"Site Danışma Kurulu" Önerisi

"Site Danışma Kurulu" Önerisi

DANIŞMA KURULU :

Yönetime ve üyelere ;

Sitemizin daha demokrat ve yeterli olabimesi için başta Hemşin Yöresi hakkında bilgili, net konusunda ( özellikle hukuki yönden ) ve bazı özel konuların sitede yer alabilmesiı bakımından Danışma Kurulu kurulabilir.

Yöneticiler gibi her zaman değil de kendisinden görüş istendiğinde sitenin genel ilerleyişi ölçüsünde görüş bildirecek. Bu konuda farklı kesim ve uzmanlık alanlarından olan arkadaşlarımızın önerilmesini ve fikirlerinizi bekliyoruz...
      " akıl ve gönül ; insan ...

Biz Olmanın Doğrularında

Sn. Hasan ŞİŞMAN
      Yöremizin Adına Yapabileceğimiz Önemli Adımlardan Bir İlk Daha Gerçekleşmesi Bizleri Mutlu Eder.
      Yüreğini Tarafsız Ortaya Koyabilecek DANIŞMA KURULU Oluşturabilinir.
      Sadece Hukuk Yönden Değilde Geniş Kapsamda Olmasıda Dileğimizdir Ve Bu Konu Daha Detaylı Açıklanabilir.

BİZ Doğru Duruşların Peşindeyiz
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      Sanal alem çok farklı. Biz farkı farkedinceye kadar da bir çok olay gerçekleşiyor. Yaşananlar da bu farkında olmamaktır.
      Her sitede bir veya birden çok yönetici olur. Eğer site politik içerikli bir site değilse yöneticilerde poltik bir görüş de aranmaz. Bu sbeple site kuralları da farklı inanç ve kültürel değerlere inanan insanların görüşleri doğrultusunda yönetilir. Herkesin doğrusu farklı olduğuna göre bu normal bir davranış şeklidir. Her sitede olduğu gibi burada da zaman zaman tartışmalar yaşanıyor. Yönetimin görevi de bu sırada başlıyor. Mesela son tartışmalarda Chat odasında tartışma sürerken bazı yönetici arkadaşlarımız tartışmaları seyrettiler. Bu onları hatası değildi çünkü yöneticikte henüz yeni idiler ve nasıl davranacaklarını da bilmiyorlardı. Oysa müdahale olay çıkınca değil başlamadan önce olmalıydı. Yani reaktif müdahale değil günümüz bilimine de uygun proaktif olarak yapılmalıydı. İşte bu sebeple Danışma Kuruluna ihtiyaç vardır.
      Danışma kurulu site içinden yada dışından seçilmiş olabilir ama en azından haftalık ya da aylık toplantılar ile site genel politikası belirlenmeli yöneticiler de bu genel çerçeve içerisinde görev yapmalıdır. O zaman BEN - BİZ kavgası da biter. Çünkü alınan kararların BEN'a ait olması da sözkonusu olmaz. Biri hatalı bir uygulama yapmaya karar verdiğinde diğeri düzeltir.
      Bence Hasan Şişman Kardeşim danışma kurulunu oluşturmalı ve yönetime sunmalıdır. Yani bu seçim yönetim dışında yapılmalıdır ki ileride yönetim adına bir sıkıntı da doğurmasın.
      Şimdilik söyleyeceklerim bu.
      Herkesin bu konuda katkı sağlaması umuduyla herkese selamlar...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

..............................................??

Tam olarak bu konuyu kavrayamadım ...!!!!!!
      Hadi neyse.....
      Danışma kurulu nu kurarsınız....
      Bir kaç gün geçmeden ,onuda eleştırmeye başlarsınız......
      Hani ilk başta hep deriz ya bu çok güzel...
      Bak bu daha güzel ,diğeri daha güzel.....

Bu konu bana bişeyleri hatırlattı ,
      Bir zamanlar yönetimi yere göğe sığdıramayanlar ..Şimdiler de yerden yere
      vuruyolar ya ,,ha o işte...

Sn ..Hasan ŞİŞMAN..
      Sizin iyi niyetinizden asla şüpem yoktur ve asla olamaz....
      Beni siz yanlış anlamayın lütfen....

Hayırlısı olsun......

Tabi ki Herşey Gelecekte Daha Güzel Bir Hemşin İçin Olacaksa.....????