Günün Sözü

Cahil Kimsenin Yanında Kitap Gibi Sessiz Ol."
      MEVLANA
      "İnsan Ne Söylediğini Bilmeli,Fakat Her Bildiğini Söylememelidir."
      NAMIK KEMAL
      "Çok Dinlememiz ve Az Konuşmamız İçin , İki Kulağımız ve Bir Dilimiz Vardır."
      DİYOGENES
      BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR

TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR
      Yazar: pocarınalaettin Tarih: 16.05.2008 Saat: 18:18

BU SÖZUN İÇİNDE NELER SAKLI BİR DÜŞÜNELİM

HAYATTA ÖYLE BİR YAŞAMALISIN Kİ,

MEZAR KAZICI BİLE YASINI TUTMALI
      .

Biz kim böyle bir yaşam sürebilmek kim..
      Hele bu zamanda insan en sevdiği birisini kaybettiği zaman bile kendi de anlamadan unutuyor değil ki hiç tanımadığı birinin yasını sürmek ..
      Zor zamandayız gerçekten çok zor.. Böyle bir yaşam sürmek de neredeyse imkansiz ..
      Herşeyin de ölümün de hayırlısı İnşallah demekten başka birşey gelmiyor elimden ..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken.
      Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere.
      Öyle bir dost edin ki ,, kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın...

*

Dostlarınla öyle yaşa ki, düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki,dost oldduğunda yüzün kızarmasın..
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "
      DOST DEDİĞİN; Sevilecek biri olmadığın zamanlarda bile Seni Sevmeli...Sarılacak biri olmadığın zamanlarda bile Sana Sarılmalı...Dayanılmaz olduğun zamanlarda bile Sana Dayanmalı...DOST DEDİĞİN;Bütün dünya seni üzdüğünde Sana moral vermeli.Güzel haberler aldığında seninle dans etmeli,Ve ağladığında, seninle ağlamalı...Ama hepsinden daha çok;DOST MATEMATİKSEL OLMALI;SEVİNCİ ÇARPMALI...ÜZÜNTÜYÜ BÖLMELİ...GEÇMİŞİ ÇIKARMALI...YARINI TOPLAMALI...KALBİNİN DERİNLİKLERİNDEKİ İHTİYACI HESAPLAMALI...VE HER ZAMAN BÜTÜN PARÇALARDAN DAHA BÜYÜK OLMALI...İŞİ BİTİNCE SENİ BİR TARAFA ATMAMALI....” MEVLANA
      BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR

TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR
      Yazar: dide Tarih: 19.05.2008 Saat: 01:16

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken.
      Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere.
      Öyle bir dost edin ki ,, kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın...

Böyle bir dost gerçekte de var olabilir mi acaba?
      Umarım bir gün benim de olur..Yoksa var da mı ben göremiyorum, kim bilir belki de vardır ..

Eğer yoksa böyle bir dosta sahip olmanı varsa da daim olmasını Yüce Allah'tan dilerim Diğdem..Güzel bir paylaşımdı eline sağlık..

Sevgili Arzu paylaşımların için sana da teşekkürler..Umarım Sana da yoksa eğer hayalindeki gibi bir dost nasip eder güzel Mevlam, varsa da ömür boyu devam eder İnşallah ..

Hepiniz Allah'a emanet olun ..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

sağol sevgili bahar,,beğenmenede ,güzeldileğinede çoooksağol..ben kapıdan birlikte bakabileceğim insanlarolduğuna inanıyorum-karşılıklı-,,kimbilir dediğingibi seninde vardır,,yoksada olmasınıdilerim cnm..Arzu hanımın paylaşımlarıda çokgüzel,elinzesağlık..
      <ama osözün altındaki sözde bence çoookanlamlı ;),,
      güzeldostlarla,,güzelpaylaşımlara...

İnsanoğlunun konuşmayı öğrenebilmesi için iki yıl,dilini tutmayı öğrenebilmesi için 60 yıl gereklidir..,

Adam eşeğinden,kadın döşeğinden belli olurmuuş..

Borç,köle olmanın başlangıcıdır..
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "