Rizenin Kurtuluşunun 91. Yılı Etkinlik Programı

Rizenin Kurtuluşunun 91. Yılı Etkinlik Programı

"RİZENİN KURTULUŞUNUN 91. YILI ETKİNLİK PROGRAMI" aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

- 28 Şubat 2009 Cumartesi günü saat 14.00 de tüm hemşehrilerimizle Anıtkabir ziyaret edilecek.

- 1 Mart 2009 Pazar günü Ankara Öğretmen Evinde Saat " MİLLİ MÜCADELE VE RİZE" isimli bir Panel yapılacaktır.
      Saat 14.00 de başlayacak Panelin konuşmacıları şunlardır;
      Sinema Sanatçısı Kadir İnanır,
      Araştırmacı yazar Süleyman Kazmaz,
      Yrd.Doç.Dr.Makbule Sarıkaya ve
      ODTÜ Tarih Bölümü Araştırma görevlisi Çağdaş Sümer

- 2 Mart 2009 Pazartesi günü özel besteletilmiş olan " KARADENİZ RAPSODİSİ"' nin ilk sunumu yapılacaktır.
      Karadeniz Rapsodisi yöresel motiflerin Klasik müziğe uyarlanmasıyla bestelenmiş ve en güzel Karadeniz türkülerinden bazıları ile bezenmiş olacaktır.
      Ayder Senfonisinden sonra gene Federasyonla olacak olan Ankara Devlet Senfoni ve Balesi Orkestrasının sunacağı Konser, Devlet Opera ve Balesinin Opera Sahnesinde düzenlenecektir.

Program aşağıdaki gibidir.
      20.00 Konser
      21.00 Kokteyl (ÇAHEV' in "Sizin Objektifinizden Kaçkarlar 2008" Sergiside o gün için tekrar açılacaktır.)

Giriş için Davetiye gerekmektedir.
      Davetiyesiz kimse kabul edilemieecektir.
      Rezervasyon: 312 425 79 92 Nurdan Hanım

Çalınacak ve Söylenecek Eserler;
      Karadeniz Rapsodisi,
      Ben Seni Sevduğumi,
      Oy Trabzon,
      Yalgızam,
      Karadeniz Oyunu,
      Karadeniz Türküsü,
      Köçekçe,
      Gelevera Deresi,
      Asiye,
      Aygız,
      Divane Aşık Gibi.

Bilgilerinize
      Rize Dernekler Federasyonu
      İnkılap Sokak25/5
      Kızılay - ANKARA
      Tel :312 425 79 92
      Fax :312 425 62 47

bilgi@rizelilerdernegi.com

olağanüstü

dün gece tesadüfen kanalları karıştırırken karadeniz tv'de devlet orkestra ve balesinin sunduğu 'karadeniz rapsodisi' isimli konserini izleme şansına eriştim.o kadar fuzuli yere gideriz tutupta bu muhteşem ötesi konsere nasıl gidemedim diye yakınıp durdum kendi kendime.inanılmaz dakikalar yaşattı bana televizyon karşısında.(tulum haricinde:D) inşallah bi kez daha olurda canlı canlı izleme dinleme imkanımız olur.gerçekten inanılmazdı.emeği geçen herkese teşekkur ederim.
      Elumi tuttuğun an/derum ben cennetteyim/yar akluna gelursam/kalbinun içindeyim
      Sewduğumun hasreti/kalpten aşaği akar/sewdam artık yanımda/ölüm gelse kim takar
      Tüm Haklarım Saklıdır©
      |l|lllll|lll||ll||lll
      ²¹°06¹³53²¹³ °¹²¹³