Kimdir Pkk'ya Verdiğimiz İlk Şehit?..

Kimdir Pkk'ya Verdiğimiz İlk Şehit?..

Yıllardan 84.
      Günlerden Ağustos'un 15'i...
      Saat 21.30 suları...
      Kavurucu sıcaklık, ayaza dönmüş... Gecenin karanlığı örtmeye başlamış ortalığı, usul usul...
      Tok vuruşlar yırtıyor geceyi aniden, peş peşe...
      Kalleş "Kaleş" sesi duyuyor memleket, tarihinde ilk kez.
      Eruh basılıyor...

Bölücü örgütün ilk silahlı saldırısıdır bu.
      Milat...
      "Kim yaptı?" desek, herkes PKK der...
      Peki, "O saldırıyı kim yönetti?" desek, pek bilen çıkmaz.

Soruyu şöyle soralım o halde:
      "Mahsun Korkmaz kim?"
      Bildiniz değil mi...
      Bilirsiniz...
      Üzerinde "Mahsun Korkmaz Akademisi" yazan terör yuvasının fotoğrafı okadar çok yer almıştır ki basınımızda, hemen herkes bilir...
      15 Ağustos 84'te PKK'nın yaptığı ilk silahlı saldırının elebaşıdır o...
      Örgüt tarafından "onore" edilmiş; Türk Basını tarafından da maalesef "reklamı" yapılmıştır defalarca...
      Bu nedenle bilirsiniz...

Peki, "Süleyman Aydın kim?" diye sorsak, kaç kişi cevap verebilir?
      Hiç mi? Hiç...
      Süleyman Aydın, Mahsun Korkmaz'ın yaptığı ilk PKK baskınında şehit düşen evladımızın ismidir.
      Var mı onun adına bir akademi? Yok...

Sen örgüt celladının zırt pırt reklamının yapılmasına izin veriyor,kendi şehidinin unutulup gitmesine göz yumuyorsan eğer... Ne haklabağırıyorsun ki, "Şehitler Ölmez" diye...

Dün izliyorum, Gümüşhane'den gelen görüntüleri atv Haber'deki arkadaşlarımla birlikte...
      Hepsi yılların gazetecisi.
      Neler gördü gözleri...
      Doktorlar ölüme acıya alışır ya mecburen zamanla, onun gibi...
      Ama bu gördüğümüz, yüreği nasır tutmuş gazeteciler için bile katlanması çok zor bir tablo...
      Kimi dudağını ısırıyor çaresizce, kimi ağlıyor gizlemeden yüreklice...
      Gencecik Nihal öğretmen, sadece 1.5 ay önce evlendiği dünya yakışıklısıteğmen eşi Tuna'nın ay yıldızlı cenazesini kucaklamaya çalışıyorgörüntülerde...
      Damatlıkla göndermiş, kefenle geri gelmiş.
      Sol kolunda yara bandı var; belli ki, sakinleştirici verilmiş talihsiz geline...
      Ama ne çare.
      Bir yumrukluyor tabutu sesini duyar belki diye, bir sürüyor ellerini, saçını okşar gibi...
      Ve hep aynı kelimeyi haykırıyor tekrar tekrar:
      "Koçum... Koçum..."

Gitti Nihal'in koçu...
      O ömrü boyunca unutmayacak.
      Peki ya biz?
      "Unutmamalı, sevgiyle anmalı" cümlesi, sadece Tarkan'ı hatırlatıyorsa bir millete.
      Elden ne gelir ki....

ALINTIDIR
      BİZ TARİH YAZAN DEGİL TARİH YAPAN BİR MİLLETİZ
      CANAN HM ONLAR BİLİNEN PKK'LILAR BUGÜNKÜ HÜRRİYETDE MMECLİSTEKİ DTP Lİ KADIN MİLLET VEKİLİNİN ADINI UNUTDUM KOCASINI TANITIYORLAR ADAM EVLENDİKTEN DÖRT GÜN SONRA PKK NIN DAG KADROSUNA KATILMIŞ BU KADINDA HERZAMAN KOCASINI ZİYARETE K.IRAKA GİDİYORMUŞ HATTA SEÇİLDİKTEN SONRA BİLE GİTMİŞ VEBU KADIN BİZİM MECLİSTE BİZİM VERDİGİMİZ VERGİLERDEN MAAŞ ALIYOR VE BİZDE BUNA DEMOKRASİ DİYORUZ OLACAK İŞDEGİL

fatih kobal

tempo dergisindeki 12 pkk liderini överekmi anlatıyorlardı,bu şerefsizlerin ne biçim şerefsiz olduğunu anlatmazsan haklarında bilgi nasıl edilecek,geçen televizyonda bi adam konuşuyordu dinledim adam diyo, bu ülkede ben cahilim diyo ama benden daha cahiller var diyo eskilerden bişey duymuşlar hala onlara inanıyorlar belkide o insanlara bilgi ve eğitim versen bu cahillikleri unutup öğretilen şeylere inanırlar daha güzel olmazmı.

bu ülkede hiç bir şehit onutulmaz,türk askerinin kahramanlıklarını yazmaya kalksan türkiyede orman kalmaz,biz askerimizin ne kadar cesur nekadar yürekli ne kadar vatan sever olduğunu biliyoruz,bize o şerefsizlerin ne kadar şerefsiz olduklarını öğrenmek lazım.
      BU VATANI HİÇ BİR MENFAATİ OLMAKSIZIN SEVEN GERÇEK TÜRK MİLLİYETÇİLERİ DAHA SON SÖZLERİNİ SÖYLEMEMİŞLERDİR.]
      AMERIKA VE AVRUPA DESTEGINI ARKALARINA ALDIKLARI ARTIK BIR GERCEKTIR VE BUNU HERKES IYI GORMELI VE ANLAMALIDIR.

BEN 94-96 YILLARINDA SIRNAK CIZREDE ASKERLIK YAPTIM COK IYI BILIRIM.DORT ARKADASIM SEHIT BIR TANESIDE INTIHAR ETMISTIR.OLAYLAR TELEVIZYONDAN GORUNDUGUNDEN COK FARKLIDIR.

SABAH ASKER GIDER KOYLUYE YARDIM ETMEYECEKSINIZ AKSAM PKK GIDER YARDIM ETMESENIZ SIZIDE OLDURECEGIZ.PKK BU SEKILDE COK KURT VATANDASINI KATLETMISTIR.AMA YINEDE HALKI BIRTURLU ISTEDIKLERI GIBI ARKALARINA ALAMIYORLAR.CUNKU SOYLEMLERIYLE YAPTIKLARI ARASINDA COK CELISKI VARDIR.

SON BIR ANIMI ANLATAYIM
      GABAR DAGINDA 12 TANE PKK LI COCUK YAKALANDI YASLARI 9-15 ARASIYDI.INGILIZCE VE FRANSIZCA BILIYORLARDI. HIC AKLINIZ ALABILIYROMU BOYLE BIRSEYI.TURKCE BILMIYORLARVE BASINDA NOBETCI OLARAK ASKER DEGIL SUBAYLAR NOBET TUTTULAR CUNKU ASKER BIR ANLIK SINIRLE ATES ACABILIR DIYE.O ZAMAN BANA COK TUHAF GELMISTI SIMDI COK IYI ANLIYORUM

BU YASTAKI COCUKLARIN NE GUNAHI VAR NE OGRETIRSEN ANCAK ONU BILIR.

BURDAKI SORUN KURT-TURK SONUNU DEGILDIR.INGILTERE BASTA OLMAK UZERE ABD VE AVRUPA BIZIM SINIRLARIMIZI SERV ANLASMASI CERCEVESINDE GORMEKTEDIR.AKILLARINDA HER ZAMAN BOLUNMUS BIR TURKIYE BULUNMAKTADIR.

SELAMLAR,
      EYYÜP KARDEŞİM BİR KONUDA HAKLISIN EVET BU KANI BOZUK İNSANLARI VE AMAÇLARINI MİLLETE TANITACAKSIN Kİ BİZİM BAZI ATGÖZLÜGÜ TAKAN İNSANLARIMIZ ONLARIN GERÇEK AMAÇLARINI ANLASIN VE PEŞLERİNDEN SÜRÜKLENMESİNLER. AMA BEN BUNLARIN AYNEN LANSE EDİLMELERİNİ TUHAF BULUM.
      BİRDE SORUN ŞURDAN KAYNAKLANIYOR DOGU BÖLGELERİMİZİN YETERİNCE GELİŞEMEMESİ VE EGİTİLEMEMESİ BUDA PKK İÇİN BİR FIRSAT DOGURUYOR GEREK EKONOMİK BASKI GEREKSE TEHDİTLE KENDİLERİNE YANDAŞ ÇEKMEYE ÇALIŞIYOR ŞEREFSİZLER. ORDAKİ HALKIN GELİR VE EGİTİM DÜZEYİ YETERLİ BİR SEVİYEYE GELDİGİ TAKDİRDE SORUNLARIN DAHA KOLAY AŞILACGINI TAHMİN EDİYORUM. BENDE ASKERLİGİMİ ŞIRNAK ÇAKIRSÖGÜT KOMANDO TUGAYINDA YAPTIM YAKLAŞIK 14 AY KALDIM ŞIRNAKTA VE GÖRDÜGÜM MANZARA SOKAKTA ASKERDEN PARA İSTEYEN ÇOCUKLAR ÇÖPLERİ KARIŞTIRAN İNSANLAR VB GİBİ. MERKEZİNDE SADECE BİR BANKA ŞUBESİ VE GENÇLERİN GİDEBİLECEGİ BİRKAÇ CAFE DAHA GEÇEN GÜN TV DE GÖSTERDİ SİNEMA SALONU ŞIRNAKTA YENİ AÇILMIŞ.

YANLIŞ ANLAŞILMASIN TABİKİ BU ŞARLAR VAR DİYE İNSANLAR DEVLETİNE KARŞI GELECEK DİYE BİR DURUM SÖZ KONUSU OLAMAZ AMA BENİM ANLATMAK İSTEDİGİM ÜLKENİN BATISINDA YETİŞEN ÇOCUKLA DOGUSUNDA YETİŞEN ÇOCUGUN GEREK KÜLTÜRER GEREKSE MADDİ AÇIDAN AYNI OLMAMALARI BUDURUMDA ORDAKİ GENÇLER İÇİN HERAN KAYGAN BİR ZEMİN OLUŞTURUYOR.
      doğuya gitmiş ve ordaki koşulları görmüş biri olarak bende Fatih beye katılıyorum..tabi İlhan beyin dediği gibi dışgüçleride göz ardı etmemek gerek..ama akıl sır erdiremediğim ; bu militanların, bir sürü suçu olanların,bu hainlerin meclisimizde olmaları..ve malesef ki geç kalındı dtp kapatılsada adı her neolursa artık mutlaka biparti kuracaklardır.. ama neyaparsa yapsınlar,türkiye cumhuriyetini bölmeye,parçalamaya,yıkmaya,, güçleri yetmez...ve ne şehitler unutulur ne de şerefsizler...
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "
      Gerek görsel gerekse yazılı basından takip ettiğimiz kadarıyla bir af çıkartma mevzusudur gidiyor bu gidişle korkarım katil öcalan meclisede milletvekili olarak girersede şaşırmayız işte Türkiyenin geldiği nokta hatta yakında eyaletlerede bölünürüz
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.