Sen Bizim Başkanımızsın

Yazar: Beluloglu Tarih: 08.04.2009 Saat: 08:31

Ömer Bey,
      Sizi bağışlıyorum :)
      Kritik edilmeyi istemeniz çok isabetli..
      Eleştiriler, sizi bir adım daha öteye götürür.. Övgüler ise yerinizde saymanıza sebep olabilir. Bundan sonra tenkit yapmaya özen gösteririm..
      Selam ile..

ewet ömere biz boşunamı saldırıyoruz. :D

bu arada; ankarayı şöyle bir gezeyim dedim. buralarda saksunun misafiriyim. ;)... ;)
      YUKAKAPİLİ
      Cumhuriyet gazetesinin kışkırtması ve CHP'nin aktif katılımı ile 1945'deki Tan gazetesi baskını için ,içeride olan Nazım Hikmet (Atatürk sonrası CHP iktidarı dönemimde sürekli içeride ) şu şiiri yazar;

Onlar ümidin düşmanıdır,sevgilim,
      Akar suyun,
      Serpilip gelişen hayatın düşmanı.
      Meyve çağında ağacın,
      Çünkü ölüm vurdu damgasını alınlarına:
      -Çürüyen diş,sökülen et-,
      Bir daha geri dönmemek üzre yıkılıp gidecekler.
      Ve elbette ki, sevgilim,elbet,
      Dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya,
      Dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle;
      İşçi tulumuyla bu güzelim memlekette hürriyet...

(Piraye için yazılmış : Saat 21-22 şiirleri.)

Ve Aziz Nesin !
      Tan gazetesi sahiplerinin çıkarmayı planladıkları Görüşler dergisinde onun da yazması düşünülmektedir.

Baskını düzenleyen CHP ve hempalarına şöyle sesleniyor ;

Ey faşist yumurcakları !

Ey Türk faşisti ! Birinci vazifen,Türk matbaalarını yıkmak,makinelerini ısırmak,demirlerini dişleyip duvarlara saldırmaktır.Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli,gazeteleri çamurlara serip üzerinde ağzın köpürünceye kadar tepinmektir.Bu temel,partinin hazinesidir.Bir gün nümayiş yapmak için emir alırsan,bütün polisleri yanıbaşında bulacaksın.Meydanlarda kitaplarını yaktığın namuslu insanlar,bütün dünyada eşi emsali görülmemiş şekilde işkenceye tabii tutulabilir.Emniyet müdürlüğümüzde dövülebilir.Demir Ahmet tarafından sövülebilir.Bütün malları,mülkleri zaptedilmiş,matbaaları yıkılmış,gazeteleri kapatılmış,evleri tarumar edilmiş,çoluk çocuğu dağıtılmış,haneleri işgal,kendileri perişan edilmiş olabilir.
      Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere ,Amerika'dan borç dahi alınabilir.Hatta bu borç alınan paralar,ziyafetlerde yenilebilir.

Ey faşist yumurcakları !

İşte bu ahval ve şerait içinde dahi,bütün bu yapılanları kafi görmeden;
      Vazifen matbaaları yıkmak,makineleri ısırmak,parçalamaktır.
      Muhtaç olduğun kazma-balta Halk Partisi'nin ambarında mevcuttur.
      Aziz Nesin Zincirli Hürriyet 5 Şubat 1948
      BENDE ÖMER NERELERDE DİYE DÜŞÜNÜYORDUM.

MEĞER KOMPLO ÜRETİMİNDE İMİŞ. HAYIRLI İŞLER ÖMER DE... SANA BİR HABERİM VAR...

PAZAR GÜNÜ HEMŞİNDER İN GENEL KURULU VAR.
      GEL SENİNLE KARANLIKLARDAN ÇIKIP ARALARINA KARIŞALIM..
      BELKİ BİR İŞLERİNE YARARIZ.

YADA EN AZINDAN DÜZENLERİNİ BOZAR, ADIMIZDAN SÖZ ETTİŞRİRİZ.

NE DERSİN. ;)
      YUKAKAPİLİ

CVP: NİHAYET

Yazar: maksut Tarih: 11.04.2009 Saat: 00:35

BENDE ÖMER NERELERDE DİYE DÜŞÜNÜYORDUM.

MEĞER KOMPLO ÜRETİMİNDE İMİŞ. HAYIRLI İŞLER ÖMER DE... SANA BİR HABERİM VAR...

PAZAR GÜNÜ HEMŞİNDER İN GENEL KURULU VAR.
      GEL SENİNLE KARANLIKLARDAN ÇIKIP ARALARINA KARIŞALIM..
      BELKİ BİR İŞLERİNE YARARIZ.

YADA EN AZINDAN DÜZENLERİNİ BOZAR, ADIMIZDAN SÖZ ETTİŞRİRİZ.

NE DERSİN. ;)

Sayın Maksut
      Cumartesi ve Pazar günü beraberdik yazdığın gibi olmadı üstelik yardımın oldu oturup sohbet ettik :tongue:
      Sayın maksut
      Kendine iyi bak fazla bilgisayarın karşısında oturma nedense saldırgan oluyorsun herhalde bilgisayar insanları etkisi altına alıyor . Aslında sakın ve konuşarak anlaşabılınecek iyi birisin :) :] =) ;) :P :tongue: :D :D :D

Tekrar görüşmek dileğiyle ALLAH'A emanet ol

Kendune iyi bak haaaaaaaaaaaa

:bye :bye :bye
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR

sen bizşm başkanımızsın

Sayın ömer usta Ben sizi tanımıyorum. Bu yazıyıda siz beni tanımasan yazdığınıza inanıyorum. O zihniyet üretim bilgisi olmadan başka birşey üretemezi Evet adıyaman terminali kuruluyor çünkü hemşinin çehresi şasırvanla değişiyor. Bu geleceğin karanlığıdır. Siz hiç yedi ile sekizi çarpmadan elif ba nın dışına çıkamazsınız çünkü o ufkunuz yoktur.
      :P
      Ben de sizi tanımıyor ve Allah sizi inandırsın bundan dolayı da her nedense ah-u vah etmiyorum Ali bey !

Mart ayında yazılan bir yazıyı neden şimdi gündeme getirme gereği duyuyorsunuz, bilemiyorum !?

Şu kadarını söyleyim ki;
      Adıyaman'a terminal girişimi o gün olmadığı gibi bugün de yok !

hemşinin çehresi şasırvanla değişiyor. Bu geleceğin karanlığıdır. diyorsunuz !

Şasırvan'ın ne olduğunu da bilmiyorum !
      Kastedilen, yenilenen cami ve şadırvanı mıdır ?
      Bunlar mıdır Hemşin'i karanlığa taşıyanlar !?

Hemşin'de dileyen camiye gidiyor,dileyen içkili bir balık çiftliğine.
      Zira yeni yönetim "elif -be"ye aşina olduğu oranda çağdaş yönetim anlayışına da vakıf.

İdris Küçükömer'in kulakları çınlasın.

CVP: sen bizşm başkanımızsın

Yazar: sabuncuoğlu Tarih: 15.08.2009 Saat: 23:50

Sayın ömer usta Ben sizi tanımıyorum. Bu yazıyıda siz beni tanımasan yazdığınıza inanıyorum. O zihniyet üretim bilgisi olmadan başka birşey üretemezi Evet adıyaman terminali kuruluyor çünkü hemşinin çehresi şasırvanla değişiyor. Bu geleceğin karanlığıdır. Siz hiç yedi ile sekizi çarpmadan elif ba nın dışına çıkamazsınız çünkü o ufkunuz yoktur.

Sayın Sabunuoğlu bensizi tanıyorum
      zaaliniz bilgisayarda oturup iki kelimeyi yazamayacak kadar
      banalsınız dilime dinime sevdiklerime dokunmasan mubah kalırım
      üzüluyorum çünki bu cümleleri ı yazdırdıgınız oglunun'da aklını yıkamandan korkum sanden özellikle rica ediyorum saygı sevgi cercevesinde kal ...
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!