Ankarada Yaşayan Üyeler.. Acil Kan

Ankarada Yaşayan Üyeler.. Acil Kan

MDS hastası Fatma ONAY için ARh (+) kana ihtiyaç vardır. Diğer kan gruplarıda takas yoluyla bağışta bulunabilirler. Ankara Universite Tıp Fakültesi - Cebeci Kan Merkezine basvuruda bulunup, formun üzerine Fatma Onay (TAKAS) yazdırmanız yeterli. Her ay 4 ünite kan verilmesi gerekiyor hastaya.

İletişim: Besim ONAY ... 0538 296 02 80
      Tolga TASKIN... 536 936 49 85
      Herkes Gülüşümü Görüyor
      Kimse savaşımı görmüyor.
      Herkes sesimi duyuyor
      Düşündügümü kimse bilmiyor.
      Herkes yazdiklarimi okuyor
      Gözyaşlarimi kimse görmüyor.
      Herkes beni tanidigini saniyor
      Ama kimse benim kim oldugumu bilmiyor.

duyurdum ama ses çıkmadı

tolgacığım ben bu konuda on gün önce yazı astım ve hiç bir dönüş olmadı maalesef acaba bu konuda HEMŞİN liler biraz duyarsızmı diyorum kendi kendime
      ben kendi adıma verebilsem koşa koşa vereceğimde kan veremiyorum
      yinede dostların duyarlı olması dileğiyle bu herkese gerekli olan bir şeydir
      bu gün fatma yengemize yarın bir başka kardeşimize ne farkeder
      fatma yengeye acil şifalar diler onay ailesine özellikle eşi besim abiye sabırlar temenni ederim.
      maksut demirciler
      Sevgili Tuba ve Maksut Abi... İlginiz ve duyarlılığınız için teşekkür ederim...
      tolgacığım ben bu konuda on gün önce yazı astım ve hiç bir dönüş olmadı maalesef acaba bu konuda HEMŞİN liler biraz duyarsızmı diyorum kendi kendime

Malesef ki duyarsızız Maksut Abi.. Kimseden zorla kan istenmez, gönüllülük esastır ama Horon-Tulum yada bazı dedikodulardaki gösterilmiş olan hassasiyetin bu tip sosyal dayanışma konularında gösterilmemesi önceliklerimizin ne denli basit ve bencil oldugunu göstermiyor mu??
      En cok üzüldüğüm konu ise; dernekte calısırken yapılan etkinlikler için davet ettiğimiz kişilerden bazılarının "Hemşinden hiç birşey olmaz, boş yere uğraşıyosunuz" gibi söylemlerinin acı bir şekilde doğru çıkmasıdır. Yanlış anlaşılmasın sadece bu konuyla ilgili değil buna benzer açılmış konularada aynı şekilde duyarsız kalınmasından bunu söylüyorum.. Bazı konular açıldığı gibi kapanmıs malesef....
      Bu tip konulara biraz daha duyarlı olmak temennisiyle, hoşaçakalın...

Tolga TASKIN
      Herkes Gülüşümü Görüyor
      Kimse savaşımı görmüyor.
      Herkes sesimi duyuyor
      Düşündügümü kimse bilmiyor.
      Herkes yazdiklarimi okuyor
      Gözyaşlarimi kimse görmüyor.
      Herkes beni tanidigini saniyor
      Ama kimse benim kim oldugumu bilmiyor.
      MYELODİSPLASTİK SENDROMLAR (MDS)

MDS hastalıkları kan ve kemik iliğine etki eden hastalıklardır. MDS genç ve
      çocuklarda da görülmekle birlikte aslında 60 ve üzeri yaşlarda görülen bir hastalıktır.
      Erkeklerde kadınlara oranla iki kat daha sıktır. MDS’nin tam nedeni bilinmemekle birlikte pestisit, herbisit ve kurşunsuz benzinde yer alan kimyasal benzene maruz kalma gibi faktörlerle ilişkili olduğu bilinmektedir. Bazen MDS lösemiye, özellikle de akut miyeloid lösemiye (AML) dönüşebilmektedir.

Fatime ablaya Ankara'da yaşayan Hemşin'lilerin kan verme konusunda daha duyarlı olmalarını temenni ederim.
      Fatime abla Çayeli Devlet Hastanesinde yattığı zaman çok sayıda Çayeli halkı kan vermek için hastanemize müracaat etmiştir; Ankarada yaşayan Hemşin'lilerinde bu hassasiyeti göstermelerini dilerim.

Fatime ablaya Allah şifalar versin.

Tolga,Tuba ve Masut abi ilginiz için sizlerde teşekkür ederim.

insan sevenler

NERDESİZ HEMŞİNLİLER
      NERDESİZ SEVDALILAR
      NERDESİZ CAN DİYENLER
      BUMUDUR DAYANIŞMA

BU GÜN FATMA YENGEYE
      YARIN AHMET MEHMEDE
      SONRA AĞLAMAK NİYE
      NERDESİZ HEMŞNLİLER

MANGALDA KÜL BIRAKMIYAN
      DEDİKODUDAN KAÇMIYON
      MUHTACA EL UZATMAYAN