Başkadır Kara Kalem

Sevgili Elifcan eklemiş olduğun resimler gerçekten çok güzel.Konunun başlığındada olduğu gibi başkadır kara kalem...Yapmasıda insana ayrı bir zevk verir.İstediğin gibi oynarsın figürlerle gölgeleme sistemiyle istediğin ifadeyi verebilirsin bir portreye. Mutsuz bir insanı örneğin 2 dakikada çok mutlu bir insana çevirebilirsin.Heleki resmi bitirdikten sonra eline bulaşmış olan siyahlığın getirdiği koku ve görüntü insana başka bir mutluluk verir..Bazen yüzüne bulaştırırsın siyahlığı o bile rahatsız etmez seni.Yapabilecek durumda olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum resim yapmayı..Azda olsa başka diyarlara gidilebiliyor düşüncede..Stres atmanın bana göre güzel bir yöntemi.Keşke yapmış olduğum resimlerin boyutu biraz küçük olsaydı ve seninle paylaşabilseydim.Sanırım sende ilgilisin bu konuyla düşüncelerini paylaşmak istersen ben buralardayım...Ellerine sağlık görüşmek üzere...
      ...............
      Sevgili Selin,

Kalem benim hayatım ama çizgileri harf yaparken kullanabiliyorum sadece. :D :D :DKeşke deyip bi yerlerimde saklı sandığım o yeteneği çok aradım ama maalesef kalem benle dans etmek yerine konuşmayı seçti.Kızkardeşim bu konuda amatör olarakta olsa gayet başarılı çizimler yapıyor.onun çizimlerini yakın zamanda bu başlık altına ekleyeceğim.Ama bi türlü fırsat bulupta düzenleme yapamadım.

Kara kalem bence bi büyü iki renkte bakıp binlerce rengi görebilmek bir arada müthiş heycan veriyor insana.Umarım çalışmalarını burda bizimle paylaşırsın.Sitemize üye çizim yeteneğine sahip arkadaşlarında çalışmalarını burda görmek isteriz.

İlgin için teşekürler.Görüşmek üzere.
      Aşkta tıpkı ELİF gibidir isminde gizlidir ama okunmaz o olmadan da besmele sese gelmez o herşeyin içindedir hiç birşeyde görünmez...
      Kesinlikle bir büyü..İki rengin mükemmel uyumu...Çalışmalarımı elbette sizlerle paylaşmak isterim ama dediğim gibi resim boyutları biraz büyük yani onları buraya getirip makinada okutmam çok zor..Kimbilir belki ileride bir sergi açarım İlk okuldayken beri hep hayalimdir bu sanırım hep hayalde kalıcak..Kardeşinin ilgilendiğini yazmışsın çok sevindim ona destek olup onu yüreklendirmelisiniz...Yani ileride bunu meslek olarak seçmesede amatör olarak devam edebilir benim gibi..
      Gelelim kalemin sendeki yerine..Kalem sadece resimde güzel değil..Ne biliyim şiir gibi deneme gibi hatta kısa kısa hikayeler, roman gibi bi çok resmi aslında içine alıyor..Bunlarda kocaman bir resim tablosu değilmi...Biz belki görselliğe hitap ediyoruz ama kalemi konuşturmak ta büyük maarifet ister..
      ...............
      Yazar: selinsirt Tarih: 19.07.2007 Saat: 10:14

Kesinlikle bir büyü..İki rengin mükemmel uyumu...Çalışmalarımı elbette sizlerle paylaşmak isterim ama dediğim gibi resim boyutları biraz büyük yani onları buraya getirip makinada okutmam çok zor..Kimbilir belki ileride bir sergi açarım İlk okuldayken beri hep hayalimdir bu sanırım hep hayalde kalıcak..Kardeşinin ilgilendiğini yazmışsın çok sevindim ona destek olup onu yüreklendirmelisiniz...Yani ileride bunu meslek olarak seçmesede amatör olarak devam edebilir benim gibi..
      Gelelim kalemin sendeki yerine..Kalem sadece resimde güzel değil..Ne biliyim şiir gibi deneme gibi hatta kısa kısa hikayeler, roman gibi bi çok resmi aslında içine alıyor..Bunlarda kocaman bir resim tablosu değilmi...Biz belki görselliğe hitap ediyoruz ama kalemi konuşturmak ta büyük maarifet ister..

En kısa sürede çalışmalarını burda görmeyi umud ediyorum.Dilerim hayalini gerçekleştirirsin.Belki hayalinin resmini çizersin bi gün kimbilir o serginin baş çalışması olur.

Kızkardeşime destek olma konusunda ben onun en büyük hayranıyım.Ben hikayelerimi anlatıyorum bazen o resmini çiziyor.Ama objeleri çizme konusunda daha başarılı.Bence bi tutku yada şöyle diyebilirim kişinin yeteneği onun 6.duyusu gibi bişey oluyor.Hani duyularımızdan birisi eksik olsa ikamesi olmaz ya yaşar ama eksiktir işte böyle bi şey ben yazamadığımda bütün duyu organlarımın işlevi kalmayacakmış gibi geliyor oda çizemediği vakit.

Yazının rengidir resim,resmin sesidir yazı..
      Aşkta tıpkı ELİF gibidir isminde gizlidir ama okunmaz o olmadan da besmele sese gelmez o herşeyin içindedir hiç birşeyde görünmez...
      Yazar: bahar Tarih: 19.07.2007 Saat: 10:28

Elifcan ve Selin...

Harikasınız...Sabah sabah güzel paylaşımlarınızla izleyenleri mest ettiniz :)

Sizlere kucak dolusu çiçekler verip tebrik etkem isterdim ama sayfaya ayrı bir renk katmak istemedim...Ruhumu dinlendirdiniz... iyiki varsınız ve iyiki sizlerle karşılaştım...

bana bir bahar resmi lazım içinde tüm renkleri saklı.resmini gönderirmisin?İyi ki varsın iyi ki burda bizimlesin.

Sevgili Sevil bizlerle duygularını paylaşarak ortak olduğun için teşekkür ederim.Bu tür paylaşımlar insanın ruhunu güzelleştirir..
      Bu aralar hayalimin resmini çizmek yerine aslında kalemi konuşturmayı tercih ediyorum..Aslına bakarsan işlerden dolayı resim yapmaya pek vakit bulamıyorum.
      Yeteneğin duygularla birleşmesi işte ortaya böyle güzel tablolar çıkartıyor..İnsanın duygularından biri ne kadar eksik olursa olsun genede bunu başka şeylerle örtmeye çalışır hep..Bu belki resim belki şiir belkide spor vs.vs.ne farkeder...
      Ve son olarak herkesin baharı içinde saklıdır aslında tüm renkleriyle...
      ...............