Sizin Fotoğraflarınızın Sergisi

Sergideki tüm fotoların (ebat henüz belli olmasada) belirli bir büyüklükte sergileneceğini düşünürsek fotoların 5 mp ve üzeri makinelerle çekilmesinin önemi daha net ortaya çıkmaktadır.
      İleriye dönük olarak takvim gibi bazı konulardada bu fotoların büyütülüp kullanılacağını düşünürseniz özellikle doğa resimlerinin 5 mp altında olması bir anlam ifaade etmemektedir.

Fakat tarih, kültür ve kişiler gibi bazı alanlar için küçük ebatlı resimlerde değerlendirmeye alınabilir.
      Metin Gültan :)
      metin ben çeşitli makinelerle çektim ve doğrusunu istersen tamamen amatör çalışma olduğunda kaç mega pikselle çekildiğini ve nasıl yükliyerek göndereceğimi bilmiyorum bilemiyorum ama nilüfer kadeşinde dediği gibi nostalji köşesi olursa bu resimleri her heşin insanı ile karadeniz insanı ile paylaşmak isterim
      deim ya filmleri bile çoğunun mevcuttur...
      AMBARLI KİTO MEYDAN ÇATDÜZÜ MEZRE KOLUNA(ÜLKÜKÖY) ZİLKALE
      GİBİ YERLERİN TABİ ZUĞA CUNDA BAŞTA OLMAK ÜZRE.
      Selamlar HEMSIN"LI hemserilerime .maalesef memleketimi pek bilmesemde adini duysam,okusam bile yuregim carpiyor.resim sergisini okuyunca cook heyecanlandim,keske orada olábilseydim de izleme imkanim olsaydi..vatandan uzak olmak zoooor ammaaa yürek vatan icin carpiyor.hemsinliler adini her yerde duyurdukca gözlerim yasariyor ve heyecanlaniyorum.calismalarinizin devamini,basarilariniz cogalmasini dilerken hepinize hayirli ramazanlar,sevgii ve saygilar
      selam sn.songül hanım..

buradaki etkinliklere katılabilmenizi çok isterdim.. Birlikte az da olsa memleket özlemi gidermeye çalışıyoruz.. Ben de izin alıp sergiye gitmeye çalışacağım.. böyle Hemşin'le ilgili etkinlikler olunca dediğiniz gibi çok heyecanlanıyorum bende.. KEşke gelebilsenizz.. iyi ramazanlarr.

Sergi için son gelişmeler

Sergi ile ilgili bir kaç konuyu sizlerle paylaşmak isterim.

Yaklaşık 60 kişi civarında bir katılım oldu.
      Türkiyenin dört bir tarafından katılım gerçekleştiği gibi , İran ve İsraildende katılımlarımız vardır.

Dijital fotograflarda 450x600 ebatlarından başlayıp 3872X2592 ebatlarına kadar çıkan fotograf boyutlarımız vardır. Dijital dışında diapozitiv ve negativ müracaatlerde bulunmaktadır.

Genel olarak her katılımcının en az birer resmini koyacağız sergiye.
      Öncelikle niyetimiz 35x50 veya 50x70 ebatlarıyla bu sergiyi açmaktı, fakat bazı arkadaşlarımızın 450x600 çözünürlükte gönderdikleri resimler (Her ne kadar kabul etmeyeceğiz desekte) bizlerde karar değiştirmeye sebebiyet vermiş ve özellikle 450x600 ebatlarındaki fotograflar bu ebatlara büyüdüğünde netlik kaybedeceği için daha küçük ebatlarıda sergide kullanmak mecburiyeti doğurmuştur.

Unutmayın Sergi tarihimiz 15 Ekim 2007 Pazartesi günüdür.(Bayram ertesi)
      Net duyuru ilerde yapılacaktır

Not: Hasan resimlerini aldık

Bilgilerinize
      Metin Gültan :)

SERGİ VE VATANDAŞ MUSTAFA FİLMİ GALASI

Değerli Kardeşlerimiz,

Daha evvel duyurusunu yaptığımız etkinlikte küçük bir tarih değişikliği yapmak mecburiyetinde kaldık.

"SİZİN OBJEKTİVİNİZDEN KAÇKARLAR FOTOGRAF SERGİSİ 2007"
      Özel talep üzerine ankarada 3 - 6 Ocak 2008 tarihleri arasında Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezinde Sergiyi tekrar açıyoruz.
      Bu tarihlerde bitmiş olan 2008 takvimimizinde satışına başlanacaktır.
      3 Ocak 2007 akşamı saat 18.30 da verilecek bişr kokteylin ardından "Vatandaş Mustafa" isimli filmin gala gösterisi yapılacaktır.

Bilgilerinize
      Çamlıhemşin-Hemşin Vakfı
      ÇAHEV
      www.cahev.com

Sergiyi izmirde açıyoruz

Dünyada koruma altına alınan öncelikli 100 bölgeden biri olan Fırtına Vadisinin hukuki mücadelesinin bir kesitini yansıtan "Vatandaş Mustafa" Belgeselinin Ankara galasına tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.
      3 Ocak- 6 Ocak 2008 tarihleri arasında genel istek üzerine aynı adres E Salonunda 4 gün süre ile "Sizin Objektivinizden Kaçkarlar Fotograf Sergisi 2007" tekrar açılacaktır.
      Tarih:3 Ocak 2008 Perşembe günü saat 18.30
      Yer:Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
      Kenedi Caddesi No:4 Kavaklıdere - Ankara

7 Ocak 2008 tarihinde ise "Sizin Objektivinizden Kaçkarlar Fotograf Sergisi 2007" sergisini İzmire taşıyoruz. İzmirde yeni kurulan Çamlıhemşin Hemşin Kültür ve Dayanışma Derneği ile beraber 7 Ocak 2008 tarihinde saat 17.00 de serginin açılışı yapılacaktır.
      7 Ocak 2008 tarihinde sergi açılışından sonra saat 18.00 de ise "Vatandaş Mustafa" izmirde seyirci karşısına tekrar çıkacaktır.
      Tüm izmirlileri bu aktivitelere davet ediyoruz.

Tarih:7 Ocak 2008 Pazartesi günü saat 18.00
      Yer:Konak Belediyesi Alsancak Kültür Merkezi
      Kıbrıs Şehitleri Caddesi No : 12 Kat : 7 Alsancak - İzmir

Bilgilerinize
      Çamlıhemşin-Hemşin Vakfı
      ÇAHEV
      www.cahev.com