Manisa daki Askerlerimizin Yemin Töreni

Manisa daki Askerlerimizin Yemin Töreni

Bu sabah haberleri izliyordum
      O sırada Manisa daki yemin töreni haberi yayınlanıyordu
      Askerlerimizin yemin töreni vardı
      Ve ilginç ve bir o kadar da üzücü ve kabul edilemez bir uygulama sözkonusuydu
      Askerlerin yemin törenine 40 yaşın altında olup da başı örtülü yakınlarını kabul etmiyorlarmış
      Allah aşkına bunu
      Hangi demokrasiyle
      Hangi laiklik ilkesiyle
      Hangi insan hakları kurallaruyla
      Hang Cumhuriyetle
      Soruyorum size bınu ne ile izah edebilirsiniz
      1996 Bizim yemin törenimizde konuşan
      Tugay Komutanımız Asker Ocağının Peygamber Ocağı olduğunu söylemişti
      Bu nasıl bir uygulama ki Bir anne oğlunun yemin törenine alınmıyor Gerekçesi ise başörtülü oluşu ve kırk yaşından küçük oluşu
      Peygamber ocağında bir annenin oğlunun yemin törenine katılmasına izin verilmiyor
      Yazık çok yazık

MANİSADAKİ ASKERLERİMİZİN YEMİN TORENİ_A

Bu sabah haberleri izliyordum
      O sırada Manisa daki yemin töreni haberi yayınlanıyordu
      Askerlerimizin yemin töreni vardı
      Ve ilginç ve bir o kadar da üzücü ve kabul edilemez bir uygulama sözkonusuydu
      Askerlerin yemin törenine 40 yaşın altında olup da başı örtülü yakınlarını kabul etmiyorlarmış
      Allah aşkına bunu
      Hangi demokrasiyle
      Hangi laiklik ilkesiyle
      Hangi insan hakları kurallaruyla
      Hang Cumhuriyetle
      Soruyorum size bınu ne ile izah edebilirsiniz
      1996 Bizim yemin törenimizde konuşan
      Tugay Komutanımız Asker Ocağının Peygamber Ocağı olduğunu söylemişti
      Bu nasıl bir uygulama ki Bir anne oğlunun yemin törenine alınmıyor Gerekçesi ise başörtülü oluşu ve kırk yaşından küçük oluşu
      Peygamber ocağında bir annenin oğlunun yemin törenine katılmasına izin verilmiyor
      Yazık çok yazık

Aslında ekdeki resim konuyu net bir biçimde açıklıyor

SAMANYOLU HABER

Not: Haberin tam metni ekteki doc uzantılı dosyadadır

Bu mesaji ikinci kez yazma gereği duydum
      Çünkü Sayın KOBAL Kaynak olarak net bilgi verilmesinin daha uygun olacağını belirtmiş.
      Resimler
      • 124476[1].jpg

15.59 kB, 0×0, 294 defa görüntülendi
      Dosyalar
      Bunca insanın ahını alsınlar bakalım..Ahirette nasıl dayanacaklar sonuçlarına..

Dünya fani gerçekten ve herkes gibi birgün bizim de bitmez dediğimiz ömrümüz bitecek gelmez dediğimiz ölüm bize de gelecek..

Bu zalimlere karşı sabretmek zorundayız, sabredelim ki Allah'ın rızasını kazanabilelim.

Bu kardeşlerimiz varsın sevdiklerinin törenini izlemesinler, ben de birçoğu gibi başımı açmaktan dolayı okumayı bırakayım, bir diğeri başka birşey yapsın..Ama bir şekilde hepimiz yarın öbürgün hesap zamanı geldiğinde yaptıklarımızn karşılığını göreceğiz.

Herkes istediğini yapsın ama benim dünyadaki hayatımla oynamaya çalışan şerefsizlere ben hakkımı hiçbir zaman helal etmicem..

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, affet SEN' den habersiz aldığım her nefesten... __ N. F. Kısakürek __