Mehmet Akif PİRİM

Salim Fırat'ın Belediye Başkanlığı dönemi idi. Bir gün Salim Fırat'ı ziyarete gitmiştim. Sohbet ederken kapı açıldı ve içeriye 5-6 kişi girdi. O girenlerden biri da Mehmet Akif Pirim Kardeşimdi. Daha 2 ay öncesinde final maçında rakibine bu sproda çok nadir görülen bir salto atmış ve olimpiyat madalyasını boynuna takmıştı. Onun saltosu ile birlikte binlerce kişi havalara fırlamıştı. Kendisiyle tokalaştığımda şaşırdım. Ben ufak tefek biri sayılırım ama Mehmet Akif'in eli elimde kaybolmuştu. Elini bırakmadan gözlerine bakarak "O saltoyu bu kuçilik ellerinle mi atttın" dedim. Sonra babası ile tokalaştım ve kendisini böyle büyük bir sporcunun babası olması sebebi ile kutladım.
      Buradan kendisini bir kere daha kutluyorum ve aslında bu gün olması gereken yerde olmadığı için sorumlularını da kınıyorum.
      Dünyanın herhangi bir yerinde olimpiyat madalyasını takanlar bir efsane gibi yaşar ve yaşatılırlar. Adlarını o ülkede emeklemekte olan bebekler bile bilir. Ama bizde bu konuda affedilmeyecek bir nankörlük vardır ki Mehmet Akif Pirim Kardeşimiz de bu unutulmaya/unutturulmaya maruz kalmıştır.
      Kim ne yaparsa yapsın umurumda değil. Çünkü Mehmet Akif Pirim bizim için o küçücük vücudu ile asla unutulmayacak bir Devdir.
      Seninle gurur duyuyoruz Mehmet Akif Kardeşim...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yazar: KOBAL Tarih: 20.04.2008 Saat: 01:34

Sn. Mehmet Akif Pirim'in BIZ'lerin yaninda ve Sitemize Kayit oldugu icin Tesekkür ederiz....

Kullanici Adi: şampiyon

O bizlerin gönlümüzün SAMPIYONU :)

HEMSINLI seninle gurur duyuyor... :)

Saygilarla

KOBAL
      teşekkürler syn kobal .mehmet abimzn haytını arştırıyordum, şimdi daha ii oldu .yanımızda olmasıda gurur verici.tekrar teşkkürler..

şampiyonumuz sağol

sevgili mehmet akif pirimimiz TÜRKİYE mizin ve hemşinimizin ilimiz RİZEmizin adını altın harflerle dünyaya duyurmuş birisi olarak gelecekte bu yolda birçok hemşinli genci yetiştirmesi ve onları vitrine çıkarması dileğiyle sitemize hoş geldin diyorum.
      gelecek yaşantısında yetiştireceği yeni güreşçilerle dünyaya adımızın duyrulmasına bir hemşinli bir pirimoğlu olarak koyacağı katkıya şimdiden teşekür ediyor ve bir hemşinli olarak gurur duyuyorum.

Başın Sağolsun M.Akif Pirim Kardeşim

Dün Mehmet Akif Pirim Kardeşim ile telefonda konuştum.
      Rize Dernekler Federasyonunda geçtiğimiz Cumartesi günü yapacağı panel konuşması yeğeninin geçirdiği bir rahatsızlık sebebi ile iptal edilmişti. O günden sonra da kendisine ulaşamamıştım. Dün telefonda öğrendiğime göre yıldızlar kategorisinde güreşçi olan yeğeni Rize'de atreman sırasında geçirdiği beyin kanaması sonucu vefat etmiştir. Üzüntümüz büyüktür.
      Vefat eden yeğenimize Allahtan rahmet; Ailesi, yakınları ve Mehmet Akif Pirim Kardeşimize sabır diliyorum.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      14 yaşında beyin kanaması teşhisiyle hayatını kaybeden Rıfat Tatlıtürk'ün Pazar'daki ailesi, çocuklarının doktor kurbanı olduğunu söylediler.
      Beyin kanaması teşhisiyle tedavi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesinde önceki gün beyin ölümü gerçekleşen 14 yaşındaki İyidere Çaysan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Rıfat Tatlıtürk'ün Pazar ilçesi Ortayol Köyünde yaşayan ailesinden şok iddialar.

YANLIŞ TEŞHİS İDDİASI

Tatlıtürk ailesi, çocuklarının Rize 82. Yıl Devlet Hastanesindeki ihmal ve yanlış teşhis nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia ettilerAynı zamanda Ali Erbaş Güreş Eğitim Merkezi sporcusu olan Rıfat'ın baş ağrısı ve kusma şikâyetiyle götürüldüğü Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi'nde soğuk algınlığı teşhisiyle kısa süreli bir tedavinin ardından iyileşmeden taburcu edildiğini iddia eden Baba Halim Tatlıtürk, “Çocuğum ihmal sonucu hayatını kaybetti. Bu konuda Rize Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdum. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'na da konuyu aksettirdim. Sorumluların ortaya çıkarılmasını istiyoruz” dedi.

TETKİK YAPILMADI MI?
      Amca Tevfik Tatlıtürk de cevabını aradıkları sorular bulunduğunu belirterek, “Hastamızın ilk hastaneye gidişi ve ardından da Trabzon'a sevki süresince çok büyük ihmaller görüyoruz. İlk hastaneye götürüldüğünde şikâyetleri açık olmasına rağmen gerekli tetkiklerin yapılmamış olması ve hastamızın geri gönderilmesine anlam veremiyoruz. Yatakhanede Rıfat'ın arkadaşları çok kötü olduğunu ve titreme ile kusmanın devam ettiğini hocalarına tekrar söylüyorlar. Aynı hastanenin acil ünitesine yeniden götürülüyor. Bu defa hemen ameliyata alıp ardından da koma halinde acil olarak ambulansla Trabzon'a sevk ediliyor." diye konuştu.

TRABZON'DA ŞOK OLDULAR
      Amca Tevfik Tatlıtürk, acı gerçeği Trabzon'da öğrendiklerini belirterek, "4–5 gün bizi teskin amacıyla Trabzon'da sürecin iyi gittiği söylendi. Ancak 6. gün hastanede ana bilim dalı uzmanıyla konuştuğumuzda hastanın Trabzon'a çok kötü durumda geldiğini, beyin ameliyatının çok kötü geçtiğini, beyinde tahriş olduğunu, çok büyük zaman kaybı olduğunu ve hastanın dönüşünün mucizelere kaldığını söyledi. Bizim şikâyetçi olduğumuz yer Rize'deki hastanenin acil ünitesindeki doktorlardır. Nasıl oluyor da beyin kanaması geçiren bir hastayı soğuk algınlığı diye geri gönderebiliyorlar. Biz hastamızı kaybettik, başkasının başına bu tür bir olay gelmesin. Maddi imkânsızlık içerisinde yaşayan insanlarız. Hepimiz yeşil kartlıyız. Avukat tutacak durumumuz yok. Bu konudaki sorumluların bulunmasını istiyoruz” dedi.

ORGAN BAĞIŞIYLA TESELLİ BULDULAR
      Anne Sevilay Tatlıtürk ise amcasının organ bağışı konusundaki tavsiyesine uyarak oğlunun organlarını bağışladıklarını ve onun vücudunun başka çocuklara hayat vermesinin kendisi için teselli olduğunu söyledi.

11 GÜN KOMADA KALDI
      Rize'nin İyidere ilçesi Çaysan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Rıfat Tatlıtürk, sporcusu olduğu Dursun Ali Erbaş Güreş Eğitim Merkezinde bir süre önce aniden rahatsızlanmış ve Trabzon'a sevk edildikten 11 gün sonra beyin ölümü gerçekleşmişti.

AKİF PİRİM'İN AKRABASI
      İyidere'de yatılı olarak okuyan 14 yaşındaki Rıfat Tatlıtürk, olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Pirim'in de memleketi olan Rize'nin Pazar ilçesi Ortayol köyündendi. 4 çocuklu ailenin 3. çocuğu olan Rıfat'ın genç yaşta yaşama veda etmesi başta ailesi ve okul arkadaşları olmak üzere herkesi derinden üzdü.

VALİDEN ARAŞTIRMA SÖZÜ
      Rize'de düzenlenen cenaze töreninde Vali Kasım Esen, Rıfat Tatlıtürk'ün rahatsızlanmasının nedenini tespit etmek amacıyla inceleme başlattıklarını belirtmişti. Tatlıtürk'ün rahatsızlanmasının ardından zamanında hastaneye götürülüp götürülmediği konusunu araştıracaklarını bildiren Esen, ''Eğer hastaneye götürülmesiyle ilgili bir ihmal varsa gerekenler yapılacak. Ayrıca Tatlıtürk'ün spor yapmasına engel bir sağlık sorununun olup olmadığını ve sağlık raporunun nasıl verildiğini de araştıracağız'' diye konuşmuştu

pazar53.com

Evet genç bir kardeşimizi ,ihmal sonucu kaybettik gerçekten çok üzücü bir olay ,Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Sorumlular varsa inşallah cezasını çeker.

b7ZYUzxeOeg
      w w w. m e l e s k u r53.com

O bir Şampiyon...

Yazar: hasansisman Tarih: 12.04.2008 Saat: 10:35

Mehmet Akif beyle Ankara Hemşin Gecesi'nde tanışmıştık. Çok alçakgönüllü- mütevazi bir insan. Dernek ve vakıflarımızın sanat ve bilimsel araştırmalar yanında sporcularımıza da destek olması, onları onore etmesi güzel...

Sn.
      Hasan ŞİŞMAN a katılıyorum..
      Hemşinli ve karadenizli olması bizim için ayrı bir önem taşımakta ,
      Gerçek duruşuyla insanlara bir olimpiyat şampiyonu gibi deyılde ,
      içimizden biri gibi yaklaşması ayrı bir özellık olsa gerek..
      Bizimde bir güreşçimiz var ,bizimde bir olimpiyat şampiyonumuz var.
      Bizimde bir adam gibi adam Mehmet Akif PİRİM imiz var....
      Geleceğin daha aydınlık olması dileğiyle...
      Sevgiler....

Not: Değerli Naci KOBAL abim ..
      Böylesine güzel bir insanı unutmayıp bizlerede anımsama fırsatı verdiğin için
      teşekkürler....ben değil biz varız....

Mekanın Cennet olur İnşallah Rıfat kardeşim ..

Yazar: MELESKUR Tarih: 22.04.2008 Saat: 20:11

14 yaşında beyin kanaması teşhisiyle hayatını kaybeden Rıfat Tatlıtürk'ün Pazar'daki ailesi, çocuklarının doktor kurbanı olduğunu söylediler.
      Beyin kanaması teşhisiyle tedavi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesinde önceki gün beyin ölümü gerçekleşen 14 yaşındaki İyidere Çaysan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Rıfat Tatlıtürk'ün Pazar ilçesi Ortayol Köyünde yaşayan ailesinden şok iddialar.

YANLIŞ TEŞHİS İDDİASI

Tatlıtürk ailesi, çocuklarının Rize 82. Yıl Devlet Hastanesindeki ihmal ve yanlış teşhis nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia ettilerAynı zamanda Ali Erbaş Güreş Eğitim Merkezi sporcusu olan Rıfat'ın baş ağrısı ve kusma şikâyetiyle götürüldüğü Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi'nde soğuk algınlığı teşhisiyle kısa süreli bir tedavinin ardından iyileşmeden taburcu edildiğini iddia eden Baba Halim Tatlıtürk, “Çocuğum ihmal sonucu hayatını kaybetti. Bu konuda Rize Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdum. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'na da konuyu aksettirdim. Sorumluların ortaya çıkarılmasını istiyoruz” dedi.

TETKİK YAPILMADI MI?
      Amca Tevfik Tatlıtürk de cevabını aradıkları sorular bulunduğunu belirterek, “Hastamızın ilk hastaneye gidişi ve ardından da Trabzon'a sevki süresince çok büyük ihmaller görüyoruz. İlk hastaneye götürüldüğünde şikâyetleri açık olmasına rağmen gerekli tetkiklerin yapılmamış olması ve hastamızın geri gönderilmesine anlam veremiyoruz. Yatakhanede Rıfat'ın arkadaşları çok kötü olduğunu ve titreme ile kusmanın devam ettiğini hocalarına tekrar söylüyorlar. Aynı hastanenin acil ünitesine yeniden götürülüyor. Bu defa hemen ameliyata alıp ardından da koma halinde acil olarak ambulansla Trabzon'a sevk ediliyor." diye konuştu.

TRABZON'DA ŞOK OLDULAR
      Amca Tevfik Tatlıtürk, acı gerçeği Trabzon'da öğrendiklerini belirterek, "4–5 gün bizi teskin amacıyla Trabzon'da sürecin iyi gittiği söylendi. Ancak 6. gün hastanede ana bilim dalı uzmanıyla konuştuğumuzda hastanın Trabzon'a çok kötü durumda geldiğini, beyin ameliyatının çok kötü geçtiğini, beyinde tahriş olduğunu, çok büyük zaman kaybı olduğunu ve hastanın dönüşünün mucizelere kaldığını söyledi. Bizim şikâyetçi olduğumuz yer Rize'deki hastanenin acil ünitesindeki doktorlardır. Nasıl oluyor da beyin kanaması geçiren bir hastayı soğuk algınlığı diye geri gönderebiliyorlar. Biz hastamızı kaybettik, başkasının başına bu tür bir olay gelmesin. Maddi imkânsızlık içerisinde yaşayan insanlarız. Hepimiz yeşil kartlıyız. Avukat tutacak durumumuz yok. Bu konudaki sorumluların bulunmasını istiyoruz” dedi.

ORGAN BAĞIŞIYLA TESELLİ BULDULAR
      Anne Sevilay Tatlıtürk ise amcasının organ bağışı konusundaki tavsiyesine uyarak oğlunun organlarını bağışladıklarını ve onun vücudunun başka çocuklara hayat vermesinin kendisi için teselli olduğunu söyledi.

11 GÜN KOMADA KALDI
      Rize'nin İyidere ilçesi Çaysan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Rıfat Tatlıtürk, sporcusu olduğu Dursun Ali Erbaş Güreş Eğitim Merkezinde bir süre önce aniden rahatsızlanmış ve Trabzon'a sevk edildikten 11 gün sonra beyin ölümü gerçekleşmişti.

AKİF PİRİM'İN AKRABASI
      İyidere'de yatılı olarak okuyan 14 yaşındaki Rıfat Tatlıtürk, olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Pirim'in de memleketi olan Rize'nin Pazar ilçesi Ortayol köyündendi. 4 çocuklu ailenin 3. çocuğu olan Rıfat'ın genç yaşta yaşama veda etmesi başta ailesi ve okul arkadaşları olmak üzere herkesi derinden üzdü.

VALİDEN ARAŞTIRMA SÖZÜ
      Rize'de düzenlenen cenaze töreninde Vali Kasım Esen, Rıfat Tatlıtürk'ün rahatsızlanmasının nedenini tespit etmek amacıyla inceleme başlattıklarını belirtmişti. Tatlıtürk'ün rahatsızlanmasının ardından zamanında hastaneye götürülüp götürülmediği konusunu araştıracaklarını bildiren Esen, ''Eğer hastaneye götürülmesiyle ilgili bir ihmal varsa gerekenler yapılacak. Ayrıca Tatlıtürk'ün spor yapmasına engel bir sağlık sorununun olup olmadığını ve sağlık raporunun nasıl verildiğini de araştıracağız'' diye konuşmuştu

pazar53.com

Evet genç bir kardeşimizi ,ihmal sonucu kaybettik gerçekten çok üzücü bir olay ,Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Sorumlular varsa inşallah cezasını çeker.

b7ZYUzxeOeg

Kardeşimize Allah'ü Teala'dan bir kez daha rahmet diliyorum.
      Bizler Müslümanız Elhamdülillah ve bizi Yaradan Rabb'imize sonsuz güvenimiz var Elhamdülillah, Allah'ü Teala kimsenin hakkını kimsede bırakmaz.Allah'ım bu ailemize ve bütün acı çeken kardeşlerimize sabır verir İnşallah.Sabtermek zorundayız, ne olursa olsun sabretmeliyiz, sabretmeliyiz, sabretmeliyiz..Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler İnşallah...

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __