Uydudan Çamlıhemşin Artık Daha Net

Uydudan Çamlıhemşin Artık Daha Net

ARKADASLAR GOOGLE EARTH I YÜKLEDİĞİNİZDE GÖRECEKSİNİZ Kİ ÇAMLIHEMŞİN DE BİR KARE DAHA NET ÇIKIYOR.. BU SINIRLAR İÇİNE POGİNA TUMASLI VİCE VS. ÇAMLIHEMŞİN İN BİR KISMI DA GİRİYOR..

DERENİN KÖPÜĞÜ BİLE GÖRÜNÜYOR

BENCE YÜKLEYİN :)

ÇAMLIHEMŞİN

ÇAMLIHEMŞİN DEN POGİNA YA ÇIKTIĞIMIZ YOL

POGİNA

Nilifer Kızım;
      Bende de Google Earth var ama bu kadar net görüntüler alamıyorum. Zannederim sen daha üst versiyorunu kullanıyorsun. Bu sebeple senden bir şey rica edecektim. Çünkü bir müddet önce birisi benzer şeyler söylemişti.

Google Earth ile Kito ve diğer bölgelerdeki orman kesim sahalarının görüntüsüne ulaşabilir misin. Uydudan yapılan kesimin katliam seviyesinde olduğu söyleniyordu. Orman hangi bölgelerde kesiliyor ve uydu görüntüleri ile boyutu ne kadardır. Kesilen ağaçların yerine dikilenler orman dokusunu ne kadar yenilemiştir?
      Google Earth'dan görüntüsü nasıldır?

Şimdiden teşekkürler.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yazar: saksu Tarih: 23.11.2007 Saat: 10:34

Nilifer Kızım;
      Bende de Google Earth var ama bu kadar net görüntüler alamıyorum. Zannederim sen daha üst versiyorunu kullanıyorsun. Bu sebeple senden bir şey rica edecektim. Çünkü bir müddet önce birisi benzer şeyler söylemişti.

Google Earth ile Kito ve diğer bölgelerdeki orman kesim sahalarının görüntüsüne ulaşabilir misin. Uydudan yapılan kesimin katliam seviyesinde olduğu söyleniyordu. Orman hangi bölgelerde kesiliyor ve uydu görüntüleri ile boyutu ne kadardır. Kesilen ağaçların yerine dikilenler orman dokusunu ne kadar yenilemiştir?
      Google Earth'dan görüntüsü nasıldır?

Şimdiden teşekkürler.

sevgili saksu, yalnızca bir kare net o karenin içine de hemşin girmiyor..çamlıhemşin gözüküyor sadece.. Ağup dağının arkası yok.. yani bizim köyün en tepesindeki ev bile (Cemal GÜLAS ın evi) görunmuyor..

sürümü silip yeniden yüklerseniz net olabilir.. yeni çekim bunlar.. şimdiden sonra yukleyenler o kareyi net alabileceklermiş..sen yinede yükle bak, belki soylediğin yerleri bulabilirsin..
      emegine saglık nilüfer bacı
      olurya yolumuz düşerse sizin evde bir su içeriz veya bir bakraç ayran sizin evi işaretleme şansın varmı :D :D :D
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      doğru diyorsun sn fatih kobal :)

SARI NOKTA: MUSTAFA GÜLAS(BİZİM EV)
      ilerde daha evler var ve evlerden sonra HOR BOĞAZI-TECİNA ve HEMŞİN geliyor..(sola doğru)

TURKUAZ NOKTA:ALİ GÜLAS

KIRMIZI NOKTA:EMİN GÜLAS

MAVİ NOKTA:EMİN GÜLAS

MOR NOKTA:SITKI ATAMAN

PEMBE NOKTA:MAHİ AVADAN (virajdaki ev)-sağa doğru kurcumut a gidiliyor..

TURUNCU NOKTA: SN atmaca nın damat olduği ev =) (avadan)

ve bu evden sonra çeşme- çayevi- TUMASLI çayevi geliyor..

yani ÇAMLIHEMŞİN yönü..

renkler az olduğundan hepsini belirtemedim