Hangi Köyden Uşak Alursınız Kezler?

Yazar: naliha Tarih: 27.04.2008 Saat: 16:06

Arkadaslar duzenlemeye calistim ama beceremedim ama bu isi Kobal biarktim o haladecek siz merak etmeyin kezler butun hemsinin usaklari bu ankete olecek:D.

Sunu derim arkadaslar burda sadece bi anket actim unutum bazi koyler olabilir ama sunu demeden gecemice Karadenizli bi usak olsunda ne olursa olsun;) hangi koyden hangi ilceden onemi yok Karadenizli olsun yeter. Bosina demezler ol koyunde kalyunden anladunuz siz oni;)

Ya benumkini Allah bilur, belkide hiç evlenmak nasip olmez.Karadenizini egesini.. bilmem ben.
      Ben kendim için değil abim, dayım vs için dedim, başlık uşak alırsınız olunca onları ilgilendiriyor çünkü.
      Benim için sorun yok, seni anladım Nalihacım, duyarlılığın için sağol (geç oldu biraz ama :rolleyes: :])duyarlılığının darısı Kobal beyin başına düzeltme işi ona kaldı anlaşılan :rolleyes:..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

Yazar: naliha Tarih: 27.04.2008 Saat: 16:06
      sunu demeden gecemice Karadenizli bi usak olsunda ne olursa olsun;) hangi koyden hangi ilceden onemi yok Karadenizli olsun yeter. Bosina demezler ol koyunde kalyunden anladunuz siz oni;)

rahmetlı babaannem ''alursen da köyünde elursen da köyünde ''derdi (yanlış hatırlamıyorsam tabi )...karadenizli olsun yeter deyince akluma bu geldi..
      Benim rahmetli babaannem de insanlardan konu açıldığı zaman oğul "ingson evladi.." derdi ondan değilsen ingson olsunda deresini denizini Allah bilur.
      Andık ama rahmet vermeden de geçmeyelim, bütün geçmişlerimizi bir kez daha Allah rahmet eylesin, nur içinde yatıyorlardır İnşallah !..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

Yazar: kitikapa53 Tarih: 27.04.2008 Saat: 22:30

Yazar: momilik Tarih: 27.04.2008 Saat: 14:56

Yazar: kitikapa53 Tarih: 26.04.2008 Saat: 22:56

burdakı köyler hep hemsın camlıhemsın usakları ne olcak :D
      tek gecıyorum camlıhemsın dıyorum :D :D :D
      iyide bizm koye hiç geldunmi? gelip görmedn konuşmak güzel ,bizm uşaklar hepsi güzel bakımlı her akşam yatmadan önce birkaşık yayla yoğurduyerler sonra . ile yüzlerine maske yaprlar hepsi sevdiği içn canını verieler ve iyi de horon oynarllar bilmemki daha ne istersiz yaaaw

sözum yok köyunuze ben ıcımdekını söledım rızelı olması yeterlı ama bıde camlıhemsınlı olsa tadından yenmez :D
      şak a bitarafa .bence aşk kapıyı kırıp içeri girince hiçkimsenin gözü bişeyi görmez .HERKESE ALLAH GÜZEL NASİPLER ÇIKARTSIN..

CVP: nalihaaaaaaa

Yazar: zeynebim Tarih: 29.04.2008 Saat: 18:32

nehe bi seçma hakkumuz var benda hepsi dedum bu yuzden

Ben de bizim köy hala daha eklenmediği için hiçbiri dedim X( Ve baktım ki çoğunluk da benim gibi hiçbiri demiş 8o :] ..

Yazar: momilik Tarih: 30.04.2008 Saat: 15:40

offf ya kimsenin bızm koy ismini dediği yok.bizde gidip şehirden aluruz .bide çorumdan :] bu seferde muhlamayı kim yapacak .en iyisi biz gene köye yanaşalım.off bu muhlamayı kım çıkartıyse muhlama içn nelere katlanmıyozkiii ..

Emin bey ne yani siz şimdi muhlama yapabiliyor vs. diye mi biriyle evleneceksiniz :rolleyes:..Bu düşüncenizden dolayı sizi şiddetle kınıyorum X( :] ben bu tür düşünceleri hiç sevmem..
      Kimin gönlü kime sormuş ki sizinki size sorsun..Gönül bu bakarsınız ki yumurta kırmayı bile beceremeyen birisini sevmişsiniz 8o..

Yazar: baharpamukcu Tarih: 30.04.2008 Saat: 16:00

Yazar: momilik Tarih: 30.04.2008 Saat: 15:40

offf ya kimsenin bızm koy ismini dediği yok.bizde gidip şehirden aluruz .bide çorumdan :] bu seferde muhlamayı kim yapacak .en iyisi biz gene köye yanaşalım.off bu muhlamayı kım çıkartıyse muhlama içn nelere katlanmıyozkiii ..

Emin bey ne yani siz şimdi muhlama yapabiliyor vs. diye mi biriyle evleneceksiniz :rolleyes:..Bu düşüncenizden dolayı sizi şiddetle kınıyorum X( :] ben bu tür düşünceleri hiç sevmem..
      Kimin gönlü kime sormuş ki sizinki size sorsun..Gönül bu bakarsınız ki yumurta kırmayı bile beceremeyen birisini sevmişsiniz 8o..
      bahar valla yı doğru solüyon bu yumurta konusunda ;). zaten bende o şeklde hayel ediyodum :) .çorum işn espirisi .ya zaten atatürk bile sevmezmiş ...bu gönün bana az çektirmediki.ama varya bahr ben şunu anladım.ille sevmek diyil hangi şey olrsa olsun yukarda allah var .ve mükafatını verir yeterki kimseye yanlış yapma.ben mukaftımı aldım .kendisine nekadr teşkkür etesm azdır 9 sene önce beni sanatçı yaptıya ne kadr teşeşkkür etsem azdır.hayatmda en güzl duygular yaşdım herkesin yaşamacağı duygular
      Yazar: zeynebim Tarih: 30.04.2008 Saat: 21:36

NE MUHLAMAYMİŞ BE İNSANIN KADERİ MUHLAMAYA BAĞLANMIŞ ACABA DOĞULULAR KEBAP YADA ÇİĞKÖFTE YAPMAYI BİLMEYENİ ALMAM DİYORMU ÇOK MERAK ETTİM :D :D
      tabiki bole bişy asla kabul olmz.bunun altını çizerek soluyorm .bizim yörmzn kızları hepsi benm başımın tacıdır.en azından şehrdekilere benzemzlr.bir düğün olduğu zaman horon oynucaz diye kaç gün hayl edrler. sadece biraz şamata olsun dye muhlama konusunu açtım. doğuluları asla sevmem vede mukayese edilmesinide, onlar dımı 2 kuruş paraya dağalra çıkıp küçük bebekleri öldüren .eğlence olduğu yerde kalsın.
      Emin bey muhlama konusunda espiri yaptığınızı anladım..Buna bir diyeceğim yok.Ama doğulu kardeşlerimiz hakkında sevmem vs kelimelerini kullanmanızı anlamadım.Sonuçta hepimiz aynı ülkenin insanlarıyız bu ülke bu zamanlara gelen kadar neler görmüş geçirmiş.Doğu-batı Kuzey- güney benim için hiç fark etmez..Birtakım değerlere sahip olduktan sonra bütün insanlara aynı gözle bakarım.
      Sizin o dediğiniz dağlara çıkanların çoğu bildiğim kadarıyla yabancılardan oluşuyor..Evet aralarında bizim içimizden olanlar da yok değil var ama bunların çoğu eğitimsizlik vs. gibi sebeplerden dolayı.
      Bizi kimsenin ayırmasına izin vermemeliyiz, birileri aramızı açmaya çalıştıkça bizler daha çok birbirimize kenetlenmeliyiz.Ordaki insanlarımız kenara atılmsk vs. istemiyorlar tam tersi bu zor durumdan kurtulabilmek için bizlerin onlara daha da yardım etmemiz lazım.Bu sorunun üstesinden ancak bir olarak gelebiliriz.Bir takım kişilere ayrım yaparsak düşmanlarımızın istediğini yapmaktan başka birşey yapmış olmayız.
      Bu konu hakkında yazılacak söylenecek çok söz var..Ben sadece okuduklarıma kayıtsız kalamadım..