Sevgili Hemşerilerim

Sevgili Hemşerilerim

SEVGİLİ HEMŞERİLERİM.
      Kendileri çok uzaklarda olduğu halde yüreği hemşinde olan;
      Hemşinde olsun başka diyarlarda olsun daha güzel bir hemsin için kafa yoran, çaba sarf eden, çırpınan; hemşinliliğini başına tac edip onunla gurur duyan; dostlarım, kardeşlerim,
      Arkadaşlarım. Belli ki, sevdanız karasevda; paylaşılması zor bir sevgi, bunun için bazen iş senindir benimdir noktasına varıyor. Sizleri anlıyorum. Ancak inanmanızı isterim ki hemşin,
      hepimize yeter. Yeterince birbirimizi yorduk hemşinlilerde çok yoruldu hatta; hemşinin o güzel toprakları, taşları, ağaçları, kara kuşları, arıları, çiçekleri, şırıl şırıl akan suları bulutların ülkesinin bulutları, böcekleri, yoruldu ve bizlere kırgınlar çünkü bu tartışmalara dalarak, unuttuk onları.
      Bütün bu tartışmaların, bitirilmesini diliyorum.
      Önümüzdeki aylarda; başta
      Ç. Hemşin, Hemşin, Pazar, Çayeli, olmak üzere üniversitenin de içinde olacağı geniş katılımlı akademik bir toplantı yapmayı planlıyoruz. Bu toplantıda bu ve diğer bir çok konu enine boyuna tartışılacaktır.
      Konusunda uzman olan, katkıda bulunmak isteyen bütün hemşindost’ları bekliyoruz.
      Bizler her zaman yüz yüze bakacağız. Ne olur yüz yüze geldiğimizde yüzümüzün kızaracağı sözler sarf etmeyelim.
      Bu arada güzel şeylerde oluyor.örneğin her pazar akşamları kurtuluş parkında Panel sonrada şölen etkinliğimiz yapılmaktadır.
      Bütün dostlarımızı bekliyoruz.
      En derin saygılarımızla,

Musa ABAY.
      Hemşinder
      Başkanı.

Musa ABAY

uyuyo bunlar

sevgılı musa dayı ben senın bu sozlerıne yuzde yuz deyıl bınde bın katılıyom ya uyuyo bunlar ya genclık sadece yazın gelıp gumlo puarında soluk alıyo dıyerıde kavede bazı sıtede kendını bılmısler hemşine gelıp cok ıyı bılmıslerle beraber nerde akan puar var onu arıyolar bı genc tavsıye etsen o adam olmaz bılmem kırk turlu laf ederler ha sımdı gelelım hemşinde ben oyle derım boyle edrım ben onu yaptım ben bunu yaptım dıyenlerle doldu ben oyle hemşinliyim ben boyle hemşinliyim ama ıcraat sıfır bır organızasyon yapsan bı proje yapsan hemen baslarlar o bu ısten ne anlar o bu ısı yapamaz derler elestırının en alasını yaparlar ya ben hemşinden acayıp sekılde bıktım ya turkıyede nekadar bılmıs varsa hemşinde ıstısnalr harıc ya anlamıyom ya bı ınsan bısey yapıyosa ınsan gıbı aferın evladım yavrum herneyse bı nasıhat yok elestırı elestırı boyle olmaz