Genel Kurul İlanı - Hemşin Derneği İstanbul

Genel Kurul İlanı - Hemşin Derneği İstanbul

DİKKAT ÖNEMLİDİR.

Değerli Hemşinliler,

Derneğimizin Olağan Kongresi 02.Aralık 2007 pazar günü saat 13.00 da çoğunluk sağlanamazsa 09.Aralık 2007 tarihinde yine aynı saatte Dernek Merkezimizde yapılacaktır.

- Üyelerimize önemli duyrulur.

- Genel Kurul Gündemimiz Aşağıdakı Gibidir.

- Açılış İstikal Marşı ve Saygı duruşu

- Başkanlık Divanı Seçimi

- Faaliyet bilanço ve denetleme raporlarının okunması ve müzekkere edilmesi

- Yönetim ve Denetim ibrası

- Tahmini bütçe ve oylanması

- Dernek Tüzük Değişikliği önerisi ve oylanması

- Yeni Yönetim ve kurullarının seçilmesi,

- Dilekler ve temenniler

- Kapanış

Not: Tüm üyelerimizin katılmasını bekliyoruz.
      Resimler
      • dernek_ilan.jpg

54.55 kB, 0×0, 2,114 defa görüntülendi
      Hemşinliler Eğitim ve Kültür Derneği Kongre yaptı

1960 yılında kurulan ve eski ismi Hemşin Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olan derneğin yapılan tüzük değişikliği ile isminin Hemşinliler Eğitim ve Kültür Derneği olarak değiştirildi.

Hemşinliler Derneği'nde Genel kuruldan Başkan'a göreve devam denilirken,Yönetimde revizyona gidilerek gençlerin göreve gelmesi sağlandı.

1960 yılında kurulan ve eski ismi Hemşin Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olan derneğin yapılan tüzük değişikliği ile isminin Hemşinliler Eğitim ve Kültür Derneği olarak değişikliği ile birlikte tüzüğünün baştan aşağı değiştiren dernek Kadıköy’deki merkezinde kurucu üyeler ile İstanbul’daki Hemşin’lilerin katılımı yapıldı.

Hemşinliler Derneği kongresine Onursal Başkan Orhan Bayramoğlu’nun il dışında olması nedeni ile katılamadığı,eski yönetici ve kurucu üyelerininde katılmadığı gözlenen kongrede geçmiş iki yıl içerisindeki çalışma raporları okunup onaylanmasının ardından,kongre yeni dernekler kanununa uyarlanmasını sağlayacak hazırlanan derneğin tüzük değişikliği genel kuruluna sunularak onayı sağlanmış oldu.

Kongreye Ünlü Tulum sanatçısı Remzi BEKAR,Kurucu Üye Gültekin TURAN,eski yöneticilerden Abdullah Kadıoğlu,eski yöneticiler,dernek üyeleri ve Hemşin’liler katıldı.iki yıllık süre görev yapacak yeni yönetimini belirlendiği kongrede eski yönetimde revizyon yapılarak gençlerin ağırlıkta olduğu bir yönetim oluşturulduğu dikkat çekti.Geçmiş yönetimde çalışmaları ile hep öne çıkan tek Gokhan KAPTAN ile birlikte yönetime yeni katılan Avukat Hasan ŞİŞMAN’nun da Onursal Başkan BAYRAMOĞLU’ndan sonra ilk Avukat kökenli yönetici olduğu gözlendiği,yönetimde yine avukat olan yöneticinin olması hukuku konulara daha etkin kararlar alınacağı yorumlarına neden olduğu gözlendi.

Kongrede Başkanlığa yeniden genel kuruldan aldığı yetki ile devam kararı alan Başkan Selçuk GÜNDAY konuşmasında “Hemşililer derneğinin artık hedefinin 2008 yılında Kadıköy Belediyesinin yapacağı ihale ile başlatacakları Kadıköy’deki yeni merkez binasının Haziran veya Temmuz aylarında inşaatının tamamlanarak güzel,etkin ve ferah bir mekana kavuşacağımızı,bu çalışmalarının yanında üyelerimize daha çok ulaşmanın çabası içinde olacağımızı,her türlü eleştilerin elbetteki yapılacağını,bununda bize çalışma proğramlarımıza bir katkıda bulunacağına canı gönülden inanıyoruz,hatalarımızı asgarıya indirmek,güzel işler yapmak için yeni yönetim olarak elbirliği ile çalışacağımıza emin olunuz,İki yıl sonraki genel kurulda daha güzel bir durumda olan derneğimize sahip olacağız “dedi

Derneğin yeni yönetimi Selçuk GÜNDAY,Hasan Basrı Kadıoğlu,Halit Yüksel,Hızır Canbaz,Gökmen(Gokhan)Kaptan,Murat Akçay,Yalçın Özçelik,Barış Gündoğdu,Hasan Şişman’dan oluşturulan yönetimdeki görevlendirmenin önümüzdeki haftalarda yapacağı ilk toplantı ile belirleneceği ve üyelere duyurulacağı açıklandı.

medyakaradeniz.com/haber_detay.php?haber_id=589 2

den sayın Dursun Ali Yılmaz beyin izni ile alınmıştır
      Resimler
      • Yönetim Kurulu.jpg

55.68 kB, 0×0, 2,152 defa görüntülendi
      • Dernek yönetim horon.jpg

67.64 kB, 0×0, 2,183 defa görüntülendi
      " akıl ve gönül ; insan ...
      Yeni yıla güzel projeleri uygulayarak girmeyi temenni ediyorum..Toplantıya erken gelebilseydim ,daha once pekk görmediğimyonetim üyelerini görmüş olurdum.. her zaman aramızda olmalarını isteriz.. GENçler olgunlar çocuklar hep bir arada olursa daha iyi kalkınan bir derneğimiz olur diye düşünüyorum..

sevgilerimle..

bu arada haber için teşekkürler..
      Hemşinliler Eğitim ve Kültür Derneği'nden ;

Değerli üyelerimiz,

derneğimizin olağan genel kurulu , 20 Aralık 2009 ( ve ilk toplantıda çoğunluk sağlanamazsa) 27 Aralık 2009'da, ‘Rasimpaşa Mah. Feritbey Sok.No:42 Kadıköy/İstanbul’ adresli, yeni binamızda yapılacaktır. Genel kurulun verimli geçmesi temennisiyle , aidat ve katkı konusunda da gerekli hassasiyeti göstermenizi rica eder, saygılarımızı sunarız.

Hemşinliler Eğt.ve Kültür Derneği
      " akıl ve gönül ; insan ...
      Kongreniz Hemşinlilere hayırlı ve uğurlu olsun. Umarım ki başarılı çalışmalara imza atar ve gurbetteki Hemşinlilere gurbette yaşamanın acısını unuttursunuz.
      Yönetimdeki tüm arakdaşlara başarılar diliyorum ...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...