Aha'da Geldim...

Aha'da Geldim...

Yaklaşık 1 aydır ev taşıma telaşım vardı. Bu sebeple de uzun zamandır siteye giremedim. Şu an işim gereği bulunduğum Kocaeli’nde bir otel odasından yazıyorum.
      Uzun zamandır siteye giremediğim için önce yokluğumda açılan başlıkları tek tek okudum. Çok güzel yazılar ve yenilikler vardı; Sevindim. Bazı tartışmalar hiçbir Hemşinliye yakışmayacak bir üsluba bürünmüştü; Üzüldüm.
      Öncelikle sitemize yeni üye olan Momilik nickini kullanan Emin Özdemiroğlu Kardeşime teşekkür ediyorum. Kişisel bilgilerine bakınca gerçekten çok sevindim. Meslek hanesinde Heykeltıraş, Ressam, Fotoğrafçı, Pastacı yazıyordu. Anladığım kadarı ile hayatını pastacılıktan kazanıyor ama hobi olarak sanatın daha zor dallarını seçmişti. Bu sebeple kendisini bir kere daha tebrik ediyor her türlü sanatsal faaliyetinin yanında olacağımı söylemek istiyorum. Başarılarının ve çalışmalarının da devamını diliyorum.
      Tamamını okuduğum diğer bir başlık ise derneğimizin kuruluşunun 1. Yılını kutlaması sebebi ile verilen yemek ile ilgili yorumlardı. Tüm yorumlar gerçekten güzeldi ama Haluk Şevki Kardeşimin esprili yaklaşımı gerçekten çok güzeldi. Bu yazısı sebebi ile kendisine teşekkür ediyorum.
      Bu başlık altında bahsedilmeyen ve bu güne kadar derneğimize her türlü katkıyı veren ve bu sebeple de kendilerine derneğimizce plaket verilen Şeref Ataman Abime ve Mesut Kobal Kardeşime de bu vesile ile bir kere daha teşekkür ediyorum.
      Canımı çok sıkan bir konu ise Politik tartışmaların başlaması değil tartışmaların sahip olduğu üslubun hiçbir Hemşinliye yakışmaması idi.
      Söz kimin bilmiyorum ama bu tür tartışmalar konusunda birisi demiş ki; “Akıllı insanlar fikirleri, orta zekalı insanlar olayları, akılsızlar ise kişileri tartışır”. Bu söze katılmamak mümkün değil. Bu sitede çok politik tartışma yapıldı ama ben kendilerinin çapının çok daha büyük olduğunu sandığım bazı kardeşlerimin aslında o kadar da politika bilgilerinin olmadığını görmekten gerçekten üzgünüm. Hepsinden daha önemlisi bu arkadaşlarımızın mevcut üslubun da tek sorumlusu olmalarından şikayetçiyim.
      Bu sitede politika yapılacaksa fikirler tartışılmalı. Burasını köy kahvesi tartışmalarına döndürmeye, Hemşinlileri birbirine düşman etmeye, güncel politika yapıyorum diye hiç kimseye hakketmediği hitaplarda bulunmaya hiç kimsenin hakkı da yoktur. Bu sitenin varlık sebebi BİZ olmaktır, TİZ olmak değil.
      Bu sebeple herkes aklını başına almalı ve her şeyden daha önce hepimizin Hemşinli olduğunu hesap etmelidir.
      Ben daha önce aldığım karar gereği politik tartışmalara girmeyeceğim. Ancak hiç kimse de beni kendi yüzdesi içinde göstermeye kalkmasın. Zira benim inançlarım sizin yüzdelerinize girmeyecek kadar büyük, sizinle bir arada değerlendirilmeyecek kadar da ……………………… (Burasını özellikle yazıp yeni bir tartışma başlatmak istemiyorum)
      Tekrar bir arada olmak ve daha güzel birlikteliklerde buluşmak dileğiyle hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum…

Şakir AKSU
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Evet bende geldim. Çok uzun zaman oldu kayıplardaydım artık geri döndüm. İçinizden belki "döndüysen döndün bize ne " diyenler olabilir. Ama yinede aranıza dönmekten mutluyum. Umarım ki sizlerde beni aranızda görmekten mutlu olursunuz. Görüşmek ümidiyle...
      Aynı Dili konuşanlar Değil , Aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir

MEVLANA

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen “Kardelen” ().

Aramıza Hoş Geldiniz

Kardelen Merhaba;

Yöremizin adına, Sizi aramızda tekrardan görmek bizim için mutluluktur.
      İyiki Varsın

Parça, Parça Değil de, Bir Bütün Olmalıyız;
      Cüret Edemez Kimse, Dost Olur Düşmanımız!

SAKAOĞLU Mehmet Ali
      27. 8. 1990
      MÜNİH
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000