Pkk dan Hain Saldırı (15 Şehit)

ÇAYDEF BAŞKANI YILMAZ HÜSREV'DEN ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA

21. Yüzyıl Haa
      Demokrasinin, insan haklarının, sevgi ve hoşgörünün dalga dalga bütün dünyaya yayıldığı yüzyıl haa.
      Barış şövalyelerinin romanlarına, yazılarına ödüller veren, medeni dünyanın ikiyüzlülüğüne tanık olmakta bütün insanlık. Demokrasi ve özgürlük havarilerinin ikiyüzlülüğünü seyretmekte bütün dünya... Sözüm ona hak ve özgürlüklerin borazanlığını yapan çağdaş dünyanın çifte standartlarını seyretmekte analar babalar çoluk ve çocuk... Atılan bombalar, yerle bir edilen şehirler, yıkılan medeniyetler, kan ve barut kokusu üzerinde inşa edilen mutluluk tabloları. Açlık ve sefalete terk edilen çocuklar ve bir avuç dolar üzerinde kurulan saadet zincirinin mimarlarının insanlığa sunduğu vahşetin insafsız fotoğrafı. Açlık ve sefalet içinde inim inim inleyen, çocukların feryatlarına aldırmayan medeniyet bezirganları... Böl parçala ve yut mantığının kısır düşünürlerinin hazin manzaraları bunlar. İnsanlık adına yola çıkıp insanlığı ve demokrasiyi yerle bir eden kan emiciler. Birinci dünya savaşı ve ikinci dünya savaşındaki hazin sonu göremeyecek kadar gözü donmuş zavallıların çizdiği iğrenç fotoğraf. Çıkarlar. Kazanımlar uğruna ateşe verilen bir dünya ve yerle bir edilen bin yıllık insanlık tarihi.
      İşte bu hazin manzaranın 40 yıllık izdüşümüdür topraklarımızdaki terör belası. Kırk yılda kırk bin şehit verdik. Acılar cehenneminde duyan olmadı feryadımızı. Çocuklarımız katledildi, canlı canlı mezar oldu onlara bu topraklar. Anaların babaların çırpınışına aldırış etmedi medeniyet simsarları. Ocaklar yıkıldı yıllar boyu. Başaklar toprağın kara bağrına gömüldü boy boy. Kan ve gözyaşıyla sulandı doğusundan batısına memleketim. Kin ve nefretin namluları kan kustu ülkemin dört bir yanında. Bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen şehitlerimiz arakalarında yetim çocuklar gözü yaşlı analar bıraktı. Viraneye döndü söndü birçok ocaklar. Kimileri kolunu kaybetti kimileri ayaklarını ve de kimileri aklı melekelerini yitirdi bu insafsız saldırılarda. Her gün acı her gün keder, nefretin ve kinin silahları kan kustu Anadolu’mun her yanında. Bitmek bilmedi bu terör belası... Bizim yanımızda olduğunu sandıklarımız arkadan vurdu bizi yıllarca...
      Amerika sustu Avrupa görmemezlikten geldi... Anlattık derdimizi dinlemediler. Kendi ülkelerinde bir damla suda fırtınalar koparanlar, bu topraklardaki terörü görmemezlikten geldiler hatta finanse ettiler... Elbette ki tek hedefi vardır bu terörün... Bölünmez bir bütün olan bu toprakları bölmek parçalamak istiyorlar. Yıkmak istiyorlar Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye cumhuriyeti devletini. Saldırıların hedefi budur ama başaramadılar, başaramayacaklar. Çanakkale’de Anafartalar’da yüz binlerce şehit veren bu millet gerekirse milyonlarca şehit vermeye de hazırdır. Bu ülke bir bütündür. Doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi ile bir bütündür. Bu ülkenin üstünde yaşayan herkes kardeştir ve herkes birinci sınıf vatandaştır. Asırlarca beraber yaşadık asırlarca beraber yaşayacağız. Hiç kimsenin, ama hiç kimsenin bu ülkemi bölmeye gücü yetmez. Türk ordusu ve Türk halkı yan yana ve omuz omuzadır. Gök kubbe cehennem olup üstümüze çökse bile ayyıldızlı bayrağımız ilelebet nazlı bir gelin gibi dalgalanacaktır. Bunu herkes böyle bile.
      Nedir bu gaflet? Nedir bu ihanet?
      İki gün önce kutsal ramazan bayramının tam ortasında ülkemizi halkımızı yasa boğan, 15 aileyi yerle bir eden bu katliamın sebebi kim.Yüreklerinde acıma duygusu kalmayan bu nefret ordusunun arkasında hangi gafiller var. Onlar 15 aileye saldırmadılar, onlar bütün bir millete saldırdılar, bütün ülkeyi yasa boğdular. Bu bayramı zehir ettiler millete. Anadolu kan ağladı. ve bütün ülke ayağa kalktı. Birlik ve beraberliğimizin sesi dünyayı ayağa kaldırdı, gittiler, bir gül bahçesine girercesine şehit olup toprağın kara bağrına gittiler. Bu ülke için bu bayrak için bu toprak için şehit oldular. Ölüme bayrama gider gibi gittiler. Ağladı analar ağladı babalar. Ağladı taşlar, ağladı bu toprak. Yirmi yaşındaki delikanlılarına ağladı. pkk yı terörü ve bu terörün arkasındakileri lanetleyerek ağladılar ve yemin etti bu ülkenin bütün insanları. Bu toprakları bölecek yiğitleri analar daha doğurmadı... doğurmayacak... Yüz binlerce Ahmet yüz binlerce Mehmet bu topraklar için şehit olmaya hazır... Kahraman ordumuza aziz milletimize ve bu topraklara uzanan eller mutlaka kırılacaktır.
      Ben Çayeli Dernekler Federasyonu Başkanı olarak bütün derneklerin yönetim kurulları gençlik ve kadın kolları adına PKK yı, terörü, terörün arkasında duran hainleri lanetliyor. Güneydoğuda bu toprak için şehit düşen bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, geride kalan aile fertlerine ve ülkemin bütün insanlarına baş sağlığı diliyor bu vatan için şehit olan şühedanın manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum.
      Ruhunuz şad olsun. Allahın rahmeti üzerinize olsun.

YILMAZ HÜSREV

ÇAYELİ DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKANI

....
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

CVP: GERÇEK PKK

Yazar: seveholu Tarih: 08.10.2008 Saat: 12:18

gerçek pkk ekonomi ama kimsenin umrunda değil!

Aktütün hakkında skandal gerçek 08 Ekim 2008 00:45
      Genelkurmay 2. Başkanı Iğsız'ın geçen gün yaptığı açıklamada Aktütün saldırısının sebepleri arasında 'maddi imkansızlıkları' da göstermesi tepki topladı. İLİŞKİLİ HABERLERAktütün hakkında skandal gerçekİşte hain teröristlerin çirkin yüzü

Maliye Bakanlığı'nın bütçe verileri "Mali yetersizlik yüzünden, karakolları taşıyamadık" diyen Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Iğsız'ın sözlerini doğrulamıyor. Maliye'nin geçen yıl Genelkurmay'a 12 milyar 997 milyon YTL'lik ödenek ayırdığı, ancak bu paranın 1 milyar 277 milyon YTL'lik kısmına hiç dokunulmadığı belirlendi.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız'ın terör örgütü PKK'nın baskınına maruz kalan Aktütün Karakolu'nun yerinin bugüne kadar değişmemesinin sebepleri arasında "maddi imkansızlıkları" da göstermesi tepkiye yol açarken, bütçe verileri, askerlerin herhangi bir parasal sıkıntı yaşamadığını, aksine ödeneklerinin bir bölümünü harcayamadıklarını ortaya koydu.

4'te 1'i savunmaya gidiyor

Maliye Bakanlığı sıkı bütçe politikası izlemesine karşın askerin istediği kaynak talebini geri çevirmedi. Ancak asker, talep ettiği ödenekleri bile kullanmayınca paranın önemli bir kısmı Maliye'nin kasasında kaldı. Asker, en son 2006 yılında 344 milyon YTL, 2007'de de 1 milyar 277 milyon YTL olmak üzere toplam 1.6 milyar YTL'lik bütçe ödeneğini hiçbir yerde kullanmayıp Maliye'ye geri verdi. Bu yıl da askerin 2,5 milyar YTL civarında ödeneğinin artacağı hesap ediliyor.

Türkiye'nin askeri harcamaları bütçe kalemleri içerisinde "savunma hizmetleri" adı altında sınıflandırılıyor. Savunma hizmetleri de Milli Savunma Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı'nın bütçe ödenekleri toplamından oluşuyor. Savunmaya ayrılan bu ödeneklerin önemli bir kısmı personel maaşları ile personelin sosyal güvenlik primlerinin ödenmesine gidiyor.

Güvenlik ve savunmaya ilişkin harcamalar ise "Mal ve hizmet alımları" başlığı altındaki "Güvenlik ve savunmaya yönelik mal, malzeme ve hizmet alımları" başlığı altında gösteriliyor. Türkiye, savunma giderlerinin yaklaşık ancak 4'te 1'ini gerçek anlamda güvenlik ve savunma için harcıyor.

Son 3 yılda tasarruf var

Maliye Bakanlığı bütçe verilerine göre asker son 3 yıldır güvenlik harcamaları konusunda adeta tasarruf"a gitti. Buna göre 2006'da askeri savunma hizmetleri için bütçeden askere 11 milyar 828 milyon YTL ödenek ayrıldı. Asker bu paranın tamamını kullanabilirdi.

Ancak bütün bir yıl boyunca yapılan harcama tutarı 11 milyar 484 milyon YTL'de kaldı. Böylece 344 milyon YTL harcanmadığı için Maliye'ye kaldı. 2007'de tasarruf daha da büyüdü. 12 milyar 997 milyon YTL'lik ödeneğin sadece 11 milyar 720 milyon YTL'sini kullanan asker 1 milyar 277 milyon YTL'lik ödeneği Maliye'de bırakmış oldu.

4 MiLYAR YTL MAAŞA GiTTi

Askeri harcamalar bu yıl da ödeneğin oldukça altında seyrediyor. Asker bu yılki 13 milyar 214 milyon YTL'lik ödeneğini ağustos ayı itibariyle 7 milyar 28 milyon dolarlık kısmını harcadı. Bu paranın 4 milyar YTL'si maaşlara gitti. 3 milyar 59 milyon lira ila mal ve hizmet alındı. Güvenlik ve savunmaya yönelik harcama ise 1 milyar 130 milyon YTL'de kaldı. Yapılan hesaplamalar yıl sonunda kullanılmayan paranın 2 milyar 672 milyon YTL'yi bulabileceğini gösteriyor.

Gayrimenkule 675 milyon YTL

Asker, karakolların bakım ve onarımı ile yeni karakol binası yapımı için gerekli harcamayı bütçedeki "Güvenlik ve Savunmaya Yönelik Gayrimenkul yapım ile büyük onarım giderleri" kaleminden yapabiliyor. Asker bu kalem için 2006’da 302 milyon YTL, geçen yıl 265 milyon YTL ve bu yılın ilk 8 aylık döneminde de 110 milyon YTL tutarında harcama yaptı. Dolayısıyla örneğin bu yıl güvenlik ve savunma amaçlı yapılan 1 milyar 130 milyon YTL'lik harcamanın sadece 110 milyon YTL'si ile karakolların yapım ve onarımı gerçekleştirildi. 661 milyon YTL savaş araç ve gereci alımı için, 37 milyon YTL'si de mühimmat alımı için harcandı. - bugün

Bu haber 6024 okundu.

YORUMLAR
      Emine Vatansever tarafından 2008-10-08 04:50:04 tarihinde yazılmış devamkurban bayramına az kaldı kurban derileri tsk+ kızılaya toplanıyordu kızılayın büyük depremde çuvaladıgı gibi çuvaladınız o günden bu güne kızılaya yardım yapmak istemiyor hiç kimse neden çünkü haketmiyorlar başa gelen kim olursa olsun görev bilinciyle gelicek gösteriş bilinciyle deil beceremiyorsan çekileceksin yapabilen gelicek yerine maaşın yüksek diye o koltuklara yapışıp kalıpta bir sürü cana kıyılmasına sebep olmaya kimsenin hakı yok bu kim olursa olsun farketmez ama burası TÜRKİYE HERYOL MUBAHTIR...Emine Vatansever tarafından 2008-10-08 04:40:33 tarihinde yazılmış DEVAMBENİM MERAK ETTİGİM NOKTA 9 saat süren bir çatışma var ve bu çatışmadan haberdar olmadılarmı neden yardım gitmedi neden destek olunmadı savaş uçakları nerdeydi helikopterler nerdeydi özel timler nerdeydi özel harekat nerdeydi 60 asker 350 canavarın agzınamı terkedildi bu soruları neden kimse çıkıp cevaplamıyor desinler bir hatamız vardı tamir edicez diye bu sorulara cevap istiyorum bu arada şehit ailelerinede başsaglıgı dilerim allah sabır versin ama bu sorularada birisi çıkıp doyurucu cevaplar versin......Emine Vatansever tarafından 2008-10-08 04:33:56 tarihinde yazılmış YAZIK ÇOK YAZIKTSK parasızlıktan bunu yapamadık şunu yapamadık demesin bu ülke kurtuluş savaşında yalınayak aç sefil bir halde savaş kazandı o zamanki halk daha fakirdi madem tsk para sıkıntısı çekiyordu baştakiler çıkıp bütçemiz yetmiyor vatandaş yardımcı olsun deseydi hangi vatandaş elini taşın altına sokmazdı acaba bu hikayeler eskidi yenisini yazın bence türk milletinin güvenini kazanmak için bişeyler değil çok şeyler yapma zamanı geçti bile ölen pkk lıların cesetlerinide görmek isiyorum ben kendi şahsımailker gökpınar tarafından 2008-10-08 03:03:23 tarihinde yazılmış Vay beeePaşa Paşa sen kısaca 'DEVLET PARA VERMİYOR ve BİZ TERTİBAT ALAMIYORUZ.'mu demek istiyorsun? Yıllık orduevlerinde yapılan harcama kalemlerini açıklada ben sana basit muhasebem ile 5 değil 10 karakolun parasını çıkarayım. Ama arazi ve iklim şartı dersen bir yere kadar ona anlayış gösteririm. Ama Millete PARA deme. Bu Millet Askerine her zaman destek çıkar. Ama pkklı güpe gündüz gelecek, geldiği gibi gidecek. Sonra PARA denecek. Bu mesele artık bitecek ama asker ama vatandaş. Anadolu artık KAYNIYOR.ilker gökpınar tarafından 2008-10-08 02:46:20 tarihinde yazılmış Tek Çare Polis Özel HarekatNedenmi? Aldığı eğitim ve edindiği tecrübe buna çok müsait. pkk sabit hedefe ve kalabalık gruba vur-kaç yapıyor. Özel Harekat ise 10-20 kişilik ve arazide çok seri. 100 kişilik askerin yapacağını, 10 kişilik özel harekat rahatlıkla yapar. Yani işi; işin uzmanına bırakmak lâzım. pkk grubu görüldüğünde vur emri beklemez, sadece vurur.Soner Belgin tarafından 2008-10-08 02:38:46 tarihinde yazılmış Ordu evlerindeki luks !!!Ben ordu evinde askerlik yaptim orda hersey cok luks hatta gumus tepsi parlamayinca cok dayak yedigimide bilirim yani ordu evlerinde her sey cok luks pasa ordan kesseymis biraz olan zaten mehmetcige oluyor !!!ali tarafından 2008-10-08 02:06:58 tarihinde yazılmış vay beeeeemekli paşalara milyar dolarlık araç alacak para var, balolar düzenleyecek para var kimsesiz gariban erlere gelince, maddi imkansızlık varmış,miş,muş...mirza halil tarafından 2008-10-08 02:01:04 tarihinde yazılmış haber7 ilk yorum çuvaldızyorum yapmak için adli sicil kaydı ile sağlık raporu eksik kalmış.. nerede özgür düşünceFatih Topuz tarafından 2008-10-08 01:58:07 tarihinde yazılmış ya su adami birisi rica ediyorumbirisi cezasini versin allah askina. bu ne sacmalik bu ne kedini bir sey zannetmeler... Adam resmen bu millete ve milletin sectigi hukumete kufur ediyor yaa...birakin askerlikten alinmasini ceza verilsin isiyorum ben..fatih biberoğlu tarafından 2008-10-08 01:37:43 tarihinde yazılmış Batıya Bütçe ayıracağına doğudaki askerine sahip çık.Sevgili komutanımız paramız yok deyip kendini aklama çabası içersine girip TSK yı zan altında bırakmasın boşuna her askerliğini yapmış türk evladı bilir. Sen batıdaki ordu evlerine sana verilen bütçeden az da olsa fon ayıracağına, emekli olmuş paşana ülkesine hizmet vermişte can güvenliğini sağlamak için bilmem kaç yüz bin ytl lik özel araç tahsis edeceğine önce kendi evladına yatır. Bugün kasap ahmet abi bile evinden boğazı online izleyebiliyor. sen Burnunun dibindeki 500 kişilik kitleyi göremiyorsun.selahaddin tarafından 2008-10-08 01:31:18 tarihinde yazılmış hersey ohal icinhersey tezgah arkadslar icimz hain dolu... birileri rant birileri usaklik birileri mevki derdinde... olan gencecik insanlara gozuyasi insanimiza oluyorSalih Kahraman tarafından 2008-10-08 01:29:25 tarihinde yazılmış İstediğiniz yerlere para buluyorsunuz.Mehmetçiklerimiz teröristlerle çarpışırken keyfinizi bozmadan Golf turnuvalarına gitmeye,orduevlerinde içkili danslı devletin parasıyla eğlenceler tertip etmeye vs.para buluyorsunuz da yiğit askerlerimizin hayatları için mi para bulamıyorsunuz?Nasıl olsa şehit olan yavrular sizin çocuklarınız değiller.Bir kolayını bulup sizler çocuklarınızı o sınırlara göndermezsiniz.Ernail ASLANTAŞ tarafından 2008-10-08 01:16:10 tarihinde yazılmış Yorumtörevet paşam biz bu hataların buyugumuz tarafından kabulunu ve tekrarlanmamak üzere telafisini beklersiniz biz biliyoruzki bu telafi yollarında bize lazım olan herşey damarlarımızdaki akan kanda mevcuttur bu durumda paşam biz neyi bekliyoruz....??Haci Ali Atar tarafından 2008-10-08 01:11:34 tarihinde yazılmış offf offosman pamukoğlu gibi efsane komutanlarımız varken sizin gibileri üst makamlarda görmek bizi utandırıyor gerçekten utanıyoruz. artık yeter abilerimiz kardeşlerimiz ölmesin. akp içinde abd'nin köleliğini yapmayıda bırakın artık.siz artık bittiniz. artık başbakan osman pamukoğlumert ali savran tarafından 2008-10-08 01:10:25 tarihinde yazılmış yazıklar olsunverdiğim vergilerin ne amaçla kullanıldığğının hesabı sormak istiyorum.ben 15 tane gencecik insanın haince öldülmesi içinmi veriyorum vergimi.vah vah .o kadar imkanları varmış madem neden tedbir almıyorsunuz ben içki masalarınıza golf sahalarınıza meze olsun dıye vermedim vergileri.devlet bunlara gıden paraların hesabını sormuyormu acaba savaşa para ayıracaınıza iş imkanı yaratın işsizlereTiger Tiger tarafından 2008-10-08 01:09:36 tarihinde yazılmış Buyur hadiNasılda bizi kandırıyorlarmış, enayiyiz ya fakir ülkeyiz ya, paramız az ya, askere para yetişmiyormuş. Koca genel kurmay çu-val-la-dı.Ernail ASLANTAŞ tarafından 2008-10-08 01:06:29 tarihinde yazılmış YorumtörEvet Paşam sanırım bir acıklama yapılması gerekmiş ve o acıklamayı yapacak olanlar kendileri o portrenin içinde olmak istemedikleri için sizi timsah dolu suya itmiş gibiler diye düşünecegim ama öle degil siz en yetkili 2.agızsınız bu durumdada sanki hazırlıksız cıkmışsınız gibi geldi bana bi habermişssiniz gibi. Paşam dogruları söleyin cekinmeyin biz bir aileyiz ve siz bizim buyugumuzsunuz bizim canımıza mal olsada biz halk olarak bu devletin ordusunuda paşasınıda taşımayı biliriz....devam alttahalil sariaslan tarafından 2008-10-08 00:53:06 tarihinde yazılmış komutanhaddini aşmış hemde fazlasıyla,beceriksizliklerini örtbas etmek için ucuz numaralara gireceğinize adam gibi biz hata yaptık deyin.

Sayın kerim birlik kardeşim bu yazıyı dikkatli okursan işin özünü anlarsın sanırın yalnız önyargılardan uzak olmak kaydıyla
      (Kaynak Kanal 7 ya ondan)

kanal 7 haber

Sınır güvenliği

Konuyla ilgili daha önceki yazdıklarıma şunlarıda eklemek istiyorum.
      Ülkenin ulusal güvenliği içler acısıdır.
      Bu durum dış politikadan tutun işte şimdi ortaya çıkan karakollara kadar
      uzanan bir tablodur.
      İşin siyasi boyutuna girmek istemiyorum.
      Ancak devleti siyaset yönetir.Asker ancak uygulayıcıdır.
      Türkiye'nin bir sınır güvenliği konsepti yoktur. Herşey oluruna bırakılmıştır.
      Bütün bunlara ek olarak şimdilerde mayınlı bölgeler, temizlenerek 49 yıllığına yabancılara kiralanması gündemdedir böyle sınır güvenliği olur mu?.
      Aslında işin doğrusu sadece güney değil tüm sınır bölgelerinde gizli karakollar, gizli tüneller,geniş donanımlı gözetleme üniteleri kurulması gerekir.Hepsinden önemlisi bütün bunları yapacak irade gerekir.
      O irade Çanakkale'de yazılıdır.Herkesin okuması dileklerimle...
      Saygılarımla...

Musa ABAY
      ''Sayın kerim birlik kardeşim bu yazıyı dikkatli okursan işin özünü anlarsın sanırın yalnız önyargılardan uzak olmak kaydıyla
      (Kaynak Kanal 7 ya ondan)''

Yıldıray Bakoğlu, yaşı benden küçük ağabeyim; seveholu nun yazısını alıntı yaparak astığın yazıda neden benim işin özünü anlamamı beklediğini anlamış değilim. sanırım başka bir konuyu okurken ismim aklına kalmış. Her neyse benden bir şeyler anlamamı beklemeden önce kendi anladıklarını yaz da bizde bir şeyler anlayalım. kanal yediden işin özünü öğrenmektense, ukalada olsa komşu köylümden öğrenmeyi tercih ederim. sevgi ile kal Ağabey
      Sanırım Turgut Özal tarafından Güneydoğu'daki terör örgütü ile mücadele etmek için kurulmuş "Özel Harekat Birlikleri" vardı. Bu birlik elemanları tıpkı PKK'lılar gibi aylarca dağlarda kalıyor teröristlerle onların metodları ve silahları ile mücadele ediyordu. En gelişmiş silahlar ile donatılmış bu birlikler PKK'nın korkulu rüyası haline gelmişti.
      28 Şubat sürecinde birileri yapacakları bir ihtilali bu güçlerin önleyebileceği düşüncesi ile ellerinde bulunan ağır silahları istediler. Birlikleri de işlevsiz hale getirerek dağıttılar. Bu birlik elemanları operasyon dönüşlerinde eleri ile Bozkurt işareti yaptıkları için neredeyse Vatan Haini ilan edilerek psikolojik baskı altına alındılar. Kendilerine Vietnam'dan dönen ABD askerleri muamelesi yapıldı. Utanmasalar kendilerini yaptıkları operasyonlar için yargılayacaklardı.

Önce PKK'lılar bu birlikler hakkında psikolojik bir propaganda başlattı. Bu koroya daha sonra hemen her parti katıldı. Aylarca dağlarada kalan, çilenin en ağırını çektiği halde en ufak bir şikayette bile bulunmayan tamamı milliyetçi vatansever Türk gençlerinden oluşan bu birlik elemanları güya TC vatandaşı olan Dincisi, Komünisti, Liberalinden çektiğini PKK'dan çekmedi. Sonunda ellerindeki silahlar alındığı için dağları PKK'ya terkederek işlevsiz bir halde şehir merkezlerine çekildiler.

O gün Özel Harekat Birliklerine çeşitli sebepler ile saldıranlar bu gün sahte timsah gözyaşları ile şehitlere ağlıyorlar.

PKK ile mücadelenin en etkili yöntemi onları yaşadıkları inlerinde yok etmektir. Bu inleri ister Irak kampları ister dağlar olsun, bulundukları yerde imha edilmeleri gerekir. Bunun dışındaki tüm mücadele yöntemleri akim kalmaya mahkumdur.

...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yazar: BİRLİK Tarih: 09.10.2008 Saat: 09:57

''Sayın kerim birlik kardeşim bu yazıyı dikkatli okursan işin özünü anlarsın sanırın yalnız önyargılardan uzak olmak kaydıyla

Yıldıray Bakoğlu, yaşı benden küçük ağabeyim; seveholu nun yazısını alıntı yaparak astığın yazıda neden benim işin özünü anlamamı beklediğini anlamış değilim. sanırım başka bir konuyu okurken ismim aklına kalmış. Her neyse benden bir şeyler anlamamı beklemeden önce kendi anladıklarını yaz da bizde bir şeyler anlayalım. kanal yediden işin özünü öğrenmektense, ukalada olsa komşu köylümden öğrenmeyi tercih ederim. sevgi ile kal Ağabey

Sayın Kerim Abim Mesajı Yanlışlıkla size göndermişim seveholi yi kastederek kardeşim diye hitap etmişim bunda bir kasıt olmadığını anlamanı isterim.Yanılgımdan dolayı sizden özür dilerim
      Konu anlaşılmıştır umarım. Hoşçakalın
      Öncelikle bütün şehitlerimize bir kez daha rahmet, acılı ailelerine başsağlığı
      ve sabırlar diliyorum..

Gerek hükümet gerekse terörle silahlı mücadele eden birimler daha etkin önlemler almalı, varsa -ki var olduğu aşikar- hatalar ve eksiklikler bir an önce giderilmeli..

Gelinen durumdan gelmiş geçmiş bütün hükümetler ve şu anki hükümet sorumludur.. Ancak; bunca zamandır terörle mücadele eden güvenlik güçlerimiz daha etkin ve daha bilinçli olmak durumundadır. Derme çatma barakalar değil, tabir yerindeyse kale gibi sağlam yapılar yapılmalı, saatlerce çatışma yaşanıyorsa o teroristler o bölgeden sağ çıkamamalıdır.. Nasıl iştir, yaklaşık yirmidörtsaat çatışma oluyor ve adamlar kaçmayı başarıyor..

Karakolun "maddi imkansızlıklar yüzünden taşınamaması" , sabah saatlerinde başlayan saldırıdan Hava Kuvvetleri Komutanımızın ancak akşam saatlerinde haberdar olmuş olması ne yazıkki gözbebeğimiz ordumuzun saygınlığına ve caydırıcılığına zarar vermektedir..

Bu konuda kimin kusuru varsa gereği yapılmalıdır.. Yapılmalıdırki şehitlerimizin kemikleri sızlamasın.. Elbetteki her fırsatta ordumuzu yıpratmak isteyenler mevcuttur. Bunlara fırsat verilmemeli.. Ama bariz hataları da örtbas ederek, görmezden gelerek bir yere varamayız ne yazıkki..
      Türk'üm Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım.Ve işçiyim .Ben bu ülkede işçi olarak görev almışsam birileride yönetici olarak görev almıştır.Ben mesaime 10 dakka geç kaldığımda nasıl hesap soruluyorsa yöneticilerin de olması gereken yerde olması gerektiği saatlerde neden olmadığı,nerede olduğu devletin imkanlarını ve devlet için harcaması gereken mesai saatini keyfi için kullanıp kullanmadığını uygun merciler sorgulamalıdır.

Atatürkün arkasına sığınanlara sesleniyorum :Atatürk harp zamanları cephede idi..Padişahlar bile savaş yerine yakın çadır kurup ordularını yönetirken;Siz bu günkü komutanlar ve siyasetçiler onlarca şehit verilirken hangi yerdesiniz.Bunun cevabını istemek Türk vatandaşı olarak hakkımdır diye düşünüyorum.
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."
      TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET RAHMET DİLİYORUZ VE TERÖRÜ LANETLİYORUZ

BAYRAK

Ey,mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
      Kızkardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü!
      Işık ışık, dalga dalga bayrağım,
      Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
      mezarını kazacağım.
      Seni selamlamadan uçan kuşun
      yuvasını bozacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
      Gölgende bana da, bana da yer ver !
      Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
      Yurda ay yıldızın ışığı yeter.

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün.
      Kızıllığında ısındık,
      Dağlardan çöllere düşürdüğü gün.
      Gölgene sığındık.

Ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan;
      Barışın güvercini, savaşın kartalı...
      Yüksek yerlerde açan çiçeğim;
      Senin altında doğdum,
      Senin dibinde öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
      Yer yüzünde yer beğen !
      Nereye dikilmek istersen,
      Söyle, seni oraya dikeyim !

ARİF NİHAT ASYA
      "Güzel gören, güzel düşünür;
      Yazar: haritacı Tarih: 09.10.2008 Saat: 19:03

Sayın Kerim Abim Mesajı Yanlışlıkla size göndermişim seveholi yi kastederek kardeşim diye hitap etmişim bunda bir kasıt olmadığını anlamanı isterim.Yanılgımdan dolayı sizden özür dilerim

Yanlız şunu da belirtmeden geçemeyeceğim neden Kanal 7 den işin özünü öğrenmek işinize gelmiyor Doğru haber yapıyor da ondanmı
      Yazar: saksu Tarih: 08.10.2008 Saat: 20:28

Sanırım Turgut Özal tarafından Güneydoğu'daki terör örgütü ile mücadele etmek için kurulmuş "Özel Harekat Birlikleri" vardı. Bu birlik elemanları tıpkı PKK'lılar gibi aylarca dağlarda kalıyor teröristlerle onların metodları ve silahları ile mücadele ediyordu. En gelişmiş silahlar ile donatılmış bu birlikler PKK'nın korkulu rüyası haline gelmişti.
      28 Şubat sürecinde birileri yapacakları bir ihtilali bu güçlerin önleyebileceği düşüncesi ile ellerinde bulunan ağır silahları istediler. Birlikleri de işlevsiz hale getirerek dağıttılar. Bu birlik elemanları operasyon dönüşlerinde eleri ile Bozkurt işareti yaptıkları için neredeyse Vatan Haini ilan edilerek psikolojik baskı altına alındılar. Kendilerine Vietnam'dan dönen ABD askerleri muamelesi yapıldı. Utanmasalar kendilerini yaptıkları operasyonlar için yargılayacaklardı.

Önce PKK'lılar bu birlikler hakkında psikolojik bir propaganda başlattı. Bu koroya daha sonra hemen her parti katıldı. Aylarca dağlarada kalan, çilenin en ağırını çektiği halde en ufak bir şikayette bile bulunmayan tamamı milliyetçi vatansever Türk gençlerinden oluşan bu birlik elemanları güya TC vatandaşı olan Dincisi, Komünisti, Liberalinden çektiğini PKK'dan çekmedi. Sonunda ellerindeki silahlar alındığı için dağları PKK'ya terkederek işlevsiz bir halde şehir merkezlerine çekildiler.

O gün Özel Harekat Birliklerine çeşitli sebepler ile saldıranlar bu gün sahte timsah gözyaşları ile şehitlere ağlıyorlar.

PKK ile mücadelenin en etkili yöntemi onları yaşadıkları inlerinde yok etmektir. Bu inleri ister Irak kampları ister dağlar olsun, bulundukları yerde imha edilmeleri gerekir. Bunun dışındaki tüm mücadele yöntemleri akim kalmaya mahkumdur.

...
      Emniyet Genel Müdürlüğü, Genelkurmay Başkanlığı'nın talebi üzerine Güneydoğu'ya rekor seviyede özel harekat polisi gönderme kararı aldı. İlk grup, Ankara Gölbaşında bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı'ndan bugün yola çıkacak. Bu yılın sonuna kadar 7 bin özel tim polisi Hakkari, Şırnak, Van, Mardin, Tunceli, Bingöl ve Siirt ile ilçelerinde görevlendirilecek. Özel tim polisleri, ikinci bir emre kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kalacaklar. Polislerin çetelerle kirli ilişkilerinin ortaya çıkmasının ardından Susurluk skandalının da patlak vermesiyle Genelkurmay Başkanlığı özel timleri istememişti. Böylece 1997'de çekilen özel tim, 11 yıl aradan sonra yine Genelkurmay'ın isteğiyle tekrar dönmüş olacak.

'ASKER İSTEDİĞİ İÇİN PASİFİZE EDİLMİŞTİ'

Emniyet eski İstihbarat Daire Başkanvekili Bülent Orakoğlu ise Özel Tim'in kırsal ke-simde biraz da asker istediği için pazifize edildiğini ifade etti. Orakoğlu, terörle mücadele etmek amacıyla kurulan Özel Tim'e yeniden ihtiyaç olduğunu ve PKK'nın etkisizleştirilmesi konusunda timin çok ciddi katkılar sunacağını söyledi.

Özel Tim'in yeniden örgütlenmesini isteyen bir diğer isim ise eski Olağanüstü Hal Bölge Valisi ve eski Bakanlardan Ünal Erkan. Özel Tim'in her yönüyle hazır hale getirilmesi için dua ettiğini belirten Erkan, “Yakın zamanda sayıları bir miktar azaltılan Özel Harekat Timleri, Emniyet'in diğer birimlerine kaydırılmaya başlandı. Muhafaza edilmeliydiler. Başarılı olabilmesi için Özel Tim'in moral ve motivasyonu yerinde olmalı, iaşe, mühimmat açısından imkanlar en iyi şekilde sağlanmalı. Özel Tim'e 'işiniz bitti, hadi güle güle' denilmemeli” diye konuştu.

haber53.com
      Tulum yeter bize çalmasın sazlar
      Yazar: haritacı Tarih: 10.10.2008 Saat: 17:57

Yazar: haritacı Tarih: 09.10.2008 Saat: 19:03

Yanlız şunu da belirtmeden geçemeyeceğim neden Kanal 7 den işin özünü öğrenmek işinize gelmiyor Doğru haber yapıyor da ondanmı

Yıldıray bey inatla tartışma yaratmak istiyorsun, konunun başlığını algılama zorluğumu çekiyorsun güzel kardeşim, senin tüyü bitmemiş yetim paraları ile kurulmuş kanalından daha vahim ve önemli bir konuda duygularımızı paylaştığımız bu sayfayı kirli siyasetine alet etmeye çalışma istersen. İnsanlar üzgün, insanlar öfkeli, insanlar yaralı, bu zamanlarda insanların sabrını zorlamamak lazım. Ülkemizin dış tehditlerle karşı karşıya olduğu bu günlerde içimizdeki ahlaksızlıkları tartışmayı bir süre ertelemekte fayda var diye düşünüyorum. Ben köyden Bakoğlularla arazi komşusuyum, çok saygı duyduğum insanlardırlar, benim bu saygımı zedeleme kardeşim. sevgi ile kal.
      kerim birlik bey'e

merhaba

konuyu baska mecralara çektiğiniz için kendi açımdan sizinle tartışmanın yersiz olacağı kanısına vardım.Kimseye hakaret etme gibi hakkınızın olmadığını düşünüyorum.bilemiyorum size göre yanlış düşünüyor da olabilirim
      SARFETNİŞ OLDUĞUNUZ HAKARET İÇERİKLİ CÜMLELERİ DE SİZE İADE EDİYORUM

Konunun dışına taştım. Fakat Kerim Bey e cevap vermek için bu mesajı buraya yazma gereği duydum.

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

NE DEMEK ELBETTEKİ NALETLİYORUZ BİDE MADALYAMI TAKALIM BU KİŞİLERE BUNLAR ZATEN İNSAN OLAMAZ,İNSAN DİYEN BİR KİŞİ KENDİ KARDEŞİNİ VURURMU AMA BUNLAR CAHİL İNSANLAR ELLERİNE ÜÇ BEŞ KURUŞ VERDİNMİ KİMSEYİ TANIMAZLAR BEYİNLERİ YIKANMIŞ BUNLARIN ,BU İŞ YİNE SİYESETDE BİTER BUNLARA DAHA DOĞRUSU DEVLETİMİZİN DOĞUYA YATIRIM YAPARSA ELBETTEKİ ONLARDA ANLAYACAK PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SAKINCALI OLDUĞUNU AMA DOĞUYA DOĞRU DURUST YATIRIM YOK TV KANALININ GÖRÜNTÜLERİ HERŞEYİ MEYDANA GETİRİYOR DAHA SUYU ELEKTRİĞİ YOK OLAN KÖYLER VAR SAYI ARKADAŞLAR BUNLARA KİM BAKACAK ELBETTEKİ DEVLETİMİZ BAKACAK AMA NERDE , NEYSE BU BİTMEZ ANLATMAKLA SIZINDE BAŞINIZI AĞIRTTIM KUSURA BAKMAYIN HERKESE İYİ GÜNLER...
      ÇAMLİHEMŞİNLI OLMAK BİR AYRICALIKTIR..
      Sevgili Mehmet Ali Yanmış Kardeşim;

Bilmiyorum Doğu'yu ve Güneydoğu'yu hiç gördünüz mü. Ben ülkenin hemen her yerini gezdim ancak bölgedeki sıkıntıalrın yatırm yapılmaması ile pek alakası yoktur.
      Bırakın Doğu ve Güneydoğu'yu Türkiye'nin başkenti Ankaranın yakın ilçelerinin köylerini bir görün. Dünya turizminin gözde mekanlarından Antalya'nın yakın ilçelerini ve köylerini bir görün. İnanın ki Doğu ve Güneydoğu'nun bir çok bölgesi bölgelerin yerinde Paris sayılır. Üstelik bu bölgelerdeki bir çok şehirde Elektrik, Su, Telefon parası da çıkarılan bir yasa ile alınmamaktadır. Bölgeye devletin desteği ülkenin Batı'sına yapılan desteğin onlarca katıdır.
      Bunlar elbette ki bölgede bir problem olmadığını göstermez. Bölgenin asıl problemi yanlış inançlar sonucu haddinden fazla çocuk yapılmasıdır. Bu kadar çocuk ekonomisi gelişmiş İzmit veya Burda gibi illerde olsa inanın ki orası da Doğu ve Güneydoğu'dan beter olurdu.
      Ülkenin Batısında (köylerde orutanlar dahil olmak) üzere 1-2 çocuk sahibi iken Doğu ve Güneydoğu'da ortalama çocuk sayısı 8-9 üzerindedir. 3-4 hanımdan 30-40 çocuğu olan yüzlerce (belki de binlerce) aile vardır. Devlet de 30-40 çocuğun olduğu aileler için bile heryere okul açmaktadır.
      Doğu ve Güneydoğu'daki problemlerin temelindeki en önemli hususlardan biri de budur.

...
      BU HAİN SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDEN TÜM KARDEŞLERİME RAHMET, AİLELERİNE SABIRLAR DİLİYORUM.

NE YAZIKKİ ÜLKEMİZDE İNSAN HAYATI ÇOK UCUZ:( BAZI ŞEREFSİZLER KENDİ ÇIKARLARI YÜZÜNDEN ONLARCA ASKERİ HARCAYABİLİYOR. 350 KİŞİLİK PKK DAĞIN ETEĞİNE MUHİMMAT YERLEŞTİRİYO BİZİMKİLERİN NE HİKMETSE RUHU DUYMUYO. RESMEN İNSALARI HAYVAN YERİNE KOYUYOLAR. ,İÇLERİNDE BİTANE DELİKANLI VARSA ÇIKSIN AÇIKLASIN HERŞEYİ..... AMA NERDEEEE? YAZIK YAZIK YAZIK GERÇEKTEN YAZIK... İNSAN HAYATI O KADAR UCUZ DEĞİL. O ANALARI AĞLATMASINLAR BOŞ YERE.

MALESEF BENDE ASKERE GİTMEK İÇİN DİLEKÇEMİ VERDİM. MALESEF DİYORUM:( ÇÜNKÜ, BİR HİÇ UĞRUNA GENCECİK İNSANLARI ATEŞE ATAN BİR ÜLKEDE ASKERLİK YAPMAK ZORUMA GİDİYO.

SON SÖZÜM.... EĞER ALLAH NASİP EDERDE ŞEHİT OLURSAM BU ÜLKEYE HAKKIMI HELAL ETMİCEM. YAZIK OLMUŞ O KADAR GENÇLERİMİZİN DEDELERİMİZİN CANLARINA......

SAYGILARIMLA PİLONC
      EY GİDİ KARLİ DAĞLAR.....!