Sevdiğiniz Öldü Aşka Bakışınız Nasıl Olurdu?

Yazar: cemrem Tarih: 24.07.2007 Saat: 19:53

Çok zor olurdu :(
      Çok sevenler asla kavuşamazmış ki zaten.
      allah kımseyı sevdiğinden ayrı koymasın . nevın hanm bu konuda sıze katlmam mümküün dehil asıl sewenler kavuşur
      *** alpican ***

Her Gününü Hayatının Son Günüymüş Gibi Yaşarsan
      Günün Birinde Haklı Çıkarsın...!!!!
      Yazar: Felsefeci Tarih: 24.07.2007 Saat: 20:18

Böyle bir soru olur mu , bu soruya nasıl cevap verilebilir ki bilemiyorum . Düşüncede bile ürkütücü , gerçekleşmesi durumunda yaşanabilir miki seçenekler konulmuş

malesef çok kötü bir olay ama yaşanılıyor Ali bey..Allh ım herşeyin sabrını veriyo yoksa zaten sevdiğiniz,ananız,babanız her kim olursa o toprağın içine koyup gelmek..korkunç bişey ama herkesin başına gelecek olan...
      2 örneğim var;biri nişanlısını trafik kazasında kaybediyor..depresyona giriyor,okulunu bırakıyor,tedaviler..şimdi atlatmış gibi sevdiğini anlatırken gözleri doluyor ama napsın yaşamak zorunda..
      diğeride sevgiliyken yine kazada kaybediyor..uzun süren depresyon ...ve oda artık gülüyor,eğleniyor yani yaşıyor yaşamak zorunda...
      <Allah kimsenin başına vermesin tabiki dışardan konuşması kolay bende kafayı yerim gibigeliyor...
      seveholu ;eğer o yazdığın şiir seninse sözlünü kaybetmişsin öyleyse Allah sabır versin...doğruanladıysam..bu soruda ondan galiba..
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "
      Didem hanım tabiki dediğiniz gibi insanlarla karşılaşıyoruz , iyi insanlarda olabilirler söyleyeceklerim insanlıklarıyla ilgili değil ama gerçekten seven insanlar inan başkasına yönelmezler , sevgilisi öldüğünde çok kısa süre sonra kendiside intihar demiyorum ölen insanları görüyoruz . Hoşlanma sevgi ve aşkı biribirinden ayırmalıyız diye düşünüyorum .
      Bellum omnium contra omnes
      Yapılacak bir tek şey kalmışsa hiç bir şey yapılmamış demektir.

olmuyor harbiden

5,5 yıl önce sözlüm öldü pankreas kanseridi 18 yaşında öldü kanser olduğunu ölmeden 8 ay önce öğrendik ve ben her saniye ölüm haberi bekledim... ;(

O 8 ay beni benden etti cidden bir çok denemem oldu bana kızlar en fazla 6 gün falan dayanabildiler...:D:D:D:D:D

bazıları beni resmen dalga geçtiler nişanlı olup da aşık oldum diyenini 5 dk önce hayatım deyip sonra defol diyenini hiçbirşey yokken....

işte bu yüzden kendimi bugün dar-a çektim ve sonuç....

Alev halen seni seviyorummmmmmm çonammmmmmmmm :(
      Hak(cc) kuluna eyler nazar
      Dört kalıptan Adem dizer
      Kalleş gelmiş CUMHURİYETİ bozar
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK
      Sevgili ölmez ki... Sadece bir günden sonra onla farklı yerlerde buluşmaya başlarsın, hiç görmediğin, belki de hiç olmayan, özgürlüğün sonsuz olduğu yerler...Farklı şeyler giyer, farklı zamanlarda konuşur seninle, hiç yapmadığı şeyleri yapar, mesela şarkı söyler, yüzme bilmezken denize girer, şiir sevmezken sana şiir yazar,ya da sana gel der, gidersin... elini dahi tutarsın, bi işte teninin sıcaklığını hissedemezsin bi de gözyaşının teninden uçarken bıraktığı soğukluğu...
      Visibilia ex Invisibilibus
      Yahu nedir bu bunalıma girmeler, kafayı yemeler, tedaviler ye da hayata tamamen küsmeler.
      İnsanlar, doğarlar, yaşarlar ve ölürler. Bu doğum ve ölüm arasında da bir çok şey yaparlar. Severler, nefret ederler, acı çekerler, öğrenirler vb.
      Ölüm herkesin başında. Zamanlı ya da zamansız her ölüm bir ecel değil midir? Onu kabul etmemek de ne demek! Ölümü kabullenmek belki kolay değildir ama temelli karşı çıkmak ya da kendimizi paralamamız bir anlamda Allah'a isyandır. Bu konuda sınır tanımadan gösterilen tepki aslında bizim imanı zayıflığımızın delili değil midir?
      Ölüm insanın en büyük gerçeğidir. Allah kimseye sevdiklerinin ölümlerini göstermesin. İnsan alışmakta zorluk çekebilir ancak yaşamamız gereken bir de hayatımız vardır. Bu gerçeği kabul edemezsek hayat karşısındaki zayıflığımıza ölen sevdiklerimizi sebep göstermek gibi ikiyüzlülük içeren bir suç da işlemiş oluruz.
      Sevlen asla ölmez. O herzaman anılarımızda biryerde yaşarlar. Onlar ancak biz öldüğümüzde ölürler. Hatta onları yaşatan bizim yaşamamızdır.
      Ben öldüğümde kimlerin öleceğini bi bilseniz...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Bazen bilemiyiz hayat ne vercek bize, bilemiyiz neleri alıp götürücek.Sevgililer ölmez bizler yaşadıkça onlarda yaşar bizler ölünce ölürler onlarda tıpkı şakir abinin dediği gibi.bu durmu çok iyi bilirim.Ona öldü demek istemiyorum o gitti biyerler de bulutların ülkesin de küçük bi köyün yamacında seyrdeiyo her yeri.her yanına gittiğimde toprağına elimi sürdüğümde onun gitmediğini hala yanımızda olduğunu hissetiriyor bana.

Yeniden aşık olmak mı ? O gideli tam 15 ay oldu olmadım olamadım kendimden kıskandım herkesi bana bakan gözleri...Ama hayat işte devam ediyo kimi gülerek kimi ağlayarak..bazende büyük bir özlemle şimdi olsaydı ne güzel olurdu diyerek...

O gitti ben hala burdayım; Belki bi gün yine aşık olurum ve ben mutlu olduğumda onun daha çok mutlu olacağanı bilirim...

ACILAR HAFİFLER AMA UNUTULMAZ..HAYAT İŞTE DEVAM EDİYOR...

seni çok özledim çonaşkimi(ışığım)
      gelecek guzel gunlerin şerefine .....:)
      İlknur hanım sizede Allah dayanma gücü versin . Şakir bey kardeşim tabi Allaha isyan etmek neden aldın Allahım demek doğrumu bilmiyorum ama sevdiklerimizi kaybettiğimizde üzülürüz . Peygamberimiz oğlu öldüğünde ağlamış soran bir sahabesine de " Gönül mahzun olur gözden yaş akar " demiştir . Onun için sevdiklerini kaybedenlere ziyarette bulunur acılarını paylaşmaya çalışırız . Allah a şükrederiz onu görmemize vesile yarattığı bir süre onunla yaşamamıza izin verdiği için .
      Bellum omnium contra omnes
      Yapılacak bir tek şey kalmışsa hiç bir şey yapılmamış demektir.
      Yazilanlari okudum ve üzüldüm...Hayat ile ölüm birbirine cok yakin...Insanlar sevdiklerini kayip ediyor...Allah kalanlara sabir versin...Hayat bir sekilde devam ediyor...Tabiiki eski tadi tuzu olmazsada devam ediyor...

Büyük konusmak istemiyorum ama Askim ölse bende ölürüm...Belki bedenim ölmez ama ruhum ölür...Birdaha sevemem, sevmem.
      Ben onu yasama sebebim, hayata baglantim olarak görüyorum...Ne bileyim, belki o bunun farkinda olmazsada saka yapiyorum sansada bu böyle.
      Selam ve Saygi ile :]