Günün Sözü

Yazar: arzu_yzc Tarih: 22.05.2008 Saat: 16:05

sevgili dide ve bahar .paylaşımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim.. Bu zamanda gerçek dost bulmak çoooooooooooook zooooooooooooorrrrrrrrrrrr :)

Rica ederim Arzu Hanım ben teşekkür ederim :).

Haklısınız bu zamanda dostun d' sini bulmak bile çok zor artık ..

Paylaşımlarınız için hepinize teşekkürler, elinize sağlık..

Allah'a emanet olun.

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

gerçekten anlamlı güzel birsöz bahar,,paylaşımına teşekkürleeerrrrr...

veeeeeeee ,,, dostluk hakkında bukadar umutsuz olmamalıyız bence,,,zooor ama imkansız değil.....
      dostlukla ilgili çokgüzel bir mail de bulunan sözleri eklemek istedim,,

Bir dostun üzüntüsünü herkes paylaşabilir.Ama bir dostun başarılarına içtenlikle sevinmek bir ruh hasleti gerektirir...-oscar wılde-

Arkadaş evinize geldiğinde misafir gibi davranır..dost geldiğinde,buzdolabınızı açıp istediğini alır..

Arkadaş senin ağladğını görmez,Dostun omzu isesenin gözyaşlarınla ıslanır..

Felaketin bir iyiliği varsa,,hakiki dostlarımızı tanıtmasıdır..-balzac-

Yalnız kendi nefsini düşünüp dost arayan ,hizmetçi arıyor demektir..-cenap şehabettin-

Baki ye sorarlar,,kaç çeşit dost vardır;3 çeşit der,,bir dost vardır gıda gibidir,sen onu hergün ararsın,,,,,,bir dost vardır,ilaç gibidir,gerektiğinde ararsın,,,,bir dost vardır ,hastalık gibidir,, o seni arar...
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "
      Cesaretin bittiği yerde , esaret başlar ..
      -Akif Cemil-

Kulaklarımızı da gözlerimiz gibi istediğimiz zaman açıp kapayabilseydik ,,bu ne büyük bir rahmet olacaktı ..
      -Lichtenberg-

Yalan atla gider , ,gerçek yürür.fakat yinede tam zamanında yetişir..
      -Japon deyişi-

Büyük görünme ,,küçülürsün ...
      - Said-i Nursi-

Gönlü aydın bir kişiye kul olmak ,padişahların başına tac olmaktan iyidir..
      -Mevlana -

İyi sözün aslın bilen derdi bu söz nerden gelir,,
      Söz aslını anlamayan sanır bu söz benden gelir..
      -Yunus Emre-
      Yazar: baharpamukcu Tarih: 31.05.2008 Saat: 14:59

"Sevilenin kusurlarını hoş görmeyen sevmiyor demektir." __ Geothe __

Bir sitede tesadüf rastladım ve çok hoşuma gitti sizlerle de paylaşmak istedim.. Anlamlı bir söz gerçekten ..

Birinde kusur görüyorsanız onu sevdiğiniz söylenebilir mi bilmiyorum . Belki beğenme ya da hoşlanma kavramları anlatır o duyguları .
      Uzun yıllar evli olan bir çift konuşmaktadır . Erkek kadına sorar bana neden katlanıyorsun diye ; kadın da çünkü sen iyi yanları kötü yanlarından fazla birisin daha önemlisi bana değer veriyorsun dedikten sonra peki sen neden bana katlanıyorsun sorusunu kocasına yöneltir . Erkek ben sana katlanmıyorum çünkü seni seviyorum der .
      Bellum omnium contra omnes
      Yapılacak bir tek şey kalmışsa hiç bir şey yapılmamış demektir.

sağoluun vee rica ederiiim,,

ben size çok teşekkür ederim Ali hocam,,güzel yorumlarınızı tekrar okuyabildiğimiz için ,,,örneklemenizde çokhoş,,ama keşke bayan da eşinin dediğini diyebilseymiş,,,

Aynı gökte uçarlar ama,,,kuzgunun dünyası başka,şahinin dünyası başka..
      -Muhammed İkbal-

Doğrudan gidilir ; yanlış zaten "götürür" ...
      -Selim Güzdüzalp-

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç,odundur..
      -N.F.Kısakürek-

Tohum ek, vermezse toprak utansın..
      -N.F.Kısakürek-
      Yazar: Felsefeci Tarih: 03.06.2008 Saat: 22:25

Yazar: baharpamukcu Tarih: 31.05.2008 Saat: 14:59

"Sevilenin kusurlarını hoş görmeyen sevmiyor demektir." __ Geothe __

Bir sitede tesadüf rastladım ve çok hoşuma gitti sizlerle de paylaşmak istedim.. Anlamlı bir söz gerçekten ..

Birinde kusur görüyorsanız onu sevdiğiniz söylenebilir mi bilmiyorum . Belki beğenme ya da hoşlanma kavramları anlatır o duyguları .
      Uzun yıllar evli olan bir çift konuşmaktadır . Erkek kadına sorar bana neden katlanıyorsun diye ; kadın da çünkü sen iyi yanları kötü yanlarından fazla birisin daha önemlisi bana değer veriyorsun dedikten sonra peki sen neden bana katlanıyorsun sorusunu kocasına yöneltir . Erkek ben sana katlanmıyorum çünkü seni seviyorum der .

Öncelikle güzel paylaşımlarınız için hepinize teşekkürler.
      Allah' ü Teala hepinizden razı olsun ..

Ali Bey güzel paylaşımınız için sağolun, Allah razı olsun ..
      Evet Diğdem' e katılıyorum eşi de aynı sözleri söyleyebilseymiş keşke..
      Ama sevgi zor şartlarda zor koşullarda engellerin, dargınlıkların, kırgınlıkların arasında kendini gösterebiliyor bazen.
      Her ne kadar birileri birtakım çıkarları için sizi seviyor ya da öyle görünüyor da olsa yüreğiniz seviyorsa ve siz karşıdakinin kendinizden nefret ettiğini dahil bilseniz seviyorsunu yine..
      Herşeye rağmen seven yine seviyor, sevmeyen de kıyamet kopsa sevemiyor elinde değil..

Rabbim kendini, Resulunu ve sevdiği kullarını sevmeyi ve onların da sevgilerini kazanmayı nasip eder bizlere İnşallah!.( Amin!. )

Allah' a emanet olun.

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

Bahar hanım tüm güzel duygularınıza katılıyorum , Tanrı tüm dileklerinizi kabul etsin diyorum . Bu sayfayı güzellikleri paylaşım sayfası olarak görüyorum . Tüm yazan arkadaşlara paylaşımları için teşekkür ediyorum
      Bellum omnium contra omnes
      Yapılacak bir tek şey kalmışsa hiç bir şey yapılmamış demektir.
      Ben yalnız annemin gözyaşlarına katlanamam
      Virgil

Annelerde kırık parçaları yapıştıran sihirli bir tutkal vardır.

Pam Brown

Annenizden onun kahverengi gözlerini aldığınız gibi kendisinin bir parçasını da aldınız.
      Alice Walker
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      Hiç bir sevgi , şefkat, anneninkinin yerini tutamazz..
      -Balzac-

Baba olmak zor değildir ,,ama babalık etmek zordur..
      -W.Maxwell-

Dünyada tek zarar vermeyen kadın,,anadır..
      -M.Twaın-

ak saçlı başını alıp eline,
      kara hülyalara dal anneciğim,,
      o titrek kalbini bahtın yeline
      bir ince tüy gibi sal anneciğim...
      sanma bir gün geçer bu karanlıklar
      gecenin ardında yine gece var.
      çocuklar hıçkırır,anneler ağlar
      yaşlı gözlerinle kal anneciğim...
      gözlerinde aksi bir derin hiçin
      kanadın yayılmış çırpınmak için;
      bu kış yolculuk var,diyorsa için,
      benide beraber al anneciğim... :( ;(
      -N.F.Kısakürek.
      <Alaettin amca sizden etkilendim sanırım,,şiiride eklemedenedemedim,,sözsayfasına ,affedin..

,,güzel sözlere devamm

Bir okul açan , bir hapishane kapatır...

*

Başkalarına imrenme,çok kimseler var ki ,,senin hayatına imreniyorlar..
      -Mevlana-

*

Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada kendin olarak kalabilmek ,,dünyanın en zor savaşını vermek demektir.bu savaş bir başladı mı , artık hiç bitmez..

*

İki türlü insan daima açtır ,,biri ilimi arayan ,,diğeri de parayı..
      Yazar: Felsefeci Tarih: 04.06.2008 Saat: 21:26

Bahar hanım tüm güzel duygularınıza katılıyorum , Tanrı tüm dileklerinizi kabul etsin diyorum . Bu sayfayı güzellikleri paylaşım sayfası olarak görüyorum . Tüm yazan arkadaşlara paylaşımları için teşekkür ediyorum

Teşekkürler Ali Bey güzel dilekleriniz için çok sağolun, Allah razı olsun.

Bütün güzel paylaşımlarınız için hepinize teşekkürler, sağolun.

Allah' a emanet olun.

Zirvelerde kartallarda bulunur ,yılanlarda.Ancak birisi oraya süzülerek , diğeri ise sürünerek gelmiştir..Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir..

-Cenap Şehabettin-

*

Dünyayı güzellik kurtaracak ,, bütün inasanlığı ;sevmekle başlayacak herşey..

-Dostoyevski-

<rica ederim Ali hocam,Bahar,,çoksağolun,sizinde elinzesağlık,tüm yazanlarında..