Çamlıhemşin Belediye Başkanı Kim Olsun?

Çamlıhemşin Belediye Başkanı Kim Olsun?

Çamlýhemþin Belediye Baþkaný Kim Olsun? 83
    İlker Sarı

hemsinliyiz.biz/index.php/Atta…a4582e9b63b557d84d09b0b21

U.S.A Mercer College üniversitesi mezunu olan Jeoloji Mühendisi İlker Sarı Bilgi ve birkimini Rize valılliğinde avrupa birliği uyum yasaları hibe bölümü görevinden,Karadeniz teknik ünüversitesindeki yabancı dil okutmanlığından ve ayrıca milli parklar müdürlüğünde plan proje üzerine görevlerini Çamlıhemşin ilçesi için adayarak hizmet için İlçenin alt yapı su kanalızasyon çevre vs düzeni sağlayacak Avrupa birliğinin projelerinden yararlanacağını ve Avrupa birliği yasaları hibe bölümün görev aldığından nasıl ne şekilde olduğunu maddi kaynağın aktarıla bileceğini bilen, ilçemize yakışır bir görünüm getireceğini Çamlıhemşin ilçesini lazıyla hemşinlisiyle bir yumruk haline getireceğini ve bunuda turkiyeye değil tüm dunyaya gösterceğini tahsili dili birikimi ve ilçenin coğrafı yapısını çok iyi bilen biridir.

Yaşar ALINOĞLU

hemsinliyiz.biz/index.php/Atta…a4582e9b63b557d84d09b0b21

Çamlıhemşin Bağımsız Belediye Başkan Adayımız Yaşar ALINOĞLU Çamlıhemşin İlçesinin Çağlayan sesi, fırtına vadisinin evladı,Esnafıyla Halkıyla bir bütün olmuştur geçmişten geleceğe.Gençliğe herzaman destek olup yoksul vatandaşlarımızın en zor anlarında hemen yanı başında bulunmuştur.Çamlıhemşinle ağlayıp çamlıhemşinle gülen acısıyla tatlısıyla her ortamda sevilen bir kişilik olan Alınoğlu yıllardan beri belediye meclis üyeliği yaptığı için belediyecelik tecrubesiyle esnafın halkın gözü kulağı olan Çamlıhemşin ilçesini baştan sona ilçeye yakışır bir hale getireceğini ve Turizim cenneti olan Ayder yaylasını cennete yakışrr bir şekilde baştan sona tüm esnafa halka destek çıkarak laik olduğu yere taşıyacaktır.

Not: Diğer Adayların Resimlerine ve Öz gecmişine ulaşılamadığı için eklenmemiştir. Resim veya Öz gecmişi yayınlatmak için lütfen Site Yönetimi ile irtibata gecerek sonradan ekleme yapılabilir!
    Resimler
    • n747201587_1519936_7484227.jpg

72.17 kB, 431×604, 1,158 defa görüntülendi
    • aday40.jpg

24.3 kB, 0×0, 2,080 defa görüntülendi
    BİR ÇAMLIHEMŞİNLI OLARAK BELEDIYE BAŞKANININ HANGI PARTIDEN OLUŞU BENİ HİÇ ILGILENDIRMEÇ NEDEN SORACAK OLURSANIZ
    BEN ÇAMLIHEMŞINE HİZMETI GÖTÜREN KİŞİ SEÇİLSIN DERİM
    ÇUNKÜ ÇAMLIHEMŞİN BİR TURISTIK İLÇEMİZ OLARAK DAHA İYİ ŞEYLERE LAYIKTIR
    İLKESİNDEN YOLA ÇIKARAK ÖNCELİKLE ŞUNU DEMEK İSTERİM ÇAMLIHEMŞININ GALERIN DÜZI DEDİĞİMİZ YERE ÇIKARKEN YOLLAR HİÇDE ÇAMLIHEMŞİNE YAKIŞMIYOR DOĞRUMU,EVET OLARAKTAN BUNLARIN BİR AN ÖNCE YAPILMASI LAZIM
    TÜRISTIK YERLER BÖYLEMİ OLUR HIZMET HIZMET DIYORLAR SEÇİM YAPILDIĞI ZAMAN ORTALIKTA BİRŞEY YOK BENCE NEDİR BİLİYORMUSUNUZ BİRDAHİKI SEÇİMLERI KAZANMAK İÇİN İŞTE HİZMET DEMEK BUDUR YAPILAN İŞLER OLARAK ÇAMLIHEMŞİNIN BİR AN ÖNCE SEÇİMDEN SONRA DAHA SEVİYELI DÜZENLİ HALE GELMESİ LAZIM DIYORUM YOLLARIMIZIN BİR ÖNCE YAPILMASI TARAFTARIYIM VEDE HERLESE SELAM....
    ÇAMLİHEMŞİNLI OLMAK BİR AYRICALIKTIR..
    Öncelikle herkese slm ve saygılar sunuyorum, bütün adaylara eşit mesafede olduğumu bildirir ve hepsine başarılar dilerim kazanan Çamlıhemşin olsun.

Sayın Mehmet Ali beyin dileklerine canı gönülden katıldığımıda yazmadan geçemiyecem,gerçekten bahsettiği yol çok bozuk bir yol dönemin Çamlıhemşin Orman Bölge Şefi olan ve benimde amcamın oğlu olan merhum Sabrı BAYRAKTAR ın 65 lı yıllarda görev yaptığı zamanki yapılan yoldur Ayder aşağı Kavron yolu.
    1988 yılında Rize Köy Hizmetleri İl Müdürlüğünce bu yolun sonu olan aşağı Kavron yaylasından yukarı Kavron yaylasına yol götürüldü ve daha sonrada aşağı Kavrondan kalerın düzine bir yol bağlanacaktı yolun zemını bataklık çıktığı için bağlanamadı ve şimdiki yerden bağlandı sonuçta bu vadide bulunan bütün yaylalara iyi veya kötü yol ulaşımı götürüldü.
    tabiki bu yolların günümüz şartlarına göre dizayin edilmesi şart ve yörede yaşıyan ınsanlarında doğal hakları olsa gerek onun için Mehmet Ali beye sonuna kadar hak veriyorum.

Şimdi birde Kitabın diğer yüzünü okuyalım 1995 lı yıllarda yukarı Kavrondan Samistal yaylasına yol götürmeye başladık bütün yöre sakinleri ayağa kalktı neymiş doğa bozulurmuş ama yukarı Kavrona kadar yol giderken nedense bu doğa severlerin sesi çıkmadı bir yıl öncede Ayderden yukarı Kavrona elektrık enerji hattı çekildi ve enerji bağlanı gördükki burdada yine o doğa severlerın sesı çıkmadı iyide oldu yore halkına hayırlı olsun ama yolu olmıyan Samistal yaylasına sıra geliince görülecekki yine o doğa severler sahneye çıkacaklar ancak bu durum sizce ınandırıcılığını yıtırmış olmıyacakmı. Mehmet Ali bey var olan yolun bozukluğundan haklı olarak yakınırken biz Samistal yaylasına giderken beş saat yaya yürümek zorunda kalıyoruz yol istediğimiz zamanda bizleri doğa duşmanı ilan ediyorlar artık sanırım ne dersınız Samistal yaylasınada yol ve elektrığın götürülme zamanı gelmedimi sizce slm ve saygılarımla.

Çamlıhemşin'in bağımsız belediye başkanlığına adaylığını koyan İdris Melek ise şunları söyledi: 'Palovit vadisine heyet gönderilsin. Buradaki yaban hayatının canlı tutulması lazım. Devletin politikası yaylaların birbirine bağlanması. Biz Samistal'a Kavrun'dan yol bağlanmasını engelledik şimdi tersini yapmaya çalışıyolar. Mesela Ayder'i Milli Park sınırından çıkarıp tamamen turizm bölgesi yapmaya çalışıyorlar. Beş yıldızlı otellerle çevirecekler. Hayvancılığın geliştirilmesi gerekiyor yoksa yaylalara elimizden gidecek.'
    Haber: Uğur BİRYOL/ÇAMLIHEMŞİN / 16.10.2008
    Kaynak: kesfetmekicinbak.com/doga/08039/
    sevgili ali abim ne doğası ben yazın köye geldiğimde kaler düz ile kavron arasında sakız çıkarmaya gittim ne gördüm biliyormusun orman ağaç katliamı.ve cep telefonuyla kameraya çektim.burda bir doğa derneğine gönderdim.bana denen kelime şu oldu.ve bu arkadaşda rizeli dernekte yönetici.denen şu.ne olmuş 4 tane ağaç kesilmişte dedim git gör 4 tanemi 54 tanemi.bide doğayı koruyan arkadaşlara bir iletim var.madem o kadar doğa dostudurlar.ayderden kışın helikopterler alçak uçuş yapıp kayakçıları tepelere birakıyorlar.çığ bommbası atıyorlar.kimin hakkı var dağdakı geyiğimi ceylanımı rahatsız etmeye.belki hamile hayvanlar düşük yapıp ölüyörlar.ne doğası abii.onlar hep çıkar meselesi gördüm ben bu diiyenler. saygılar

CVP: doğa

Yazar: pogar63 Tarih: 04.03.2009 Saat: 20:40

sevgili ali abim ne doğası ben yazın köye geldiğimde kaler düz ile kavron arasında sakız çıkarmaya gittim ne gördüm biliyormusun orman ağaç katliamı.ve cep telefonuyla kameraya çektim.burda bir doğa derneğine gönderdim.bana denen kelime şu oldu.ve bu arkadaşda rizeli dernekte yönetici.denen şu.ne olmuş 4 tane ağaç kesilmişte dedim git gör 4 tanemi 54 tanemi.bide doğayı koruyan arkadaşlara bir iletim var.madem o kadar doğa dostudurlar.ayderden kışın helikopterler alçak uçuş yapıp kayakçıları tepelere birakıyorlar.çığ bommbası atıyorlar.kimin hakkı var dağdakı geyiğimi ceylanımı rahatsız etmeye.belki hamile hayvanlar düşük yapıp ölüyörlar.ne doğası abii.onlar hep çıkar meselesi gördüm ben bu diiyenler. saygılar

8o 8o :] :] :D :D

OLA HAYVANLAR KIŞIN HAMİLE OLMAZLAR.. O KADARDAYUKARDA DEĞİLLERDİR ZATEN.

AMA O ÇİĞ VAR YA O AĞAÇLARI KİBRİT ÇÖPÜ GİBİ UN UFAK EDİYOR. YAZBAŞI GİT Bİ BAK.
    YUKAKAPİLİ

CVP: doğa

Yazar: pogar63 Tarih: 04.03.2009 Saat: 19:40

Sevgili Abbas;

Şu ağaç kesen dernekçinin adını yaz ki bizler de öğrenelim. Bakalım ki bu dernekçi başka neler yaparmış.

Benzer bir durumla da beni karşılaşmıştım. Hemşin'de yapıalcak Tülen Tipi HES'ler ilgili araştırma yaparken deremizde debi ölçümü ile ilgili DSİ'nin Rize'deki Şube Müdürüne ulaştım. Şu anda adını hatırlayamadığım kişiden gerekli bilgileri aldım ve teşekkür ederek telefonu kapatacaktım ki bana birşey söylemek istediğini söyledi. Meğer kendisi de bir Çevre-Doğa Derneğinin başkanlığını yapmaktaymış. Bana açıkça "Bu HES'lere karşı çıkmayın" dedi.
    Düşünebiliyor musun kKardeşim. Adam bir çevre derneğinin başkanı ve doğayı yok eden HES'lere taraftar.
    Demek ki bunun benzeri bazı kişiler de bölgemizde yaşıyor. Bu isim mutlaka bilinmeli Abbas Kardeşim.
    Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

bu ne perhiz bu ne lahana

arkadaşlar anket belediye başkanlığı için sizin yorumlarınız ise galer düzü ve kavrun yaylası ve samistal ile ilgili ne alaka anlamadım fakat işin gerçek boyutundan baktığımız zaman ben bir kavrunlu olarak sizin yanınızda olduğumu beyan ederim. yol niye verilmedi biliyormusunuz siz samistallılar var ya ordan geçerken kışın bıraktığımız peynirleri ve kap kacağı çalacaksınız :) diye kandırdı bizim yaşlılar onun için dozerin önünü kestik bizde ama bugünki aklım olsa yapılacak olan her türlü yol elektrik bütün yatırımlara öncülük etmeye hazırım...

Not: Gidilmeyen gezilmeyen yer bizim değldir. (Yaylalara belediye karışmaz arkadaşlar)

Kesilen ağaçlarda elektrik direklerine engel olduğu için kesildi. yol boyunca kesim oldu. Aksi olamaz....
    SayınAhmet TAŞ, tabiki burası bir anket bölümüdür ama Mehmet Ali beyin var olan yolun haklı olarak bozuk oluşunu buraya taşıması nedeniyle bizde naçizane olarak hiç yolumuzun olmayışını anlatmaya çalıştık konu bundan ibarettır.
    Sizi tanımıyorum çök ilginiç bir yazı yazmışsınız tabiki bu bir espiri olarak kabül edilir vede bu yüz yüze konuşmalarda şaka mahiyetinde yöremiz ınsanlarının birbirine espirili söylediği bir cümledir sizin söylediğinizin aksine Kavrunlular Samistal yaylasını boş buldularmı gidip orda evlerimizde günlerce kalıp yakacak odunlarımızı yakıp bıraktığımız yiyecek erzak yağ ve peynirlerimizi yerlermiş ve giderkende götürebildikleri kadar ev eşyalarımızı götürürmüşler ama bunların buraya yazılması bence gereksiz.

Ayrıcada Samistal yaylasına yol yapılırken kimse Dozerin önünü kesmedi ınsanlar haklı olarak evlerinin üzerinden yapılacak olan yol çalışmasında evlerinin hasar göreceğini beyan ettiler, bu sebepten dolayı yolun güzergah pröjesi yapıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı Trabzon Koruma Bölge Kurulu onayladı diğer İlgili Orman Bakanlığı ve Milli Parklar ve Doğa Koruma Genel Müdürliğü onayladı Allah nasip ederse bu yolun 2009 yılı sonuna kadar bitirilmesi planlanmaktadır.

Çamlıhemşin Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yaşar ALINOĞLU

Çamlıhemşin Bağımsız Belediye Başkan Adayımız Yaşar ALINOĞLU Çamlıhemşin İlçesinin Çağlayan sesi, fırtına vadisinin evladı,Esnafıyla Halkıyla bir bütün olmuştur geçmişten geleceğe.Gençliğe herzaman destek olup yoksul vatandaşlarımızın en zor anlarında hemen yanı başında bulunmuştur.Çamlıhemşinle ağlayıp çamlıhemşinle gülen acısıyla tatlısıyla her ortamda sevilen bir kişilik olan Alınoğlu yıllardan beri belediye meclis üyeliği yaptığı için belediyecelik tecrubesiyle esnafın halkın gözü kulağı olan Çamlıhemşin ilçesini baştan sona ilçeye yakışır bir hale getireceğini ve Turizim cenneti olan Ayder yaylasını cennete yakışrr bir şekilde baştan sona tüm esnafa halka destek çıkarak laik olduğu yere taşıyacaktır.

ÇAMLIHEMŞİN İÇİN KİTLESEL İTİFAK DEĞİL TOPLUMSAL İTİFAK İÇİN VARMISNIZ....
    SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUM SİZLERİ....
    Ali abi teşekkürler desteğin için.Çamlıhemşine yıllarını vermiş insan bizim derdimizi cefamızı anlar.İnanıyorumki Yaşar Alınoğlu çamlıhemşin halkını esnafını hak ettiği yere ulaştıracaktır.Kapıdaki beslediğim ağaca devlet benimdir diyor kendi istisal yapıp satıyor veya her hangi bir zengin parayı basıp benim ağacımı istisal manasıyla yok ediyor.Bizde devlet endusturiyel ormanlarında faturalı kredisiyle kereste alıyoruz ağacımızı kesip kullanamıyoruz biz doğacı değiliz onlar doğacı daha buna benzer birsürü derdimiz var yöre halkı olarak yol su elektirik herşeyimiz oluacak fakat yayla tertip ve düzenini bozmamak bizim örf adet ve geleneklerimize aykırı olmayan herşey için yöremiz açık olucak.Yaylalar birbirine bağlanacak ben belki kavruna gittimmi eşimin yaylasınada arabayla gideceğim yayanda dağğları gezeceğim artık bizimde burda yaşayanlar olarak yaşamaya hakkımız var diyorum söz çamlıhemşinde hemşinde 12 ay cefasını çeken halkındır esnafındır diyor saygılar sunuyorum....
    Sevgili Eyüphan yeğenim ben yazının başında bütün adaylara başarılar diledim ve hepsine eşit mesafede olduğumu yazdım, ancak tabiki benimde gönlümde bir aday olacaktır Yaşar ALINOĞLU çök eski arkadaşımdır kardeşimdir tabiki benimde gönlümün adayıdır kendisi çök başarılı yılmadan çalışan ve dürüst bir arkadaşımızdır Çamlıhemşinin sorunlarını çök iyi bilendir ama diğer adaylarada başarılar dılıyorum .
    Gelelim doğa konusuna tabıki esas doğacı biziz ama yol yapmaklada doğanın bozulacağına ıhtımal vermıyorum esas yol yapıldıktan sonra betonlaşmaya dıkkat etmemiz lazim ama ne yazıkki yol giden yerlerde buna dıkkat edilmemiştir, işte biz bunu dıkkate alarak Samistal yaylasına özel pröje yaptırdık kesinlikle yol yerleşim yerine girmiyecek buranın özel koruma altına alınmasını istedik ve kabul edildi ama yolsuzda olmuyor burda işimiz çök zor hem yolu yapıyoruz hemde pröjenin dişina çıkılmamasına özenle dıkkat ediyoruz çıkılırsa hiçbir kıymetı kalmaz ınşallah bunu başaracağız tabıki yaylalar bırbırıne bağlanırsa turızm konusunda daha iyi olur düşüncesindeyım ama bu yollar bağlanırkende patıka özellikle taş döşemeli patıka kaldırım yollarında korunmasına dıkkat edilmesi lazımdir diye düşünüyorum slm ve sevgilerimle.