Sabit Hayde Hemşinliler Göreve!

TEBRİKLER

Hemşim Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Derneği ve özelliklede proje grubunda ki genç arkadaşları tebrik ediyorum.Ankaraya gittiğim de derneğimizi ziyaret etme fırsatı buldum ve proje grubun da bulunan arkadaşların çalışmalarına şahit oldun onlar gercekten hemşin için ellerinden gelen ne varsa hatta daha fazlasını yapmaya çalışıyorlar.Onları tekrardan tebrik eder va hemşin için yaptıkları projelerde başarılarının devamını dilerim.
      AYNI DİLİ KONUŞAN DEĞİL
      AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİRLER
      ( MEVLANA)

Hemşin li dostlara

Hemşin için ne yaptın diye uzaktan sorarlar ama Hemşin gençlerinin ne yaptığını bilmezler gençlerimiz elinden ne geliyorsa hemşine çalışıyorlar. Gençlerın çalışmalarını sen ,ben ve proje gurubu harıcında iki veya üç kişi biliyor bizler devamlı o gençlerin çalışmalarına destek vermek ve onların daha iyi çalışmaları için yanlarında bulunuyoruz.

Uzaktan ahkam kesmek çok kolay önemli olan derneğe gelip bu çalışlalara maddı veya manevı destek vermek lazım. (Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş birde çalana sörmak lazım)

Dernekte toplantı yaparız kımse gelmez, dernekte biz hemşin liler kaynaşmak ve birbirimizi görmek için yemekli kermes düzenleriz yine ahkam kesenler yok,ama sanal alemde atup tutmak kolay.

Burdan seslenmek istiyorum ben hemşin liyim diyen ve hemşin e gönül verenlere. Derneğımızın düzenleyeceği her etkinliğe katilmalarını istiyorum eğer gelirlerse görecekler sıcak bir ortam içinde dostlarla buluşmak ve onlarla eski günleri yad etmek kendilerinede iyi gelecektir bu etkinlikler insanlara moralda verıyor insanı daha dinç yapıyor ve monoton şehir hayatından bir kaç saatta olsa uzaklaşmış oluyor (Bana oyle geliyor)

HERKESİN KATILIMINI BEKLİYORUZ
      (Derneğe getirdiğimiz arkadaşlar Hemşin li olmamalarına rağmen derneğın her etkinliğine bizleri çağırın diyorlar ne diyelim sağ olsunlar var olsunlar)

Herkese selamlar

ALLAH'a emanet olun

Pocar
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR

HEMŞİNLININ IHTIYAÇLARI

MERHABA BEN BİR HEMŞİNLI OLARAK ŞUNLARI SOYLEMEK ISTIYORUM HEMŞİN DERNEĞI KURULDUĞUNDAN BERI FAZLA BİR FALIYET YAPAMAAMIŞTIR NEDENLERI DESTEK OLAN AZ OLMASI VE HEMŞINLI INSANINLARIN EKONOMIK OLARAK DURUMLARININ FAZLA IYI OLMADIĞINDAN DA KAYNAKLANIYOR BUNUN YANI SIRA BİRAZ DA DUYARSIZ OLMUŞUZ BAŞAK YERLERI DERNEKLERINE BAKIYORUM BIR SURU KULTUREL SOSIYAL VE EKEONOMIK FALIYETLER YURUTUYORLAR VE BUNUNUN SIRA YARDIMLAR YAPIYORLAR TABI BUNUN EKONOMIK KISMI BIRAZ ZOR OLSA GEREK AMA YINEDE BİR ŞEYLER YAPMAK LAZIM BIZ HEMŞINLILER OLARAK SADECE EYLENCE DEĞIL KENDI KULTURUMUZU TANITACAK ŞEYLER YAPA BILIRIZ MESELA BİR KERMES DUZENLEYE BILIRIZ DAHA FARKLI ŞEYLERDE YAPA BILIRIZ MESELA BİR FOTORAF SERGISI AÇA BILIRIZ BUNLAR ÇOK BASIT ŞEYLER VE YAPILA BILECEK ŞEYLER BUNLARDAN GELEN GELIR DE DERNEĞE BAĞIŞLANIRSA EYER BIR ŞEYLER YAPILA BILECEĞINE INANIYORUM VE DERNEK YONETICILERINE BAZI GOREVLER DUŞUYOR VE TABIKI BIZ HEMŞINLILEREDE BIZ BIRLIK OLACAIZKI BİRŞEYLERI BAŞARACAĞIZ BİRLIK OLMADAN DIRLIK OLMAZ DIRLIK OLMADANDA VARLIK OLMAZ O NEDENLE EL ELE VERIP HEMŞİNI VE HEMŞİNLIYI YAŞATALIM SAGILARIMLA HERKESI KUCAK DOLUSU SEVGILER ALLAHA EMANET OLUN ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN SU GIBI AZIZ EKMEK GIBI MUBAREK OLUN EMI