Hemşinder Yön. Kur. Başkanlığından

Hemşinder Yön. Kur. Başkanlığından

Kısa açıklama:
      HEMŞİN SOSYAL SORUMLULUK VE GELİŞİM DERNEĞİ
      BAŞKANLIĞINDAN.
      Derneğimiz tüzel kişiliği ile ilgili; internet sayfalarında ve mektuplarla,mesnetsiz, olmadık!
      karalamalarda bulunulmaktadır.
      Bu konuda geniş açıklamalar yeri geldiğince yapılacaktır.
      Öncelikle, Derneğimiz tüzel kişiliğinin yasal olarak herhangi bir
      eksiği yoktur.Bu durum; Denetim kurulumuzca da onanmıştır.
      Derneğimiz denetim kurulu Başkan Sayın Ali Rıza Cihan başkanlığında her türlü denetimden geçmiş olup herhangi bir eksik görülmemiştir.
      Olağanüstü kongre isteğinde bulunmak yasal haktır,ancak bir işi yaparken hem yasaları bilmek hem de yasalara uygun davranmak gerek.
      Bu konularda ve de diğer konularda geniş açıklamalar yapılacaktır.
      Şimdilik:
      Dernek tüzel kişiliğini oluşturan kişilerin, kimliği,ve de kariyerleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.
      MUSA ABAY Başkan:
      Köy mektebi mezunu, Müteahhit. Bir dönem Ankara Kahveciler, Kıraathaneciler,Büfeciler, Odası iki dönem Ankara Pastacılar Tatlıcılar Şekerciler Odası yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş, önemli bir siyasi Partinin kuruluşunda bulunmuş,
      İl Genel Saymanlığı ilçe Genel Sekreterliği dahil bir çok biriminde görev almış, milletvekili adayı olmuştur. Yeminli taktır komisyonu üyeliği yapmıştır.
      BİLGE YAKUT Başkan yardımcısı:
      ODTÜ Endüstri tasarım mezunu olan Sayın Yakut ayrıca yeminli İngilizce çevirmendir.
      ERCAN GÜRDAL Genel Sayman:
      Gazı Üniversitesi Sosyal Bilimler mezunu serbest muhasebecidir. Ankara Serbest Muhasebeciler Odasında mesleki denetim komisyonu üyeliği, staj komisyonu üyeliği, yapmıştır. Ayrıca mahkemelerde yeminli bilirkişilik görevlerinde bulunmuştur.
      ŞAKİR AKSU Genel Sekreter:
      Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,İş Teftiş Kurulu,
      Baş Müfettiştir.
      MAKSUT DEMİRCİLER Yön. Kur.Üyesi:
      Ankara Büyük Şehir Belediyesi
      Zabıta müd. memurdur.
      SEVİM KEPENEK Yön.kur. Üyesi:
      iş kadını sigortacidir.
      YASİN DORUK Yön.Kur.Üyesi:
      Gözlükçü, Rize Dernekleri eski folklor grubu sorumlusu görevlerinde bulunmuştur.

Görüldüğü gibi HEMŞİNDER hem mesleğinde hem de özel hayatında
      yüksek kariyeri olan ve sevilen kişilerden oluşmuştur.

İlkesel olarak tartışma ve çekişmenin tarafı olmak istemiyoruz.
      İşimize bakıyoruz.Bizleri denetlemek yaptıklarımızı gözlemlemek,
      bütün üyelerimizin yasal hakkıdır ancak; bunun yeri bu sayfalar değil,
      dernek mekanlarıdır. Bazılarının hukuk ahkam, kesmesine ihtiyacımız yoktur. Bu derneği yönetenler başta Dernekler yasası olmak üzere, yeterince hukuk bilgisine sahiptir.
      Dernek üyesi olsun olmasın sevgili hemşerilerimizi,derneğe sahip çıkmağa, 21 Şubat’ta yapılacak olan Hemşin gecesi ve Mart ayında yapılacak kongrede görevler almağa çağırıyoruz.
      Saygılarımızla
      HEMŞİNDER YÖN. KURULU BAŞKANLIĞI.
      Derneklerde içerden ve dışardan böyle hoş olmayan taşlamalarda olabiliyor. Ama bunların konuşulmasının yeri açıklamanızdada belirtiğiniz gibi dernek olmalıdır. Inşallah en kisa zamanda kırılmış gibi görünen üyelerinizi de sizinle beraber, sizin yanınızda görmemiz nasip olur.

Keşke bizim yönetim kurulumumuzdada sizdekiler gibi vasıflı tercrübeli üyelerimiz olsaydı ...

Devamlı başarılı ve birleştiriçi olabilmeniz dileklerimle...
      Bizdende sizlere teşekkürler, kucak dolusu sevgiler saygılar.
      Kişiler gelip geçicidir.Aslolan kurumların yıpranmamasıdır.
      Bu uğurda elimizden geleni yapıyoruz.
      Derneğimizi her türlü şaibeden uzak tutuyoruz.
      Bütün hemşerilerimizle kucaklaşacağız.
      Hep söylüyoruz. Hemşin'de Hemşinli olmak onuru da hepimize yeter.
      Saygılarımızla...
      HEMŞİNDER...
      Emeğinde ve hizmetinde alın teri vardır Hemşin Sosyal Sorumluluk ve

Gelişim Derneği’ Sayın başkan Musa ABAY ve Yönetim kurulu.

başarılarınızı kutlar Geleceğimizdir yüreğimizdeki güldür Hemşin deki

Yayladaki çiçegimizin ANKARADA'ki kokusudur Anasından, Babasından

bir de Sevdiklerinden uzakta BAŞKENTteki Gençler için yüreğimizdeki

güldür Hemşin Sosyal Sorumluluk Gelişim Dernegi Hepimizin sevdaları,

hayalleri, düşleri, muratları var Dünya hali onların da bizim gibi gelecekleri

var HEMŞİN önce gelir Ayakta,durmak içun kalkınmak içun, Türkiye’m için

vardır HEMŞİN Şanlı Türk Bayrağı’nın dalgalandığı yer vatanıdır

HEMŞİNLİM Kahramanca göğsünü gere gere gidendir

ANKARA'daki dernegimiz Sevgi saygı dürüstlük ilkesiyle HEMŞİN'in &

Ülkemizin geleceğidir Her şeyden önce gelir şerefi ve haysiyeti İçimizde,

yüreğimizde, canımızda, kanımızda ışıktır HEMŞİN'e

Gençliğin her zaman yanında olan desteğini hiç bir zaman esirgemeyen

Sayın Musa ABAY Başkanıma & Yönetimine sevgilerimle çalışmalarında

başarılar dilerim.
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      23.11.2004 tarihinde yürürlüğe giren 5253 sayılı Dernekler Kanununun 2. maddesinde derneğin tanımı; " Dernek: Kazanç paylaşma dışında, kanunlarla yasaklanmamış belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere, en az yedi gerçek veya tüzel kişinin, bilgi ve çalışmalarını sürekli olarak birleştirmek suretiyle oluşturdukları tüzel kişiliğe sahip kişi topluluklarını” olarak yapılmıştır.

Görüldüğü gibi tanım şöyle diyor bilgi ve çalışmalarını sürekli olarak birleştirmek ama maalesef halk olarak hep birilerinden bir şeyler bekliyoruz.Hiç katkıda bulunma yoluna gitmiyoruz.Dernekler nasıl ayakta kalır,Kişilere nasıl yardım eder umrumuzda değil ! sadece bekleriz.birisi bize yardım etsin.
      Bizde bir şeyler katalım,çorbada bizimde tuzumuz olsun ,ileride belki bende yardıma muhtaç olurum düşüncesi olmalı hepimizde...
      Karalamalar yapılacağına katkılarda bulunmak lazımdır.Gün birlik olma zamanıdır.
      Ayrımcıları vede karalayanları kınıyorum.
      Yanınızdayız başkanım.Tüm yönetime çalışmalarında başarılar dilerim.
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."
      Bu güzel yorumlarınıza candan teşekkürler.
      Bu başlıkta daima güzellikler olacak.
      Yapıcı eleştirilere saygımız sonsuzdur.
      Güzel dostlar -zor- güzel- günlerde belli olur.
      Bir tutam kötüden bir güzel çıkmasa bile,
      bir kötü bizim mahalleye zarar veremez.
      Güzel işlerin güzel insanlarla olacağını düşünüyoruz.
      Güzelliklerle dolu günlerde,güzelliklerle buluşmak,
      dilek ve temenisiyle.
      Güzel günlere...

Yanınızdayız Başkanım

Hemşin Bir Gül Bahçesidir, Korunması BİZ Olmanın Yolundan Geçer.
      Bizim Birlik Beraberlik Konusunda Attığımız Adımlarımızda Ciddiyet Vardır.
      1-Hemşin Derneği Yönetiminde Kurucu Üyelerin Çoğunluğu, Mahalle Ve Köylerden Oluşmalıdır.
      2- Dernek Yönetimi Kararı İle Bir Gezici Heyet Kurulmalıdır.
      3-Gençlerimizin Ve İş Verenlerimizin Mekânlarında faaliyetlerimizin Amaçları Ve Hedefleri Anlatılmalıdır.
      Başkanım Size Güvenimiz Sonsuzdur...

İyiki Varsınız
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

CVP: Yanınızdayız Başkanım

....herkese ..merhaba......................................................................

.. sevgili hemşehriler....dernek üzerinde yorumlarınızı okudum...........

..inannın çok üzüldüm..kişilerin ehliyetleri beyan ediliyor.....yasadan bahs edilyor.....neticede orta asıl konu durmakta....kişiler kırgın kişiler dağınık
      mevcut yönetimin içinde olupta horon gecesine gelmiyen üylerde var.
      herkes herşeyi görüyor nedense bir adım atılarak bağlayıcı birleştirici girişimler yapılmıyor..... benim köyümde ilk dernek....1959..ankara-da
      kurulmuş ikici 1961***ve her ikiside kapanmış.. üçüncü ..1978///bugüne kadar...benim sayemde çeyrek asır ayakta durmağı başarmış................

HEMŞİN/İLÇESİ///sakinleri el ele vererekyıllaraca ihmal edilmiş dernek girişimini destekleyın yaşatın......hepinize bu hareketler yakışır..................................................

BENİM GÖZÜMLE PAZAR AKŞAMLARI OYNANHORON....................

BAĞLAYICI DEĞİLDİR....ÇÜNKİ BENİM ŞAHSI GAYRETİM İLETİŞİMİM

BİZ MELESKURLULULARI ORAYA GELMESİ SAĞLANMIŞTIR...............
      .

BİZLER SELİN GİDERİZ KUM KALACAK HALK **HEMŞİN İLÇESİ HALKI OLMADIR........MELESKUR GELMEDİ HORON BİTECEK.....................

BENİM SOSOYAL KÜLTÜREL ETKİNLİK YAPTIĞIM YIL 38 . aştı.............

BEN /RİZE PAZAR ORTAYOL-MELESKUR/KÖYLUSUYUM.............

HEMŞİNLİLER GELENEĞİNİ SEVEN YAŞAMASI VE TANITILMASI İÇİN UĞRAŞIVEREN KİŞİYİM.............................................................
      VE NİHAYET****ŞİMDİ BİRLİk* BERABERLİK* ZAMANI DEYİP YOLA ÇKMAK ZAMANIDIR...ORTADA KIRILMA VAR İLGİSİZLİK VAR......................

teşekkürler**fatih kobal-a teşekkürler*zafer küçük -e teşekürler*burcu kayacı/ya...Tulum çalan nefes tüketenlere..horon oynatanlara ve oynayanlara..... teşekkürler...... köyüm meleskurluya...teşekkürler
      ....SEVGİ VE SAYGILARIMLA....ELEŞTİRİ KABÜL ETMEYIN***
      .....rize pazar ortayol köyü/meleskur/köyü derneği/1978 bugüne
      .....hemşinliler hoy-tur kulübü derneği /1994 bugüne

kadir turan **dernekler başkanı***********************

tulum susmasın**horon durmasın**havaya kalkan eller çoğalsın***

.........herkes eğlensin.gelenğini tanırsın ve yaşatsın..

CVP: Yanınızdayız Başkanım

Yazar: Kuku Tarih: 27.01.2009 Saat: 22:18

Hemşin Bir Gül Bahçesidir, Korunması BİZ Olmanın Yolundan Geçer.
      Bizim Birlik Beraberlik Konusunda Attığımız Adımlarımızda Ciddiyet Vardır.
      1-Hemşin Derneği Yönetiminde Kurucu Üyelerin Çoğunluğu, Mahalle Ve Köylerden Oluşmalıdır.
      2- Dernek Yönetimi Kararı İle Bir Gezici Heyet Kurulmalıdır.
      3-Gençlerimizin Ve İş Verenlerimizin Mekânlarında faaliyetlerimizin Amaçları Ve Hedefleri Anlatılmalıdır.
      Başkanım Size Güvenimiz Sonsuzdur...

İyiki Varsınız

DAHA ÇOK EKSİKLERİ EKLLEYEBİLİRİZ.

1- DERNEK GENİŞLETİLMELİ, BÜYÜTÜLMELİDİR.
      2- HEMŞİN DERNEĞİNİN HEMŞİNDE İRTİBAT BÜROSU OLUŞTURULMALIDIR.
      3- YÖNETİCİLER NE OLDUKLARINI DEĞİL NE YAPTIKLARINI YAZMALILAR.(AÇARIZ)

BİRDE BENİM ÜYELİK BAŞVURU FORMUMU BULUP ÜYELİĞİMİ AKTİF ETMELİSİNİZ BEYLER..

BAZI YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLAR İLK KURULUŞ GİRİŞİMCİLİĞİMİ SANIRIM BİLİYORLAR. :(

BU YAZDIKLARIM MUHALEFET VDEĞİL YAPILMASI GEREKEN OLUMLU ELEŞTİRİDİR.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BENİ SAFLAŞTIRARAK, TARAF GÖSTEREMEZLER.

BEN HEMŞİNDEN TARAFIM VE BİRLİK İSTİYORUM.. 8o
      YUKAKAPİLİ
      “Uydurma Ermeni Kırımı meselesi ve tüm dünyayı aldatmak için yaratılan bu kin ve hırs ürünü propagandaların niteliği hakkında, uygarlık ve insanlık dünyasının bir kere daha aydınlatılması ve bu suretle haksızlığa uğramış Türk Ulusu’nun iğrenç ve alçakça bir suçlamadan arındırılması gerekmektedir”
      Avrupa’ya yarım asırdır kendimizi anlatamadığımız gibi, neredeyse bir asra yaklaşan süredir, Ermeni meselesinde de gerçekleri ve kendimizi anlatamamışız..."
      7 Mart 1920 M.Kemal ATATÜRK
      Bu Şehir Girdap Gülüm

Girdapda Mehtap Gülüm

Feleğin Bir Suyu Var

Su Değil Kezzap Gülüm...
      Yalanı iş edinme, çok yalan söyleme. Yalan, kişinin gerçeği saklayıp bildiğinin aksini söylemesidir. Yalancılık çok çirkin bir huydur. Dinimiz yalanı haram kılmış ve şiddetle yasaklamıştır.

Yalan rûhî bir hastalıktır, müslümanların kendilerini bundan korumaları gerekir. Çocuklar daha küçükken doğru sözlülüğe alıştırılmalı, yalanın zararları kendilerine anlatılmalıdır. Cenab-ı Hakk, “Yalan sözden kaçının” (Hac, 22/60) diye emrettiği halde basit dünya menfaatleri için yalan söyleyenler vardır. Özellikle yalan yere şahitlik yapmak çok kötü bir davranış ve büyük bir günah sayılmıştır. Gerçek bir müslüman kendi aleyhinde de olsa, doğru söylemeli ve asla yalana yaklaşmamalıdır. Çünkü

Allah Teâla şöyle buyurmuştur: “Ey iman edenler! Hak üzere durup adaleti yerine getirmeğe çalışan hâkimler ve Allah için doğru söyleyen şâhidler olun. Velev ki, o şahitliğiniz nefisleriniz yahut ana babanızla yakın akrabanız aleyhine olsun. İster üzerine şahitlik yapılan kimseler zengin veya fakir bulunsun” (Nisa, 4/135).

Peygamber Efendimiz de, yalan söylemenin ve yalan şahitlik yapmanın büyük günahlardan olduğunu ısrarla belirtmiştir (Riyazü’s-Sâlihîn, III, 138). Ayrıca yalanın münafıklık alâmetlerinden olduğunu haber vermiştir (Müslim, İman, 107).

Dinimizde sadece üç yerde yalan söylemeye izin verilmiştir:

a) Zulüm ve haksızlığa uğramış bir adamın can, mal veya namusunun zarar görmekten kurtarılması için;

b) Dargın olan karı-kocayı veya iki kişiyi barıştırmak için. Çünkü Rasûlullah, İnsanlar arasını düzelten, bunun için hayırlı söz söyleyen ve hayırlı söz ulaştıran kimse yalancı değildir” (Müslim, Birr ve Sıla, 27) buyurmuştur.

c) Harpte düşmanı yenmek için.

Yalanın kötülüğüne gelince, Peygamberimiz (s.a.s.);

“Yalan kötülüğe, kötülük Cehennem’e götürür. İnsan yalancılık yapa yapa, nihayet Allah katında yalancılardan yazılır” (Buharî, Edeb, 69; Müslim, Birr, 103-105) buyurmuştur. Yalanın en büyük kötülüğü işte budur. Yani, insanı Allah Teâla’nın rızasından uzaklaştırıp Cehennem’e götürmesidir. Ayrıca yalan insanları birbirine düşürür, güven duygusunu yok eder, toplum içinde karışıklıklara sebep olur; dostlukları yıkar, yerine düşmanlık tohumları eker. Yalan er geç ortaya çıkacağından, yalancılar, kendilerine güvenilemeyen, saygı duyulmayan ve sevilmeyen insanlar durumuna düşerler. Bunun anlaşılmaması içinde yalan üstüne yalanı kendilerine virt edinirler.Ağlarlar,sızlarlar,haksızlığa uğradıklarını anlatırlar. Ama Allah herşeyi bilendir bunu unuturlar.

Kısaca yalan, insanı dünyada da ahirette de felâkete sürükler.

Rabbim cümlemizi yalan ve yalancıların şerrinden muhafaza etsin inşallah.
      Bu Şehir Girdap Gülüm

Girdapda Mehtap Gülüm

Feleğin Bir Suyu Var

Su Değil Kezzap Gülüm...
      N.Gürman
      Yaltkaya -Hemsin/ Almanya

HEMSINDER
      YÖN.KUR.BASKANLIGINA
      ANKARA/TÜRKIYE

KONU;SAYIN HEMSEHRIMIZ AVUKAT EROL ÖZCAN,IN DERNEGIMIZ TARAFINDAN ONURLANDIRILMASI HAKKINDA TEKLIF.

SAYIN BASKANIMIZ,
      YÖNETIM KURULU VE ÜYELERIMIZ,

YÖREMIZDE INSA EDILMEK ISTENEN HES,LERI ÖNLEMEK ICIN ACILAN DAVALARDA KARSIT TEZLERIMIZI BASARIYLA SAVUNARAK MAHKEMEDEN LEHIMIZE KARAR CIKARTAN SAYIN AVUKAT EROL ÖZCAN,IN DERNEGIMIZ TARAFINDAN ONURLANDIRILMASINI (TALTIF) TEKLIF EDERIM.

SAYGILARIMLA

N.Gürman

04.02.2009
      N.Gürman
      Yaltkaya -Hemsin/ Almanya

HEMSINDER
      YÖN.KUR.BASKANLIGINA
      ANKARA/TÜRKIYE

KONU;SAYIN HEMSEHRIMIZ AVUKAT EROL ÖZCAN,IN DERNEGIMIZ TARAFINDAN ONURLANDIRILMASI HAKKINDA TEKLIF.

SAYIN BASKANIMIZ,
      YÖNETIM KURULU VE ÜYELERIMIZ,

BU KISA ZAMAN ZARFINDA TEKLIFIMI KABÜL ETMENIZDEN DOLAYI YÖNETIMINIZI ICTEN KUTLARIM.
      SAHSI KATKIM OLARAK EL YAPMASI MÜZIK CALAN BIR ADET ALMAN BIRA (KRUG) BARDAGINI ADRESINIZE POSTALAYACIGIMA SÖZ VERIRKEN.

SAYGILARIMLA

N. Gürman

05.02.2009
      bu pazar dernegimizi yöremizin sevilen sanatçılarından sevgili Behçet Gülas ziyaret etti hem hoş muhabbet hemde cana yakınlıgı ile içimizden biri oldugunu birkez daha gösterdi bizlere
      Resimler
      • 009 (1000 x 750).jpg

151.23 kB, 0×0, 437 defa görüntülendi
      • 005 (1000 x 750).jpg

134.88 kB, 0×0, 360 defa görüntülendi
      • 006 (1000 x 750).jpg

151.33 kB, 0×0, 350 defa görüntülendi