Bilim Adamları Türkiye'yi Tartışıyor

Bilim Adamları Türkiye'yi Tartışıyor

''Bilim adamları Türkiye'yi tartışıyor'' adı altında

Türkiye'de '' Kanal Türk ''

ve

Avrupa'da ''Eurotürk ''

kanallarında naklen canlı olarak yayınlanmaktadır.

Çok değerli bilim adamları açıklayıcı bilgiler vermeklerdedirler. Durumdan haberi olmayanlara ve konuya ilgi duyanları haberdar etmek istedim.

selamlar
      Kanaltürk şimdilik CHP nin emrinde olan bir kanal.CHP nin kurultayından sonra Tuncay ÖZKAN yönünde bir gelişme olmazsa yeni bir parti kurulması gündemde.Tuncay ÖZKAN babasının hayrına veya Türkiye ye olan sonsuz sevgisinden dolayımı kendini yırtıyordu!!! o mitinglerde.Benim üzüldüğümde bu zaten,cumhuriyetin falan elden gittiği yoktu ama birileri bu değerleri kullanarak belli bir kesimi galayana getirmeyi başardı (tabiki çıkarları doğrultusunda).Ama çokta önemli değil,bu görüntüleri farklı ambiyanslarda sık sık görmekteyiz güzel ülkemde.Biz türkü demeye devam edelim :)
      ANLAMADIĞIM ŞU; MÜSLİMANLIKTA İNSANLARA İFTİRA ATMAK VAR MI?

CHP BU ÜLKENİN KURTTULUŞUNDAN BU GÜNÜNE KADAR ÇALIŞMIŞ VE HALADA ÇALIŞMAKTA. TUNCAY ÖZKAN CHP NİN BELKİDE ÜYESİ BİLE DEĞİLDİR. BUNU NASIL BİLİRSİN HOCA?

BEN KİMSENİN SAVUNUCUSU DEĞİLİM AMA HAKSIZLIĞIN BENİM DİNİMDE OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUM. YOKSA DİNLERİMİZDEMİ BİR PROBLEM VAR. CHP NİN YÖNETİCİLERİ HİÇBİR ZAMAN ''HALKI KIŞKIRTMAK, VB''. İDDİALARDAN YARGILANMAMIŞTIR.

BU GÜZEL ÜLKEDE TÜRKÜNÜN ADI SEVDADIR....

ARTIK ULUSAL KANALLARDA SABAHLARI PROGRAMA İLAHİ İLE BAŞLANIYOR. ;) ;)
      YUKAKAPİLİ

Vah ki VAhh

Aha çıktı bir avukat:).Bunu ben demiyorum bunu Tuncay ÖZKAN ın kendisi diyor.Bırazcık araştırmayla bulabilirsin.Din konusunu neden buraya kattınız Maksut abi .Gerçi sizi anlayabiliyorum.Bu aralar alakalı alakasız "din"i konulara sokma moda.Eeeee haliyle sizde etkileniyorsunuz.Başka anlamadığım nokta sanki yukardaki yazıda CHP kötülenmişte siz CHP nin savunuculuğuna geçmiş gibi bir pozisyon almışsınız.Hayırdır bu partiye toz kondurmuyorsunuz ;)
      Son olarak İslamiyet konusunda yeteri kadar bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum,o yüzden burada açıklamalar yapıp parmaklarınızı yormayın benim için.Bu çabanızı islamiyetten bihaber olan insanlara harcarsanız daha iyi olur,ki çok var böyleleri çevremizde :)
      Hangisi iftira anlayamadım !?
      Tuncay ÖZKAN'ın yukarıda söylediğini ifade ettiğimiz lafı mı?
      Bunun iftira olup olmadığını elinizin hemen altındaki google dedeye sorun,söylesin !
      Burada mesele CHP falan değil elbette.Fakat mesele bilimsel olduğu vazedilen bir toplantının böylesine taraflı bir televizyonda yayınlanıyor olması !
      Buradan yola çıkarak ilgili toplantının aslında bilimsel bir değer ifade etmeyeceğini ,üç-beş yeminli "taraftar"ın "aman geliyorlar,Safları sıklaştıralım !" telaşından kaynaklanan patolojik ruh hallerini sergileyeceklerini anlamak zor olmasa gerek !
      Ben konuşma yapan bilim adamlarının konuşmalarını dinledim. Ve bilgilendiğim öğrendiğim yerler oldu. Dinlemek isteyenlerle paylaşmak istedim.

Ama daha önceki yazılarını okuyup, yazılarında fikirlere daha geniş, değişik yönlü bakış açılarındanda görüşler getirmesi ile tanıdığım sayın Ömer Bey' in; bu adam bu konuda bunu demişti onun için, onun kanalında yapılacak veya yapılmış olan bilim adamlarının konuşmaları için, ön yargılı olarak '' ben ondan almayayım'' şeklindeki açıklamasını garip buldum.

Herkes istediği gibi istediğinden alır, istemediğinden almaz. Ama şunu açıklamadanda geçemiyeceğim. Fikirlerime uymuyor veya tam yatışmıyor diye diğer fikirleri dinlemezsem, onların fikirlerinde olan değişiklikleri ve yeni fikirlerini nasıl anlayacağım ? Ya karşı tarafta aynı yolu takip ederse o zaman nasıl anlaşaçağız ?

selamlar
      :) :) BAZEN ÇOK GÜLÜYORUM. YAV ÖMER NE DİYECEKLERİNİ BİLMEDEN ALMADIN. BİBERİN ACI OLDUP OLMADIĞINI YEMEDEN ANLAYAMAZSIN. NEYSE DEMEM O DEĞİL. YAZACAKLARIM DA SANA DEĞİL. AŞAĞDAKİ YAZI KİŞİYE ÖZEL DEĞİL. HATTA BÜTÜN YAZILARIM BUNDAN BÖYLE KİŞİYE ÖZEL OLMAYACAK.

PEKİ ÖYLE OLSUN VE DİYELİMKİ;......

ANAYASA YENİDEN YAZILDI %56 İLE ONAYLANDI. VE DENDİKİ :

OKULLARDA VE TOPLUMUN HER ALANINDA GİYİM KUŞAM ÖZGÜRLÜĞÜ VARDIR. SINIRLANDIRILAMAZ. İBADET HER YERDE YAPILACAK, KADINLARIN VE ERKEKLERİN ÖRTÜNMESİNE VELEVKİ SİYASİ DAHİ OLSA YASAK GETİRİLEMEZ.

İLK OKULA GİDEN KIZ ÇOCUKLARI 9 YAŞINDAN SONRA ÖRTÜNSE (örtünmeyen çocuk kalırmı) VE ÇALIŞKAN VE ZEKİ ÇOCUKLAR SEÇİLİP MAHALLE YURTLARINDA BARINDIRILIP AKŞAMLARI RAHLELERDE DİN DERSLERİ VERİLEREK YETİŞTİRİLSE(Bunu ben yıllar önce görmüştüm. hala varmı bilmiyorum ;) ama o çocukların şimdi nerde olduklarını biliyorum) ACZİMENDİLER ELLERİNDE ASA, KARA ÇARŞAF VE KARA CÜPPELERİ İLE KAMUDAN HİZMET ALIP, HATTA KADUDA HİZMET EDEBİLLSELER, YEŞİL SARIKLI VE BEYAZ CÜPPELİLERİDE UNUTMAYIN. AYNI HAK ONLARDADA VAR HA. OKULLARDA MESCİTLER AÇILSA TALEBELER NAMAZ SAATLERİNDE DERSE ARA VERİP NAMAZA GİDEBİLSE, DEVLET DAİRELERİDE ÖYLE. (BEN.M EMEKLİ OLDUĞUM KURUMDA YAPILDI. ADAMLAR NAMAZ VAKTİ KORİDORLARDA TERLİKLERLE DOLAŞIP TUVALETLERDE ABDEST ALMAKTAN KURTULDU) BAŞÖRTÜSÜ, TÜRBAN, ÇARŞAF, VS.,VS. HERŞEYİ TAKMAK ÖZGÜRLÜKLER ADINA HERŞEY YASAKLANAMAZ OLSA. SEÇİMLERDE; CHP BARAJ DIŞI, DTP 100, AKP DE 450 MİLLETVEKİLİ ÇIKARSA. BÜTÜN BELEDİYELERİ ALSA.

1-EKONOMİ DÜZELECEKMİ ?
      2-EMEKÇİLER GELİRLERİ İLE İNSANCA YAŞAYABİLECEKMİ?
      3-PETROL ÇIKACAKMI ?
      4-FUKARALIK BİTECEK Mİ ?
      5-KOMŞULARIMIZLA BARIŞ OLACAKMI ?

VEE BU ŞARTLARDA AB NE OLUR.

ŞİMDİ BUNU İSTEYENLER, BUNUN İÇİN ÇALIŞANLAR, İÇİN İÇİN BENİM GİBİ MERAK EDENLER Bİ DÜŞÜNÜN VE DÜŞÜNNDÜKLERİNİZİ BANADA ANLATIN...

AMA AÇIKÇA KORKMADAN, KIRK DEREDEN, KIRK KATIRLA, KIRK DELİK KOVAYLA SU GETİRMEDEN, HARİDEN KIVIRMADAN BEN YEMEM.
      YUKAKAPİLİ
      Yazar: acı hayat Tarih: 27.01.2008 Saat: 22:12

evet kabul ediyorum CHP adından başka hiç bir zaman halkın partisi olamamıştır hep aristokların yani halkı ezen insanların yönettiği bir parti DENİZ BAYKAL ın partiyi yönettiği gibi

HİÇ İKTİDAR OLMAMIŞ BİR PARTİ; HAKLISIN. HALKIN PARTİSİ OLAMAZ. DA MERAK ETTİM: İKTİDAR OLMAMIŞ BU PARTİNİN YÖNETİCİLERİ İKTİDAR OLANLARA RAĞMEN HALKI NASIL EZDİ. YANİ BU HALK NASIL EZİLDİ BE KARDEŞİM.

BU DÜŞMANLIĞI SANA HANGİ AŞI İLE AŞILADILAR BİLİYORMUSUN?
      YUKAKAPİLİ
      Yazar: maksut Tarih: 27.01.2008 Saat: 23:42

:) :) BAZEN ÇOK GÜLÜYORUM.

İLK OKULA GİDEN KIZ ÇOCUKLARI 9 YAŞINDAN SONRA ÖRTÜNSE (örtünmeyen çocuk kalırmı) VE ÇALIŞKAN VE ZEKİ ÇOCUKLAR SEÇİLİP MAHALLE YURTLARINDA BARINDIRILIP AKŞAMLARI RAHLELERDE DİN DERSLERİ VERİLEREK YETİŞTİRİLSE(Bunu ben yıllar önce görmüştüm. hala varmı bilmiyorum ;) ama o çocukların şimdi nerde olduklarını biliyorum) ACZİMENDİLER ELLERİNDE ASA, KARA ÇARŞAF VE KARA CÜPPELERİ İLE KAMUDAN HİZMET ALIP, HATTA KADUDA HİZMET EDEBİLLSELER, YEŞİL SARIKLI VE BEYAZ CÜPPELİLERİDE UNUTMAYIN. AYNI HAK ONLARDADA VAR HA. OKULLARDA MESCİTLER AÇILSA TALEBELER NAMAZ SAATLERİNDE DERSE ARA VERİP NAMAZA GİDEBİLSE, DEVLET DAİRELERİDE ÖYLE. (BEN.M EMEKLİ OLDUĞUM KURUMDA YAPILDI. ADAMLAR NAMAZ VAKTİ KORİDORLARDA TERLİKLERLE DOLAŞIP TUVALETLERDE ABDEST ALMAKTAN KURTULDU) BAŞÖRTÜSÜ, TÜRBAN, ÇARŞAF, VS.,VS. HERŞEYİ TAKMAK ÖZGÜRLÜKLER ADINA HERŞEY YASAKLANAMAZ OLSA. SEÇİMLERDE; CHP BARAJ DIŞI, DTP 100, AKP DE 450 MİLLETVEKİLİ ÇIKARSA. BÜTÜN BELEDİYELERİ ALSA.

1-EKONOMİ DÜZELECEKMİ ?
      3-PETROL ÇIKACAKMI ?
      4-FUKARALIK BİTECEK Mİ ?

bazen bende çok gülüyorum:)
      Gülmek iyidir insanın ömrünü uzatır derler...
      Neyse yukardaki fantazilerintam tersini düşünelim,değil başaörtüsüyle yükseköğrenim görmelerine izin vermek normal yaşamdada kapalı insanları açarsak,namaz kılmalarını engellersek,camilerin sayılarını azaltırsak,ezanı engellersek hatta türkçeleştirirsek !!!vs.vs.vs......seçimlerde AKP baraj dışı CHP 450,DTP 100 (gerçi bu iki parti mecliste iyi anlaşabilirler,yakın geçmişteki ortaklıkları unutulmuş değil :) )milletvekillerini çıkarsa,bütün belediyeleri alsa.

1-EKONOMİ DÜZELECEKMİ ?
      3-PETROL ÇIKACAKMI ?
      4-FUKARALIK BİTECEK Mİ ?

KIRK DEREDEN, KIRK DELİK KOVAYLA, KIRK KATIRLA SU DEDİM. KATIRLAR ÜRKTÜ. İŞİMİZ ZOR :D

BEN SOL PARTİLERİ BİLİRİM. İDEOLOJİLERİ VARDIR. KOYARLAR ORTAYA SAVUNURLAR. KAVGA EDERLER. SOLCULARI TANIRIM.

BEN SAĞ PARTİLERİDE BİLİRİM İDAELERİ VARDIR KOYARLAR ORTAYA SAVUNURLAR. KAVGA EDERLER. SAĞCILARIDA TANIRIM.

AMA SON ZAMANLARDA BİRİLERİ ÇIKTI ORTAYA, NE PARTİLERİNİ BİLEBİLİYORUM, NE KENDİLERİNİ TANIYABİLİYORUM. :(
      YUKAKAPİLİ

CVP: EWET

BEN SOL PARTİLERİ BİLİRİM. İDEOLOJİLERİ VARDIR. KOYARLAR ORTAYA SAVUNURLAR. KAVGA EDERLER. SOLCULARI TANIRIM.

a bildiğim kadarı ile o solcular eskiden kürsü hırsızı yalancıları da kürsülerinden alaşağı ederlerdi.

Not: Sağcıları da daha sonra tartışalım. Günümüz sağcıları senin bildiğin o eski sağcılara pek benzemiyorlar.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Bende cevabımı veriyorum hayır.Katıra,satıra gerek yok.Hepimiz din kardeşiyiz,aynı derenin insanıyız,bu ülkenin solunuda,sağınıda iyi tanırız.Her iki tablodada sonucun değişmeyeceğini çok iyi biliyoruz.Peki neden değişmez.Onuda meşhur beş maymun hikayesiyle açıklayayım.

Kafese beş maymun koyarlar.Ortaya bir merdiven kurarlar.Kafesin tepesine de iple muzları asarlar.Herhangi bir maymun merdivenleri çıkarak muzlara ulaşmak istediğinde,dışarıdan üzerine soğuk su sıkarlar.Sadece merdivenleri çıkmaya çalışan maymun değil,diğerleride bu soğuk sudan nasibini alır.
      Bütün maymunlar bu denemeler sonunda sırılsıklam ıslanırlar.Bir süre sonra muzlara doğru hareketlenen maymun diğerleri tarafından engellenmeye başlanır.
      Sonra maymunlardan biri dışarı alınıp,yerine yeni bir maymun
      ( adı “A” olsun ) konulur. A’ nın ilk yaptığı iş muzlara ulaşmak için merdivene tırmanmak olur;fakat diğer 4 maymun buna izin vermez ve yeni maymunu döverler !
      Daha sonra ıslanmış maymunlardan biri daha yeni bir maymunla ( adı “B” olsun ) değiştirilir.B’de merdivene yaptığı ilk atakta dayak yer.Bu ikinci yeni maymunu (B) en şiddetli ve istekli döven sonradan kafese giren ilk yeni maymun A’dır!!!!!!
      Islak maymunlardan üçüncüsüde değiştirilir.En yeni gelen maymun ( adı “C” olsun )da ilk atağında cezalandırlır.Diğer 4 maymundan ikisinin ,( sonradan gelen A ve B) en yeni gelen maymunu (C) yi niye dövdükleri konusunda hiçbir fikirleri yoktur!Yine de onu şiddetle döverler!
      Son olarak en başta ıslanan maymunların dördüncüsü ve beşincisi de yenileriyle ( D ve E ) değiştirilir.Tepelerinde bir salkım muz asılı olduğu halde artık hiçbiri merdivene yaklaşmamaktadır.(İşin ilginci artık hiçbir maymun neden merdivenleri tırmanıp muzlara ulaşmaması gerektiğini bilmiyordur )Neden mi?Çünkü burada işler böyle gelmiştir ve böyle gitmelidir.
      Bu olay size çok iyi tanıdığınız bir ülkeyi,yada birilerini hatırlattı mı ?

Piskolojide buna "Öğrenilmiş Çaresizlik" denir.Memleketin durumu kötüdür,ve bunun hemen hemen herkes farkındadır,ancak durumu değiştirme adınada pek bişeyde yapılmaz.Hatta yapanlarda bi şekilde engellenir.Çünkü burada işler böyle gelmiş,böyle gitmelidir :)

AKLIN YOLU

İLK NE ZAMAN MAYMUN OLDUĞUMU HATIRLAMIYORUM AMA ANKARA SOKAKLARINDA ÇOK ISLANMIŞLIĞIM VAR. :D

EĞER ÖĞRENCİLERİMİZ ÜNİVERSİTELERİN KAPISINA TÜRBAN İÇİN DEĞİLDE ÖĞRENMEK İÇİN DAYANIRSA.

HOCALARIMIZ DİNLERİNİ YAŞAYIP, ÖĞRENCİLERİNE İLMİ ÖĞRETMEĞE ÇALIŞIRSA,

MEMURLARIMIZ HİZMET VERDİKLERİ HALKI EŞİT GÖRÜR SAYGI GÖSTERİRSE,

VE GENÇ BEYİNLER YURT DIŞINA KAÇIRILMAZSA,

KARİYERİNİN EN VERİMLİ ZAMANINDA KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİĞE YADA İSTİFAYA ZORLANMAZSA,

YÜZ YILDIR EN ZOR ZAMANLARDA KAMU HİZMETİ VEREN KURUMLAR HARAÇ MEZAT SATILMAZSA,

HALK GERÇEK GÜNDEMİN DIŞINA İTİLİP KAKILMAZSA,

SADA SA.

YAHU BU MEMLEKETİN BAŞKA MESELESİMİ YOK TA.. MERKEZ BANKASINI İSTANBULA GÖTÜRECEĞİM O KADAR DİYORLAR.

HANİ SOSYAL DEVLET. OY VEREN MAHALLEYE TON TON KÖMÜR.
      İŞSİZE İŞ YOK. SADAKA BELEDİYE YARDIMI. FAK FUK FON HİBESİ.

KİMİN PARASI? BİR BİRİMİZİ DÖVMEKTENSE ŞU SUYU SIKANI BİR SİLKELESEK HEP BERABER.

BEN YÖNTEMİNİ BİLİYORUM BANA UYUN YOLUM AYDIN BENİM. DEMİŞTİM YA ERMİŞİM. :] :]
      YUKAKAPİLİ

CVP: AKLIN YOLU

Yazar: maksut Tarih: 28.01.2008 Saat: 03:54

İLK NE ZAMAN MAYMUN OLDUĞUMU HATIRLAMIYORUM AMA ANKARA SOKAKLARINDA ÇOK ISLANMIŞLIĞIM VAR. :D

EĞER ÖĞRENCİLERİMİZ ÜNİVERSİTELERİN KAPISINA TÜRBAN İÇİN DEĞİLDE ÖĞRENMEK İÇİN DAYANIRSA.

HOCALARIMIZ DİNLERİNİ YAŞAYIP, ÖĞRENCİLERİNE İLMİ ÖĞRETMEĞE ÇALIŞIRSA,

MEMURLARIMIZ HİZMET VERDİKLERİ HALKI EŞİT GÖRÜR SAYGI GÖSTERİRSE,

VE GENÇ BEYİNLER YURT DIŞINA KAÇIRILMAZSA,

KARİYERİNİN EN VERİMLİ ZAMANINDA KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİĞE YADA İSTİFAYA ZORLANMAZSA,

YÜZ YILDIR EN ZOR ZAMANLARDA KAMU HİZMETİ VEREN KURUMLAR HARAÇ MEZAT SATILMAZSA,

HALK GERÇEK GÜNDEMİN DIŞINA İTİLİP KAKILMAZSA,

SADA SA.

YAHU BU MEMLEKETİN BAŞKA MESELESİMİ YOK TA.. MERKEZ BANKASINI İSTANBULA GÖTÜRECEĞİM O KADAR DİYORLAR.

HANİ SOSYAL DEVLET. OY VEREN MAHALLEYE TON TON KÖMÜR.
      İŞSİZE İŞ YOK. SADAKA BELEDİYE YARDIMI. FAK FUK FON HİBESİ.

KİMİN PARASI? BİR BİRİMİZİ DÖVMEKTENSE ŞU SUYU SIKANI BİR SİLKELESEK HEP BERABER.

BEN YÖNTEMİNİ BİLİYORUM BANA UYUN YOLUM AYDIN BENİM. DEMİŞTİM YA ERMİŞİM. :] :]

Ola Ermiş!
      O yöntemi bize de söylesene...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...