Yer Dumanı Horon Ekibi

Yer Dumanı Horon Ekibi

MİSYONUMUZ; GEÇMİŞİMİZDEN ALDIĞIMIZ HORON KÜLTÜRÜNÜ GELECEĞİMİZE YANSITMAK VE KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIP YENİ NESİLLERE BIRAKMAK.

NEDEN YER DUMANI ?

KAÇKARLARDA DOĞAN YÜREĞİMİZDE YANIP TUTUŞAN HORAN SEVDASI...

KİMİ ZAMAN SEVDALANDIRAN,KİMİ ZAMAN DUYGULANDIRAN,KİMİ ZAMAN BİZİ ALIP UZAKLARA GÖTÜREN TULUMUN NAĞMELERİYLE YAYLALARDA YAŞARCASINA ANKARADA BİRARAYA GELİYORUZ...

BİZ BU SEVDAYDA DOĞDUK
      BİZİ BU SEVDAYLA BÜYÜTTÜLER
      ŞİMDİ SIRA BİZDE

HER HAFTA SÜRPİZ KATILIMLARLA MUSTAFA SAYLAN VE KENAN ÖZLÜ'NÜN EĞİTMENLİĞİNDE ALİ YILMAZ'IN TULUMU EŞLİĞİNDE YER DUMANI HORAN EKİBİNİ KURUYORUZ.

HER PAZAR 15:00-18:00 SAATLERİ ARASINDA ANKARA KURTULUŞ PARKINDA BUZ PATENİ KAFESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEKTİR.

NOT:ANKARADA BU KÜLTÜRÜ ÖĞRENMEK İSTEYEN HERKESE KAPILARIMIZ AÇIKTIR.ETKİNLİĞİMİZ ÜCRETE TABİ DEĞİLDİR.

...:::YER DUMANI EKİBİ:::...

KENAN ÖZLÜ:05366719853
      MUSTAFA SAYLAN:05427610653
      ALİ YILMAZ:05459119593
      VOLKAN ERİKOĞLU:05543114090

yerdumani@windowslive.com
      ..::: YER DUMANI:::..
      kenanım, volkanım, mustafam ,ve alim karşılık gözetmeksizin hemşin ve horan kültürüne yaptıgınız bu katkıdan dolayı sizi tüm içtenligimle kutluyorum. Çünkü gerçekten gurbette yaşayıp horanı bilmeyen fakat ögrenmek isteyen arkadaşlara büyük bir katkı ve imkan sagladıgınız için sagolun kardeşlerim . inşallah bende fırsat buldukça aranıza katılmayı çok isterim

YER DUMANI AJANS

yer dumanı horan ekıbı 25 ocak pazar ve muteakıp pazar gunlerı 15:00 ve 18:00 saatleri arasında ankara kurtuluş parkı buz patenı yanındakı kafede ucretsız olarak ekıbını genışletmek adına yenı ekıp arkadaşları eğıtımıne devam edıyor. katılımlar ucretsızdır.kulturumuzu yaşatmak ve gençlık hareketı oluşturmak adına kurulan yer dumanı hedefıne sapmaksızın devam etmektedır. el bırlığıyle yer dumanı horan ekıbı adını her yerde hıssettırecektır.

YER DUMANI FARKININ FARKINDA OLAN GENÇ HEMŞİNLİLERİN HAREKETIDIR.

KENAN ÖZLÜ:05366719853
      MUSTAFA SAYLAN:05427610653
      ALİ YILMAZ:05459119553
      VOLKAN ERİKOĞLU:05543114090
      Elumi tuttuğun an/derum ben cennetteyim/yar akluna gelursam/kalbinun içindeyim
      Sewduğumun hasreti/kalpten aşaği akar/sewdam artık yanımda/ölüm gelse kim takar
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      Ablacım,
      Benim gibi bir halk oyunları özürlüsüne Horonu öğretseydin cidden hayırlı bir iş yapmış olurdun ama malum sebepten dolayı yine hevesim kursağımda kalacak.
      Volcanizmam seni ve arkadaşlarını tebrik ediyorum, umarım bu sis heryere yayılır.
      Varlığından emin olduğumuz “daha iyi” lerinin peşine düşmeden, biz “her neysek” o kadarını istiyoruz !

YER DUMANI AJANS:KIBRIS'TA YAPILACAK GÖSTERİ HAKKINDA

YER DUMANI HORAN EKİBİ KIBRISTA

Sayın YER DUMANI üyeleri;
      Bilindiği üzre yer dumanı özüne uygun olarak kültürümüzü yaygınlaştırmayı ve yaşatmayı görev bilmiştir.
      Yer dumanı horan ekibine dahil olan yada dahil olmak isteyen arkadaşlarımız yöre halkının duygu ve düşüncelerini dile getiren horanı kaydelerle bütünleşmişlerdir.

Siz değerli yer dumanı üyelerini temsilen 20-22 şubat tarihleri arasında YER DUMANI HORAN EKİBİ olarak Kıbrıs Girne Merit Otel’de kültürümüzü yaygınlaştirmak ve yaşatmak adına tulumda Ali Yılmazın olduğu Kenan Özlü Ceyda Candır Mustafa Saylan Sevda Barın Volkan Erikoğlu Gökçe Özel’den oluşan ekibimiz bir gösteri sunacaktır.

Faliyetlerimiz sade ve sadece KÜLTÜRÜMÜZ ve İNSANLARIMIZ adınadır.
      Saygılarımızla....

YER DUMANI.........
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      bu tur paylaşımları tum ekıbe yenı katılacak arkadaşlarımızada yaşatmak en buyuk ısteğımızdır.hiç bir emek cevabsız kalmaz.hemşin derneğinide unutmadan soyleyelım.yer dumanı aılesıne mekanlarını açtıkları için ve bu çalışmaya destek verdıklerı için hemşin derneği yonetımın hr bırıne yer dumanı aılesı adına teşekkuru bır borç bilir saygılar sunarım.sevgilerimle.
      ..::: YER DUMANI:::..

CVP: YER DUMANI AJANS:KIBRIS'TA YAPILACAK GÖSTERİ HAKKINDA

Faliyetlerimiz sade ve sadece KÜLTÜRÜMÜZ ve İNSANLARIMIZ adınadır.
      Saygılarımızla....
      Alıntı.

DÜŞÜNCE BÖYLE İÇTEN VEDE TEMİZ OLUNCA BAŞARININ GELMEMESİ MÜMKUNMU.
      HAYDI GENÇLER KIBRISI GÖNULDEN FETHEDIN GELİN. DARISI DİĞER ÜLKELERDEKİ GÖSTERİLERİNİZE.
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.

YER DUMANI AJANS: YARINKİ PROGRAM HAKKINDA

8 şubat pazar günü saat 13:00'da kurtuluş halı sahasında yapacağız futbol karşılaşmasıyla güne start vermiş oluoruz.
      maç sonrasında YER DUMANI HORAN EKİBİNİN saat 15:00 ve 18:00 saatleri arasındaki kurtuluş buz patenindeki ekip çalışması başlıyacaktir.
      [çalışmanın ardından Ankara Vartevoru- 2 Behçet GÜLAS Konseri Ve Horon gecesine katılıoruz.Başlangıç:
      08 Şubat 2009 Pazar, 19:00
      Yer:
      TRAFO BAR
      Cadde/Sokak:
      Konur sok. No: 5 Kat: 2 KIZILAY/ankara
      YER DUMANI
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      Yazar: MELESKUR Tarih: 07.02.2009 Saat: 16:43

Her ne kadar futbolda horondaki kadar iyi olmasalarda :D:D

günduz meleskur köyündeki dostları halı sahada yenip baklavalarını yemek güzeldi.ali abi kapak oldumu :D

:D
      üstüne ekip çalışması, üstüne üstlük muhteşem bir konserin ardından lüküs ışığı altında saatlerce oynanan horan.....

bedenum artık iflas etti dünden sonra:D
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³

Yer Dumanı Horan Ekibimin logosunu tasarlayan Tolga Reyhan kardeşime sonsuz teşekkur ediorum.

LOGOMUZ HAKKINDA:KAÇKARIN ETEKLERINDE TUM HEMŞİNLİLERIN ORTAK SESI OLAN TULUMUMUZUN BIZE BIR ÇOK DUYGU YAŞATAN NAVIYLA BTUN ELLERIN BIRLEŞMESINI SIMGELIYORUZ
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³
      Yazar: VOLCANIZMA Tarih: 09.02.2009 Saat: 15:21

Yazar: MELESKUR Tarih: 07.02.2009 Saat: 16:43

Her ne kadar futbolda horondaki kadar iyi olmasalarda :D:D

günduz meleskur köyündeki dostları halı sahada yenip baklavalarını yemek güzeldi.ali abi kapak oldumu :D

:D
      üstüne ekip çalışması, üstüne üstlük muhteşem bir konserin ardından lüküs ışığı altında saatlerce oynanan horan.....

bedenum artık iflas etti dünden sonra:D

Volkan'cım 10 defa daha yenerseniz kapap olucak emin olabilirsin :))

Logo hakkındaki yorumum ellerine sağlık ama orta tulum navını inan zor teşhis ettim bina gibi duruyor .Genede emeği geçenlere teşekkürler tabbiki geliştirilecektir logo..
      w w w. m e l e s k u r53.com

YER DUMANI AJANS:SEVGİLİLER GÜNÜ PROGRAMI

Yer Dumanı Horan Ekibi 14 şubat 2009 cumartesi günü saat 13:30 ve 15:30 saatleri arasında ankara antares(avm) alışveriş merkezinde sanatçı Hakan Altununda katılacağı açılışta davete katılan konuklara ve izleyicilere KÜLTÜRÜMÜZ adına bir gösteri sunacaktır.

Vefalı bir dost misali kaçkar dağlarına sırt veren
      kulağında tulum sesini bir an olsun eksik etmeyen
      yayla evinde lüküsün ışığını hep diri tutan
      günbatımında çizede oynanan horanın hevesiyle yaşayan
      bi yudum puar suyunu şifa belleyenbulutların ülkesinin sakinlerine;
      sizlerde bu coşkuyu bir gençlik hareketi olan yer dumanı horan ekibinde yaşamak istermisiniz ?

NOT:Faliyetlerimiz sade ve sadece KÜLTÜRÜMÜZ ve İNSANLARIMIZ adınadır.
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³