Kurulda Alınan Kararlar 09.12.2007

Kurulda Alınan Kararlar 09.12.2007

Çok Değerli Hemşinliler,

Derneğimiz Genel Kurulu 09.12.2007 tarihinde yapıldı ve bu kurulda alınan kararlar aşağıda bilginize sunulmuştur. Tüm Hemşerilerimize hayırlı olmasını, Yaklaşan Mübarek Kurban Bayramınızı ve Yeni Yılınızı tebrik eder tüm faaliyetlerde kıymetli desteklerinizi bekleriz.
      Saygılarımızla,

Yönetim Krl.

Konular;

1-Dernek tüzüğümüz AB Uyum Yasaları ve 5253 sayılı Dernekler ve Vakıflar kanuna göre yeniden düzenlenmiş ve revize edilmiştir.

2-Dernek adımız ”Hemşin Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği” yerine (Hemşinliler Eğitim ve Kültür Derneği olarak değiştirilmiştir. Logomuz değişmemiş olup marka tescili alındığı için devam edilecektir. Bundaki amaç İstanbul’da yaşamakta olan tüm Hemşinlilerin dernek çatısı altında toplanmasını sağlamak ve suni gündem yaratılarak yapılmak istenen Çamlıhemşin/Hemşin ayrımını ortadan kaldırmaktır. Ülke değerlerimizin bir bir parçalandığı veya bölünmeye çalışıldığı günümüzde Hemşinliler olarak birada kalabilmek adına alınmış bir karardır.

3-Dernek tüzüğümüz hazırlanırken ilk 1912 de kurulan Hemşin Terakki ve Teavün Cemiyeti ile 1960 yılında kurulan Hemşin Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tüzük maddeleri esas alınmış günümüz normlarına uygun hale getirilmiştir.

4- Üyelik aidatları yıllık 12 ytl den 60 ytl ye çıkarılmış olup aidatların toplanması sağlanacaktır. Kısa bir zaman sonra kendi yerimizde faaliyete geçildiğinde üyelik sistemi olacağından üye olup aidatını ödemeyen hemşerilerimizin tesislerimizden yararlanması mümkün olmayacaktır.

5-Yeni Yönetim Kurulu Aşağıdaki gibi oluşmuştur.
      Dr. Selçuk GÜNDAY, Halit YÜKSEL, H.Basrı KADIOĞLU, Hızır CANBAZ, Murat AKÇAY, G.Gökhan KAPTAN, Yalçın ÖZÇELİK, Av. Hasan ŞİŞMAN, Barış GÜNDOĞDU’dan oluşmuştur.

6-Geleneksel Horon Gecemiz; 12.01.2008, saat; 19.00 da Küçükyalı Sidelya Gazinosunda olacaktır. Tüm hemşerilerimizi aramızda görmek istiyoruz. Bu horon gecemizde; unutulmuş horonlar, atma türküler, yöresel hikâyeler ve doyasıya horon olacaktır.

Rezervasyon ve bilet satışı için: 216.418.40.80 numaralı telefondan Sayın: M.Kemal MATARACI ile bağlantı kurulmasını önemle duyururuz.

Dernek çalışma komisyonları, kollar ve etkinlikler ...

Merhaba,

Derneğimize üye olan, derneğe gelen misafirler ve diğer müdavimlerimiz ;
      Bundan sonraki hafta sonları kültürel çalışmalar ( dinleti, konser vs.), horon ekibi, koro çalışmaları ve diğer komisyonlar için çalışmalara yoğunlaşılacaktır.

Derneğimizin kapısı herkese açıktır. Üyelerimizin aidat ve diğer yükümlülükler konusunda bizlere yardımcı olacaklarını umuyoruz.

Önceki Pazar derneğe gelenlerin, başkan beyin ve genel sekreterimizin dernekle ilgili açıklamalarını önemseyeceklerini düşünerek ellerinden geldiğince, çalışmalar konusunda yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
      Horon ekibi, türkü çalışmaları, gençlik ve kadın kolları çalışmalarında katkıda bulanmak isteyen arkadaşlarımızın fikirlerini bekliyoruz.

Sözlerimiz Ozan Servet Çomoğlu'nun mısrasıyla bitirerek;
      " Ey Hemşinli, gelecek çağların çocukları, merhaba Sevdalı Dağlar’ın çocukları..." saygılarımı sunarım. 17.03.2008

Hasan ŞİŞMAN
      " akıl ve gönül ; insan ...

'Hemşin Dergisi' ni yeniden çıkarmak için çalışma grubu

Arkadaşlar merhaba,

İstanbul “Hemşinliler Eğitim ve Kültür Derneği” olarak, daha önceden birkaç sayı çıkmış olan 'Hemşin Dergisi' ni yeniden çıkarmak için çalışma grubu oluşturmak istiyoruz.

Hemşin Yöremiz, Coğrafyası, Kültürü ve bugünlerde yaşanan bazı çevre sorunlarıyla ilgili yazıların yer alması dergiyi anlamlı kılacağını düşünüyorum. Derginin adı, sunumu, yazı ve söyleşi ayrıntıları oluşturulacak Yayın Kurulu'nca belirlenecektir.

Uzmanlık alanı veya hobileriyle dergi çalışmasına katkı da bulunmak isteyen arkadaşlarla hafta sonu dernekte bir toplantı yapabiliriz. Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler şimdiden... 08.04.2008

Hasan Şişman

535 310 80 45
      " akıl ve gönül ; insan ...