Bilim Adamları Türkiye'yi Tartışıyor

CVP: AKLIN YOLU

Yazar: maksut Tarih: 28.01.2008 Saat: 04:54

YAHU BU MEMLEKETİN BAŞKA MESELESİMİ YOK TA.. MERKEZ BANKASINI İSTANBULA GÖTÜRECEĞİM O KADAR DİYORLAR.

HANİ SOSYAL DEVLET. OY VEREN MAHALLEYE TON TON KÖMÜR.
      İŞSİZE İŞ YOK. SADAKA BELEDİYE YARDIMI. FAK FUK FON HİBESİ.

KİMİN PARASI? BİR BİRİMİZİ DÖVMEKTENSE ŞU SUYU SIKANI BİR SİLKELESEK HEP BERABER.

BEN YÖNTEMİNİ BİLİYORUM BANA UYUN YOLUM AYDIN BENİM. DEMİŞTİM YA ERMİŞİM. :] :]

Maksut bey güzel sıralamışsınız. Elinize sağlık.

Benim anlayamadığım ama anlamak istediğim bir şey daha var :

Bilmem hatırlayabiliyormusunuz ama, şimdi Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşımak istiyenler bir süre önce de, Türkiye'nin herhangi bir başka bölgesinden İstanbul'a gelmek istiyenlere vize koymak istiyordu. Şimdi herhalde biraz daha geniş çaplı düşünmeye başladılar. Önce bankaları İstanbul'a taşıdıktan sonra uygularlarsa daha verimli olacağı kanısınamı vardılar ?

Bizde yurtdışında her gittiğimiz yere vize yetiştirmekten usanmışken, Rize den kalkıp İstanbul'da kardeşimin yanında oturmak isteyen anam vize almak mecburıyetınde kalacak ? Aynı yönetim AB'ye gelip AB yöneticilerinden Türkiye'den gelen vatandaşların temsilcileri imiş gibi onların Avrupa'da vizesiz dolaşabilmelerinin gerektiğini istiyecek ?

Bu pehrizmidir, turşu ?
      Ama daha önceki yazılarını okuyup, yazılarında fikirlere daha geniş, değişik yönlü bakış açılarındanda görüşler getirmesi ile tanıdığım sayın Ömer Bey' in; bu adam bu konuda bunu demişti onun için, onun kanalında yapılacak veya yapılmış olan bilim adamlarının konuşmaları için, ön yargılı olarak '' ben ondan almayayım'' şeklindeki açıklamasını garip buldum.

Sayın kuculig;
      Bağışlayın ama bu yazınızdan hemen sonra mesajlarınızı taradım.Ve üzülerek gördüm ki yukarıda bir erdem olarak vasfettiğiniz objektiflik adına fikirleri tüm istikametlerden daha net görme, değerlendirme amaçlı çok yönlü okumalar sizde maalesef yok !
      Hıncal ULUÇ fanatik ve fanatik olmayan şeklinde ikiye ayırdığı dinci (!) gazeteleri sinirlerini bozduğu için hiç okumadığını söylüyor.Sizin alıntıladığınız yayın organları içerisinde de böylesine dinci bir adres göremiyorum.
      Bağışlayın ama sanıyorum benim de son zamanlarda sinirlerim hayli yıprandı.
      Saygılar sunuyorum...

CVP: EVROPA

Yazar: maksut Tarih: 28.01.2008 Saat: 22:21

NE AVRUPASI.

BU MEMLEKETTE AB YE GİRMEK ADINA GİRMEMEK İÇİN NELERİN YAPILDIĞINI BİR BİLSEN...... X(

SEN ORDASIN. GELECEKTE DEĞİL VİZE SELAM BİLE ALAMAYACAĞIZ AVRUPADAN.

Madem yağmasamda gürleyeyim babında nutuklar çekiliyor,bende bir tane deniyeyim:)

Vize alırız alamayız.Geçmişte vizesiz atla girdiğimiz diyarlara gelecektede vizesiz tankla gireriz.Biz umutluyuz,umutsuzluk nağaraları atanlar,çekilip köşeye otursunlar :)
      HOŞ GELDİN HOCA. AMMADA ÜFÜRDÜN HAAAA.

BİKERE TANK YAPAMADIK HENÜZ...YILLAR ÖNCE ERBEKEN HOCA FABRİKA TEMELİ ATTIYSADA.

MEHTER TAKIMIDA, BELEDİYELERDE MIZIKACILIK YAPIYO....

OKUYUP ÜFLEYEREK DESEYDİN BELKİ DERDİM. :D :D

EĞER SON YASALAR ÇIKARSA. AB BU YASALARLA OLMAZ DİYECEK.

NERDENMİ BİLİYORUM.? MÜNECCİMLİĞİMDE VAR.
      YUKAKAPİLİ
      Evet yine aynı senaryo; konu ''Bilim adamları Türkiye'yi tartışıyor'' ve önce Tuncay Özkan'a ardından CHP ye sonraısndan da sola doğru kayıyor ve sola nefret duyanlarda teker teker kinini kusuyor. Yıllar önce halkımıza empoze edilen sol düşmanlığı nasılda meyvelerini vermiş. Bakınsana sola halkını ezen aristokratlar benzetmesi bile yapılmış... sürekli solu yargılayanlar, bir kez olsun bu sistemi sorgulamazmısınız?

Sevgiler...
      Üfürme konusunda sizin elinize su dökemem,haddimi bilirim;)
      Yakındır yerli tankların yapımı eli kulağında.Zaten cümlede gelecekte deniliyor,okurken bıraz dikkat:)
      Erbakan Hoca nın üzerine (Sincana) yabancılardan alınan tankların neden yürüdüğünümü ima ediyorsun Maksut abi.Demek bir takım güçlerin işine gelmedi yerli yapımı tank projesi :)
      Nedense İslam dini denilince sözüm Meclisten dışarı (!) okumak,üflemek,şeriat,türban gibi konular bazılarının aklına geliyor.Nedendir acaba...Bu zihniyette olanlara bir çift sözüm olacak...Bu kafalar eskidi artık,kaldırın çöpe atın bu kafaları.....
      UZUN BİR YAZI HAZIRLAMIŞTIM. VAZ GEÇTİM. ŞİMDİLİK AMA SİTEDE BU ÜLKEYİ BENDEN DAHA ÇOK SEVDİĞİNİ, BENDEN DAHA MİLLİYETÇİ OLDUĞUNU. BENDEN DAHA ÇOK MÜSLÜMAN OLDUĞUNU İDDİA EDENLERE İKİ SORUM VAR.

MHP NİN CESARETLENDİRMESİ VE DESTEĞİ İLE TÜRBANLA İLGİLİ YASA DEĞİŞİKLİĞİ YENİ ANAYASADAN ÖNCE ALELACELE ÇIKARILIRSA;...

1- İSLAMİYETTE KIZ ÇOCUKLARININ ÖRTÜNMESİ GEREKEN YAŞ KAÇTIR? (LİSELİ KIZLARIMIZIN SAÇI NAMARHAM DEĞİLMİ)

2- TIPI, HUKUĞU, EĞİTİM FAK., SSB.Yİ, VB. OKULLARI BİTİREN ÖRTÜLÜ KIZLAR NERDE ÇALIŞACAK?
      (HASTAHANELERİ, OKULLARI, FABRİKALARI ÖZELLEŞTİRDİK DİYELİM.
      HUKUK NE OLACAK)
      YUKAKAPİLİ
      Yok yok değil de, düşünüyorum. Acaba hangi din anlayışına göre cevap versem...

Aşağıda örneği verilen din anlayışına göre bir yorum yapacağım ama bu dini bilmiyorum. Belki sen hepimize yardımcı olabilirsin.

Burada sence Kemalizm adı altında "Balıkesir Hutbesinin" sahibi olan Atatürk'e de bir iftira yok mu?

Yazar Hikmet Çetinkaya’nın, bir internet sitesinde çıkan aşağıdaki satırları dikkatle okunacak olursa yukarıdaki sorunun cevabı biraz olsun anlaşılabilir. Çetinkaya diyor ki:

“Türkiye’de devletin hâkim sistemi iki şeyi aradı durdu. Mümkünse İslâm’ı değiştirmek, ona gücü yetmezse Müslümanların din anlayışını değiştirmek. Kemalizmin en önemli özelliklerinden biri dinde reformu amaçlaması idi. Bunda muvaffak olunamadı çünkü İslâm’ın kitaba bağlı karakterleri böyle bir reformasyona ve deformasyona izin vermiyordu. Bu, Müslümanlara da kabul ettirilemedi. Ağır baskı dönemleri yaşandı Türkiye’de ama dinde reform kabul görmedi.”

1936’da basılan “KAMALİZM: C.H.Partisi Programının İzahı” adlı kitabında Edirne Saylavı (milletvekili) Şeref Aykut bakınız Kemalizmi nasıl tarif ediyor:

“Kamalizm, bir dindir ki onun en büyük ve ana sıfatlarından birisi de devrimci olmasıdır. (.....) Bu sebepledir ki onu (gençliği) Kamalizm dininin hiç şaşmayan, şaşırmayan orunçlu ve coşkun tapkanı yapmak, ona bu kudsal, ulusal ve kurtarıcı dini olanca derinliği ve inceliği ile oydamlamak ister... ta ki, Kamalizm dinine inanı artsın. İşte disiplin altında gençlik böyle olacaktır. Parti bunu amaçlamış, hazırlamıştır.”
      (Adı geçen kitap, Muallim Ahmet Halil Kitap Evi, İstanbul)

Türk Dil Kurumu tarafından hazırlanan Türkçe SÖZLÜK’te din hanesinde “KEMALİZM TÜRKÜN DİNİDİR” cümlesi yer almaktadır. (Cumhuriyet Basımevi, İstanbul, 1944)
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

CVP: SORU

Yazar: maksut Tarih: 29.01.2008 Saat: 21:53

UZUN BİR YAZI HAZIRLAMIŞTIM. VAZ GEÇTİM. ŞİMDİLİK AMA SİTEDE BU ÜLKEYİ BENDEN DAHA ÇOK SEVDİĞİNİ, BENDEN DAHA MİLLİYETÇİ OLDUĞUNU. BENDEN DAHA ÇOK MÜSLÜMAN OLDUĞUNU İDDİA EDENLERE İKİ SORUM VAR.

MHP NİN CESARETLENDİRMESİ VE DESTEĞİ İLE TÜRBANLA İLGİLİ YASA DEĞİŞİKLİĞİ YENİ ANAYASADAN ÖNCE ALELACELE ÇIKARILIRSA;...

1- İSLAMİYETTE KIZ ÇOCUKLARININ ÖRTÜNMESİ GEREKEN YAŞ KAÇTIR? (LİSELİ KIZLARIMIZIN SAÇI NAMARHAM DEĞİLMİ)

2- TIPI, HUKUĞU, EĞİTİM FAK., SSB.Yİ, VB. OKULLARI BİTİREN ÖRTÜLÜ KIZLAR NERDE ÇALIŞACAK?
      HUKUK NE OLACAK)

Maksut abi,

Olaya kişisel hak ve özgürlükler penceresinden bakmayı denediniz mi hiç ?
      Yada İnanca saygı penceresinden bakmayı.

Sadece iş bulup çalışabilmek için mi okunur?

Birinci sorunuz ile ikinci sorunuz çelişiyor malesef. Zira ilk sorunuzda örtünmenin İslamın emri olduğunu kabul ediyorsunuz (yazınızdan öyle anlaşılıyor )

İkinci sorunzda ise buna rağmen niye üniversitelerde izin veriliyor diye soruyorsunuz. İslamiyette SİZE GÖRE örtünme var mıdır yok mudur? Varsa nasıl davranmalı. Ne yapmalı ? İnançları gereği başörtüsü takan bayanlar Üniversite'de okuyabilmek için İslamın emrini kulak ardımı etsinler. Tavsiyeniz nedir ?

selam ve saygılar.

Yazık...

Yazar: maksut Tarih: 29.01.2008 Saat: 20:53

HUKUK NE OLACAK)

Sayın Baykal'ın ağzıyla konuşuyorsunuz ancak Baykal bile eminim ortada bir haksızlığın olduğunu biliyor sırf siyasi çıkarları için bu söylevlerde bulunuyordur.Peki sizin çıkarınız nedir ki Maksut abi Nüfusunun %95 i Müslüman olan,"Türk" denilince hemen "İslam" akla gelen tarihte ve günümüzde İslamiyetin en güçlü temsilcisi olan bir ülkede Üniversite eğitimini sırf dini inancı gereği taktığı başrötüsü yüzünden görememesini memnuniyetle karşılayabiliyorsunuz.Yoksa benmi yalnış anladım siz bu durumdan muzdaripsinizde,çıkarılacak yasayı mı yetersiz buluyorsunuz.Bu yasanın liselerde ve kamusal alanıda kapsamasını mı istiyorsunuz.Kurtuluş savaşının kahramalarından Sütçü imam harekatı nasıl başladı Maksut abi.Antepte Şahin Bey,Doğuda Kazım Karabekir,daha nice komutanlar ,cepheye mermi,mühimat taşıyan analarımız,ninelerimiz ilerde çocuklarının üniversite eğitimi görememelerinin nedeni taktıkları başörtüsü olduğunu bilselerdi tepkileri ne olurdu acaba.Yoksa bizmi tarihi yalnış biliyoruz.Cepheye erzak,silah vb taşımak için kundaktaki bebeğini bile feda eden analarımız başörtülü değildide,hepsi top model kılığındamıydı.Bazen yazılarınıza şaşırıyorum..
      BEN DİN DEMEDİM İELAMİYET DEDİM İSLAMİ DÜŞÜNCEYE GÖRE BU YASANIN GEREĞİNİ VURGULAMAK İSTEDİM SEVGİLİ SAKSU. MECZUPLARDAN BAHSETMİYORUZ. CİDDİ BİR YASA HAZIRLANIYOR.

CAN HOCAM BEN KENDİ ADIMA BİRŞEY İSTİYORSAM ÇARPILAYIM DEMİŞTİM DAHA ÖNCEKİ YAZILARIMDA. BENİ HEMŞİNDE SORARSAN ''ŞUNU DERLER DÜNYA YANSA BİR BAĞ OTLUĞU YANMAZ.''

BAŞ ŞİMDİ SANA BU YASANIN KİŞİSEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERLE ALAKASI OLMADIĞINI, EĞER HAKSIZLIK VARSA LİSELİLERE OLDUĞUNU
      ÇALIŞMAK İSTEYENLERE OLDUĞUNU ANLATMAK İSTEDİM.

HATTA SANA HAKSIZLIK. İNANÇLARIN İSTİSMAR EDİLİYOR VE KULLANILIYORSUN.

EĞER DİNİN EMRİ İSE YASAYI ONA GÖRE ÇIKARACAKSIN, YANİ İNANÇ MESELESİ İSE NEDEN ÜNİVERSİTE.? HER ALANDA KALDIRABİLİYORMUSUN BU YASAĞI. SORULARIMI DÜŞÜN. HİSSETİKLERİNİ İSTERSEN KİMSEYE SÖYLEME AMA VİJDAN HESABINI YAP.

1-NEDEN HAZIRLANMAKTA OLAN ANA YASA İLE DÜZENLENMİYORDA ŞİMDİ DEĞİŞİKLİK YAPILIYOR BİR YIL SONRA ÇIKARILACAK YENİ ANAYASADA DÜZENLENSE OLMAZMIYDI.

2-EĞER ÖZGÜRLÜK DÖRT YILLIK ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İLE SINIRLI İSE BUNA NASIL İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ DERSİN.

3-ÜLKEDE ÖĞRETMEN AÇIĞI VARKEN, DOKTOR AÇIĞI VARKEN, HAKİM, SAVSI....VB. AÇIĞI VARKEN HALKA HİZMET EDEMEYECEK İNSANLARIN KONTEJANLARI DOLDURUP OKUMASI, BENİM HAKLARIMIN GASPİ OLMAYACAKMI? YARIN HASTA OLUNCA DOKTORU NERDEN BULACAĞIM?

DAHASI VAR AMA ŞİMDİLİK DİYECEĞİM ŞU ?

BU YASA ÜNİVERSİTELERİMİZDE ÖĞRENCİLERİMİZİ BİRBİRLERİNE DÜŞÜRME PAHASINA, ERKENE ALINACA MAHALLİ SEÇİMLERDE BAZI KESİMLERİN OYLARINI ALMAK İÇİN ÇIKARILIYOR.

YADA GELECEKTE BÜTÜN ALANA YAYIP ÖRTÜNMEYENİ OKULLARA SOKMAMAK GİBİ BİR HESAP OLABİLİR. İSLAMİ DEVLET OLABİLİRMİYİZİN ARAŞTIRMASI OLAMAZMI.
      YUKAKAPİLİ
      Pek çok konuda Cumhuriyet gazetesi ne diyorsa tam tersini diyor,gidip yatıyorum !
      Fakat bugün yatmadan önce aklıma bir sürü münafıkça düşünceler (!) geldi...
      Şöyle ki;
      Sözkonusu yasanın inanç özgürlüğü bağlamında düşünülmediği çok açık.Zira böyle olsaydı "sadece üniversitelerde" gibi bir kısıtlama getirilmezdi.

Getirilen "çene altı" formüllü şekil-şemal belirleme girişimleri de işin dini boyutunu sulandırmaya matuf bir tür " dini içtihat (!)"

Ve bu içtihat (!) hükümleri gereğince en başta bakan eşleri üniversiteye giremeyecekler !

Mevcut haliyle yasalaşırsa anlamsız yasaklar yasal bir zemine kavuşacaktır.

Hükümet ve MHP meseleyi neden böylesine absürt bir seviyeye indirgeme yerine düşünce ve ifade özgürlüğü alanında bir şeyler yap(a)mıyor ?!
      Prof.Dr.Atilla YAYLA fikirleri yüzünden 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı !!!

Gel de uyu !!!
      İLK DEFAMI MUTABIKIZ.?

Acaba ?!

Fakat dur bir dakika !..

BU YASA ÜNİVERSİTELERİMİZDE ÖĞRENCİLERİMİZİ BİRBİRLERİNE DÜŞÜRME PAHASINA, ERKENE ALINACA MAHALLİ SEÇİMLERDE BAZI KESİMLERİN OYLARINI ALMAK İÇİN ÇIKARILIYOR.

YADA GELECEKTE BÜTÜN ALANA YAYIP ÖRTÜNMEYENİ OKULLARA SOKMAMAK GİBİ BİR HESAP OLABİLİR. İSLAMİ DEVLET OLABİLİRMİYİZİN ARAŞTIRMASI OLAMAZMI.

Bu iki paragrafı nasıl alt alta getirebildin şaştım,kaldım vallahilazim !!!

İnan,birgün eften-püften de olsa herhangi bir konuda mutabık kalsak duvarı kerteceğim !
      Hem de acımasızca !..
      Milyonlarca insan inancı gereği (istisnaları elbetteki vardır) başörtüsü takıyor ve bundan vazgeçmeye niyeti yok. Olsaydı senelerdir aynı şeyleri konuşuyor olmazdık zaten. Bu yasakların kalkması için ne zaman bir adım atılmaya kalkılsa "laiklik elden gidiyor , rejim zorlanıyor" vs. diye bir bardak suda kıyameti kapartıyorlar.

Sadece Üniversitelerde yapılan düzenleme için bile bu kadar gürültü çıkardılar. Sebebini bildiğiniz halde "niye köklü bir çözüm üretmiyorlar, sadece üniversiteleri kapsayacak düzenlemeler yapılıyor " diye sormanıza şaşırıyorum . Sahi niye yapılamadığını bilmiyormusunuz ?

----

Altan fiyonk gibi bağlanırsa serbest olacakmışta bilmem nasıl bağlanırsa giremeyecekmiş. Bu kadar komik ve garip bir durum olurmu. Bu çağda bir bayanın başına örttüğü örtünün bağlanış şekline bile bu kadar müdahale edilirmi. Başı açık olanın saçının rengine, nasıl taradığına yada nasıl ördüğüne müdahele edilmesi ne kadar abes ise buda o kadar abestir.

Çözümü böyle bulanlara kızamıyorum; ne yapsınlar, merhamet ve vicdandan yoksun despot insanlar ancak bu kadarına razı olur diye böyle yaptılar sanırım. Ama nafile! "Azgın azınlık" işbaşında!

Bu tartışmalardan memleketim adına utanıyor, konuyu bu duruma getirenleri kınıyorum.

Anayasaya bir madde konulsa, yatak odası dahil her yerde başörtüsü yasaklansa ve özel timler kurulup bu yasak uygulatılsa belki bu mesele çözülmüş olur! sizlerderahat rahat uyursunuz. Öyle ya başka çözüm yolu görünmüyor. Ne başörtüsü takanlar inançlarından vazgeçiyor nede sizin gibiler inadından.

Ey "azgın azınlık"

Niye kendiniz gibi düşünmeyen insanlara yaşama şansı tanımıyorsunuz. ? Bu kadar merhametsiz , gaddar ve zalim olmayı nasıl başarıyorsunuz?

CVP: ALAKA

Yazar: maksut Tarih: 30.01.2008 Saat: 19:08

EĞER DİNİN EMRİ İSE YASAYI ONA GÖRE ÇIKARACAKSIN, YANİ İNANÇ MESELESİ İSE NEDEN ÜNİVERSİTE.? HER ALANDA KALDIRABİLİYORMUSUN BU YASAĞI. SORULARIMI DÜŞÜN. HİSSETİKLERİNİ İSTERSEN KİMSEYE SÖYLEME AMA VİJDAN HESABINI YAP.

Bu paragraflar birbiriyle çelişen paragraflar.Maksut abi konuyu tartışmadan önce net olarak bu konudaki düşünceni sergilemen gerekmez mi?Sence sırf başörtüsü yüzünden yükseköğrenim hakkından mahrum olanlara karşı bir haksızlık varmı?????Bir mağduriyet durumu varmı.Öncelikle bunu net olarak söylemen gerekmezmi..Benim düşüncemi sorarsan bariz bir mağduriyet var.

Gelelim madem inanç özgürlüğü sağlanmaya çalışılıyo neden tüm kamu alanları gözetilmiyor cümlesine.Yani bu sözü söylerken inanarak mı söylediniz,yoksa yem mi attınız ortaya pek anlayamadım.Yasanın bu haliyle bile azınlıklar tarafından bir sürü yaygaraya neden olduğunu gözönüne alırsak dediğiniz anlamda bir düzenlemeye kalkışılsaydı neler,neler atılırdı ortaya !!!!!!

Ülkede öğretmen,doktor açığı var orası doğru ancak dışarıda diplomasını almış hazır kıta,kamuda çalışmaya her yönüyle uygun yüzbinlerce gencimiz var.Yani başörtülüleri üniversite okuttuktan sonra kamuda görev yapamayacaklarını göze alarak bu alanlarda eksiklikler olacağı endişesi duymanız yersiz bir düşünce.Biz 70 milyonluk ,nüfusunun çoğu genç yeni deyimle (ortanca) bir ülkeyiz.Bu tip sorunlarımız olmaz.Yeterki istihdam ortamları yaratılsın gençlerimize.

Neden Yeni hazırlanan Anayasada bu problem çözülme yoluna gidilmedide aceleye getirildi iddiasına gelelim.Bu başörtüsü konusu yıllardır ülke gündemini meşgul eden çözümüde çok basit bir yasa değişikliğiyle halledilebilecek bir konu.Eğer demokratik bir devlet olduğumuzu iddia ediyorsak konu TBMM de tartışılır,olmadı bu konu referanduma sunulur,halk doğru kararı verir.Yok birilerinin dediği anlamda demokrasiyi kabul ediyorsak " Demokrasi karnı tok, sırtı pek, başı dik insanların rejimidir.
      Karnı aç, namerde muhtaç, boynu eğik insanlarla
      demokrasiyi yapmaya yönelirseniz güçlüklerle karşılaşırsınız.” o zaman iş değişir.Yasa hazırlanır,TBMM ye sunulur,orada kabul edilir edilmez,kabul edildiğini düşünelim,Anayasa Mahkemesi onaylar ,iptal eder bunu zaman gösterecek.Eğer bu türban yeni anayasayla gündeme gelseydi türban diğer önemli yasaların önüne geçecekti.Belkide Türk Halkı için daha önem arz eden yeni Anayasayı anlayamadan türban tartışmalarıyla gündem değişecekti.Bence olumlu veya olumsuz nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın bu tartışma önümüzdeki günlerde halledilmelidir.Yeni anayasa çok daha önemli bir durum,türban tartışmalarından uzak bir şekilde o konu gündeme gelmelidir.Bu konuda bende daha fazla şeyler söylemek isterdim ancak 657,1739,222 gibi maddeler buna pek izin vermiyor :)
      YADA BÜTÜN YASALAR DEĞİŞSE MEMLEKET ŞERİAT KANUNLARI İLE YÖNETİLSE, İKİDE BİR YASA YAPMAĞA GEREK KALMASA.

YAZDIKLARIMIN BİR BİRİ İLE ÇELİŞTİĞİNİ SÖYLEMEYİN. BEN NEYİ NİYE YAZDIĞIMI AÇIK AÇIK ANLATIYORUM.

ARKADAŞLAR YAZDIKLARIMI ALINTI YAPIP ÇELİŞİYO DEMEKTEN VAZ GEÇİN DE BANA CEVAP VERİN.

ALIN BİR SORUYU KOPYALAYIN, ALTINA CEVABINIZI YAZIN. YADA YORUMUNUZU.

BU YASANIN BAŞKA NE AMACI OLABİLİR.

BİRİNCİSİ YAKIN GELECEK,
      İKİNCİSİ UZAK
      BENİM MÜNECCİMLİĞİM ÖYLE ALGILIYO.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NE ALLAH AŞKINA BENİDE AYDINLATIN.
      YUKAKAPİLİ