Sabit Hemşin Gençliği Sesleniyor

Hemşin Gençliği Sesleniyor

Hemşin Sevdalilarina,Gençliğin çağrısı diye seslenmek istiyorum sizlere... Hemşin kadiköy derneğinde bizleri kültürümüzle yüzleşmemize yardımcı olan kEmal Matarcı değerli abimiz derneğe istifasını vererek ayrılmıştır.
      Kemal abimizi dernekte tekrardan aramızda görmek ve Pazar günleri hemşin havasını hemşin insanları ile birlikte solumak istiyoruz...
      Sevgili Kemal Kardeşim;
      Haddime düşer mi bilmiyorum ama bu istifa hiç hoş değil. Mesele ne olursa olsun, istifana gerekçene hangi sebep-sonuç ilişkilerini koyarsan koy yanlış yapıyorsun.
      Eğer dernek çalışmalarında tasvip etmediğin bir durum varsa kalır ve mücadele eder, bu yanlışlıkları da üyelerine anlatırsın. Olmazsa anlışları düzeltmek için olağanüstü kongre istersin.
      İstifa bir Hemşinlinin başvuracağı sonuç değildir.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      sevgili şakir abim başta şunu belirtmek isterim
      ben hemşin derneğinde yönetimde olan bir birey değildim hemşin derneğinin çalışan bir işçisiydim benim haddim değil üyeleri biraraya toplayıp kongre kararı aldırmak.
      bu arada benim sorunum dernekteki üyelerle değildi dernek yönetiminde olan birkaçkişiilen sorun yaşadım ve istifamı verdim.

saygılarımla ben hemşinliyim hemşine hizmet için herzaman varım herne olursaolsun.
      ben HEMŞİNLİYİM DİYEN HERKESİ SEVİYORUM

Hemşin Derneği

Hemşinliler derneği eğer Hemşinliler adına bişeyler yapıyosa ki bunu yaptığını hepimiz biliyoruz neden tartışmalarlar derneğin kapatılma derecesien kadar geliyoruz.Hemşin geceleri düzenleniyor , yazları belirli mekanlarda eğlenceler yapılıyor ve hepsi Hemşin Derneği adı altında.Bunları hiçe sayıp aralarındaki anlaşmazlığı Hemşin sevdalilarının Pazar günü buluşup aynı havayı soluduğu yeri kapatmak çare oluyor.
      Kemal Beyin derneği dönmesini ve Gençliğe Hemşin horonlarını,kültürümüzü, şivemizi öğretmesini istiyoruz.
      ORA PASTA MESELESİMİ VAR.

EN TEHLİKELİSİ ODUR.

YOKSA HER YERDE ÇALIŞANLAR İŞLERİNİ DAHA İYİ BİR İŞ BULUNCA DEĞİŞTİRİR. KEMAL DE BUNDAN BÖYLE ÜYE OLARAK, HATTA YÖNNETİME GİRERK DERNEKTE OLUR.

AMAÇ DERNEKÇİLİK İSE MESELE YOKTUR. AMA LOKALCILIĞA DÖNDÜYSE İŞ O ZAMAN BÖLÜNMELER OLURKİ SAKINMALISINIZ. 8o
      YUKAKAPİLİ
      ARKADAŞLAR KEMAL ABİMİZ SAYGIN VE DÜRÜST KİŞİLİGİYLE TANIDIM BEN ALDIGI KARA SAYGIDA DUYARIM ŞAHSİ FİKRİDİR OLUMLU YANAŞMAK VARKEN NEDEN ARKADAŞLARIMIZ YANLIŞ ÇÜMLELER KURUYOR
      ARKADAŞIMIN BİR TANESİ BENİM TANIDIGIM KEMAL ABİ BİR DAHA DERNEGE GERİ DÖNMEZ BU NE DEMEK SEN ARKADAŞIM KEMAL ABİNİN DERNEGE GERİ DÖNMESİNİ İSTEMİYORSUN SANIRIM YA ALINAN KARARA SAYGI DUYACAN YADA İGNELEYİCİ KELİMELER KURMAYACAN

O DERNEK DEDİGİN HANGİ DERNEK ??
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      Arkadaşlarım ilgi alakanız için teşekkür ederim.
      kısa ve öz konuşayım dernekte bazı şeyler değişmediğisürece benim orda
      olmam mümkün değil.
      değişeceğinide sanmıyorum bizim amacımız derneğe zarar vermek değil .
      derneği yönetemiyenleri yönetecek kişilere bırakmalarıdır.

gökhan kardeşime katılıyorum beni çok iyi tanımış Dinçer kardeşimde
      benim nasıl birisi hangi kişiliğe sahip olduğumu oda çok iyi bilir.
      Herkese sevgi ve saygılar sunarım.

ah gidi eski günler

macu abi allah senden razı olsun sen benim hayatımda vaz geçilmezler arasındasın.aramızın bozmak isteyen çok kişi oldu senin yüzüne gülüpte ama olmadı olamzda. sen o derneği bırakmakla en hayırlısını yaptın kardeşin kötülüğünü istemez.sen orda herkesin abisiydin ve sensiz tadıda çıkmaz meinim.seni sevaam çap çup edaam hayoğul hayde görşş.....
      hemşinun koylerinden
      en guzeli tecina
      tecinadan kız alsam
      kimun gider gücina
      Yazar: tomurcuqum Tarih: 18.03.2008 Saat: 14:17

insanlar ön yargılı olmasınlar gökan kardeşim haklıdır bencede kemal abi oraya geri dönmez.o olmadanda oraya kimse gitmez

NE ZAMANDAN BERİ KEMAL ABİYİN ADINA KARARLAR ALMAYA BAŞLADINIZ....???
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!

yoooooooo

kemal abiyi benim kadar kimse tanımaz
      emin olun bundan onun adına karar almıyorum.onun adına kararda vermem.o bilir kendi işini ama ben onun niye bıraktığını çok ii biliyorum.

okumakla adam olunmuyo önce bunu söyleyim.okumadan adam olan da çoktur. en büyük örneği maçu abidir başka bir şey sölemiyorum. kimseyle polemiğe girmekte niyetinde değilim. oldumu....

iii günler hoş sohbetler
      hemşinun koylerinden
      en guzeli tecina
      tecinadan kız alsam
      kimun gider gücina
      Arkadaşlar konu ben değil konu hemşin derneği nereye koşuyo meselesidir.
      sevgili ramazan kardeşim tabiiki benim adıma benimiçin kimse karar alamaz
      bu arkadaşlarım beni çok iyi tanıdıkları için o şekilde yazılar yazmışlar.
      Benimiçin hiçbir arkadaşımın polemiğe girmesini istemem.
      Haaaa söz HEMŞİN DERNEĞİNE gelince böylebir polemiğe bende sonunakadar girerim.
      saygı ve sevgilerimle....
      Merhaba,

Derneğimize üye olan, derneğe gelen misafirler ve diğer müdavimlerimiz ;
      Bundan sonraki hafta sonları kültürel çalışmalar ( dinleti, konser vs.), horon ekibi, koro çalışmaları ve diğer komisyonlar için çalışmalara yoğunlaşılacaktır.

Derneğimizin kapısı herkese açıktır. Üyelerimizin aidat ve diğer yükümlülükler konusunda bizlere yardımcı olacaklarını umuyoruz.

Önceki Pazar derneğe gelenlerin, başkan beyin ve genel sekreterimizin dernekle ilgili açıklamalarını önemseyeceklerini düşünerek ellerinden geldiğince, çalışmalar konusunda yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
      Horon ekibi, türkü çalışmaları, gençlik ve kadın kolları çalışmalarında katkıda bulanmak isteyen arkadaşlarımızın fikirlerini bekliyoruz.

Sözlerimiz Ozan Servet Çomoğlu'nun mısrasıyla bitirerek;
      " Ey Hemşinli, gelecek çağların çocukları, merhaba Sevdalı Dağlar’ın çocukları..." saygılarımı sunarım. 17.03.2008

Hasan ŞİŞMAN

Not : Derneğe üye olan herkes derneğe gelmeye ve bişeyler yapmaya devam edecektir. Maçu abi dahil tanıştığımız diğer arkadaşlarla daha güzel işler yapacağımızı umuyorum. Zaten kendisi pazar günleri derneğe gelmektedir.
      " akıl ve gönül ; insan ...
      Son bir buçuk iki ıkı yıldır hemen hemen her pazar Hemşin DErneğinde horonlar oynandı, sohbetler edildi türküler söylendi. Zaman zaman tartışmalar ve tatsızlıklarda oldu elbette ama bunlarda tatlıya bağlandı ve dostluk kardeşlik içerisinde Kadıköy'de Hemşin yaşatıldı.

Sebep her ne olursa olsun bu dernek şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada açık kalmalıdır. Dernek yönetimi bunu sağlamak durumundadır. Hemşin Derneğinin yaptığı geceye önceki yılların aksine büyük bir katılım oldu ve dernek belkide tarihindeki en verimli gecelerden birini gerçekleştirdi. Bu nasıl sağlandı düşünülmeli ve Hemşin Derneği yönetimi gençlerin sesine kulak vermeli.

Yönetimdeki birkaç arkadaş hariç zaten dernekte diğer yöneticileri görme fırsatımız olmadı. Onlara herhangi bir külfet getiridiğimizi sanmıyorum.

Hemşin Derneği her pazar mutlaka açık olmalıdır. Yoksa tabela derneği olmaktan öteye gidemez maalesef.

Selam ve saygılar.

benim dusuncem

Selamlar saygılar hemsin catisi altinda toplanmis kardeslerimiz.
      Sözlerime baslarken oncelikle sunu soylemk isityorum.
      ben yılladır istanbula gidip gelirim ama hic dernege gitmedim Bilmiyorum neden ama nedeni belki bu yila nasipmis.
      Neyse ben bu yil karar verdim gittim ilk gittigimde cok cekingen olarak girdim dernege sanki ben cok yabanciymisim gibi hissetim gectim otrudum horon basladi kalktım oynadim o aralar tanıdıgım olmadigi icin kemal abiyi horonda birakmiyordum.ve ben hep pencere koselerine cekilirdim kimseyi rahatsiz etmiyeyim diyee ama kemal abi durumu farketmiştii beni her defasindan yerimden kaldıran kisiydii.nedeni isee
      insanlari kaynastirmak hemsin dernegin amaci gibi kemal abide onun layikıyla yerine getirmeye calisiyordu.ben bir yılda kemal abinin vaz gecilmez birisi oldugu anladım anladim fakat kemal abinin demesiyle bunu dernekteki 30 yılını asmıs buyklerimiz anlayamamis. insallah anlarlar.
      Ve benim asil soylemek istedigim konulari uzun yamak isterdim.ama bu ne kadar tesirli olur sizlere kalmis:
      hemsin dernegi hemsinlilerin gonul vermesiyle hasret cekmesiyle insanlari birlestirmesiyle anilmalidir.onlarla yuvcelmelidir.sayet ki oyle ben onu gormustum.ama boyle bir olayin vuku bulömasi kemal abiden sonra hemsin hencligini uzmustur bunun hic bir sekilde red edemeyiz.derneklerde olaylar bu kadar cabuk kesin karar verilemez.cunku goruyorsunuzdur.sonu bizlere dayanıyor.sayın buyuklerimiz ve sayin yonetim.lutfen bundan once soylediklerimi goz onunde tutmasanizda bu keşmeleri dikkatle okyunuz.
      kemal mataraci abimizin geri gelmesi kacınılmaz bunu gorunuz hemsin gencligini bidaha bir arada tutamazsınız.ip kacirmayin siz gorevinizi yapiniz ve bizi ayirmayiniz.ve bizler sizden bu konun cozulmesi icin butun hassasiyetini gosterecegiznizden hic supemiz yok zaman gecmeden bu durumun duzelmesi icin elinizden geleni yapiniz.
      dernek hemsin ve her zaman hemsin kalacaktir=hemsin gecligi dernekte ve hep hemsin derneginde kalacaktir
      KEMAL ABİ BİZLER SİZİ SEVİYORUZ NE OLUR BU DURUMU DUZELMESİ İCİN ONCE SABİR GOSTER. BU DURUM HEMSİN GENCLİGİNİ SENİN ELLERİNDE BİRAKMİS GİBİ OLUYOR.SUAN HEMSİN GENCLİGİ SENİN ELİNDE.BUNU YONETİM BİLMİYORSADA BİZLER BİLİYORUZ.
      SAGOLUNUZ VAR OLNUZ KEMAL ABİ BİZLERİ SENİ SEVİYORUZ.
      SAYET KEMAL ABİ DERNEGE GERİ DONMEZSE YONETİM NE YAPACAK MERAKJ EDİYORUM.

HERSEY HEMSİN İCİN HEMSİN BİZLER İCİN

SAYGILARİMLA
      ZİYA OKAN