Hemşin Kentsel Yenileme Projesi Protokolü İmzalandı

sami abi tesekkurler burda yazilanlarin durumunda bende yazdim bazi mahduriyetimiz vardir insallah yazin gelince konusuruz satmaya gelince ben simdiye kadar 1200ile 1600 yuz arasi euro bozdurup odeme yaptim su anki kura gore odemis oldugum parayi verene satarim evleri gomedigim icin bir sey soyliyemiyorum sadece duyduklarim kismetse yaza gorur karar veririm kal saglicakla

Hemşin yeniden inşa edilecek

Rize'nin Hemşin İlçesi, Hemşin Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yeniden imar edilecek.

Rize'nin en küçük ilçesi olan iki bin nüfuslu Hemşin, İlçe Belediyesi ve TOKİ'nin yürüttüğü ortak çalışmayla yıkılarak yeniden imar edilecek. Proje kapsamında 70 bin metrekarelik ilçe merkezindeki birkaç kamu binasının dışında tüm binalar yıkılarak yerlerine bölge mimarisine bağlı kalınarak yenileri inşa edilecek. Proje kapsamında ilçe merkezinde bulunan 89 konut ve 89 iş yeri yıkılacak. TOKİ tarafından üç katlı binalardan oluşacak 108 konut ve 47 dükkan inşa edilecek.

Hemşin İlçe Belediye Başkanı Halim Bekar, TOKİ tarafından proje için düğmeye basıldığını belirterek, "Projenin tüm alt yapı çalışmaları tamamlandı. TOKİ bizden ev ve iş yerleri yıkılacak olan vatandaşlarımızla mutabakat çalışmalarına başlamamızı istedi. Bu doğrultuda vatandaşlarımız ile görüşmelere başladık. İsteyen vatandaşlarımız yıkılacak konut ve iş yerlerinin karşılığında yeni yapılanlardan yer alacak, istemeyen vatandaşlarımızın mülkleri kamulaştırılacak" dedi.

Bekar, yeni yapılacak binalarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da hassasiyet gösterdiği gibi yöre mimarisinin baz alınacağını ifade etti.
      (iha)

haberexen.com/news_detail.php?id=12985
      Resimler
      • Hem_in_yeniden_in_a_ediliyor.jpg

14.3 kB, 0×0, 1,144 defa görüntülendi
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      buda guzel bir gelışme ama neden hemşinde bır ış yatıımı yapılmıyor enuz anlamış değılm bunlar kışısel şeyler ve gorsel şeyler onemlı olan hemşinlıye bır ış kapısı aç mak bunun ıçın duğmeye basmak lazım zaten hemşinde ekonomık gelır sevıyesı yukselır se herkes kendı evını yapar bu gıbı şeyler bence en son duşunulmalı ve once ış sonra aş ve peşınede bunlar gelır yınede bir kaç kışı ye fydası olacak ama olsun bunuda duşune bılmek guzel başarılar dılerım bunların yerıne sayın halım bey bır yuksek okul ıstesın tokıden ve sayın baş bakandan okul gelırse gerısı gelır en ıyı bir şekılde
      Bu çok güzel bir gelişme.Aslında toki konutları ilk başta bu şekilde yapılmalıydı.Bu proje gerçekleşirse ve bu proje ile berber yapılacak ek uygulamalarla süper bir Hemşin olur.
      Bu projenin yanında köylerde ki ahşap evler tadilat yapılmalı ve bu evler motel olarak köylüler tarafından işletilmelidir.
      Pazardan bile insanlar Hemşine kalmak için gelir...
      Hemşine birde et ve süt ürünleriyle ilgili bir fabrika yapılır ve köylülere inekler verilirse doğal hayvancılık geri döner ve Hemşin O zaman kurtulur.
      Hemşin beledıyesınde neler yapılıyor yenı yonetım neler yaptı hemşınde her hangı bir ıçrat varmı goremıyoruz sadece maşlermı alınıyor tek ıcrat olarak ben goremedım goren varsa bızede heber verse de ıcratın neler olduğunu gorsek yonetımde değılken yaptımj yaptırdım dıyenler şımdı yoksa yapamıyormu acaba uayn hemşınl uyan laaf hıkayaya kanmayın oylerınız verdığınız yonetıme getırdığınız kışılerden oyunuzun karşılığındakı hızmetı ısteyın kı oynuz boşa gıtmış olmasın bence

CVP: Hemşin yeniden inşa edilecek

Yazar: pocarınalaettin Tarih: 23.06.2009 Saat: 14:32

Rize'nin Hemşin İlçesi, Hemşin Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yeniden imar edilecek.

Rize'nin en küçük ilçesi olan iki bin nüfuslu Hemşin, İlçe Belediyesi ve TOKİ'nin yürüttüğü ortak çalışmayla yıkılarak yeniden imar edilecek. Proje kapsamında 70 bin metrekarelik ilçe merkezindeki birkaç kamu binasının dışında tüm binalar yıkılarak yerlerine bölge mimarisine bağlı kalınarak yenileri inşa edilecek. Proje kapsamında ilçe merkezinde bulunan 89 konut ve 89 iş yeri yıkılacak. TOKİ tarafından üç katlı binalardan oluşacak 108 konut ve 47 dükkan inşa edilecek.

Hemşin İlçe Belediye Başkanı Halim Bekar, TOKİ tarafından proje için düğmeye basıldığını belirterek, "Projenin tüm alt yapı çalışmaları tamamlandı. TOKİ bizden ev ve iş yerleri yıkılacak olan vatandaşlarımızla mutabakat çalışmalarına başlamamızı istedi. Bu doğrultuda vatandaşlarımız ile görüşmelere başladık. İsteyen vatandaşlarımız yıkılacak konut ve iş yerlerinin karşılığında yeni yapılanlardan yer alacak, istemeyen vatandaşlarımızın mülkleri kamulaştırılacak" dedi.

Bekar, yeni yapılacak binalarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da hassasiyet gösterdiği gibi yöre mimarisinin baz alınacağını ifade etti.
      (iha)

haberexen.com/news_detail.php?id=12985

VARMI Bİ GELİŞME..?
      HEMŞİN BELEDİYE BASIN SÖZCÜSÜ BU ARA BİLGİ AKTARIMI YAPMADI.. 8o
      YUKAKAPİLİ

Başar Cumbur dan Açiklama

SON GÜNLERDE BİR İNTERNET SİTESİNDE BAZİ KİŞİLERİN KENDİ ARALARINDA Kİ KARŞILIKLI POLEMİKLERİNDE,İSMİMİN GEÇMESİ VE DÖNEMİMDE HAZIRLANMIŞ OLAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İLE İLGİLİ İTHAMLARIN YAPILMASI,BENİ DERİNDEN ÜZMÜŞ,AŞAĞIDAKI AÇIKLAMAYİ YAPMAMI GEREKTİRMİŞTİR;

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ BENİM DÖNEMİMDE HAZIRLANMIŞ.BÜTÜN ALTYAPILARI TAMAMLANMIŞ,ARALIK 2008 DE ANA PROTOKOL İMZALANMIŞ ŞUBAT 2009 DA HAK SAHİPLERİ İLE GÖRÜŞMELERE GEÇİLMİŞ BİR PROJEDİR.

TARAFLAR HEMŞİN BELEDİYESİ VE TOKİ DİR.

PROJENİN MİMARİ YİNE BİZİM PROJEMİZ OLAN VE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ 56 KONUT VE TİCARET MERKEZİNİN DE MİMARİ OLAN A.KEMAL KARAHAN DİR.AYNI KİŞİ ŞU ANDA YAPIMI SÜREN RİZE DEVLET HASTAHANESİNİN DE MİMARİ DİR.

BU SÖZLERDEN OLARAK BU PROJEYİ UYGULAMAK VEYA UYGULAMAMAK TAMAMEN YÖNETİMLERİN TERCİHİDİR.

POLEMIĞIN BAŞLANGICI OLAN (BEN OLSAYDIM BU PROJEYİ UYGULAMAZDIM )DİYEREK BAŞLAYAN CÜMLELER VE BU CÜMLELERE BAĞLI OLARAK KARŞILIKLI YAZIŞMALARINDA KULLANILAN VE İSRAİL PROJESİ OLDUĞU İMASİ TAMAMEN ASILSIZ,YAKIŞIKSIZ SAYGİSİZ VE BİRAZDA KISKANÇLIK KOKAN SUÇLAMALARDİR.

BU PROJENİN TEKLİFİNDE O GÜNKÜ MECLİS ÜYELERİMİZİN İMZALARİ VARDİR.ÖN VE ANA PROTOKOLUNUN ALTINDA HEMŞİN BELEDİYE BAŞKANI OLARAK BENİM VE TOKİ NİN EN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNİN İMZALARİ VARDİR.BU SUÇLAMA İLE BENİ KENARA KOYUN EN AZINDAN TOKİ YE HEMŞİN BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİNE VE ÇİZİMİ YAPAN MİMARA HAKSIZLIKTIR.DAHA DA ÖTESİ HEMŞİN HALKINA SAYGİSİZLİKTİR.

HAYATIMDA HER ZAMAN İŞBİRLİKÇİLERE KARŞI OLDUM.KARŞLIKLI POLEMIKLERDEN ANLIYORUZ Kİ SEÇİM ÖNCESİ BİZİM BİLMEDİĞİMİZ,BUGÜN SU YÜZÜNE ÇIKAN ÇIKAR İŞBİRLİKLERİNİN KURULDUĞUDUR.

BU İTHAMLAR HİÇ BİR ŞAHSİ ÇIKAR BEKLEMEDEN BU PROJENİN OLUŞMASINDA ÇALIŞAN KIŞILERİ YÜREKTEN YARALAMIŞ VE KURUMLARİ ZAN ALTINDA BİRAKMİŞTİR.

SEÇİMDEN ÖNCE BUNLARI SÖYLEYIP KARŞI ÇIK DİYE İMA EDİLMİŞDE, BUGÜN BU PROJEYE DESTEK VERİLİYOR İSE BU TAMAMEN İKİ YÜZLÜLÜKTÜR.YOK BUGÜN DE AYNİ İTHAMLAR DEVAM EDİYORSA,BU PROJENİN HİÇ BİR YERİNDE OLMAMIŞ BUGÜNKÜ YÖNETİME DE HAKSIZLIKTIR.

DÖNEMİMDE YAPTIĞIM VE GERÇEKLEŞTİRDİĞİM TÜM PROJELERDEN VE İŞLERDEN ONUR DUYUYORUM.YAPIM AŞAMASINA GELEN PROJELERIMIN HAYATA GEÇMESİNİ CANİ GÖNÜLDEN İSTİYORUM.BU PROJELER GERÇEKLEŞİRSE ONÜMÜZDEKİ DÖNEMDE HEMŞİN NİN DAHADA GELİŞECEĞINE İNANİYORUM.

BÜTÜN BU CÜMLELERDEN OLARAK KİŞİSEL ÇEKİŞMELERNİ İNTERNETE TAŞİYİP BİZLERİ ARA YERDE MALZEME YAPMAMALARINI ÖNERİRİM.BÜ TÜR HAKSIZ İTHAMLARİ YAPMAK KIMSENİN NE HAKKIDIR NE HADDİDİR.BUNLARİ KENDİ VİCDANLARİ İLE BAŞ BAŞA BİRAKİYORUM.SAYGİLARİMLA

BAŞAR CUMBUR

2009-10-15
      basarcumbur.com
      www.karalastik.com
      POLEMIĞIN BAŞLANGICI OLAN (BEN OLSAYDIM BU PROJEYİ UYGULAMAZDIM )DİYEREK BAŞLAYAN CÜMLELER VE BU CÜMLELERE BAĞLI OLARAK KARŞILIKLI YAZIŞMALARINDA KULLANILAN VE İSRAİL PROJESİ OLDUĞU İMASİ TAMAMEN ASILSIZ,YAKIŞIKSIZ SAYGİSİZ VE BİRAZDA KISKANÇLIK KOKAN SUÇLAMALARDİR. diyor sayın Cumbur !

Yapılanlar arkasında İsrail ya da benzeri hin-i hacet marifeti arama geleneği bildiğim kadarıyla MHP ve Başar beyin de kazanamayacağını bile bile aday olduğu CHP sevdalılarınca pür neşe ortalığa servis ediliyor.İlçede yapılanlar ve yapılacak olanların proje bazında sahipleniliyor olmasını da ümitsiz adaylık süreci etkinlikleri duygusallığına yoruyorum !
      Ankara Rize Tanıtım Günlerinde "Kentsel Yenileme Projesi" resimleri 2 senedir tüm Karadeniz'in büyük ilgisini çekmektedir. Hemen herkes proje hakkında bilgi almaya çalışmaktadır. Hatta birçok ilçe Hemşin Kentsel Yenileme Projesini takip etmekte, birçok ilçe Belediye Başkanları bu projeyi kıskandıklarını ve kendilerinin de benzer projeler üretmek sitediklerini söylemiştir. Başar Cumbur bu alanda bir örnek olmutur ve eminim ki bölgedeki bir çok ilçe bunu takip edecektir.
      Bu proje İsrail Projesi filan değildir. Bunu iddia etmek en azından projenin sahibi olan Başar Cumbur'a hakarettir.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Hayata geçirilemeyen şeyler üzerinde kafa yormanın kime ne faydası var,bilemiyorum ! İster proje olarak adlandırın,isterseniz eskiz ,taslak,tasarı vs. Son tahlilde hayal mahsulü bir HAYAL olmaktan öte nedir mana ve ehemmiyeti ? CHP sözcülerinin TOKİ ve uygulamalarına yönelik takındıkları eleştirel pozisyon ortada iken yine CHP'den aday bir Hemşinlinin parti söylemi rağmına ilçe adına ortaya konulanlardan memnun görünüyor,bu manada Halim beyi olumluyor olması barındırdığı ironiye rağmen kayda değer ...
      GEÇEN YAZ REFERANDUM ÖNCESİ HEMŞİNDE İDİM, SAKSU İLE MUTLU MAHALLESİNİN YOLUNDA 5 METRE BOYUNDA BİR YERİN HER YAĞMUR SONRASI AKMA OLDUĞUNU, HER DEFASINDA KEPÇE GÖNDERİP AÇMANIN ZOR OLDUĞUNU, ZAMANLA O AKAN YERİN HEYELANA DÖNÜŞECEĞİNİ ANLATIP. BELEDİYE BAŞKANINDAN ORAYA EN AZINDAN BİR KARA DUVAR ÖRÜLMESİNİN ŞİMDİLİK ÇÖZÜM OLACAĞINI ANLATMAK VE YARDIM İSTEMEK İÇİN MAKAMINDA KONUŞURKEN, KONU BU KENTSEL DÖNÜŞÜME GELDİ. BAŞKAN ''BU YIL ALLAHIN İZNİYLE BAŞLIYORUZ BEDİ'' BEN ''EĞER BAŞLARSANIZ KENDİMİ ASARIM'' DEDİM. hALİM ''İPİ HAZIRLA ABİ'' DEMİŞTİ.

1- BEN İPTEN KURTULDUM.
      2- O YOL HALA HER YAĞMUR SONRASI AKIYOR.

SİZE BİR SIRDAHA...
      HEMŞİNE KİMSE ÇİVİ ÇAKMAZ..

HELE Bİ SEÇİM BİTSİN. SELAM BİLE ALAMAYACAKSINIZ..

NEDEN Mİ??
      YUKAKAPİLİ

ketsel dönuşum

arkadaşlar hemşınde yerı olmayan cok rahat verın gıtsın yada desteklıyorum dıye yazılar var sız hıç hak sahıbı olanlarla konuştunuzmu .ama ben bır hak sahıbı olarak vermem mumkun değil 1 evım var yazları hemşıne gıdıp 4.5 ay kalıyorumve bacelerde oyalanıyorum cunku kanser hasasıyım sesız ve sakın .temız havaya ihtiyacımı var evı bende alırsa nerde kaacam pekı yada ban 1 ev erecek fıyatı 125.mılyar dıyor ama ban verdığı rakam 30 mılyar buda 17 tane varısı var yanı ban düşen rakam 2 mılyon (2 bınlıra) gelelım zaten istanbulda apartmanda yaşiyorm ozaman hemşndede apartmanda yaşayacaksam neden hemşine geleyımkı. bu da demkkı he halın varsa gör bızene bız alırız arazını ve evını. san 4 mışlı fıyatına bır apartman daıresı verırım 25 sene öde dur yaa lahşkına ben 25 sene yaşayacağimı kım garantı eder.oda bır muamma.ömrumun bu dnemlerınde rahat ve huzurlu yaşayacğim derken şimdıde kentsel dönuşum altında asımılasyon yapamak değilde ne kı tek ben değilım bıssüru hak sahıbıde aynı duğunuyor başkandan bır yanıt yok neden cok iyi rant var dıyor onun içın kımse bızı ılgılendırmez dıyorlar