Sabit Hayde Hemşinliler Göreve!

Hayde Hemşinliler Göreve!

ÇORBADA BENİMDE TUZUM OLSUN DİYORSANIZ

DERNEĞİMİZE BAĞIŞLARINIZI VE DE YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ….

Hemşin Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Derneği 2007 Nisan ayında kuruldu ve kısa zamanda adını duyuracak, Hemşin için yararlı işler yaptı. İlerleyen zamanda Hemşin için daha büyük projelerin altına imza atmayı planlayan derneğimiz, daha geniş imkanlara sahip olabilmek istiyor ve bu geniş imkanları da sizlerden bekliyor.

Derneğimiz Temmuz ayı içerisinde Hemşin girişine “Hemşine Hoş Geldiniz” ve “Hemşinden Güle Güle” yazan iki taraflı bir tabela yaptırdı ve monte ettirdi.

Temmuz ayı içerisinde Hemşin’de yapılmış olan etkinlikte görevlilerin giymeleri için tshort bastırdı ve görevlilere dağıttı.

Derneğimiz maddi imkansızlıklardan dolayı henüz kendi yerine bile sahip değil.

Gelecek dönemde kendi çatımız altında, kendi eşyalarımıza sahip olduğumuz bir binaya taşınmayı istiyoruz. Bunun için tutacağımız yerin kira, onarım, taşınma ve eşya alma masrafları da derneğin bütçesini sarsacak. Elimizde olmayan imkanlardan dolayı hem şimdiki giderlerimizi ödeyecek, hem de yeni bir yer tutabilecek durumda değiliz.

Derneğimizin daha iyi bir konuma gelebilmesi, Hemşinimizin adını daha iyi şekilde temsil edebilmesi için siz Hemşinlilerin desteğine acil olarak ihtiyacı bulunmaktadır.

Eğer çorbada benim de tuzum bulunsun, derneğime ve Hemşinime sahip çıkayım diyorsanız T.C.ZİRAAT BANKASI BAKANLIKLAR ŞUBESİ HESAP NO : 47954095/5001. Nolu hesap numarasına yardım yapabilirsiniz. Yardımlarınızı Pazar günü Rizeliler Birliği çatısı altında yapılan toplantılarımıza katılarak elden de yapabilirsiniz.

Şimdiden yapacağınız yardımlar için hepinize teşekkür ediriz.

(Derneğimize aidatlarını ödeyen ve bağışta bulunanların isimleri sitemizde ayrıca duyurulacaktır. Aidatlarınızın takibini yapabilmeniz için gelir gider tablomuzu da sitemizde yayınlayacağız.)

Selam ve saygılarımızla,

Hemşin Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu.
      Hemşin için ürettiğimiz yığınla fikrimiz var dernek olarak, ama öncelikle maddi sorunlarımızı çözmemiz lazım. Bu sorunlarımızı çözerken de herkese ihtiyacımız var. Derneğe yapacağınız en ufak bir katkı bile bizim için çok önemli işlere başlamamızda yardımcı olacak.

Derneğimize ve Hemşinimize sahip çıkalım. Yardımın küçüğü büyüğü olmaz. sizin için küçük miktarlar, toplandığında büyük imkanlar oluşturabilir. Yardımlarınızı derneğe elden veya banka hesap numarası yardımıyla ulaştırabilirsiniz. (Dernek toplantılarımız Pazar günleri rizeliler birliği çatısı altında yapılmaktadır. (Tavukçu lokantası üstü))

Yardımda bulunacak herkese şimdiden teşekkürler.

Yönetim Kurulu Üyesi
      Gençlik Komisyonu Başkanı
      Tuğba Yazıcı
      Hemşin Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Derneği kurulumundan bu zamana kadar gerek kendı yonetım ıcınekı yardımlarıylaa gerek sun ıcın sayısı az olan hemsın sevdalıların yardımlarıyla kısa zamanda bır cok etkınlıklerı gerceklestırdı ve dernekler arasında daha sımdıden saygın bır yer edındı.
      şimdi sıra hepimize geldı sevgılı hemsınlıler.artık herkezın elını tasın altına koymasının zamanıı!oncelıkle dernegımızı sadece bızım dernegın olacagı bıyere tasımak hedeflerımızn basında 2. olarakta hemsın genclerının ankarada herhangı bı cafede değil kendı yerınde hemsın kulturunuu kokusunuu tadını hıssedecegı bır yere toplamak ıçın dernegımızın lokalını kurmak.ve artık geleneksellestırecegımız hemsın gecelerıı.bunuu buyuk bı ıhtımalle ramazan baryarımından sonra dusunuyoruzz.
      ve tabııkıı bunları basarmak ıcın bırılerı yapsın sonra en yaparım dememelıyız.bıldıgınız gıbı ankarada çok buyuk bır hemsın potansıyelı varr ve ozellıkle gençler buyuk dayanısma ıcınde.ışte bu sanslar elımızdeyken gene hep beraber dernegımızı daha ıyı yerleree getırmelıyız.canımız sıkıldıgında,aklımıza estıgınde gıdebılecegımız bır dernegıız neden olmasın bızım... hemsın ınsanı herseyın en ıyısıne layıktırr bunu her hemsınlıı hataa bazı hemsınlı olmayanlar bıle bılıyordur.
      herkezden dernegımıze yardım beklıyoruz.bız yonetım olarak sadece temsılen burdayız.burda baskanda yonetıcıde dernegımze gelen fıkır sunan yardım eden sadece maddı degıl ımkanı yoksa manevı yardım eden herkezdır.cunkuu her hemsınlının fıkrıne onerılerıne eleştırılerıne ıhtıyacı vardır bu dernegın.haydeyın hep beraber belkıde cocukarımızın seneler sonra gelıp oturacagıı kadar kalıcı bır dernek ıcın kollarımızı sıvayalım

herzman oldugu gıbı bu konudada butun hemsınlılerın gereklı duyarlılıgı gosterecegınden suphem yok...
      saygılarımla...
      geçlık komısyonu sekreteri
      onur paslı

HAYDE GÖREVE

SAYGI DEĞER HEMŞİNLİLER,
      BAŞKANLIĞINI YAPMAKTAN ONUR VE GURUR DUYDUĞUM
      (HEMŞİN SOSYAL SORUMLULUK DERNEĞİ)Nİ
      DAHA İYİ NOKTALARA GETİRMEK İÇİN BİR KAMPANYA BAŞLATTIK.
      KAMPANYAMIZA DESTEK OLURSANIZ DERNEK OLARAK HEMŞİNLİ OLARAK KALKINMAMIZA DAHA BİR HIZ VERECEĞİMİZE İNANCIM TAMDIR.
      HERKESİN İNANMASINI VE DE DESTEK OLMASINI BEKLİYOR
      SELAM VE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

HERŞEY HEMŞİN İÇİN,
      HERŞEY HEMŞİNLİ İÇİN

ZEKERİYA BEKAR
      DERNEK BAŞKANI

T.C.ZİRAAT BANKASI BAKANLIKLAR ŞUBESİ HESAP NO : 47954095/5001.

Hemşin yıllardır göç vermiş ve hala da vermeye devam ediyor. Ankara da, İstanbul da, İzmir de binlerce Hemşinli var ama gözle görülür bir birliktelik yok. Sadece horon ve eğlencelerde kısmi olarak bir araya gelinebiliyor. Dogal olarakta elde olan potansiyel dogru degerlendirilip Hemşine, Hemşinliye geri dönüşüm saglanmıyor.Malesef önemli yerlerde (siyasette, bürokraside,ticarette) Hemşinliyi bulmak cok zor. Bunu engellemek için kurulan Hemşin Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Derneği kısıtlı imkanlarıyla az zamanda güzel işler yaptı. Bunlar gibi planlanan Hemşin geleceğiyle ilgili calısmaları var.
      Bizler bu anlamdaki çalışmaları sistemli bir şekilde yürütürsek önümüzdeki yıllarda siyasette de, ticarette de, bürokraside de başarılı oluruz. Kendi değerlerimizi kendi aramızda seçip ön plana çıkarmalıyız. Bu değerlerimizi çıkarıp sayılarını ne kadar çok çoğaltırsak bu sayının çokluğu Hemşin’e gelecek hizmet sayısının artması demektir. Zira siyasette, ticarette ve bürokraside güçlü olan bölgelerin gelişmesini gıpta ile seyretmekten başka bir şey yapamamanın üzüntüsünü yıllardır yaşamaktayız.
      Dernek kısıtlı imkanlarla hatta imkansızlıklarla bunları başarmaya çalışıyor. Ayagını yere daha saglam basabilmesi, planlanan hedeflere daha kolay ulasabilmesi için ekonomisi saglam olması gerekir. Bunu da saglamada siz degerli Hemşinlilerin katkıları sayesinde olabilir. Bu dernek bizim, Hemşinin. Elimizi taşın altına koymamız gerekir. Buyuk, küçük farketmez, herkes gücüne göre. Hemşinden cıkıp sehir dısana okumaya giden Hemşinlilere destek olan, burs veren bir Hemşin kuruluşu duymadım, görmedim. Neden bu Hemsin Dernegi olmasın. Haydi Hemşinli dernegine sahip çık...
      Hersey daha güzel bir Hemşin için....
      R.Tolga TASKIN
      Hemsin Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Derneği
      Genclik Komisyonu Saymanı
      Herkes Gülüşümü Görüyor
      Kimse savaşımı görmüyor.
      Herkes sesimi duyuyor
      Düşündügümü kimse bilmiyor.
      Herkes yazdiklarimi okuyor
      Gözyaşlarimi kimse görmüyor.
      Herkes beni tanidigini saniyor
      Ama kimse benim kim oldugumu bilmiyor.
      BENCEDE BİZ SADECE HEMŞİNİN EGLENCE YÖNÜNLE İLGİLENİYORUZ AMA TULUM VE HORONDAN DAHA ÖNEMLİ PROJELERE ÖN AYAK OLAN DERNEGİMİZE ELİMİZDEN GELDİGİ KADAR HER ALANDA DESTEK OLMALIYIZKİ HEMŞİNİMİZİN ADI HEM DAHA GENİŞ KİTLERERE ULAŞABİLSİN HEMDE KİMSEYE İHTİYAÇ DUYMADAN KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLSİN
      HEMŞİNLİ OLMAK AYRICALIKTIR GURUR DUYUYORUM…
      HEMŞİN SOSYAL SORUMLULUK VE GELİŞİM DERNEĞİNDE BULUNMAKTANDA GURUR DUYUYORUM.
      İNŞALLAH SAPASAĞLAM TEMELLERE İNŞA EDİLEN DERNEĞİMİZ; YAPTIKLARI KADAR YAPACAKLARI İLE DE TÜM HEMŞİNLİLERİN HAK ETTİĞİ YERDE OLACAKTIR.
      ÖYLESİNE PIRIL PIRIL VE HEVESLİ BİR GENÇLİK VARKİ DERNEĞE SAHİP ÇIKAN… ÖYLESİNE VİZYONU GENİŞ BİR BAŞKANI VARKİ HEMŞİN DENİLDİĞİNDE YÜREĞİNDEKİ IŞILTIYI YANSITABİLEN….
      BAŞARILAR DİLİYORUM.

SAYGILARIMLA…

SEVİL KEPENEKOĞLU
      ........................
      19 KURUCU ÜYE İLE 05.04.2007 TARİHİNDE KURULUŞUNU YAPTIĞIMIZ HEMŞİN SOSYAL SORUMLULUK VE GELİŞİM DERNEĞİMİZ 4 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE HEPSİ BİRBİRİNDEN DEĞİŞİK BIR ÇOK PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR. GERÇEKLEŞTİRMEYE DE DEVAM EDEÇEKTİR.

1-) 27.05.2007 ÇALGAN PİKNİĞİ.(İLK ETKİNLİĞİMİZ OLMASINA RAMEN 400-500 KİŞİLİK BİR KATLIM OLMUŞTUR. DASK CILARLA İLK KAYNAŞMAMIZ BURDA OLMUŞTUR)

2-)RİZE FEDERASYONUNA ÜYE OLUNMUŞ , DİĞER İLÇELERLE KAYNAŞMAMIZ SAĞLANMIŞ VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLAMAMIZIN ADIMLARI ATILMIŞTIR. DERNEĞİMİZİN KURULUŞ ADRESİ RİZE FEDAYASYONU MERKEZİ OLDUĞUNDAN RİZE FEDERASYONU DERNEĞİNE DE HAREKETLİLİK GETİRMİŞTİR. DERNEĞİMİZ DELEGASYONU NU VERMİŞ YENİ YÖNETİMDE ARKADAŞLARIMIZIN YER ALMASI SAĞLANMIŞTIR.

3-)HES VE TAŞOCAKLARININ BİLİRKİŞİ HEYETİNİN GELMESİNE İLİŞKİN ÇALIŞMALARIMIZ. (SİTE DE BU KONU İLE İLGILI RESİMLER VE YAZILAR ASILMIŞTI)

4-)YENİ HES PROJESİ NİN HER SATIRI DERNEKTE EN AZ 10 KİŞİ TARAFINDAN İNCELENMİŞTİR. KARŞILIKLI YORUMLANMIŞ DÜZMECE BİR PROJE OLUDUĞU NET OLARAK BELİRLENMİŞTİR. PROJE SAHİPLERİNİN HEMŞİN BELEDİYESİNDE İLGILI ACIKLAMALARINA İSTINADEN HEMŞERİLERİMİZE GEREKLİ BİLGİ ÖNCEDEN VERİLMİŞTİR.

5-)HEMŞİNİMİZİN GENÇLERİ KOMİSYONLARINI KENDİ İRADELERİ İLE BÜYÜK BİR HAZ VE HEVESLE KURMUŞLAR , YÖNETİMLERİNİ BELİRLEMİŞLER, AMAÇLARINI YİNE SİTEDE AÇIKLAMIŞLARDIR. (DOGAY IN HEMŞİNDE BAŞARILI OLMASININ EN BÜYÜK ETKENLERİNDEN BİRİDE GENÇLERİMİZDİR .)

6-)DASK IN HEMŞİNİMİZDE Kİ ETKİNLİĞİNDE BELEDİYE, KAYMAKAMLIK, VALILIK İLE BİRLİKTE YER ALMIŞ , YÖNETİMDEN , GENÇLİK KOMİSYONUMUZDAN VE ÜYELERİMİZDEN BIR ÇOK KİŞİ HEMŞİNE GİTMİŞ VE ORDAKI ETKİNLİKLERDE YARDIMCI OLMUŞLARDIR.

7-)DERNEĞİMİZİN ADI YAZILI TIŞORTLER YAPTIRILMIŞ DASK ETKİNLİĞİNDE ÜYELERİMİZE GİYDİRİLEREK , MİSAFİRLERİMİZE (DASK )
      YARDIMCI OLMUŞLARDIR.

8-)HEMŞİN GİRİŞİNE 2*2 EBADINDA "BULUTLARIN ÜLKESİ HEMŞİNE HOŞGELDİNİZ" VE ARKA YÜZÜNE "BULATLARIN ÜLKESİ HEMŞİNDEN GÜLE GÜLE" VE İNGİLİZCELERİ TABELASI YAPTIRILMIŞTIR.

GLOBAL ISINMAYA GİRDİĞİMİZ BU YILLARDA HEMŞİNİMİZİN YAPISINI , DOĞASINI KORUMAK 1. GÖREVİMİZDİR.

GENÇLİK KOMISYONUNDAKI ARKADAŞLARIMIZ DÜŞÜNCELERİNİ ACIKLAMIŞLARDIR. GENÇLİK DERNEĞİNE SAHİP CIKMIŞTIR. BİZDE BU GENÇLERLE HAKLI OLARAL ÖVUNUYORUZ.

DERNEK ÜYELİĞİNİ AYLIK 1.- YTL YILLIK TOPLAM 12.- YTL OLARAK BELİRLEDİK. SİZLERDE TAKDİR EDERSİNİZKİ YILLIK 12.- YTL AİDATLA MADDİ SIKINTI AŞILAMAZ. SİZLERİ ÜZMEK SIKINTIYA SOKMAK EN SON ARZUMUZ. ÜYE OLUP YILLIK AİDATLARINI ÖDEMİYEN ARKADAŞLARIMIZIN AİDATLARINI ÖDEMELERİNİ VE YAPABİLİRLERSE BAĞIŞ YAPMALARINI RİCA EDİYORUZ.

HEPİNİZ SAĞLICAKLI VE ESEN KALINIZ.

Ercan GÜRDAL
      YÖNETİM KURULU ÜYESİ
      SAYMAN

BULUTLARIN ÜLKESİ HEMŞİN
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.

mangalda ll

Dostluk için uzanırherzaman dosta eller,bi işe kalkmiş tüm hemşinliler ama nerde duyarlılık herkes hayal aleminde kurarken kuruluşuna hertürlü katkıyı vereceğiz diyenler hatta kuruluşa katılanlar bu gün belirli yere hemde sayman arkadaşın dediği gibi 4 ay gibi kısa bir sürede aşamalar kaydeden ve HEMŞİN ve HEMŞİNLİ için var gücüyle çalışan.
      Genciyle yaşlısıyla ama hala kafasını kuma gömenlervar .
      Lütfen D uyarlı olduğunuzu sadece nostaljk değil objektif olarak çalışmalarımıza maddi olarak ta katkıda bulunma zamanı gelmedimi?
      eğer o nostaljilerinizin yaşamasını ve elde olan bazı değerlerimizi birlik olmazsak kaybedebileceğimizi düşünmüyomusunuzhala?
      katkı sadece kağıt üzerinde isim yazdırmakla değil hafta sonları rutin toplantılarımıza katımaakla bilgi ve ilgi alanımızı genişletmekle
      taaşın altına el koymakla olur sanırım
      üç beş kişi yonetici yönetim kurulu ve gençlik kolu çalışması yeterli değildir .

kısaca elimizdeki değerleri kaybetmek istemiyorsak bir olmaya iri olmaya vede diri olmaya çalışmalıyız o zaman göreceğizki kuma kafasını gömenler kendilerini göstermek zorunda kalacaklar.
      şimdi değerlerimizi koruma ve kollama zamaanıdır haydi sahiplenmeye
      herkesi derneğimize üye olmaya ve katkı koymaya aidatlarını vermiyen arkadaşlda aidatlarını ödemeye davet ediyor kendi adıma rica ediyorum.

maksut demirciler
      hemşin der. yönetim kurulu üyesi
      tüm yazılanları okumaya çalıştım ve hepinizi kutluyorum..hemşin için yaptıklarınız,yapmaya çalıştıklarınız için...ama sizler hep Ankara dansınız gördüğüm kadarıyla.burda yani sakaryada hemşin derneği yok..rizeliler derneği var üye olmak için gittiğimde yanlış hatırlamıyorsam ikizdereli birisi kurmuş ve üyelerinde geneli akraba.öyle olunca üye olamamıştım..
      aidat çok cüzi bir miktarmış.ve tabi keşke çorbada tuzumuzda olsa..az-çok..damlaya damlaya göl olur..misali.
      başka şehirlerdekilerin ne yapabileceğini izah ederseniz sevinirim..hoşçakalın
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "

SayIn Diğdem YAĞCI

Üye Kayıt Formu

DUYARLILIĞINIZ İÇİN İÇTEN TEŞEKKÜR EDERİZ.

BU LINKTEN GİRİP ÜYE FORMUNU İNDİREBİLİRSİNİZ. AŞAĞIDA VEREÇEĞİM DERNEK BAŞKANIMIZIN ADRESİNE 2 RESİMLE BİRLİKTE GÖNDERMENİZ ÜYELIK İÇİN YETERLİ OLACAKTIR.
      YILLIK AİDATINIZ OLAN 12._- YTL DİR. BU SAYFADA BANKA HESAP NOSU VERİLMİŞTİR. ŞAYET 12.- YTL DEN FAZLA ÖRNEĞİN 20.- YTL YATIRIRSANIZ 8.- YTL SIDE BAĞIŞ OLARAK ALINACAK VE MAKBUZLARI KESILECEKTİR.

SAĞLICAKLA VE ESEN KALINIZ.

Adres:
      Sn:Zekeriya BEKAR
      Hatay sok no:20/6 KIZILAY/ANKARA
      Ahhhh Fatih bey keşke..zaten şu İstanbul ve Ankara dakilere çok özeniyorum.duyduğum kadarıyla sürekli tulum geceleri düzenleniyormuş ankarada..ankaraya birkez nişana ikikez düğüne geldim ikiside tulumluydu yani çok güzeldi..malesef yanlış yere yerleşmişiz...-bu bakımdan-...hoşçakalın..
      Yazar: dide Tarih: 12.08.2007 Saat: 15:23

Ahhhh Fatih bey keşke..zaten şu İstanbul ve Ankara dakilere çok özeniyorum.duyduğum kadarıyla sürekli tulum geceleri düzenleniyormuş ankarada..ankaraya birkez nişana ikikez düğüne geldim ikiside tulumluydu yani çok güzeldi..malesef yanlış yere yerleşmişiz...-bu bakımdan-...hoşçakalın..

DİĞDEM HANIM. BÜYÜK OĞLUM KISA DÖNEM SAKARYADA ASKERLİK YAPIYOR. DOLAYISIYLA 5 KEZ GİTTİM SAKARYAYA. ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR. İSTANBUL DERESİ TESİSLERİ HARIKA. HER TARAF ORMANLIK. KISACA SAKARYA GÜZEL ŞEHİR. ŞİKAYETÇİ OLMA . CARK CADDESİ DE GÜZEL. TULUM HORON HASRETİNİDE KÖYE GİDİNCE GİDERİRSİN. HOŞCAKAL.
      Oğlunuza hayırlı teskereler Ercan bey.hoşgelmiş şehrimize tabi sizde..beğendiğinize sevindim.evet sakarya güzel şehir yaylalarımızda var karadenizi aratmayan ama -bu bakımdan-demiştim yani tulum,horon..bu şansımız yok malesef burda az akrabamız var ve öle geceler kırkyılda bir oluyor..yada düğünlerde ...
      yapabileceğimiz birşey olursa ...bekleriz..hoşçakalın

İSTERMİ HİÇ?

BEN HEMŞİNE GÖNÜL VERDİM
      HEMŞİNDE BANA
      BEN HEMŞİNDE DOĞDUM HEMŞİNDE BENLE
      BEN HEMŞİNDE SEVDA KURDUM
      HEMŞNDE BENLE
      BEN HEMŞİNDE DOST EDİNDİM
      HEMŞİNDE BENLE

HEMŞİNLİ YÜZ ÇEVİRİR YANA GELENLE
      HEMŞİNDE YÜZ ÇEVİRİR BANA GÜLENLE

İSTERMİ HİÇ ZENGİNLİĞİ
      DOSTA GÜLENLE
      KORKAR ZAĞAR DERNEKLERDEN
      BİRLİK DİRLİKTEN.
      ,
      TAŞA ALTINDA KARINCA TAŞİ YUVARLANINCA
      NE YASIN O ZAVALLI BİRLİĞİ OLMAYINCA

İSTERMİ HİÇ HEMŞİNLİ AYRILIK OLSUN
      İSTERMİ HİÇ HEMŞİNİM YERİNDE DURSUN.

Maksut DEMİRCİLER

Sayın Diğdem Yağcı Ve C.Yılmaz

Göstermiş olduğunuz ilgiye dernek adına teşekkür ederiz. Üyelık formunuzu gönderırsenız gerekli işlemler yapılacaktır. Makbuzlarınız kesilmiş olup adresiniz bizde mevcut olmadığından tarafınıza gönderme imkanımız olmamaktadır. Tekrar teşekkür ederiz.
      Not:ÖM den adreslerinizi yazarsanız yada üyelık fomunu gönderırseniz en kısa sürede makbuzları tarafınıza göndereçeğiz.

Hemşin'liyim

Merhabalar.
      Ben de Hemşin'liyim.Eskişehir'de öğrenciyim.Burada bildiğim kadarıyla dernek şubesi vs. yok. Bildiğim kadarıyla bir tek Hemşin ekmek fırını var :) Oradan da memleket hasreti ne kadar giderilir hesap edin artık.
      Ben aslında Ankara'da yaşıyorum. Yukarıda Ankara'da dernek şubesi olduğunu okudum. Yeri açık adres olarak görmedim. Muhakkak uğrayacağım. Sevgi ve Selamlar... Barış ONAY.