Sabit Cağalver'e Yol

HERKESE SLM

GÜZEL BİR MEVZU YAKALAMIŞSIN SN AKSU AMA NE TALIHSIZ BIR DURUM VARKI BOLGEYI TANIMYANLAR KONU HAKKINDA BİLGİSI OLMIYANLAR AHKAM VE EDEBIYATINI SERGILMEYE DEVAM ETMIŞTIR....
      ÖNCELİKLE HANI HERKEZ KARŞI ÇIKIYOR HES YAPILMASIN DİYE BİZDE KARŞİ ÇIKALIM CEĞALVER YOLU YAPILMASIN DIYE NE IŞE YARAYCAK SENDE 10 ARABA GECECEK DIYE YOLMU YAPILIR YOLA IHTIYACIMIZMI VAR HANI YOL GECMIŞKEN DEDEDEN KALMA GOZ KARARI ARAZIYADA BIR YOL VURALIM ŞOYLE ARKERI HA TAM BOYLE OLMUŞ SN AKSU YOL NERE AYKIRI YOL NERE AMA BUNU HANI MEMLEKET GITMEYEN HEMŞERILERIMIZ DUYMASIN KOŞUP MAHKEMEYE BAŞVURU YAPCAKLAR O GUZELIM KESTANE AĞAÇLARINI KESIYORLAR DIYE .......
      YANI KISSADA HISSE KOLTUĞUNU SEVEN KOLTUĞUN AYAPIŞMIŞ ...SILAHINI SEVEN SILAHINA KAVUŞMUŞ...BU MEMLKETTE YOKMU VATANINI SEVENEN
      DUNYA HEMŞİNLİLER BİRLİĞİ

CVP: HERKESE SLM

Yazar: OZCANBEYAZ(KUSPA) Tarih: 30.06.2008 Saat: 18:09

GÜZEL BİR MEVZU YAKALAMIŞSIN SN AKSU AMA NE TALIHSIZ BIR DURUM VARKI BOLGEYI TANIMYANLAR KONU HAKKINDA BİLGİSI OLMIYANLAR AHKAM VE EDEBIYATINI SERGILMEYE DEVAM ETMIŞTIR....
      ÖNCELİKLE HANI HERKEZ KARŞI ÇIKIYOR HES YAPILMASIN DİYE BİZDE KARŞİ ÇIKALIM CEĞALVER YOLU YAPILMASIN DIYE NE IŞE YARAYCAK SENDE 10 ARABA GECECEK DIYE YOLMU YAPILIR YOLA IHTIYACIMIZMI VAR HANI YOL GECMIŞKEN DEDEDEN KALMA GOZ KARARI ARAZIYADA BIR YOL VURALIM ŞOYLE ARKERI HA TAM BOYLE OLMUŞ SN AKSU YOL NERE AYKIRI YOL NERE AMA BUNU HANI MEMLEKET GITMEYEN HEMŞERILERIMIZ DUYMASIN KOŞUP MAHKEMEYE BAŞVURU YAPCAKLAR O GUZELIM KESTANE AĞAÇLARINI KESIYORLAR DIYE .......
      YANI KISSADA HISSE KOLTUĞUNU SEVEN KOLTUĞUN AYAPIŞMIŞ ...SILAHINI SEVEN SILAHINA KAVUŞMUŞ...BU MEMLKETTE YOKMU VATANINI SEVENEN

BEN ANLAMADIM.
      YAŞLANDIMMI NE?

ŞİMDİ BİRİ LÜTFEN BU YAZIYI BANA TERCÜME EDERMİ.

ALEYKÜM SELAMDA ÖZCAN...

SEN CAĞALVERİN NERESİNDENSİN ??
      YUKAKAPİLİ
      Buna ilişkin bugün basında yer alan bir haber

İki Hemşin bu yolla birleşiyor

Rize'nin Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerini birbirine kavuşturacak Üsküt Dağı Yolu'nda sona yaklaşıldı. 47 yıl önce başlanan yol, 10 gün sonra bitiyor...

HIZIR TONYALI
      Hemşin ilçesi Üsküt Dağı Yolu'nda sona yaklaşıldı. Rize'nin Hemşin ilçesini, Çamlıhemşin ilçesine bağlayacak yolun projesi 1961 yılında start almıştı.

Geçen 47 yıllık sürede bir türlü tamamlanamayan 20 kilometrelik yolun hizmete açılması için kendi dönemlerinde özel gayretler içine girdiklerini söyleyen AK Parti Hemşin İlçe Başkanı Halim Bekâr, “İktidarımız döneminde bu yola büyük önem verilmiş ve bitirilmesi için tüm imkânlar seferber edilmiştir. Bizden önce sadece 10 kilometresi yapılabilen ve bekleyen bu projenin, dönemimizde yeniden ele alınmak suretiyle kalan 10 kilometrelik mesafesi de kısa sürede büyük uğraşılarla tamamlanmıştır. 10 gün içinde yol tamamlanmış olacak ve halkımızın hizmetine açılacaktır. Bu yolun hizmete girmesiyle iki ilçe arasındaki mesafe yaklaşık 40 kilometre yakınlaşacak ve turizme de büyük katkı sağlayacaktır." dedi.

Hemşin'in Üsküt Dağı'ndan Çamlıhemşin'e bağlanması için yolun 2005 yılında Orman Genel Müdürlüğü'nün şebeke planına alınmasını sağladıklarını kaydeden İlçe Başkanı Halim Bekar, "2006 yılında projesi yaptırılıp Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan izin alındı ve yola başlandı. 2006 yılında Rize İl Özel İdaresi'nden 50 bin YTL, 2007 yılında da 10 bin YTL ödenek aktarılmasını sağladık. Ardından da Orman Müdürlüğü'yle İl Özel İdaresi tarafından protokol imzalanarak Hemşin Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne ait makineyle yolun yapılması sağlandı.” şeklinde konuştu.
      AK Parti Hemşin İlçe Başkanı Halim Bekâr, yolun başlamasına vesile olan merhum Bakan Tevfik İleri başta olmak üzere, bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hemşinli olan merhum Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, ta 1960 öncesinde bu yolun ilk gündeme getiren kişidir. Bu yolun tamamlanması demek Hemşin'in yeniden dirilmesi anlamına geliyor. İlçemiz birçok yaylanın geçiş güzergâhı olacağı için hem yatırımlardan daha fazla pay alacak hem de kent merkezinin ticari potansiyeli yükselecektir. Tüm Hemşinlilere hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: Pazar 53
      ivyanli61 bu hemşin sevdalısı trabzonlu oldugunu soyluyen vatandaşta seçimden sonra kayboldu ortalıktan nedense açıklamalarını beklıyorduk yaa

Rize'de dönem içi yatırım harcamalar

İlçeler bazında bakıldığında, merkez ilçe 39 milyon 500 bin lira harcama ile birinci,
      Güneysu 10 milyon 400 bin lira harcama ile ikinci,
      Ardeşen'in de 6 milyon 300 bin lira harcama ile üçüncü sırada yer aldığını belirtti.
      Fındıklı 4,8 Milyon TL,
      Pazar 4,4 Milyon TL,
      Kalkandere 4,3 Milyon TL,
      İyidere 3,6 Milyon TL,
      Derepazarı 3,5 Milyon TL,
      Çayeli 970 Bin TL,
      İkizdere 409 Bin TL,
      Çamlıhemşin 33 Bin TL
      Hemşin 0 TL.

Ne kadersiz bu Hemşin. Yıl içinde yatırımlardan Hemşin'e aktarılan para 0 TL (SIFIR)...
      www.karalastik.com
      ya orjınal tuzsuz derelı.hayalı deyımlerı duyumları dedıkodu siyasetı olarak siteye atman hoşuma gıtmedı.yukardakı rakamların altında ımza ıstıyorum.bu bilgilerı kımden aldın.ısımlerını de yaz .hayalı siyasetçimisın aday mısın bılelım.nasıl o .hemşin .kürdistandamısın nerdesın sıtemızden taş atıyosun molotof atıtosun.yazınıkı ay evvel beton atıldı benım köye .nerden geldı .kürtler gibi atma.tuzsuz derelısın etma bozma sarvıcanı hemşinliyi.yapılan yatırımların resımlerını atacam becerebılırsem.doğruyu ve gerçeğı yazalım yanlişi eleştırelım lutfen.şunude bıl ben partılı değılim ilişkım yok.doğrudan yanayım.yukardakı resme ıyı bak .o yatırım kaç yıllık nasıl bıttı oku .yazılmiş.kılıçdar oğlu akrabanmı onun gıbı attıyosun.cağelvere yol başlandı puğara kadar etüt yapılan gün muhendisin yanındaydım.sonrasından bilgim yok .yol gıtmeyen yerlerımız dıkenlık oldu .o yol erenlerle bırleşmelı panazğara gıtmelı.mezranız var .lazım değıl yayan gıdın eyıdur ...selam saygı..
      YUNUS DAYİ HAYALI SİYASETCI DEGILİM SİYASETCIDE DEGILIM İŞİNİZE GELMEDİMİ HAYALI SİYASET KURDISTAN KONUŞUYORSUNUZ BEGENMEDINSE OKUMA ZORLA GOZUNA SOKANMI VAR CAGALVERIN YOLUNUN NE ZAMAN BAŞLADIGINI BEN BILIYORUM KIMLERIN ORDA OLDUGUNUDA BILIYORUM BEN MAZOT TAŞIYORDUM RAHMETLI MUTLU FIRATLA BIRLIKTE .. HİÇ AGAÇ ODUNDA ALMADIM KENDİME ORDAN SİZUN KOYUN YOLUNU BELEDIYEMİ BETONLAMA YAPTI YUNUS DAYİ HEM SEN PARTILI DEGILSIN DE NEDEN BU KONUYU USTUNE ALIYORSUN ESKİDEN BU KONULARDA HEP EMİCEMUN UŞAGI CEVAP VERIRDI ŞİMDİ SENMİ VEKALET EDIYON YOKSE TUZSUZ DERELİYİM BENDE
      www.karalastik.com
      serkan .muhterem tuzsuz derelıler.sıtemız güzellendı de sıtelıler hohol olmayalım .doğruyu gerçeğı araştırarak eleştırelım...bıdaha seçimde epey oyum var sarvıcanda.altıma jip çekersenız .vede şakıy bey yada maksut bey aday olursa .suzukı jipte gelirse işlem tamam.amaa. ılerı gelenlere danişmam lazım .açik artırma olabılır oylar boşa gıtmesun.neyse gene kariştırmeyelum.maksut .şakır başlarlar.ışin kolayı var çikın beledıyeden olun köy.evet şakırbey yatırımlar kentsel donuşum pılanına ayrıldı .köylerde bundan sonra tatını yalayacak.olsun yapılsın tuzsuz dere güzellensın.belkı maksut dıdımı terk eder.hemşin ne ıdı ne oldu olmalıda pılan gerçekleşirse olacak inşallah.eleştırılerımde hatam olabılır varsa özür dileyerek siteye selam saygı...
      Meksut'i eldursan gelmez Hemşin'e. Millet emekli olur köye döner, o emekli oldu Didim'e yerleşti. Uzaktan heka anlatmanın cazibesine kapılmış gidiyor.
      Adayluk benum işim değil ama eski belediyeci Meksut'un aday olacağını sanıyorum.
      Olur mi olur...!
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      sen koyden degılmisen yunus dayı senun oyun merkeze ne işi varr :D ileri gelen deduklerıne danış sen aday o üstuk yollarında harap oldun hep, kurali bozma seçimde jip alınmez dişardan oy başı bi battanıye hemşine özgü harekettir razi gelll meksut aday olmaz o muhtar adayi obur tarafa şakır abi olur da ben onada oy vermemmmmm .....
      www.karalastik.com
      sanki seçimde mıllet özgur ıradesını kullanıyorda kimi fonla kımı surgunle kimi makarnayla kimide kravatli gezmek için oy veriyor .meksut hakene haa adam senelerce okuyo kaymakam oluyo ilk okul mezunuda ilçe başkanı kaymakama emir ediyor askerde 20 lık toy subaya 50 lık uzmanın selam durması yetmemıs gıbı bırde laf etmesi gıbı bir şeyy eee demeokrası boyle bıse ....
      www.karalastik.com
      Ola Yunus! Ne Maksut'tan ne de benden politikacı olmaz. Çünkü ikimiz de sinsi değiliz. Geçelim...

Demokraside okumuş okumamış ayrımı olmaz Serkan. Ecevit bu ülkede Başbakan oldu, Bakan ama Genel Müdür olmasına uygun diploması yoktu.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      DİPLOMA KOLAY ARTUK.
      GİT TÜRKİ, YADA AFRİKANUN OKULLARINA BAS PARAYI AL SANA DİPLAMA..

DÜŞÜNÜN SAKSU BELEDİYE BAŞKANI..

SAHİ Bİ DÜŞÜNÜP VARSAYALIM..
      (BUNA ŞİMDİLERDE BEYİN FIRTINASI DİYORLAR)

Bİ FIRTINA TUTTURUP,
      SAKSUYUDA BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURTALIM..:

İLK NE YAPAR....???

SİZCE İŞE NERDEN BAŞLAR YAZIN..

MAKSAT MUHABBET..
      YUKAKAPİLİ