Yaltkaya Köyünün Güzide İnsanlarının Buluşma Forumu

Herkese Merhaba

Ben de Yaltkayalı'yım.Soyadımdan da anlayacağınız gibi Pamukçu'lardanım.
      Her ne olursa olsun Yaltkayalı olmaktan ve Pamukçu soyadını taşımaktan hep gurur duydum.
      Sevgili Mine bu sayfa köyümüzün insanlarının kendilerini tanıtabilecekleri ilk sayfa değil.Platforma bakarsan bununla ilgili birkaç sayfa daha olduğunu göreceksin.Bence konunun ilgi görmemesi bundan kaynaklanıyor.
      Bende bir Yaltkaya'lı olarak bu sayfamıza da yazayım dedim.
      Sayfamız hayırlı olur İnşallah ..
      Hepiniz Allah'a Emanet olun ..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

bahar hanım ben köyünüzü kötülemedimki niye kimse birşey yazmıyo dedim siz beni yanlış anladınız bende yaltkaya köyünü çok severim sevdiğim insan çok var çok tanıdığım var ayrıca halamda kuzenlerimde yaltkaya köyünden biliyorum başka yerlere yazdığınızı sadece bu sayfayıda etkin hale getirin dedim kötü anlaşıldıysa özür dilerim.

SAYGILAR....
      Hayır Mine hanım ben köyümüzü kötülediniz demedim ki size ben sizi anladım, ama siz de beni yanlış anlamışsınız heralde :tongue: ;)
      Köyümüzün sayfasına duyarlı kaldığınız için teşekkür ederim.
      Ortada bir sorun yok burda anlaşalım.Neyse şimdilik hoşça kalın, Allah'a emanet olun.

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

ğumnolıler

YA YEGEN BI KONU AÇTIN EMMA .YALTKAYANIZ BOŞANIYO BAYRAMDAN SONRA ÇOĞU FINIŞŞ.DEMIRBAŞLAR HARIÇ.KIŞLA KOMŞULARIMIZ VAR.KESTANE BITTIKÇE KÖYE YANAŞİYOLAR BOŞ EVLERE YERLEŞIRLER .MUDAHALE YOK.ADAM KALMADIMI YOK.YAŞAR ABI GENDUĞI KOLLA KAZAKLARDAN SELAM HURMET. ĞUMNODAN ... SEN BILIRSIN BIZUM TAŞKOPRUDEKI KÖPRUNUN ADI TARIHI LEVENT KOPRUSUMU .BENIM ITIRAZIM VAR .KÖYLUNUNDE.LEVENT KÖYÜ KOPRUSUMU.SEMT OLARAK TAŞKOPRU OLARAK BILDIK ŞİMDİ ONARILDI LEVHA KOYULDU TARIHI LEVENT KÖPRUSU DIYE YAZMIŞLAR. NASIL OLUR KAFALARINA GÖRE YAZMIŞLAR .AKIL VER NE YAPAYIM..SELAM..
      Resimler
      • Photo-0018.jpg

13.39 kB, 0×0, 738 defa görüntülendi
      • DSC00361.jpg

91.74 kB, 0×0, 785 defa görüntülendi

CVP: ğumnolıler

Ahanki duydum !!!! Yunus ben gozumu actim acali o koprunun adi tas kopru'dur hemsinli sivesiyle (tas kopri).
      Rahmetli dedelerimiz ebelerimiz analarimiz oraya taskopru derlerdi
      zaten oradakiki kahveler bile ismini o kopruden almistir taskoprudeki kahvehaneler olarak bilinir
      Bu nu kim yaptiysa gercekten ayip etmis . Tarihi degistirmek gelecek nesillere yanlis bilgi aktarmak hic yakisik almaz.
      Taskopru hemsin'in bir ortak degeridir saniyorum belediye baskani yada kaymakamlik bu konuile ilgili duzeltmeyi yapar bence onlarla temas etmek lazim.
      Ciden cok yadirgadim hic yakismamis , yapanda cok ayip etmis.
      Yani yazin geldigimde ben eskisi gibi hayde yunus taskopi'ye gidelim mi diyecegim , yoksa levent koyu koprusune gidelimmi diyecegim X( X( ABES BIR DURUM
      SAYGILARIMLA

ğumnoluler

Taşköprü şimdi levent olmuş.Evet abi bugün boyuk adamlarla biraz hırlaştım.Kasten yapmışlar.Ben gerekeni yapacağım.O köprüde ve diğerlerinde bizzat çalışan dedenin torunuyum ben.Çocukken anlatırdı rahmetli.Şimdi boyuk adamlar sanki kendileri yapmış gibi kafalarına göre yöremizin tarihini bile ismini değiştirip levha asabiliyorlar üstelik birde zırıltı ediyorlar.Dışardaki tüm ğunolulara selam saygı...
      Resimler
      • Resim1 004.jpg

83.78 kB, 0×0, 5,206 defa görüntülendi
      • Resim1 009.jpg

66.82 kB, 0×0, 5,217 defa görüntülendi
      • Resim1 007.jpg

74.09 kB, 0×0, 5,634 defa görüntülendi
      Bende bütün eskilerimden "Tasköprü" olarak duydum ve öyle bilirim.Levent=Coco köprüsü ,Coco irmaginin üstündeki köprüdür ve öyle bilinir.Zaten akla yakinida cografi olarak onun olmasi lazim "Gomno irmagi=Gomno köprüsü (karemisköprü),"Coco irmagi=Coco=Levent köprüsü",tarihi olarakta dogrudur.Cok kötü bir tas kullanmislar korkuluklarda.Halbüki 50 m. ilerde Karod,un altinda köprünün yapildigi taslarindan kesebilirlerdi (müsaade ederdim,cünkü bizim payda).Bu ismin muhakkak düzeltilmesi gerektigi dilekcesine bende imza atarim.
      Herkese bol selamlar