Volkan KONAK- Mimoza Albümü Çıktı!

Volkan KONAK- Mimoza Albümü Çıktı!

Uzun saçları, elinde gitarı, rahat tarzı ve dilinde şarkıları ile kendine özgü bir duruşu bulunan Volkan Konak, müzik yolculuğunda adeta kendisine yeni bir kulvar açtı ve o kulvardan ilerlemeye devam ediyor.

Bu müzik kulvarındaki önemli bayrak değişimi noktalarından birisi de 2009 Şubat ayında gelecek. Zira Volkan Konak yeni albümü Mimoza ile meledilerini bir kat daha zenginleştirmiş olacak.

Albümdeki Eserler

1- Göklerde Kartal Gibiyim
      Söz : Sebahattin Ali Müzik : Ali Ekber Eren
      2- Yalancı Dünya
      Söz & Müzik : Osman Dülger
      3- Yarim Yarim
      Söz & Müzik : Özer Şenay
      4- Kırandan Aşan Aydır
      Söz & Müzik : Hasan Tunç
      5- Aynalar
      Söz & Müzik : Ziya Metin Eryürek
      6- Keklik Gibi
      Söz & Müzik : Anonim Yöresi : Erzincan
      7- Mimoza Çiçeğim
      Söz : Volkan Konak Müzik : Dimitris Apostolakis ( LYRA Music Publishing)
      8- Sular Akar Doldurur
      Söz & Müzik : Ziynet Sönmez
      9- Tahir ile Zühre - Hoşgeldin Kadınım
      Şiir : Nazım Hikmet Müzik : Uğur Varol ( Düş )
      10- Yar Gider Arabayla
      Söz : Anonim Müzik : Volkan Konak Kaynak Kişi : Oykan Keleş
      Resimler
      • 2cenqbs.jpg

28.44 kB, 0×0, 1,236 defa görüntülendi
      • 14dilcp.jpg

33.33 kB, 0×0, 1,094 defa görüntülendi
      bir röportajında ''faşistler ve tecavüzcüler benim albumumu dinlemesin'' dedi. oyuzden burdan da kaldırılmasını talep ediyorum.

Bu boş konuşmaları yuzunden yamuk ağzına bi felç vuracak ama bakalım ne zaman...
      Hayat;
      .....Yokluğu var edecek kadar erdemli.
      Yanlızlık;
      ......Dünyaya haykıracak kadar yoksun.
      Sen;
      ......Beni yokluğunla sınayacak kadar acımasız.
      ve ben;
      .....Kendimle kavgalı.......

Yazar: kopeli Tarih: 11.03.2009 Saat: 06:32

bir röportajında ''faşistler ve tecavüzcüler benim albumumu dinlemesin'' dedi. oyuzden burdan da kaldırılmasını talep ediyorum.

Bu boş konuşmaları yuzunden yamuk ağzına bi felç vuracak ama bakalım ne zaman...

Faşist veya tecavüzcü değilsen niye rahatsız oluyosunki arkadaşım

Faşizm, İtalyan filozof Giovanni Gentile'nin 1920'li yıllarda ardı ardına yayımladığı kitaplarla ilkeleri belirlenmiş bir siyasi doktrindir. Gentile'den yoğun olarak etkilenen ve faşizmi bir dünya görüşü olarak benimseyen İtalyan lider Benito Mussolini'nin 1922’de İtalya’da iktidarı ele geçirmesinin ardından, Mussolini iktidarı döneminde, İtalya'da resmi ideoloji olarak yürütülmüştür. Kısa süre içerisinde genel anlamıyla baskıcı, otoriter rejim anlayışını betimler bir nitelemeye dönüşmüş ve Nasyonal Sosyalizm başta olmak üzere, aşırı milliyetçi ve/veya anti-demokratik ideoloji ve yönetim sistemlerinin tamamına halk tarafından verilen genel bir isim halini almıştır.

Kavramın kökeni Antik Roma yöneticilerinin geniş hükümet yetkisini sembolize eden ucunda balta bulunan bir çubuk demetinin adı olan Latince fasces sözcüğünden ileri gelir. Aynı simge daha sonraları Fransız Devrimi sırasında Aydınlanma anlamında, halkın elindeki devlet gücünü temsil etmek üzere kullanılmıştır. Söz konusu sembol bir takım değişikliklerle 1926 yılından itbaren İtalya’nın resmi devlet sembolü olmuştur. Sembolün üçlü anlamı, yani devlet gücü, halk mülkiyeti ve birliktelik Mussolini’nin propagandasında kullanılmıştır.
      konuyla alakalımı bilmem ama
      bir haber sitesinde aşağıdaki haberi gördüm burayada aktarayım dedim

'Sen ölürsen şehit ben ölürsem terörist'
      Diğer KÜLTÜR-SANAT haberlerini okumak için tıklayınız...

Son 30 yılda yaşanan ve dile getirilemeyen acıların müthiş bir hikayesi beyaz perdede tabuları yıkıyor. Haber 7 editörleri sizin için Güneşi gördü. İşte görüşler:10 Mart 2009 23:55

İki kardeş... Biri devletine baş kaldırıp dağa çıkmış diğeri ise devletinin en büyük güvencesi olan ordunun emrine girmiş. Babalarının evinde karşılaştıklarında soluk soluğa bakışlar içerisinde burun buruna geliyor. Asker olan soruyor; Ağabey çatışmada karşı karışa gelince ne yapacağız? Cevap kaçınılmaz sondan alıntı: Sen ölürsen şehit, ben ölürsem terörist!

Ne olursa olsun dağdaki evladından vazgeçmeyen bir baba var ortada. En küçük oğlunun ayağını mayına vermiş olan anne zaten perişan. Nasıl bir yaşantı bu? Var mı böyle bir acı? Bu sorunun cevabı, cuma günü vizyona girecek olan Mahsun Kırmızıgül'üm merakla beklenen filmi "Güneşi Gördüm"de yer alıyor.

Sahnelerden dikey geçiş yaparak sinemada Beyaz Melek rüzgarı estiren Mahsun Kırmızıgül'ün Güneşi Gördüm'ü fırtına çıkaracak kadar etkileyici. Duygu patlaması yaşatan filmde, terörün gölgesinde devletle basrışık kalmaya çalışan bir köyde yaşanan acıların metropole taşınmasını detaylaır ile birlikte ele alınıyor... Sine eleştirmenleri tarafından büyük bir beğeni toplayana "Güneşi Gördüm"ü Haber 7 ekibi de izledi.
      Ben üzerime alındığımı berdeb çıkardınız!!!

Bensitedeki faşist ve tecavüzcüler bundan yararlanmasın die kaldırılmasını istedim

Ayrıca halka MAL olmuş bir sanatçı boyle aptalca söylemlerde bulunması ne kadar mantıklı ne akdar etik

ayrıca insanları faşist komünist diye ayırırsanız nerde sizin insanlığınız

Ayrıca yazdığınız anlamsız yazı ve o şerefsizlerinden meclistekilerinde dağdakilerden farkı yok!!!

İnsan olana herzamna saygı duyduk duyarız
      Yurdumuzu çapulculara bırakmayacak kadar seviyouz..

Bunu söylleyeyn insan değildir.İnsani erdemlere sahip değildir..

Faşistlik buysa mussolini benim yanımda lenin kalır....
      Hayat;
      .....Yokluğu var edecek kadar erdemli.
      Yanlızlık;
      ......Dünyaya haykıracak kadar yoksun.
      Sen;
      ......Beni yokluğunla sınayacak kadar acımasız.
      ve ben;
      .....Kendimle kavgalı.......

Yazar: kopeli Tarih: 11.03.2009 Saat: 16:40

Ben üzerime alındığımı berdeb çıkardınız!!!

Bensitedeki faşist ve tecavüzcüler bundan yararlanmasın die kaldırılmasını istedim

Ayrıca halka MAL olmuş bir sanatçı boyle aptalca söylemlerde bulunması ne kadar mantıklı ne akdar etik

ayrıca insanları faşist komünist diye ayırırsanız nerde sizin insanlığınız

Ayrıca yazdığınız anlamsız yazı ve o şerefsizlerinden meclistekilerinde dağdakilerden farkı yok!!!

İnsan olana herzamna saygı duyduk duyarız
      Yurdumuzu çapulculara bırakmayacak kadar seviyouz..

Bunu söylleyeyn insan değildir.İnsani erdemlere sahip değildir..

Faşistlik buysa mussolini benim yanımda lenin kalır....

ben üzerine niye alıyosun demedimki
      neden rahatsız oluyosun dedim
      bu cümleden rahatsız olacaklar bellidir
      sitedede faşist veya tecavüzcü olduğunu sanmıyorum
      sen üzülme
      mahsunun filmine gelince ben izlemedim
      ama izlemek isterim
      çok kişinin cesaret edemeyeceği bir konu hakkında film yapmış