Öğretmenlerimiz

Öğretmenlerimiz

Bugün benim için çok güzel bir olay gerçekleşti.
      Özellikle "Oçoliman" başlığı altında okuduğumuz ve Hemşin Lisesi'nde bizi okutan değerli öğretmenlerimizle ilgili yazıları bilirsiniz.
      Orada, önce eski öğretmenlerimizden Turgay Dadaşoğlu'nun vefat ettiği yazıldı.
      Daha sonra bunun doğru olmadığı ve değerli öğretmenimizin hayatta olduğunu öğrendik.
      Ben de konuyu yazan Arif arkadaşımdan Hocamın telefonunu istedim ve bugün onu aradım.
      Yaklaşık 10 dakikalık bir konuşma oldu. Beni, ablamı, babamı ve o zamanda kalan pek çok ayrıntıyı, aradan geçen yaklaşık 22-23 yıla rağmen hatırlıyordu. Bundan çok mutlu oldum. Sesi, aynı hatırladığım sesti.
      Sağlığı ve keyfi yerinde gibi hissettim. Ama kötü de bir haber aldım. O zamandan bizim öğretmenimiz olan Ertuğrul Tensi'nin rahmetli olduğunu söyledi.
      Üstelik, misafir gittiği Gölcük'te çocuğu ile beraber 99 depreminde hayatını kaybetmiş.
      "Kaz kafalı" diye kızması hala kulaklarımdadır.
      Allah'tan rahmet diliyorum.
      Turgay hocam, soran herkese çok selam söyledi.
      Bu yıl emekli olacakmış. Ben de benim yetişmemde emeği olan bir meslektaşı olarak buradan kendisine sonsuz saygılar sunuyorum.
      Ya gündüz kurtaracak, yahut gece alacak,
      Düşmanın bu toprakta ölüsü kalır ancak!
      Bir satır boş kalmasın ölümün defterinde,
      Cesaret yine sağdır vatanın siperinde...
      Nihat abi ne mutlu sana ki öğretmensin.Öğretmenlik gibi güzel bir meslek yok, hele de hakkını vererek yapmaya çalışıyorsan.Benim şimdiye kadar dersime giren bütün öğretmenlerimin her birine selam olsun..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

Merhum Ertuğrul Hocamıza ve çocuğuna Yüce Allahtan rahmet diliyorum.

Ortaokula başladığım ilk gün tanımıştım Ertuğrul hocayı..

İlkokuldan sonra iki yıl ara vermiştim. Biraz heyecan biraz merak birazda korku ile ilk derse girdim. Tabi okulların başladığı bir iki hafta olmuştu ve dersler başlamıştı. Ben son anda kayıt işlemlerini yaptırmıştım.

Uzatmayım, derse girip orta sıralarda bir yere oturdum. Herkes birbirine ödevi yapıp yapamadığını soruyordu. Benim içimdeki heyecan ve korku her geçen saniye katlanarak artıyordu. Ve hoca derse girdi..

Yoklama yaptıktan sonra sert bir ifadeyle "açın defterleri" dedi.. Herkes defterlerini açt.. Bende açtım özenle kaplanmış kareli matamatik defterimin tertemiz bir sayfasını:D

Hoca hem ödevleri kontrol ediyor hemde yapamayanları azarlıyor, bağırıyordu. Sıra bize gelmişti. Bir yanımda Zuğadan Levent diye bir arkadaş (birkaç ay sonra Amerikaya taşındıları ailece) öteki yanımda Minibüsçü Vesyi Amcanın oğlu Lütfi İnce vardı. Onlar ödevlerini yapmışlardı:D

Benim defteri bomboş gören Ertuğrul hoca gayet ciddi ve öfkeli bir edayla "hani senin ödevin, niye yapmadın "diye azarlamaya başladı beni.

Benim korkudan ve heyecandan dilim tutulmuştu adeta. Ağladım ağlayacağım.. Hoca hala soruyor "sen niye yapmadın ödevini konuşsana"

Hocam ben yeni başladım, ödev olduğunu bilmiyordum diyesim geliyor ama öyle korkmuşumki bir türlü diyemiyorum. Bana hiç fırsat vermiyor, ha bire azarlıyor.. Bir kelime bile söylemeden başladım ağlamaya..

Hoca birazdaha sinirlenip "dilinimi yuttun konuşsana" deyince, yanımdakı arkadaş "hocam bu yeni başladı" dedi.

O günü hiç unutamam. Hala gözlerimin önünden film şeridi gibi geçer..

Matematik benim en korkulu dersim olmuştu artık.

Öğretmenlik gerçekten kutsal bir meslek. Hakkıyla bu mesleği yapabilen hocalarımıza ne mutlu.

Sevgili Öğretmenlerimiz, lütfen çocuklara şefkatli davarının:) Benim gibi "dilini yutacak" duruma düşürmeyin çocukları..

Ertuğrul Hocamıza Yüce Allatan gani gani rahmet diiyorum.

veeee...

Hıdır Oktay Kaan hocamızı unutmayalım diyorum:)

İşaret parmağını kararlı bir şekilde ileri uzatıp "size tolerans bitti" deyişini hiç unutamıyorum:)

Tüm hocalarımaza en derin selam ve saygılarımla.
      Özür diliyorum yorumumu yazdım ama hocamıza Rahmet dilemeden geçmişim.Allah'ü Teala hocamız da dahil bütün geçmişlerimize rahmet eylesin İnşallah! (Amin.)
      Diğer eski hocalarımızı tanımıyorum ama Salih hocayı (Salih Okan) tanırım, kendisi orta sonda matematik dersimize giriyordu.Gerçekten çok eğlenceli geçiyordu Salih hocanın derseri, hem gülüyor hem de ben kendi adıma çok dersler çıkarıyordum hayata dair..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

öğretmenlerimiz

SEVGİLİ ARKADAŞLAR...
      ÖLEN ÖĞRETMENLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLEYEREK, BİR ÖNERİ YAPMAK İSTİYORUM:

HEMŞİNDE ÖĞRETMENLİK YAPAN KAÇ HOCAMIZ VAR KİMLER NE ZAMAN ÖĞRETMENLİK YAPMIŞ,

KAÇ TANESİ SAĞ NERDELER, HİÇ HATIRLARINI SORARMIYIZ ?

BİR DÜŞÜNÜN VE HOCALARIMIZI ARAMAYA BAŞLAYALIM.

BENİMKİLERDEN KALAN OLDUĞUNU SANMIYORUM AMA, GENEDE ARAYACAĞIM..
      YUKAKAPİLİ
      BİZİM OĞRETMENİİMİZ VAR BİTANE BEN GORÜŞÜYORUM SEVGİLİ HAÇAPİTLİ SİHAT BİRBEN ÖĞRETMENİM HEMŞİNDE SON SENE O OKUTMUŞTU BİZİ. ÖLEN ÖĞRETMENLERİMİZEDE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM NUR İÇİNDE YATSINLAR.

not. sihat hocanın öğrencisi varsa sihat birben hoca ankara eryamanda oturuyor. sevgilerimle
      Yazar: pogar63 Tarih: 12.05.2008 Saat: 00:54

BİZİM OĞRETMENİİMİZ VAR BİTANE BEN GORÜŞÜYORUM SEVGİLİ HAÇAPİTLİ SİHAT BİRBEN ÖĞRETMENİM HEMŞİNDE SON SENE O OKUTMUŞTU BİZİ. ÖLEN ÖĞRETMENLERİMİZEDE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM NUR İÇİNDE YATSINLAR.

not. sihat hocanın öğrencisi varsa sihat birben hoca ankara eryamanda oturuyor. sevgilerimle

Abbas karedeş benimde öğretmenim SİHAT BİRBEN 4. 5. sınıflarda beni okutmuştu. Ankarada milieğitim bakanlığında görev yaparken bir kaç kere yanına gittim daha sonraları görüşemedik herhalda emeklı olmuştur

Abbas kardeş görürsen çok çok selamlarımı iletin eşinin ve öğretmenim SİHAT BİRBEN' in elerinden öperim onları çok seviyorum.

ALLAH'A EMANET OLSUN LAR

ÖLEN ÖĞRETMENLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANLARI CENNET OLSUN (amin)

(Telefonları varsa bana özel mesajla gönder abbas kardeş SELAMLAR)

pocar
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      Arif Tarakçı Arkadaşımız Bursaya giderek Turgay Dadaşoğlu Hocamızı ziyaret etmiş.. Birkaç resim gönderdi bende siteye ekliyorum..
      Resimler
      • hemsinliyiz.biz_1213165205[1].jpg

168.48 kB, 600×450, 1,782 defa görüntülendi
      • hemsinliyiz.biz_1213165264[1].jpg

189.45 kB, 600×450, 1,178 defa görüntülendi
      • hemsinliyiz.biz_1213165314[1].jpg

185.01 kB, 600×450, 1,061 defa görüntülendi
      ERTUĞRUL HOCANIN ÖLÜMÜNÜ YENİ ÖĞRENDİM.ALLAH RAHMET EYLESİN,MEKANI CENNET OLSUN.
      TURGAY DADAŞOĞLUNUN ÖLDÜĞÜNÜ DUYMUŞTUM VE ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM.AMA BURDAN YAŞADIĞINI ÖĞRENDİĞİMDE ÇOK MUTLU OLDUM.HELE BİRDE RESİMLERİ GÖRÜNCE SEVİNDİM.RESİMLERDE GAYET SAĞLIKLI GÖRÜNÜYOR.
      EĞER TELEFON NUMARASINI BİLEN VARSA ÖZEL MESAJLA BANA GÖNDERİRSE SEVİNİRİM.
      BENİM OKUDUĞUM ZAMANDA İSİMLERİNİ HATIRLADIĞIM HIDIR HOCA,CELAL HOCA,AYŞE HOCA,NURAN HOCA,LEVENT HOCA,SEZGİN HOCA VARDI.
      TABİİ BUNUN YANI SIRA KENDİ MEMLEKETİMİZİN HOCALARININ İSİMLERİNİ BURDA SAYMIYORUM.ÇÜNKÜ ONLARIN YERİ DAHA BİR BAŞKA ONLARI HER ZAMAN HEMŞİNDE GÖRMEK BİZLERİ DAHA ÇOK MUTLU EDİYOR.
      BİRDE BEN İLK OKULU TEPAN(BİLENKÖYÜ) OKUDUM.O ZAMAN OKULDA GÖREV YAPAN GENÇ BIÇAK,HÜSEYİN KILIÇ VE CELİL ÖZÇELİK BURDAN ONLARINDA VE DİĞER HOCALARIMIZINDA ELLRİNDEN ÖPERİM.BİZLER ONLARIN SAYESİNDE BURALARA GELDİK.
      Biraz önce Turgay Hocam ile telefonda görüştük. Yıllar sonra sesini duymak güzel bir duygu.. Kendisine en derin saygılarımı sunuyorum. İnşallah bu ay sonu Hemşin'de buluşuruz..

Ortaokul yıllarından bir resim

(oturalardan sağdan üçüncü benim:) )
      Resimler
      • ortaokul.jpg

78.52 kB, 312×210, 1,652 defa görüntülendi

SIHHAT BIRBEN

ÖĞRETMENIM NASILSIN?

Bir öğretmenim vardi eskiden
      En güzeli öğretmenlerin
      Ama eskidendi eskiden
      Gelse bir sorsam
      Öğretmenim nasilsin?
      Güneş doğsa yine
      Sabahin körlerinde
      Ben yine okula gitsem
      Desem hiç kimse yokken sinifta
      Öğretmenim nasilsin?
      Baksam yüzüne öğretmenimin
      Oda bana selam verse
      Baksa yüzüme
      Iyiyim diye!
      Resimler
      • IMG_000123.jpg

195.28 kB, 0×0, 642 defa görüntülendi

ÖĞRETMENİM

Değerli arkadaşım güngör görücü bu resimde olan arkadaşların hepsini tanıyorum eline sağlık
      Bu resim ilkokul beşinci sınıf ta çekildi sanirim çunku bu resimde bende varim Sihat hocanın sağ omuz arka tarafında duruyorum 34 senelik resim
      SİHAT hocamı ankarada bir kaç kere gördüm millieğitim bakanlığındakı yerine gidip ziyaret ettim daha sonraları emekli olmuş diye duydum ondan sonra göremedim nasıl bilmiyorum selam olsun hocama

Bu resimdekı herkesi tanıyorum ama bazı arkadaşların ismini unutmuşum ve çikaramadım herkese selam olsun

Mehmet
      Dursun
      Hacılı
      Eyüp
      Güngör
      Engin
      Cenap
      Aykan
      ve ben Alaettin
      Resimler
      • 11111.jpg

195.28 kB, 0×0, 1,416 defa görüntülendi

Yazar: pogar63 Tarih: 08.08.2008 Saat: 15:58

alattin ben yokmuyum burda?sizi gidi kalbazanlar :D :D :D

Ola ne kalbazanı :D :D :D

Abbas kardeş sen varmısın bilmiyorum varsan resimde nerdesin. herkesi tanidim ama dedim ya biraz ihtiyarlık mi ne isimleri unutmuşum

Kafasında kudisi olan kim onuda çıkaramadım

selam olsun o günlere

pocar