Meslekler Ve İş Olanakları

Meslekler Ve İş Olanakları

Kişisel bilgilerimizde mesleklerimizle ilgili bilgiler mevcut.

Acaba iş imkanları ile iş olanakları hakkında bir çalışma söz konusu olabilirmi?

Bununla ilgili çalışma varsa ne zaman paylaşılır?

Bilindiği üzere çoğu insan iş konusunda sıkıntı çekiyor. Biz en azından kendi hemşerilerimizle ilgili bir çalışma yapıp, değerlendirmelerde bulunabiliriz.

Örneğin ileri gelenlerimiz, özel sektörde veya kamu alanında söz sahibi yöneticilerimiz bu konuda bizlere yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

İnternet üzerinden çeşitli siteler mevcut ama değerli büyüklerimizin bu konuda bizlere yardımcı olmasını bekliyorum.

Şöyle ki; bir fabrikada işçi alımı olacak, firmanın internet sitesine ilan verilecek. Söz konusu iş departmanında bir hemşerimiz de söz sahibi. Öncelikli olarak bu hemşerimizden bir fikir istediler. O da bizlerle paylaştı.

Bunun bizlerle paylaşılması sonucunda neden çalışacak insanlar hemşerilerimiz olmasın?

Bu ve buna benzer pozisyonlar örneklendirilebilir.

Kamu alanında ise tamamen Devletin tekelinde olduğu için pek bişey demek istemiyorum. Ama bir kaç isteği eklemeden geçemeyeceğim.

Devlet İstatistik Ensitüsü ile Devlet Planlama Teşkilatının yıl içerisindeki proje çalışmaları ile ilgili bilgiler verebilirler. Veyahut diğer resmi projeler hakkında.

(Kamunun interaktif ortamına bakın diye bir cevap gelebilir. Güncelleme tamamen yok diyebilirim.)

Kariyer olanaklarının, iş hayatının bu yönde bize ve Hemşine katkısı çok yüksek olacaktır.

Konuyla ilgili değişik fikirleri olan arkadaşlar olursa paylaşsınlar. Forum olur, sitenin yetkili kişileri olur. Fark etmez. Saygı duyarım.

Hemşinli olup, yüksek merzilerde yer alan saygıdeğer büyüklerime sesleniyorum.

Bir iş sahibi olmak güzel ama bir insanı(akraba,komşu,hemşeri,...) iş sahibi etmek daha güzel diye düşünüyorum.

Saygılarımla...
      Hayat, bir ipin iki ucu arasındadır. Ya baş ucundasınız, ya son ucunda...

Bilal ÇAKIR

Sorunlarımız SÖZDE KALMASIN...

Değerli arkadaşım Bilal..
      Aslında güzel ve o kadar da isabetli bir konuyu bizimle paylaşmışsınız..
      Biz olma yolunda hangi adımları atmamız gerektıiğini ve birlıkteliğin ,
      önemini vurgulamışsınız..
      Peki bizler neler yapmalıyiz ?

a) İçinde bulunduğumuz platformda eşit değerlere sahip nice üyeler var,
      iş konusunda işsizler in elinden tutabilecek ve en azından neler yapmaları,
      gerektiği konusunda yardımcı olabilecek nice büyüklerimiz var ve yardımcı
      olmalarını bekliyoruz.

b) Sorunlarımızı paylaşmanın bu birlıktelik altında en azından destek olmalar
      konusunda konuyu dikkate alıp sürekli yazılmalı ve bu güzel düşüncenin ,
      amacına ulaşmasını diliyorum..

.........................................
      Sizinle Bayramda azda olsa fikirlerimizi paylaşıp güzel düşüncelerinizin olduğunu duymam inanın beni çok mutlu etti.
      Paylaşımcı kişiliğiniz ve güzel yüreğiniz için size minnettarım..
      Hayatınız ın devamında bütün güzel dileklerinizin kabül olması dileğiyle.
      ALLAH a emanet ol..

..........................................
      Sorun yaratmak Yerine...
      Sorunlarımızı Dile getirıp...
      Çözüm Üretmek Dileğiyle...

Önem Verdiğimiz Konuların Arkasında duralım..

Konu o kadar önemliki değerli yönetici arkadaşlar önemli konulara almışlar.
      Fakat nerde kaldı konunun önemi ,ne konuyu açan arkadaşımız ,nede bir başkası bırakın konunun önemini, iki satır yazmayı ,izleme nezaketinde bile
      bulunulmamış !Malesef üzücü :(
      Ben izliyorum Mustafa abi. Merak etme:) Ama gel gelelim ki niye kimse izlemiyor ona anlam veremiyorum. Ya da diğer arkadaşlarımız bu konu veya benzeri bir konuda fikirlerini paylaşmıyor.

Askerden geleli kısa bir süre oldu. Yeni bir işim var. Yoğun bir şekilde çalışıyorum. Bayramdan sonra bu konuya daha çok ağırlık vereceğim. İş bulmak hiç de kolay değil ama burada işsiz az gibi gözüküyor:)

Yine de duyarlılığın için teşekkür ederim.

İyi günler...
      Hayat, bir ipin iki ucu arasındadır. Ya baş ucundasınız, ya son ucunda...

Bilal ÇAKIR