Sabit Doğal Çiçek Üretimi

Doğal Çiçek Üretimi

KURUYAN DALLARI YEŞERTİYOR
      Hemşin'in Kantarlı köyünde 5 bin YTL'ye kurduğu tezgâhta doğadan topladığı kuru dalları dekoratif çiçek haline getiren Nazmi Çelik’in ilginç koleksiyonu.
      17 Mart 2008 Pazartesi 11:37
      Rize'nin Hemşin ilçesi Kantarlı köyünde yaşayan Nazmi Çelik, doğadan topladığı kurumuş dallardan ilginç ve dekoratif çiçekler üretiyor.

İNAT ÜZERİNE BAŞLAMIŞ
      Yaptığı işe çiçekçi bir arkadaşının tavrı sonrasında giriştiğini söyleyen Nazmi Çelik, “Bu işe ukala bir arkadaşımın tavrı ile başladım. Yaptığı bir tanzimde 'Şu çiçeği şuraya koysan nasıl olurdu?' dedim. Bana vermiş olduğu cevap, 'Çok biliyorsan kendin yap' şeklinde oldu. Ben de yaptım.” Dedi.

5 bin 500 YTL'ye evinin altında kurduğu atölyede birbirinden ilginç tanzimler yapan Çelik, ürettiği modellerin büyük ilgi görmesi üzerine sürekli yeni tasarımlar geliştirdiğini belirterek, “İlk önce doğadaki yeşillikleri toplayarak bu işe başladım. Ardından da makineler alarak daha profesyonel tanzimler yapmaya başladım. Doğada olmayan güzellik yok. Sizin meziyetiniz, bakıp oradan bir şekil çıkarmaktır. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum” diye konuştu.

FİKRİ OLANLARA AÇIĞIM
      Doğa ile iç içe bir ortamda üretim yaptığını söyleyen Çelik, “Sayın Hemşin Kaymakamımız ve İlçe Tarım Müdürümüzün katkılarıyla bu işi başardık. Benimle ormanda birlikte, dal, budak arayıp ilginç motifler yapacak, işimize katkı sağlayacak becerikli herkesle birlikte çalışırım. Tezgâh var, makine hazır. Yeter ki iş yapmak çabası olsun. Ürünlerimize talepler var. Profesyonelce çalışıldıktan sonra da mutlaka devamı gelir” şeklinde konuştu.
      Resimler
      • 11956.jpg

44.6 kB, 0×0, 448 defa görüntülendi
      • 11955.jpg

13.01 kB, 0×0, 421 defa görüntülendi
      • 11958.jpg

39.74 kB, 0×0, 484 defa görüntülendi
      hemşini hemşinde yaşamak
      ama bir okadar da hemşin sevdalısı
      olmak lazım...