Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı

Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı

Parlak saçlar için

1 yumurtanın sarısı ile 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Saç diplerine sürüp masaj yapın ve 10 dakika bekleyin. Şampuanla yıkayıp durulayın. Saçlarınızın parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Besleyici maske

1 yumurta sarısı, 1 çay bardağı demlenmiş çay, 1 çorba kaşığı badem yağı ve 2 damla limon suyunu bir kapta karıştırın. Saç diplerinize sürüp masaj yaparak iyice yedirin. 10-15 dakika bekleyip şampuanla yıkayın.

Kepekli saçlar için

2 çorba kaşığı limon suyu veya sirkeyi 4 su bardağı suya ilave edip ılıtın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın.

Derinlemesine temizlik ve parlak görünüm için

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ya da sirkeyi saçlarınıza döküp, masaj yaparak iyice yedirin. Ardından saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürün ve yıkayın. Bu, saçlarınızdaki tüm kiri alır ve saçlarınıza nefis bir parlaklık verir. Bu yöntemi 2 haftadan önce tekrarlamayın.

Kepekli, dökülen ya da incelen ve kırılan saçlar için

Çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 15-20 dakika bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Bu macun kepek, dökülen, incelen, kırılan saçlar ve kellik gibi sorunlara iyi gelir.

Yumuşak ve parlak saçlar için

Saçınıza uygun otu, yeter miktarda kaynayan suya atın ve yarım saat tutun. Buna çeyrek fincan elma sirkesini de ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınızı şampuanlayın. Karışımı saçlarınıza tekrar tekrar dökün
      Düne ait ne varsa dünde kaldı, Bugün yeni bir gün, yeni şeyler söylemek lazım. (Hz. Mevlana)
      Bizum köyde kapideki asmanun suyi ile saçuği bi iki defa yikadun mi dehe hiç bişe gerekmez. :]
      Sağolsun annem benimkini de az yıkamamış, küçükken.Şaka bi yana gerçekten çok faydalıymış asma suyu, tavsiye ederim. ;)
      Oy yok ben ebbedi yumurtaleri falan kafama süremem, tercihim asmadan yana :] :)

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

Çocukluk yılarımda okul bitince ertesi gün köye gelirdim. Şehirde de kızlar vardı köylerde de ama Cağalver'de çobanlık arkadaşım olan kızalrın saçları bir başka parlardı. Sebebini merak eder, herhalde suyundan derdim. Sonunda bu parlaklığın sebebini öğrendim. Bizim kızlar meğer özel bir ilaç kullanırlarmış. Bunu herkese tavsiye ederim.

Bir tencereye 2 Lt kadar su koyun. İçine de bolca taze ısırgan koyun ve kaynatmaya başlayın. Tenceredeki su yarısına ininceye kadar kaynatmaya devam edin. Sonra posasını çıkararak suyu bir kaba alın. Saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna bu sudan 1 çay bardağı kadar karıştırın ve saçınızı o şekilde kurutun.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yazar: Mustafa Tarih: 30.03.2008 Saat: 00:26

Saç dediğiniz nedirki ? :D

Takmayın kafanıza , bakın ben takmışmıyım :D:D Güneşten korumak için şapka, soğuktan korumak için kapşon takarım:D:D

Mustafa Kardeş;

Sen bunları kafana takma ama eğer dökülen saçlarına bir çözüm arıyorsan sana müthiş bir ilaç tavsiye edebilirim.
      Yukarıda tarif ettiğim ısırgan otunun suyunu kullanabiirsin. ncak burada ısırganı kaynatmadan suyunu çıkarıp haftada bir pamuk ile saç dökülen yerlere süreceksin.

Bu da çare olmazsa sana başka bir önerim dhaah vardır ki bunu sana kardeşin bile yapmaz. ?(
      Benim araziden sana doku nakli yaparız :D:D:D:D:D
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yılan yağı dıoğru köyde bizimkinin kardeşi yapmıştı yılan ufaktı dışarda tavada ölü yılanı çevirdi yağını saçlarına sürdü biz korkudan içerideki camdan seyrediyıorduk aradan bir yılanı tavadan yukarı kaldırıyordu nasıl bağırıyordukl :D :D :D
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.