Son Gazi Vefat Etti

Son Gazi Vefat Etti

İstiklal Gazisi Mustafa Şekip Birgöl dün akşam 105 yaşında vefat etti.

GAZİNİN ÖZGEÇMİŞİ
      İstanbul Üsküdar’da 1903 yılında doğan Mustafa Şekip Birgöl’ün babası ve dedesi, deniz subayı idi. İlkokulu Hasanpaşa, ortaokulu Bursa Işıklar Askeri Okulu’nda, liseyi Edirne Kuleli Askeri Lisesi’nde okuyan Mustafa Şekip Birgöl, daha sonra Harp Okulu’na girdi.
      Birgöl, 7 kuşaktan deniz subayı olan dedelerinin aksine, 15. Fırka 45.
      Alay’dan Piyade Mülazım (Asteğmen) rütbesi ile Afyon Cephesi’nde Kurtuluş Savaşı’na katıldı.
      Büyük Taarruz’da da bulunan Mustafa Şekip Birgöl, 9 Ekim 1922’de düşmanın İzmir’e dökülmesinin ardından Samsun’daki kıtasına döndü.
      1928 yılına kadar Samsun’da görev yapan Mustafa Şekip Birgöl, daha sonra
      Sarıkamış, Bayburt ve Muğla’da görev yaparken, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra çıkan bazı ayaklanmaların bastırılmasında fiilen görev yaptı.
      Çanakkale Eğitim Alayı, Ezine Dağ Tugayı ve Gelibolu 4. Tümen’de de görev yapan Mustafa Şekip Birgöl, 13 Eylül 1952 yılında Albay rütbesinde iken emekli oldu.

milliyet.com.tr/2007/08/29/son/sontur09.asp
      Resimler
      • 3118.jpg

13.94 kB, 0×0, 1,184 defa görüntülendi
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Son gazimizi TBMM de yapılan törenle ebedi yolculuğuna uğurladik
      Büyük bir kalabalıkla uğurladığımız gazimize ve tüm geçmiş ecdadimiza ALLAH'tan rahmet diler mekanları cennet olsun.
      Resimler
      • son gazýmýz.jpg

9.53 kB, 0×0, 256 defa görüntülendi
      • 2.jpg

17.11 kB, 0×0, 1,155 defa görüntülendi
      • 3.jpg

12.28 kB, 0×0, 1,107 defa görüntülendi
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      yattıkları yerlerı cennet olsun zaten gazılarımızın varlığını ölünce öğreniyoruzz türk gençliğine böle geçmısımıze sahip çıkmamızı öğretiyolarr...buda medyanın ılgılı kısılerın ayıbıı bence....alaaddın abıı sana sonsuz saygılarımı gonderıyorum rızedenn ınsanlah 1.ayda ankaradayım kendıne ıı bakkk
      BİR GÜN YOLDA YÜRÜYODUM BİR ŞARKI DUYDUM KALBİM ACIDI....

SON GAZI VEFAT ETTİ

TÜM ÖLEN GAZILERIMIZIN ALLAH RAHMET EYLASİN MEKANLARI CENNET OLSUN GÜNE KADAR YAPTIKLARI HER ŞETDE KENDİLERİNİ GÖSTERMİŞ OLAN GAZILERİN ÖLENLERİNE ALLAHTAN SABİR DİLEYEREK GAZILERİMİZİN KIYMETINI BEN DAHİL OLMAK ÜZERE BİMİYORUZ ARKADAŞLAR ANCAK BİRİSİ ÖLDÜĞÜ ZAMAN KİYMETİ BİLİNİR ZATEN SAĞKEN BİLİNMEZ HANİ DERLER YA RAHMETLİ ÇOK İYİ İNSANDİ,BUNUN İÇİNDİRKİ GAZILERİM VEYAHUT BİR BAŞKASININ KİYMETİNİ İYİ BİLELİM ARKADAŞLAR
      ŞİMDİİDEN HERKESE ÇOK SELAM...
      ÇAMLİHEMŞİNLI OLMAK BİR AYRICALIKTIR..