Çelik'e Protesto

Çelik'e Protesto

Artvin’in Hopa İlçesi'nde partisinin seçim bürosunun açılışına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ellerinde ‘Faruk Çelik Hopa’dan defol’ yazılı pankartlar taşıyan yaklaşık 30 kişilik grup tarafından protesto edildi

Artvin ve ilçelerinde incelemelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AKP’nin Murgul ve Borçka ilçelerindeki seçim bürolarının açılışını yaptıktan sonra Hopa’ya geçti. Burada da partisinin seçim bürosunun açılışını yapan Çelik, yaklaşık 200 kişilik kalabalığın karşısında konuşmak için kürsüye çıktı. Bakan Çelik’in konuşmasının hemen başında kalabalığın içindeki 30 kişilik grup, ‘Sizi istemiyoruz’, ‘Faruk Çelik Hopa’dan defol’, ‘Dilenci değiliz, halkız’, ‘Krizin bedelini ödemeyeceğiz’ yazılı pankartlar açtı ve ‘AKP halka hesap verecek’ sloganı atarak Bakan Çelik’i yuhaladı. Çelik, protestolar üzerine konuşmasına bir süre ara verdi. Çevik Kuvvet ekipleri, gruba müdahale ederek alandan uzaklaştırdı. Grubun yuhalamaları ve protestoları uzaktan da devam etti.
      Çelik, grubun alandan uzaklaştırılmasının ardından devam ettiği konuşmasında, “5- 6 kişi her defasında bunu yapıyor. Geçen seçimde geldiğimde de aynısını yapmışlardı. Bunu Hopa’nın misafirperverliğiyle bağdaştıramadım. Bir sorun varsa davet edersin konuşuruz. Doğru olan neyse o olur. Konu particilik ve ideoloji ise 29 Mart’ta sandık var. Gidersin oyunu istediğine verirsin” dedi. Çelik daha sonra AKP hükümetinin yatırımlarından söz etti.
      Çelik, konuşmasının ardından Arhavi İlçesi'ne hareket ederken, polisin görüntü kayıtlarından hareketle protestoya katılanları tespit edeceği ve haklarında yasal işlem uygulanabileceği belirtildi.(dha)

Okur Yorumları (11 Yorum)
      AKP DE ÇÖKÜŞ BAŞLAMIŞTIR HALKA DÖNÜK TEHDİTLERİN NEDENİ BU - 26/2/200910:19

Demokrasi görüntüleri ardında sürdürülen diktatörya çalışmaları, halkın uyanışıyla gün ışığına çıkmıştır. Şimdi artık açık diktatörya faaliyetleri başlamıştır. Korku yaratarak, tehtitlerde bulunarak ortaya konan son AKP çıkışları çöküşün, yıkılışın, dağılmanın açık işaretleridir. İktidar kadrolarını böylesi bir halk düşmanlığına iten neden ise tüm yaptıklarını yakından izlemekte olan Cumhuriyet Mahkemelerinin varlığıdır. Çünkü onları Cumhuriyet Mahkemelerinin karşısına çıkartacak olan güç, yine Halkın kendisidir.

Anti Maniplasyonist - okurun diğer yorumları için tıklayınız

hopaya yakışan budur - 26/2/200910:33

hopa herzaman haklı tepkısını gostermıstır gosterecekte her zamn. bende hopalıyım ve bende orda olsam onların yanında olurdum, herzamn yaptığımız gbi. akp utanmadan nasıl kendını savunuyor hala anlamıs deyılım. bıde bakan dıyorkı davet edersın konusuruz dıyor senle ne konusulur kı. tuzlada hayatını kaybeden emekçilerin işçilerının hesabını ver once. yazıklar olsun boyle kepazelık olamaz

makriyal - okurun diğer yorumları için tıklayınız

yazık sana bakan çok acıdım - 26/2/200910:2

beş on kişi bunu her defeasında yaparmış,beş on kişi değil gözünü aç milyonlarız size defolun demem hakkımız sizden önce gelir.Batıcağınız dipsiz kuyudan hangi yüzle çıkıp konuşma hakkını buluyorsunuz ki,Hopa Halkı da en az Diyarbakır halkı kadar sizleri sandıkta gömeceği günü bekliyor,bu telaştandır ki çok demokratik olan bu talep karşısında ,hiç utanmadan polisin görüntü kayıtlarından protestocu grubu yakalatacak kadar onursuzlaşıyorsunuz,kabullenemiyorsunuz sizi pretosto edenleri.Bu nasıl demokrasi ülkesi oluyor bakan,faşizanlık değil midir.Korkularınız sizleri dipsiz kuyulardan kurtaramayacak,silkinin deyinki beni pretosto eden insanlar demokratik haklarını kullanmışlardır,yoksa ikinci bir pankartla yine size FARUK ÇELİK HOPADAN DEFOL demek doğru olacaktır,ne verdinizde ne istiyorsunuz düşündüğünüz gibi sürü toplumu değil bu insanlar.ayrıca ne işin var senin gitte adayınız gelsin konşsun.

RADIKAL.com.tr/yazi.html
      Herşey iyi güzelde haberi yazdıktan sonra kendi yorumunuzu yapsanız milletin yorumlarını buraya yazmanın manası nedir ?
      Hayat;
      .....Yokluğu var edecek kadar erdemli.
      Yanlızlık;
      ......Dünyaya haykıracak kadar yoksun.
      Sen;
      ......Beni yokluğunla sınayacak kadar acımasız.
      ve ben;
      .....Kendimle kavgalı.......