Ben Koca Bir Çınarım

Ben Koca Bir Çınarım

Ben kökleri orta asya'da
      Kolları üç kıta da olan koca bir çınarım.
      Geçmişten günümüze kültür fişkiran
      Gürül gürül akan bir pınarım
      Mete'ye oğuzhan'a dayanır soyum
      Volga, Tuna, Hazar benim suyum
      Hür doğdum, hür yaşadım, hürdüm
      Bozkırlarda şimşeklere inat at sürdüm
      Bağımsızlık aşkıyla yoğruldu kemiğim etim
      Buhara, Taşkent, Semerkent benim memleketim
      Akıncı cedlerinin kor yüreği var bende
      Göktürklerin, oğuzların kanı dolaşır bedenimde
      Her akında bana coşku gelir, hız gelir
      Türküm, türkten gayrısı bana vız gelir
      Savaşın ve barışın ne olduğunu bildim
      Vatanıma göz dikeni tarihten sildim
      At bindim, Tuna'yı Volga'yı geçtim
      At sırtında ülkeden ülkeye göçtüm
      Adriyatik'ten Çin seddine uzanır yurdum
      Her bir yeride otağlar,payitahtlar kurdum
      Dedem Korkut'un örfü benim ışığım
      Tek Tanrı'ya gök Tanrı'ya inandim
      Onun için göklere değer başım
      Gök gürmelerine,boz bulanık havalara,
      Şimşeklere, yağmurlara alışığım
      Başı dumanlı Tanrı dağlarına aşığım
      Gözü pek yörük çocuğudur adım
      Hür yaşamak gür yaşamak muradım
      Canımı vatanım uğruna adadım
      Asya'dan Avrupa'ya ipek yolunu kuşadım
      O yol Türklüğün yolu,benim yolum
      Kirim,Moldova,Bosna-hersek uzanan dalım
      Azerbeycan,Kırgızıstan,Kazakıstan,özbekistan,
      Dağıstan,Türkmenistan uzayan kolum
      Şimdi oralarda renk renk desen desen
      İlmik ilmik, oya oya Türk' lük dokunur
      Kahramanlıklarım orhun abıdelerınde okunur
      Hür kartalım enginlere sığmam
      Esir yaşamayı ar ederim
      Hep hürriyete kanat açarım
      Ülkeme ve Ülküme yan bakanı
      Gözünün yaşına bakmam
      Geniş dünyasını dar ederim
      Güneş gibi doğdum, güneş gibi doğarım
      Vatanıma göz dikeni bir kaşık suda boğarım
      Adı tarihe şanlı sayfalarla yazılı TÜRKÜM
      Sönsüze dek yaşayacak ülküm
      Urallarda,Altaylarda,Tanrı dağlarında
      Bir nağme duyarsan işte o benim
      TÜRKÜM......

(Yazan: Celal Oğan)
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      Yazmış olduğum şiirde ne anladınız bilmiyorum ama ben türk doğdum türk olarak yaşıyorum benim dedelerim bu topraklar için canlarını,mallarını verdiler bu toprakların her karışında onların kanları var bizlerde onların torunları olarak tam milliyetçiyiz bu topraklara yan bakanın gözünü oyarız.

Osmanlı torunu cumhuriyet çocuğuyuz bu kadar

ALLAH'a emanet olun

Pocar

Sevgili Şakir Kardeş, şiiri sevdiğin belli, her ne kadar " seni gidi faşist seni" desen de bu bir espiri ve sitem

ama bence bu şiir tam bir faşizan şiir..

bu da benim görüşüm..

bu tür şiirleri okurken şiirden , şiir adına utanırım..

İnsan adına utanırım..

Burda Türk yerine Alman, Fransız vb.. geçse de utanırım..

Bu tür şiirlerin hiç evrensel değer taşıdığına tanık oldunuz mu?

Tarihi insanlık tarihi değil de, Türk tarihi olarak görmek ne kadar doğrudur?

Yoksa Türkler İsrail Oğulları gibi diğerlerinden üstün kılınmışlar da bizim mi haberimiz yok???

Ne dersiniz? Bu ırkçı bir söylem değil de nedir?
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      Şiiriniz çok güzel bence Alaettin bey emeğinize ,duygularınıza sağlık....

Bu memleket dünyanın beklemediği ,asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu.Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir.Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı;beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı,o çocuk doğanın şimşeklerinden,yıldırımlarından,kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı ,onların oğlu oldu.Bir gün o doğa çocuğu ,doğa oldu.şimşek,yıldırım,güneş oldu;Türk oldu..Türk budur...yıldırımdır,kasırgadır,dünyayı aydınllatan güneştir...

M.K.ATATÜRK.
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "
      Milli duyguların zayıflatılma politikaları emperyal düzenin oyunudur.Kimliği olmayan bir millet başka milletlere yem olur.
      Nüfus kağıdı olmayan var mıdır?
      Nüfusumuzda adımız vs vs yazar.Kimliğimizdir.Ozaman buda faşizan bir sistemmidir?
      Geçiniz bunları yaaa...
      Evimize gideriz evimiz sığınağımız yuvamızdır.Dışarıdan gelecek hertürden tehlikeye karşı evimizi sahiplenir ve koruruz.Herkes evimize öle giremez.
      Vatanımız bizim toprağımız evimizdir elbetteki sahiplenip seveceğiz.
      Milli düşüncelere faşizim yakıştırması yapanlar neye hizmet ettiklerini ve alet olduklarını düşünsünler.
      Milli düşüncelerde sevgide ırk,din ayrımı yoktur.Birleştiricidir ve barışçıdır.
      Ancak ve ancak savunmak içindir keskinliği..
      Asışlfaşist batıdır bunu unutmayın.
      Asırlardır var olma mücadelemizde ayakta kalma nedenimiz milli benliğimize sahip çıkmamızdır.
      Ve bunuda kimse elimizden alamaz.
      Bu politika,siyaset değildir özdür.
      Ve ne sağdır nede sol!
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!

Böyle şiirlere bayılıyorum. Beni kişisel olarak motive ediyor. Yalnız olmadığımı bir çok insanında benim gibi düşündüğünü sağ-sol, faşist-komünist ayrımı yapmadan her türlü emperyalizme karşı durmayı nasıl başardığımız bu sözcüklerde gizli. Sağolun varolun...

Bir de şiir evrensel olamaz. Yazı, resim, heykel, nesir, sinema, tiyatro vs... her şey olur ancak şiir evrensel olmaz. Bir şiir ancak kendi dili için şiirdir.

Durağı, kafiyesi, duygusu, düşüncesi ancak o dili bilenlerce anlaşılır ve özelliğini korur. Eğer başka bir dile çevrilirse artık şiir olmaz "manzume" olur. :)
      Ne Mutlu Türk'üm Diyebilenlere!

ACABA KOCA BİR ÇINARMISIN?

Yüzyıllar önce bu coğrafyaya gelmeden önce burada yaşayan ve ciddi tarihi kalıntılar bırakan medeniyetler vardı.Ama biz onlarla birarada yaşayamadık.Nedeni sanırım bizim savaşçı bir millet oluşumuz.Onları yurtlarından ederek bu yurda yerleştik.Tarih böyle söylüyor sanırım buna itiraz yok.Ama şiirde geçen anlatımlar,bugünün koşullarında biraz değiştirilmeli.50 Yıldır ABD nin eyaleti gibi yönetilen,Ekonomik olarak güçsüzleştirilmiş,Demokrasisi asla olmayan,Hukuğu guguk olan,Kişi başına düşen milli geliri afrika ülkelerinin dahi altında olan,Tarımını kendi eliyle İMF politikaları ile yok eden ülke için bu şiir biraz abesle iştigal değilmi.Bunları bırakında neden ve kimlere bağımlı olduğumuzu ve bağımsızlığımızı nasıl tekrar kazanıp,daha yaşanılır bir ülkeyi nasıl birlikte kurarız üzerine kafa yorun.Gerçekçi olun,geçmişin hayal denizinden çıkın artık.Selam ile

CVP: ACABA KOCA BİR ÇINARMISIN?

Yazar: haçapitli Tarih: 24.09.2007 Saat: 17:04

Yüzyıllar önce bu coğrafyaya gelmeden önce burada yaşayan ve ciddi tarihi kalıntılar bırakan medeniyetler vardı.Ama biz onlarla birarada yaşayamadık.Nedeni sanırım bizim savaşçı bir millet oluşumuz. Onları yurtlarından ederek bu yurda yerleştik.Tarih böyle söylüyor sanırım buna itiraz yok.

Ne demek itiraz yok! Elbette ki itirazım vardır.
      Siz tarihi Emin Oktay dışında başka kaynaktan okumadınız mı?

Şu söylediklerinizle Türk Milletine iftira atıyorsunuz? Kimi yurdundan atarak yurtlarına biz yerleştik?
      Bu topraklara Romalılar geldiğnde başka bir millet yaşamıyor muydu? Anibal hangi milletlerin üzerinden gelip geçti.
      Haçlılar defalarca geldiğinde başka bir millet yok muydu? Cenevizliler, Galatalılar Karadenizde kolonilerini hangi amaçla kurmuştu?
      Rumlar Trabzon'a geldiğinde burada başka milletler yok muydu?
      Bu coğrafya bilinen tüm tarihi boyunca yüzlerce savaşa sahne olmuştur. Yine bilinen tüm tarihi boyunca en huzurlu dönemini Türkler bu topraklara geldikten sonra yaşamıştır. Diğer milletlerin bu topraklara gelmesi işgaldeğil de Türkler gelince mi işgal oluyor.
      İşte Filistin! Osmanlının hakimiyetine girene kadar kan akmadık bir günü olmayan Filistin bizim yünetimimiz altında 450 senelik bir barış ve huzur dönemi yaşamadı mı? Bizim çıktığımız gün akmaya başlayan kar br gün durdu mu?
      Tüm Kuzey Afrika, Ortadoğu hatta Avrupa toprakların bakın! Orada da aynı şey yaşanmıyor mu?
      Türk düşmanlığı birilerinin genetiğine işlemiş. Burada İngilizlerin 500 senelik büyük planlarını (Şark Meselesi - Türkleri geldikleri yere göndermek) savunduklarının bile farkında değiller.
      Bu toprakları Vatan yapmak için verdiğimiz emeğe, döktüğümüz kana bile hakaret edenlerin bir de Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşından bahsetmesi yok mu! İnsanı öldürüyor !
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Dostlar size bir tavsıyem var kurtuluş şavaşını iyi araştırın ve duşunun ondan sonra bu siteye bir şeyler yazarsınız.

Atalarımız ne yokluklar içinde bu vatanı kurtardı bilirmisiniz.
      Bu duşuncede olan ve bu topraklar ustunde rahat yaşayan insanlardan dolayı atalarımızın kemikleri sizliyor.

Lütfen bir daha duşunun eğer bağımsız yaşıyorsak atalarımızın sayesınde yaşıyoruz onlara minnettarız.

Atalarımızın sayesınde BAYRAĞIMIZ özgürce göklerde dalgalanıyor EZANLARMIZ minarelerde susmuyor ve susmayacak bizler atalarımızden bu vatanı teslım aldık ve torunlarımıza bu vatanı özgür devredeceğız.

TÜRK DOĞDUM TÜRK ÖLECEĞİM

NE MÜTLÜ TÜRKÜM DİYENE!!!

Sevgili Şakir Kardeşin yazdıklarına cevap vermeye gerek bile duymuyorum, Atatürkün arkasına sığınmak kimseyi büyük göstermez. Cüsseniz ne ise o sunuz..

Fakat sevgili Purkina beni şaşırtmaya devam ediyor.. Faşizan söylemler nezaman milli değer oldu? Bu söylemler bırakın milli değerleri insanlık değerlerini ayaklar altına almıyor mu? Türkçü söylemler iyi hoş da, Almancı söylemler (örneğin Hitlerci) neden Faşizm oluyor?.. Bizim bir ayrıcalığımız mı var? Antiemperyalist olmanın pan zehiri Türkçü olmak değil, antikapitalist olamak değil midir?. Bunun böyle olmadığını savunmak, ikiyüzlülük deği de nedir?.. Milli değerler, ırkçı söylemler midir? Bu insanlığa yapılabilecek en büyük hakaret deil de nedir? Bir sanatsal yapıtta durmadan Bir ırkın tekrarlanması sizce sanat mıdır? Diğer ırklar figuran mıdır? Burda o değerli , o büyuük insanın sözünü hatırlatmadan geçemiyeceğim; " Başka bir halkı ezen halk, özgür olamaz." Ne doğru söylemiş.. Kim bu büyük insan biliyor musunuz?

Tüm kapitalistlerin lanetlediği insan o...

Sanırım anlamışsınızdır,

Selam ve sevgiler.
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      Sevgili Bilenli Kardeşim;
      DSen yazdıklarımı cevap vermeye değer bulamdığını söylemişsin ama ben bir cümle söyleyeceğim.

Benim inancıma göre Irçılık " Bir milletin bir başka milete menfaat üzere zulmetmesidir".
      Milliyetçilik ise kendi ülkesine ve insanlarına hizmet etme düşüncesidir.
      Eve lazım olan dışarıya verilmez ilkesini ideolojisinde VATAN kelimesi olmayan komünistlerin anlaması mümkün değildir. Bu sebeple sizi hoş görüyorum.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

CVP: BEN KOCA BİR ÇINARIM

Yazar: pocarınalaettin Tarih: 22.09.2007 Saat: 00:20

Ben kökleri orta asya'da
      Kolları üç kıta da olan koca bir çınarım.
      Geçmişten günümüze kültür fişkiran
      Gürül gürül akan bir pınarım
      Mete'ye oğuzhan'a dayanır soyum
      Volga, Tuna, Hazar benim suyum
      Hür doğdum, hür yaşadım, hürdüm
      Bozkırlarda şimşeklere inat at sürdüm
      Bağımsızlık aşkıyla yoğruldu kemiğim etim
      Buhara, Taşkent, Semerkent benim memleketim
      Akıncı cedlerinin kor yüreği var bende
      Göktürklerin, oğuzların kanı dolaşır bedenimde
      Her akında bana coşku gelir, hız gelir
      Türküm, türkten gayrısı bana vız gelir
      Savaşın ve barışın ne olduğunu bildim
      Vatanıma göz dikeni tarihten sildim
      At bindim, Tuna'yı Volga'yı geçtim
      At sırtında ülkeden ülkeye göçtüm
      Adriyatik'ten Çin seddine uzanır yurdum
      Her bir yeride otağlar,payitahtlar kurdum
      Dedem Korkut'un örfü benim ışığım
      Tek Tanrı'ya gök Tanrı'ya inandim
      Onun için göklere değer başım
      Gök gürmelerine,boz bulanık havalara,
      Şimşeklere, yağmurlara alışığım
      Başı dumanlı Tanrı dağlarına aşığım
      Gözü pek yörük çocuğudur adım
      Hür yaşamak gür yaşamak muradım
      Canımı vatanım uğruna adadım
      Asya'dan Avrupa'ya ipek yolunu kuşadım
      O yol Türklüğün yolu,benim yolum
      Kirim,Moldova,Bosna-hersek uzanan dalım
      Azerbeycan,Kırgızıstan,Kazakıstan,özbekistan,
      Dağıstan,Türkmenistan uzayan kolum
      Şimdi oralarda renk renk desen desen
      İlmik ilmik, oya oya Türk' lük dokunur
      Kahramanlıklarım orhun abıdelerınde okunur
      Hür kartalım enginlere sığmam
      Esir yaşamayı ar ederim
      Hep hürriyete kanat açarım
      Ülkeme ve Ülküme yan bakanı
      Gözünün yaşına bakmam
      Geniş dünyasını dar ederim
      Güneş gibi doğdum, güneş gibi doğarım
      Vatanıma göz dikeni bir kaşık suda boğarım
      Adı tarihe şanlı sayfalarla yazılı TÜRKÜM
      Sönsüze dek yaşayacak ülküm
      Urallarda,Altaylarda,Tanrı dağlarında
      Bir nağme duyarsan işte o benim
      TÜRKÜM......

(Yazan: Celal Oğan)

Buram buram tarih kokan,Türklük kokan bu şiirden utanmak değil gurur duymak gerekir bence..
      Küstahlığımı bağışlayın ama neden heryerde faşist,kominist,emperyalist,ırkçı v.b. kelimeler geçiyor neden hepöküzün altında buzağ arıyoruz-afedersiniz başka benzetme aklıma gelmedi-
      ve neden emeğe saygı yok ta kırıcı lık var..

şiiri yazdığı gibi verilmesi gereken cevabıda engüzel şekilde vermiiş Alaettin bey...tekrar emeğinize sağlık....
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "