Hemşin Belediye Başkanı Kim Olsun?

gökhan kardeşim...

güzel diyorsun hoş diyorsunda gectıgımız 5sene ıcersındede ıktıdar partı vardı.... zaten mesele o yaa iktidar partiye karşılık bir ana muhalefet partı olarak şuana kadar hemşine yapılamayanları yaptı başar hoca....
    rica ediyorum bu faktörü göz ardı etmeyelim....
    demekki arkasında ıktıdar partının destegı olsaa başkent olacak hemşinimiz... insanların emeğine saygı duyalım....
    başar hocamız kalkıp ankaradaki hemşinlerin düğününe tebriğe gelen hemşine gönlünü vermiş ve hemşin lisesinde tertemiz beyinlere başarıyı öğretmiş cok degerli ve ileri görüşlü bir insandır....
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

belediyeyi belediye başkanı çalıştırır....

İktidarlarin iktidari yerel yönetimlerde iktidar partısınden olursa ne olur mesela,daha çok hizmet mi alır,mesela ne alır,her zaman oyle denir.ama nehazındır kı iktidar partısınde olan belediyelerin bir çoğu mühalefet partısınde olan kadar hizmet alamaz.demekki burada önemli olan belediye başkanının,akıl bilgi ve kışısel becerileridir.İktidar partısınden belediye başkanı seçilecek tir kaıdesı geçerli olsa zaten seçim de yapmaya gerek yoktur.İktidar partısı bir kişi atama yaparak hizmetlerini yoğun bir şekilde yapar.Ve demeokratık olmaz.onun için yerel yönetıcılerini halk bakıp görür beni kim daha iyi yönetebilir kararına varir.Çünkü tamamen kendi içerisindedir.belkide yillardir seçecekleri kişi ile beraber yaşamışlardir.Ama genel seçimler oyle deyildir seçmenlerin önüne adyalar genel merkez tarafından dikte edilir,bunu seçeceksin derler,bizde istesekte istemesekte partimizdir deyip hiç tanımadığımız adaya oy veririz.ne yazıkkı!!!!!
    geçtığımız sure ıçın de ıktıdar partı vardı ama beledıye ıktıdar partıde yoktu elınden geldıgı kadar yapabılıyo beledııye ıktıdarda olsaydı daha ıyı olur hemsın dedın gıbı parıs olur ve ben kımsenın yaptıgını ort pas etmem çunku yapılan hersey hemsıne yapılımistır en ıyısıne layık daha ıyısınıde yapıla bılırdı saygılar herkese
    Hemşin BELEDİYESİ 4 mahallenin Belediyesidir.tüm hemşine hitap etmez birkere bunu oğrenelim.Belediye İktidar Partısınde olsa Hemşin parıs olurdu diyen arkadaşımız yanılıyor.Çünkü Belediye bu dort mahalleye hizmet vermekle mükelleftir.Yanı Hemşin belediyesi İktidar Partısınde olursa Hemşin Parıs olur.nasıl olur,levente,yaltkayaya,bilene,akyamaç a,nurlucaya,zugaya,kantarlıya,hılala hızmet edemez belediye.e nasıl oalcak parıs işi.veya hemşin belediyesini iktidar partısı alamadı o zaman bende hemşine hizmet yapmam diyecek iktidar,yanı haklarını vermez mi diyorsun.?Herkesin hakkı kanunlarla sabıttır.mahallerinde ,Köylerinde bu haklarını alırlar.Hemşin i iktidarda kim olursa olsun parıs falan yapamaz.
    arkadaşlar her şey iyi hoşş iktidar partileride hemşinde belediyecilik yaptı ama hiç biri başar hocamın yaptığını yapamadı..apamadı veya yapmadı orasınıda tam bilemiyoruz tabi... bazen konuşmuycam dediğim şeyleri konuşmak zorunda kalıyorum... mesela senin vatanını parselleyen bi iktidar hemşin için ne yapabilir.. belki çok şey yapar ama yarın bi gün adam kalkar derki ''bilader senin bize borcun var bu borcuna karşılık sen den şurayı şurayı istiorum'' o zaman senin iktidarın ne diebilir. one minuts'mu diicek:) bu kadar borcu yaratan bi iktidara nasıl güvenirki insan.. söylemek istediğim şu: bişeyler yapmak için iktidar partisinin adayının kazanıp kazanmaması fark etmezz... kim kazanırsa kazansın iktidarın ona destek vermesi gerekir...

AK PARTİ İlçe başkanlığı adına;

Yapmış olduğunuz açıklamaları iktidarı eleştirecek şekilde yapmazsanız herkes için hayırlısı olur. Sonuçta belediye başkanını seçilecek.
    Yani iktidar partisini ne kadar da uğraşsanız değiştiremezsiniz. Bidaha ki genel seçimlere kadar.
    Dün dünde kallmıştır; AKPARTİ Hükümetini kimseyle karşılaştırma yapmayalım. AKPARTİ Yapmış olduğu yatırımlarda hiç bir zaman oy hesabına girmemiştir. Öyleki 2000 seçmeni olan Hemşin'de yapmış olduğu bir fabrika var. Bu fabrikayı başka bir ilçede yapmış olsa daha fazla oy alacağına hemfikir olmamız lazım ama yapılan yatırım lar yörenin ihtiyacına göre yapıldığının en görünen örneğidir. Bunu kimse görmemezlikten gelmemelidir.
    Hayırlısı neyse o olsun;
    Hemder Başkanı
    bu şekilde yanlış açıklamalar yapmanın ne kadar yersiz ve anlamsız olduğunu size anlatmam gerekebilir ama zamanı gelince anlıycanızdan eminim.. Hemşin'de yapılan fabrikayı @kq@rt! yaptıysa o zaman çaykur genel müdürlüğüde satılmış demektir.. bence hiç bi zaman tek tarafı savunmanın bi anlamı yokk.. bişey yapıldıysa beraber yapıldı ha bunu kabul etmiyosanız ben de @kq@rt!nin yaptırdığını kabul etmiyorum.. ve oy toplama girişimine gelelim madem @kq@rt! oy toplamaya çalışmıyo neden önüne gelen Hemşin'liye fabrikada iş sözü veriliyo? önemli olan savunduklarını kanıtlarınla savunmaktır... neyse ben daha fazla bu konuyla uğraşmıycam ne demek istediimi anlayanlar anlamıştır zaten...
    sevgiler:):):)

VAY DENİZ'İM

BAKIYORUMDA KARDEŞ BURAYI İSTİLA ETMİŞSİN.Bİ ATİŞELUM KARŞİLUKLİ NE DERSİN.OKUYORUM YAZILARINI Bİ HAYT HÜYTLER FALAN EŞKİYA DEİLSİN TANİRİM SENİ.SEVERİM SENİ BİRİLERİ BİŞEYLER YAZMIŞ SENDE MUATTABI GİBİ CEVAP YAZMIŞ KIZMIŞSIN BİDE.ÜSTÜNE YAZILMIŞ HİÇ Bİ YAZI GÖREMEDİM DENİZİM.NE GEREK VAR BU MUABBETLER HER TARAFTA SENİN RESİMLERİN.TARAFSIN BELLİ.BİLİYORUZ.GÖRÜYORUZ.FAKAT TARAFLARIDA Bİ RAHAT BIRAKSAN.BENDE Mİ YAZMAYA BAŞLASAM NE DERSİN...Bİ CANLANSIN BURALAR.SEN BAŞLA İSDERSEN BEN SANA CEVAP YAZARIM ARTIK.İKİMİZDE HEMŞİN DEYİZ HER AKŞAM BURDAN ATIŞIRIZ.NE DERSİN KARDEŞ.MAZEME OLSUN MİLLETE.FAKAT BANADA KIZMA.MİLLETE YAZDIKARIN GİBİ YAZMA.ÖLE ÜÇ NOKTALAR SORU İŞARETLERİ,ÖĞREN;ÖĞRETİM,GÖRÜŞELİM,BEN SENİ İYİ TANİRİM(kinayeli bi şekilde)OLMASIN RİCAM.YANİ BANA DOĞRU DÜRÜST AÇIK VE NET YAZ.BU NOKTALAMALARA KİNAYELİ SÖZLERE BİRAZ SİNİR OLURUMDA DENİZİM.HADİ BY.
    DENİZ BEY ELEŞTİRMENİZİ (TI )YE ALMADAN YAPSAYDINIZ.DAHA İYİ OLURDU DİYORUM.AKP ADINA YAPILAN AÇIKALMA DA KABA TAVIR VAR.SANKI AKP Yİ ELEŞTİRMEYİ HEMŞİN TEŞKİLATİ HEMŞİNDE YASAKLIYOR GİBİ.LÜTFEN DAHA SAKIN VE AKILLI YAZILAR YAZMAYA BİRBİRİMİZİ TEŞVİK EDELİM.PARTİLER ELEŞTİRİLİR İNCİNMEZLER .PARTİLERİ İNSANLAR ELŞTİRİR,ELEŞTİRİRKEN BİR BİRİMİZİ İNCİTMEYELİM. ÇÜNKÜ ÖNCE İNSANİZ SONRA HEMŞİNLİYİZ SONRA KOMŞUYUZ, SONRA ARKADAŞIZ SONRA, BELKIDE AKRABAYIZ ,SONRA DİN KARDEŞİYİZ ,EN SONRA BİZİ TEMSİL ETTIĞINI,BİZLER İÇİN UĞRAŞTIKLARINI SANDIĞIMIZ,BİRER SİYASİ GÖRÜŞE SAHİBİZ.SİYASİ GÖRÜŞ İÇİN .HEMŞİNLİLER BİRBİRLERİNE KİRCİ OLABİLİYORLARSA.!!

SEN ARTIK HEMŞİN DEN SAYILAMAZSİN
    SEN ARTIK HEMŞİNLİ SAYILAMAZSIN
    Yazar: semih Tarih: 13.03.2009 Saat: 02:44

LÜTFEN DAHA SAKIN VE AKILLI YAZILAR YAZMAYA BİRBİRİMİZİ TEŞVİK EDELİM.PARTİLER ELEŞTİRİLİR İNCİNMEZLER .PARTİLERİ İNSANLAR ELŞTİRİR,ELEŞTİRİRKEN BİR BİRİMİZİ İNCİTMEYELİM. ÇÜNKÜ ÖNCE İNSANİZ SONRA HEMŞİNLİYİZ SONRA KOMŞUYUZ, SONRA ARKADAŞIZ SONRA, BELKIDE AKRABAYIZ ,SONRA DİN KARDEŞİYİZ ,EN SONRA BİZİ TEMSİL ETTIĞINI,BİZLER İÇİN UĞRAŞTIKLARINI SANDIĞIMIZ,BİRER SİYASİ GÖRÜŞE SAHİBİZ.SİYASİ GÖRÜŞ İÇİN .HEMŞİNLİLER BİRBİRLERİNE KİRCİ OLABİLİYORLARSA.!!

SEN ARTIK HEMŞİN DEN SAYILAMAZSİN
    SEN ARTIK HEMŞİNLİ SAYILAMAZSIN

Bu başlığa yazacağım tek yazı bu olacak.

Semih Kardeşimin bu dileklerine sonuna kadar katılıyorum...
    Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

DUN AKSAM

Dün aksam sayın basar hocamızı tvde ızlerken bır elestırıde bulundu dedıkı hemsıne öğretmen evı yapacaklarmıs once oğretmen bulsunlar doğrudur oğretmen eksığımız var ama oğretmen evlerı sadece oğretmenlere hıtab etmıyo halka açık nere gıdersenız gıdın herkes faydalanıyo elestırısını doğru bulmuyorum sayın basar hocamızın projesınde otel var bende sımdı soruyorum buu otelde kım kalcak hem oğretmen evıyle otel arasında fıyat farkı vardır saygılar sunuyorum herkese dosluk barıs kardeselık ıçın bır seçım geçmesı dılegıyle
    gelip orada tatil yapacak öğretmendense, öğrencileri eğitecek öğretmelerin bulunması kanımca daha yararlı bir iş.

ayrıca evet öğretmen evlerinde sadece öğretmenler kalmıyor tüm kamu yararlanıyor ama artık eskisi gibi öğretmen evleriyle oteller arasında ciddi bir fiyat farkı yok.. öğretmen evleri özele devredildikten sonra otellerle aynı fiyata hizmet vermeye başladılar. bu amaçla yapılacak otel de aynı işi görür..

kesinlikle öğretmen daha önemli.. emin olmamakla birlikte, bildiğim kadarıyla hemşin lisesindeki öğrenciler matematik öğretmeni sıkıntısı yaşıyorlar, matematiksiz eğitim görmek inanın çok acı birşey. hayatın her alanında matematik ve beraberinde getirdiği zihinsel davranışlar büyük bir öneme sahipken biz çocuklarımızın bundan yoksun eğitim görmelerine göz yumuyoruz..