Vatan Sana Canım Feda

Vatan Sana Canım Feda

Onlar bizim için öldüler, Bizim için çocuklarını öksüz, analarını evlatsız, eşlerini dul bıraktılar ki , biz bu acıları yaşamayalım...

şehit Öğretmenlerimiz...

Adı Soyadı: Abdullah KARA (1.1.1968–24.5.1993)
      Doğum Yeri: Antalya İli Serik İlçesi
      Baba Adı: Ahmet
      Ana Adı: Naciye
      Medeni Hali: Bekâr
      Mezun Olduğu Okul: Burdur Eğitim Yüksek Okulu mezunu.
      Görevi: Bingöl İli Genç İlçesi Kavaklı Köyü İlkokulu öğretmenliğine atanan Abdullah KARA, 24.5.1993 tarihinde Bingöl–Elazığ Karayolunun Bilâloğlu mevkiinde saat 18.00 sularında 28 er ve 3 siville birlikte şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Abdulvahap YERSİZ (2.2.1968–6.10.1992)
      Doğum Yeri: Mardin İli Mazıdağı İlçesi
      Baba Adı: Şeyhmus
      Ana Adı: Reyhan
      Medeni Hali: Zeliha hanımla evli, Hizbullah ve Meryem adlarında iki çocuğu vardır.
      Mezun Olduğu Okul: Siirt Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
      Görevi: Diyarbakır'da 3 yıl görev yaptıktan sonra Mardin iline atanmıştır. Mardin İli Mazıdağı İlçesi Yukarı Konak Köyü İlkokulu Öğretmeni iken, 6.10.1992 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Abdurrahman Nafiz ÖZBAĞRIAÇIK (1.2.1957–25.10.1993)
      Doğum Yeri: Konya İli Taşkent İlçesi
      Baba Adı: Ahmet
      Ana Adı: Hatice
      Medeni Hali: Zeyniye hanımla evli. Hatice ve Ahmet adında iki çocuğu vardır.
      Mezun Olduğu Okul: Anadolu Üni. Açık öğretim Fak. Coğrafya Bölümü mezunu
      Görevi: 1982–1991 yılları arasında İstanbul'da görev yapmış ve Bitlis İli Merkez Yolalan Köyü Ortaokuluna müdür vekili olarak atanmıştır. Bu görevde iken, 25.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
      Adı, Bitlis İli Hizan ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Abdurrahman TANER (1.1.1953–29.8.1992)
      Doğum Yeri: Mardin ili Nusaybin ilçesi
      Baba Adı: İbrahim
      Ana Adı: Hazno
      Medeni Hali: Gülistan hanımla evli, Mesut, Leyla, Pelşin, Şermin, Nesrin adlarında beş çocuğu vardır.
      Mezun Olduğu Okul: Mardin Eğitim Enstitüsü mezunu
      Görevi: Kahramanmaraş'ın Merkez ve Göksün, Batman'ın Gercüş, Karaman'ın Ermenek ilçelerinde öğretmen olarak görev yapmış, 29.8.1992 tarihinde Adana'da şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Adnan TUNCA (20.8.1957–23.9.1994)
      Doğum Yeri: Kırklareli
      Baba Adı: Rasim
      Ana Adı: Fikriye
      Medeni Hali: Sebahat hanımla evli, Burcu ve Merve adlarında iki çocuğu vardır.
      Mezun Olduğu Okul: Edirne Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunu
      Görevi: Batman İli Beşiri İlçesi Çevrimova İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 23.9.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
      Adı, Edirne ilinde işitme engelliler ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Ali BULUT (26.1.1967–11.10.1994)
      Doğum Yeri: Trabzon İli Of İlçesi
      Baba Adı: Cemal
      Ana Adı: Gülizar
      Medeni Hali: Bekâr
      Mezun Olduğu Okul: Karadeniz Teknik Üni. Giresun Eğitim Fak. Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
      Görevi: Erzurum Tekman Taşkesen Köyü stajyer Öğretmeni iken, 11.10.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
      Adı, Trabzon ili Of ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

ALLAH HEPSİNE GANİ GANİ RAHMET EYLESİN
      SOYU SOYSUZ OLANIN SÜTÜ BOZUKTUR BEYLER

VATAN SANA CANİM FEDA

BU GÜNE KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN MEKANLARI CENNET OLSUN ALLAH ŞEHİT EDEN CANİLERİN DUREĞİNE TAŞ BASSIN KEDERLİ AİLELERİN BAŞI SAĞ OLSUN DİYEREK KİMSEYE PAPUÇ BİRAKMAYACAĞIZ BU BÖYLE BİLİNE ANLAŞILDIMI...
      ÇAMLİHEMŞİNLI OLMAK BİR AYRICALIKTIR..