Yemek Yarışması

YARIŞMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ
      BU YARIŞMADA JURİ OLMA ŞANSIM VARMI SAYIN ZEYNEP DEREÇİ :D
      BIKTIM SOSYETE YEMEKLERİ YEMEKTEN ALLAHIM GÜÇÜNE GİTMESİN AFRİKADA İNSANLAR AÇLIKTAN ÖLÜYOR :( GEÇEN HAFTA DERNEGİMİZDE LAHANA ÇORBASI KAYNADI VE MUHLAMA YAPTILAR
      MÜKEMMEL OLMUŞTU HERKESİN EMEGİNE SAGLIK
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      Evet Kurtbey, geçen pazar ki Çarhala ve Muhlama yemekleri çok güzel oldu.Derneğin mutafı bu yemekleri yapmaya müsait.Diğer yemekler nasıl yapılacak, kaçta orada olunması gerekiyor, dernek yönetimini istisnasız orada görmek istiyoruz.
      Ne de olsa yemek yiyilecek :)
      Bu günümüzü çalan iki hırsız var; geçmişe ilişkin pişmanlıklarımız ve
      geleceğe ilşkin kaygılarımız...
      YA SIZ MUHLAMAYI NE ZAMAN YEDINIZ BEN NIYE GORMEDIM :( YOK YARISMA FALAN IPTAL ETTIM :P JURIDE YER ALAMAZSINIZ SAYIN KURTBEY BENSIZ MUHLAMA YEMISSINIZ :):):):):)

YARISMAYA KATILACAK KISILER NE YAPACAK BILMIYORUM AMA SAAT 13:30 DA ORDA OLMALARI GEREKIYOR VE BILDIGIM KADARIYLA YEMEKLER YAPILMIS OLARAK GELECEK BI SURU KISININ AYNI ANDA MUTFAGA GIRIP YAPMASI ZOR OLUR SANIRIM HUSEYIN... BUARADA YONETIMDEKILER DE SAAT 14:30 GIBI DERNEKTE OLACAKLAR... SIMDILIK BU KADAR ISIME DONMELIYIM :D

HOSCAKALIN....

Gelemedim yaaa

Zeynep hanım;

Bu haftaki yemek yarışmasına bende katılacaktım lakin sınav sonrası yağmura tutuldum... Şemsiyesiz bi şekilde...

Çok da yorgundum sabahın köründe sınava yetişecem diye yollara düştüm malum trafik... Çay taşısam bu kadar yorulmazdım:)

Bu haftada Kadıköy'de eylem varmış yollarda sıkıntı çekenler mutlaka sebebini biliyodur:(:( Bu sebeple arkadaşlarımızın hazırladığı güzelim organizasyona katılamadım çok üzgünüm:(:(

Valla açlıktan da ölüyodum gelseydim muhlama yüzünden kavga çıkarabilirdim:):)
      Hepsi benummmmm:)

Mustafa abi mafuşi bilen varmiki istiyon:) Bazı arkadaşlar pişi peliti (hamurun yağda kızarmış hali) ile mafuşi karıştırıyor...
      Çoktandır yapmamıştım hatırlattınız aklıma geldi:)

Nasip olursa sizin için yaparım bigün:):)
      GÜNAYDIN :D :D :D :D :D

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      Yazar: er_can Tarih: 08.04.2008 Saat: 14:48

BU YARIŞMAYI GEÇEN HAFTA DÜZENLESEYDINIZ. BELKİ 1 AYLIK KARNIMI İSTANBULDA DOYURURDUM :D :D :D

ABİ SEN NE DOYMAZ BİR KULSUN :D :D :D :D :D

Yazar: kurtbey Tarih: 08.04.2008 Saat: 15:30

Yazar: er_can Tarih: 08.04.2008 Saat: 14:48

BU YARIŞMAYI GEÇEN HAFTA DÜZENLESEYDINIZ. BELKİ 1 AYLIK KARNIMI İSTANBULDA DOYURURDUM :D :D :D

ABİ SEN NE DOYMAZ BİR KULSUN :D :D :D :D :D

HANI KADIN UŞAĞINA DEMİŞ YA ; ANOGDA NE GÖRDUKI. RECEP ŞABAN RAMAZAN 3 DE ONDAN EVVELİ MISALI. BEN NE YEDUMKI DOYEYIM. ;) ;) ;) KADIKÖYDE SARMA FASULYE MISIR EKMEĞİ. ÇİCEK PASAJINDA BALIK , RUMELİ FENERİNDE KALAMAR -BALIK- SICAK HELVA. :D :D :D
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.
      Hoşkıran Kavurması

Malzemeler
      2 bag hoskiran
      4 bas orta büyüklükte sogan
      1 çorba kasigi tereyag
      su ve tuz

Yapılışı
      Hoskiran ayiklanip yikanir. Kayanayan suyun içine atilarak haslanir. Süzülerek dogranir.
      Ince dogranmis sogan yagda pembelesinceye kadar kavrulur. Içine sikilmis ve süzülmüs hoskiran konularak sik sik karistirilir.
      Pisince sicak sicak servis yapilir.

Bir yerde bu tarifi bulmuştum .HOŞKIRAN bizde belki değişik isimle söyleniyor bilmiyorum.Bilen varmı ?
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."
      Hasan abi merhaba,
      bu yemeği bilmiyoruz ama yemek yarışmasında yenge hanım yaparsa öğrenmiş olacağız. Yarın saat 13.00 dan sonra dernekte olmanızı rica ediyoruz.

Ayrıca Hemşin Dergisi çalışmaları hakkında arkadaşlarımıza bilgi vereceğiz. Netten gönderdiğim mesajlar sonrası bu derginin çıkması gerektiği yönünd ebir talep olduğunu görüyoruz ama maliyet sorununun aşılması için sponsor destek bulmamız gerekecek. Yayın kurulu, yazı ve söyleşiler toplanınca konuyu yönetime tekrar açacağız...

Selamlar

Hasan Şişman
      " akıl ve gönül ; insan ...

CVP: Maşallah...

Yazar: gulten Tarih: 08.04.2008 Saat: 22:43

Ercan abi yani maşallahınız var o kadar yemeği yedinizmi gerçekten?
      Üstelik hala doymamışınız:):):)
      Allah midenize göre versin abi ne deyim:)

Bu arada sormadan edemeyeceğim balık üzerine sıcak helva iyi fikirmi?
      Sanki pek uymamiş gibi he:):)

BENDE İLK DEFA YEDIM. SICAK HELVAYI. CÖMLEKTE TAHINI FIRINA VERIYORLAR. MMMM NEFİSTİ.
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.