Pkk dan Hain Saldırı (15 Şehit)

SAKIN HA YANLIŞA GİTMEYELİM.
      Kampanyaya imza atarak katıldığımı beyan ederek,bazı uyarılarda bulunmak istiyorum.
      Hemşerilerimin tepkisini sevgiyle karşılıyorum.ancak bazen topun kaçırıldığı görülüyor.
      Öncelikle terörün nerelerden kaynaklandığı konusunda hemen herkesin hemfikir olduğu anlaşılıyor.Tekrar yinelemekte yarar olduğu kanısındayım.Bölücü terörün tarihi, cumhuriyet öncelerine dayanır.”Anadolu Türklere bırakılamayacak kadar önemli bir yerdir” emelinde olan belli dış güçler bu uğurda ülkemizin üzerine türlü oyunlar oynamışlardır, oynamaktadırlar. Bu oyunun büyük bir parçası olarak “böl parçala yönet” ülkemiz için “böl parçala yok et” şekline dönüştürülmüştür. Bunun ilk ayağı işte yaşadıklarımızdır.
      Burada başarılı olunabilirse devamı gelecektir. Avrupa birliğinin “kültürel haklar” başlığında bu açıkça görülüyor.
      Dolaysıyla sakın ha bu kampanya ile kürt kökenli kardeşlerimizi incitecek çıkışlar yapmayalım. Onların da bu oyunun mağdurları olduğunu bilelim. Aksı halde bu durum en çok bu oyunun senaristlerinin işine gelir.
      Tamda bu noktada bizlere düşen bu oyunlara gelmemektir.
      Bütün olumsuzluklarına rağmen, baskılara rağmen, olmadık oyunlara, rağmen bölge halkımız
      Bu oyuna dahil edilememiştir.. Bunu son genel seçimde açıkça görmekteyiz.
      Bu nedenle bölgedeki Kürt kökenli kardeşlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.
      Çünkü bu coğrafyada “ulusal bütünlük” ancak herkesin birbirine saygıda kusur etmediği durumda sağlanabilir.
      Konuyla ilgili geçmişte yaşadığım bir anımı sizlerle paylaşmak isterim.
      Askere gidiyordum. Sivas ta trene bindik. Karşımızda yaşları 70. 80. kadar olduğunu tahmin ettiğim. iki kişi oturuyordu. Sohbet’e başladık. O arada bize nereli olduğumuzu sordular.
      Rizeliyiz dedik. Daha da yaşlı olduğunu sandığım uzun pir sakallı olan kafasını diğerine çevirerek “bu Lazlar erkek kabiledir bunlarda bizim kabilemizdirler”. Şeklindeki sözleri halen
      Hafızamdadır. Dahası şimdilerde pek kullanılmasa da Kürt’ler le Lazların arasındaki fark biri deniz görmüş diğeri görmemişidir diye söylenmiyor muyduk. Çok değil bundan 40 /50 yıl önce halkımızın birbirine
      yaklaşımı işte böyle idi bu bakış açısını bozmamalıyız.
      Dış mihrakların, iç ihanet çetelerine rağmen bozmamalıyız.
      Unutmayalım ki bu coğrafyada birliktelik sağlayarak ancak hep birlikte yaşayabiliriz.
      Saygılarımla …
      Musa ABAY

TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞ OLSUN

İNANİYORUMKU KOMUTANLARIMIZ BUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEK HİÇ KİMSEYE PAPUÇ BİRAKMAYACAKLAR,OLEN 15 ŞEHİDİMİZİN KANLARI YERDE KALMAYACAK OLENLERİMİZİN AİLELERİNE SABİR DİLER ALLAH OLMARI CENNETİNE DAİM EYLER MEKANLARI CENNET OLSUN RAHAT UYUYUN KARDEŞLERİM ŞUPHENİZ OLMASINKİ ARKANINZDA KOSKOCA BİR ORDU VAR BUNLARIN ÜSTESİNDEN GELİR BİZİM KOMUTANLARIMIZ,HERKESİN BAŞI SAĞ OLSUN....
      ÇAMLİHEMŞİNLI OLMAK BİR AYRICALIKTIR..
      Yazar: KOBAL Tarih: 05.10.2008 Saat: 17:13

Site olarak baslatmis oldugumuz "Terörü Lanetliyoruz!" Kampanyasinda 05.10.2008 Saat 01:00'den simdiye kadar 236 Imza toplanmistir.

Katilimin ve yüksek olacagini düsünüyor ve umuyorum.

Herkese ayriyetten Tesekkür ederim... Hersey Sehitlerimiz Ve Mehmetcigimiz icin!

Saygilarla

KOBAL

Aslanim benim
      Benden tam destek Herzamanki gibi

Sehitlerimizin mekani cennet olsun
      Bu cümle, Çanakkale’de koyun koyuna yatan Türk ve Kürt kökenli Şehitlerimizden , eminim en fazla Türk kökenli şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır.

PKK terörüne karşı savaşırken şehit verdiğimiz kaç Kürt kardeşimiz vardır, bu kişi biliyor mu?

Bu düşünce, ırkçılığın en iflah olmaz, en hastalıklı aşamasıdır. Soykırımı savunan bir düşünce düşünce olamaz.. Bu konuda Site Yönetimi bu yazıyı sayfadan silmeli, Yazanı uyarmalı, tekrarında bu kişiyi banlamalıdır..

Bizi terör yaralar, ama yıkamaz.. Ama eğer bu düşünce yayılır, Türk , Kürt düşmalığı körüklenir ve bir iç savaş yaşarsak –Ki Allah korusun.. işte bu…. Demeye dilim varmıyor..
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      Dün akşam bu mesajın silinmesi için yöneticilerimizden biri ile görüşmüştüm ama demek ki unutuldu.

Sevgili Gençler;

Bu ülke yaşadığımız bu terörü ilk kez yaşamıyor. Tarihimiz bu tür ihanetler ile doludur. Ancak Türk Milleti hiç bir döneminde herhangi bir ırka taptancı bir anlayışla düşmanlık etmemiştir. Toprakalrında yaşayan her ırk ve inançtaki insanlara alabildiğince özgürlük vermiştir. Hatta onları devlet yönetiminin en üst noktalarında görevlendirmiştir.
      Eğer biz "En iyi Kürt ölü Kürttür" dersek o zaman devletine samimi olarak bağlı olan Kürtler'den birileri de şehitlerimizin arkasından "En iyi Türk ölü Türk'tür" der.
      PKK terörünün arkasında Kürt halkı değil bölgemizde emperyalist amaçları olan dünya egemenleridir. PKK içinde de sadece Kürtler değil Türk milletinin yeminli düşmanalrı başka ırklardan insanlar da vardır.

Dün yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.
      Terminal'den Ankaray'a binip Dikimevi'ne gidiyordum. Yanımda bir asker oturuyordu. Kendisi Kürt kökenli olduğunu özellikle söyleyerek PKK'nın kahpece eylemlerinden bir çok örnek verdi. İnanın ki onun PKK'ya kini bizimkinden kat kat fazla idi.

...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

lütfen...

Saygıdeğer arkadaşlar.
      Bu sayfalarda talıhsız bir cümle kullanılmıştır.
      zannederim site yönetimi bu yazıyı yayınlanmamış var sayarak kaldırmıştır.
      Bu yazıyı eleştirmek adına olsa bile lütfen kapatalım.
      hatta mümkünse kullanılan o cümleleri yazımızdan silelim.
      Haddim olmayarak sizlerden bunu rica ediyorum.

En içten saygı ve sevgilerimle...
      Musa abay
      Bu konuda Yönetim olarakta Sn. Musa Abayinda belirttigi gibi sitemizde baslatilmis oldugumuz Imza Kampanyasi tamami ile TERÖRE karsi oldugumuzu belirterek; Kürt Kökenli Arkadaslarimizla - Kardeslerimizle baglanti yapilmamasini belrtmek istiyorum.

Kampanyamizda simdiye kadar 368 Kisiden Imza toplanmistir.

Ilginiz icin Tesekkür ederim.

Saygilarla

KOBAL

Yine ve yeniden BAYRAK oluyorlar ve hep OLACAKLAR....

Susun! Susun ve dinleyin bu gençlerin haykırışlarını,

Sevda çeken yürekleri bıraktık arkamızda,

Rüyalarımızı süsleyen garip, çilekeş Gabar dağını,

Tanrıdağı’ ndan gördük, işte orada, işte tam karşımızda..

Söke garajından davul zurnayla bindik otobüse,

Kulak verdik kalbimizden gelen o sese,

Sıra bizdeydi, bizi bekliyordu vatan toprağı,

Umurumuzda bile değildi kimin, kimlerin askerden kaçtığı..

Ben Balat' lı Şerif, ölümlerin en güzelini tattım.

Ne kadar ağlatsam da anamı, babamı, bacımı,

Katlanmak kolay mı demeyin, Alperenlerle saf tuttum.

Sizlere, sizlere bıraktım karalar bağlayan nazlı yarimi

Ölürken bile gülmek nedir hiç, düşündünüz mü?

Tekbir verip toprağa, al bayrağa sarılıp düştünüz mü?

Bilmiyorum sizler acaba anam gibi yandınız mı?

İşte ben buradayım, karşınızdayım, ben Sökeli Hakkı Uyar!

Aşkı olmayan yiğide destan yakılmaz beyler,

Bu destan, bu mısralarla anlatılmaz beyler,

Karalar bağlamasın, yanmasın artık analar,

Dursun milletimin kanı, kapansın bu yaralar

Büyüttüm besledim asker eyledim.

Gittide gelmedi yavrum buna bi cagre..

Ben öğretmendim, okulumdan çıkarken vurdular.

İki aylık yavrumu öksüz, babasız bıraktılar.

Kızımın adını Hilal koymuştum, hilalimi yere çaldılar.

Söylesenize, söylesenize Hilal’ imin intikamını alacak yiğitler nerede?

Kalk yiğidim kalk! Düşmek yakışmaz sana,

İntikamın alınacak, söz veriyorlar bak sana,

Son yiğit, son yiğit çıksa bile o son akına,

Bu bayrak bir daha düşmeyecek, vasiyettir sağ kalana!..

Kardeşlik, insan hakları oyunun bir parçasıydı.

Bizi kalleşçe vururlarken insan hakları neredeydi.?

Söylesenize, söylesenize, kundaktaki yavruyu kim katletti.

Söylenecek söz kalmadı gayrı, azıcıkta siz düşünün!

Bu soysuzlar, bu vatansızlar sarsa da yurdumu,

Ben Yaradan’dan alırım asil kanı ve gücü,

Bir yiğit düşse de arkamdan haykırır milyonlarca genç...

............ ...Allahu Ekber !

Bırakmam, bırakmam bayrağımı, akıtsalar da son damla kanımı..

Ya Rab, Ya rab güç ver bize, davamız senin, bu canlar senin için,

Şahlansın artık milletim, şehitler aşkı için,

Titresin, titresin gönüller acaba bu haykırışlar ne için?

Bu yürekler desin ki; Bayrak bir, vatan bir, Allah bir !

Ülkümüzün ufkunda güneş gibi Türkiye’yi de görüyoruz.

Bu mısraları söylerken sizler gibi ağlıyoruz.

Heeey, şehitler dile geldi, biz niye susuyoruz.

Şehit anaları karşımızda mağrur mağrur bakıyor.

İşte bakın, işte bakın... Türkiye ufkunda Hilal ve Yıldız buluşuyor..!!

* * *
      AKTUTUN KARAKOLU - Astsubay Çavuş Hasan Önal (Eskişehir)- Piyade Uzman Çavuş Savaş Can (Osmaniye)- Komando Çavuş İlhan Küçüksolak (Kocaeli)- Er Davut İlbaş (Siirt)- Er Hakkı Aran (Diyarbakır)- Er Ramazan Yeşil (Antalya)- Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser (Silifke)- Uzman Çavuş Hasan Aygör (Kırıkkale)- Jandarma Er Çağlar Mengü (İstanbul)- Uzman Çavuş Onur Ilgın (Adana)- Piyade Uzman Çavuş Cahit Yıldırım (Erzurum)- Jandarma Komando Er Halil İbrahim Arlık (Denizli) - Er Osman Karakelle (İstanbul) - Jandarma Uzman Erbaş Bahattin Erturhan (Sivas) - Piyade Er Muhammed Aydemir (Artvin) Diğer şehitlerimizin isimleri bekleniyor... BASIMIZ ONLARLA SAG OLUYOR VE HEP OLACAK....
      Isiginiz Aydinliginiz Olsun !...
      Resimler
      • bayrak.gif

33.3 kB, 140×84, 398 defa görüntülendi
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!
      BU VATAN BİZİM

Burası Türkiye bizde Türküz TÜRK
      BU MEMLEKET BİZİM BU VATAN BİZİM
      Bu toprakta doğduk burda büyüdük
      Bu memleket bizim bu vatan bizim

1071 Malazgirtten bir gedik açıp girdik
      Bu toprağa Yurt dedik
      BEDEL İSE BEDELİNİ ÖDEDİK

Türkiye ye neden Türkiye denmiş
      BU İSİM BU YURT A GÖKTENMİ İNMİŞ
      Demekki apaçık bedel ödenmiş

BEDELİ SAYISIZ ŞEHİT OLMUŞ CAN
      BEDELİ BAYRAĞI AL EYLEYEN KAN
      Ne isterse verdik bizden bu vatan

Lazda benim Çerkezde ben Kürtte ben
      Bunlar aza bunlar el kol
      TÜRK TÜRK BEDEN
      Ağzı olan konuşmasın bilmeden

Mülayim bulupta Türkteki huyu
      Kuyu kazmasınlar ardından kuyu
      Kabarmasın Türkün ayranı suyu

Kimse şaşırmasın kimse şaşmasın
      Bağrında barınan YILANLANMAŞIN
      Türkiyede Türkün sabrı taşmasın

Bırakın yılanı EN KÜÇÜK BÖCEK
      Bu toprakta yaşıyorsa bilecek
      TÜRKİYE TÜRKLERİN YURDU DİYECEK

Ey Arif bazısı demiyor ama
      Der GARDAŞ DERT ETME HİÇ DÜŞME GAMA
      SEVE SEVE DEDİRTİRİZ ADAMA

Arif SAĞ
      Resimler
      • bbbbbbbbbbbbbbbbb1.gif

35.39 kB, 130×92, 393 defa görüntülendi
      • bbbbbbbbbb.gif

24.99 kB, 120×120, 343 defa görüntülendi
      • bbbbbbbbbbbb2.jpg

16.86 kB, 0×0, 342 defa görüntülendi
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR

CVP: 15 şehit

Yazar: haritacı Tarih: 05.10.2008 Saat: 00:49

Öncelike şehitlerimize Allah rahmet eylesin Mekanları cennet olsunYurdumuzun da bu pkk belasından kurtulması için 7 den 70 e herkese büyük görevler düştüğü kanısındayım.Öcelikle eğitim ve iş.Daha doğrusu ordakı halka Allah korkusunun aşılanması gerek.İnsan Allahtan korkmayınca yapamayacağı kötülük kalmaz. Fakat insanların kalbine Allah korkusunu tam manasıyla yerleştirdiğiiz zaman o insan karıncayı bile incitmemeye dikkat eder.
      Bence okullarda din kültürü yerine din bilgisi dersleri verilmesi gerek
      Hani dedim ya insanların kalbine Allah korkusunun yerleştirilmesi
      Din derslerinde bu konuya ağırlık verilirse o zaman daha güzel olur diye düşünüyorum.İnsan Allah tan korkunca diğer bütün dini vecibelerini de eksiksiz yerine getirmeye çalışır.
      Özet olarak konunun özünde Allah korkusu yatıyor

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __

İçimizi yaktılar bayram gününde..
      Yansın içerleri insafsızların
      Analar bacılar nasıl dayansın
      Allah'ım sabır ver sevenlerine :((((

Günlerdir haberleri bile izleyemez oldum..acımız o kadar büyükki Ulusumuzun başı sağ olsun...

Bu arada sevgili KOBAL kardeşim konuya göstermiş olduğun duyarlılık için seni ve tüm yönetimi tebrik ediyor..teşekkür ediyorum.

Çizgin daima böyle net ve belirgin olsun inşallah..yolun açık ve aydınlık olsun.
      ........................
      Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Çok şeyler söyledik ,söyleniyor ve söylenilmeye devam edilecek gibi...

Bu gün beğenilmeyen osmanlıda bile eskiden yapılan karakollar ( www2.let.uu.nl/Solis/anpt/ejos/pdf4/58SonmezZ.pdf )daha güvenli idi.Kale gibi yapılırdı.bizim ordaki köye ismini veren KALE bile daha sağlam duruyor. Aktütün karakolunun görüntülerine bakıldığı zaman her taraftan açık her yerden kolayca girilebilecek yer gibi...devamlı aynı adrese de saldırı olduğunu haberler söylüyor .Eee o halde niye daha emniyetli hale getirmemişler.

Kurumsal Şirket politikalarında şu vardır.SÜREKLİ İYİLEŞTİRME,SÜREKLİ GELİŞTİRME.

Askeriyemizi hep el üstünde tutar eleştiri bile yaptırmayız.Ama artık alınan tedbirlerin yetersiz kaldığıda gözle görülüyor malesef.
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."
      Bir de masum köylü çekmiş gibi haber bültenlerinde verilen şu görüntülere bakın. Dikkatli izleyin arka planda biri fısıldıyor diğeri daha sesli tekrarlıyor.Aynı tiyatro oyunlarında '' sufle '' gibi...sözde masum köylü çekmişmiş.(Akılları sıra pisikolojik harp yapıyorlar.Görüntü vermekle.)

video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=37492&k_A=haberturk
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."