkıntıları gidermek ve şehre adaptasyonlarını sağlamak olan bu projenin içeriği şu şekildedir:

 2007 dönemi ÖSS’na Rize ilinden katılıp başarılı olan ve 2007–2008 eğitim-öğretim yılında Ankara ilinde bulunan üniversitelerinden birinde öğrenim görmeye hak kazanan tüm Rizeli gençler bu projeden faydalanabilir.
       Proje kapsamında Ankara’da öğrenim görmeye hak kazanan ve projeden yararlanmak için başvuran öğrencilerimize kazandıkları okuldan bir “öğrenci danışmanı” atanacak ve öğrenci bu danışmanın sorumluluğu altında olacaktır.
       Projeden faydalanmak için başvuran öğrenciler ÖSS yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihe göre, daha sonra belirlenecek ve derneğimiz tarafından ilan edilecek bir tarihte Ankara Rize Dernekleri Federasyon Evi’nde yapılacak toplantıda öğrenci danışmanları ile tanıştırılacak ve eşleştirileceklerdir.
       “Öğrenci danışmanları” proje kapsamındaki öğrencilere; okul kayıtları, yurt bulma, burs başvuruları, şehri ve okulu tanıtma, okulda ve şehirde yaşanabilecek sorunlarda çözümler bulma gibi konularda yardımcı olacaklardır.
       Proje kapsamında Ankara Rize Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları’nın maddi bir talebi olmayacaktır.

Projeden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak isteyenler aşağıda ismi ve bilgileri verilen kişilerle irtibata geçebilirler.

Selçuk AYTEMİZ selcukaytemiz@hotmail.com 0543 566 68 87
      Engin DALBASTI engindalbasti@mynet.com 0533 636 94 73
      Önder ERCAN onder__ercan@hotmail.com 0543 315 96 03
      Serdar HALICI serhal53@gmail.com 0506 246 46 15
      Fatih OFLUOĞLU ofluoglu.fatih@hotmail.com 0544 291 64 40

ANKARA RİZE DERNEKLERİ FEDERASYONU
      İnkılap Sokak 25/5 Kızılay - Ankara
      Tel: 0312 425 79 92
      Fax: 0312 425 62 47
      E-Posta: rizelilergenclik@googlegroups.com
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Akıllı Adımlar...

Bizim Doğrularımızda Bireysellik Yok Ve O Nedenle de Haklısın…
      Bizim Site Adına Sorumluluğumuz Var ve Bu Sorumluluğumuz da Dernek Adına Yazılan Yazılar Kişisel Olmasın Diye Uğraş Verdik.
      Bugüne Kadar Bu Doğrularda…
      1- Çahev Adına Sitemiz Üyelik Verdi
      2- Hemşinliler Kültürel Gelişme ve Doğal Çevre Koruma Derneği Adına Sitemiz Üyelik Verdi.
      Asıl Olan Doğrularda Diğer Derneklerimizin de Bizden Dernek Adına üyelik Almalarıdır.
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      Sn. Seveholu,

Sn. Kuku'nunda dedigin gibi

2- Hemşinliler Kültürel Gelişme ve Doğal Çevre Koruma Derneği Adına Sitemiz Üyelik Verdi.

Asıl Olan Doğrularda Diğer Derneklerimizin de Bizden Dernek Adına üyelik Almalarıdır.

Sn. Kuku'nun son cümlesine dikkat cekmek istiyorum. Derneklerin bizden Üyelik istemelerini beklemek ve ozamana kadar yazi asmamak ve milletimizi bilgilendirmemek dogru olmaz.

Telep geldigi taktirde Site olarak herangi bir dernege Üyelik vermeye haziriz. Gecmiste Çahev ve Hemsin Dernegi Ankara icin Üyelikler verilmistir. Aksi taktirde, taktir ederseniz Yazilari "KISISEL" ama dernek duyurusu ve bilgisi olarak yayinlanacaktir.

Saygilarla

KOBAL

halen aynı

Yazar: KOBAL Tarih: 16.07.2007 Saat: 17:11

Sn. Seveholu,

Sn. Kuku'nunda dedigin gibi

Telep geldigi taktirde Site olarak herangi bir dernege Üyelik vermeye haziriz. Gecmiste Çahev ve Hemsin Dernegi Ankara icin Üyelikler verilmistir. Aksi taktirde, taktir ederseniz Yazilari "KISISEL" ama dernek duyurusu ve bilgisi olarak yayinlanacaktir.

Saygilarla

KOBAL

Hemşin Derneğinin üyeliği varmı? VAR

HEmşin derneği federasyondamı? EVET

Ozaman kardeşim yukardakı yazıyı dernek adına açılacak! Bunu daha nasıl anlatıbilirim bilmiyorum?

Saksu kendi adına açtığı konuyu Kuku değiştirmiş dernek adına çevirmişti şimdi aynı hareketi yapması lazım dernek ve federasyonlar adına yayınlar yazıların kişiselleştirlimesi son derece yanlıştır...

Saygılarımlaa...
      Hak(cc) kuluna eyler nazar
      Dört kalıptan Adem dizer
      Kalleş gelmiş CUMHURİYETİ bozar
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK
      Bu Konuda yine Tartisma yaratmak bence mantikli degildir... heleki bu konu altinda.

Burda bizim cabamiz RİZE DERNEKLERİ FEDERASYONU icinde bir üyelik vermek ve hat'ta Yöremizin bütün Dernekleri Üye etmektir.

Üyeligi Yönetim ACAR ama Konulari ve Bilgileri DERNEK Yetkilileri Asar. Sn. KUKU bunu gecmiste ilk üyelik alindigi icin degistirmis olabilir AMA Dernek Üyeligin Bilgileri Yetkili kisilerdedir ve kullanilmasi dogru olur.

Belki Sn. KUKU bu yaziyi sunmak ile birlikte birseyi Gündeme getirmek istemistir. Birde bunu düsünmek lazim. Herseyi bizden degil baskalarindada beklemek lazim.

Yakup sende Dernek girisleri yokmu? Eger Yoksa ozaman Yetkili kisileri araya sokarsan yaziyi yeniden actirip, en iyi davranisi yapmis olursun.

Saygilarla

KOBAL
      Bu konunun neden tartışma konusu yapıldığını anlayabilmiş değilim. Siteye üye olarak ilk yazımı da bu şekilde yazmak istemezdim ama... Nihayetinde RİZE için yapılan bir aktivite var ve bunun kim tarafından ne şekilde yapıldığı gayet açık. Bu yazının ne şekilde yada kim tarafından yazıldığının ne önemi var. Önemli olan neyin yazılı olduğu değil mi? Bu tür tartışmalar sunulmak istenen bilgileri ve asıl konuları gölgeliyor gibime geliyor. Bu kadar detaya inmeye gerek yok sanırım.

sevgilerle...